Król przyjechał, król odjechał, a my nadal w lesie

Mieliśmy wczoraj kolejny przykład hucpy medialnej na użytek publisi.
Oto z punktu widzenia jednej strony przybył ich ukochany przywódca, wjechał tym pendolino z wolnego świata wprost w łapy siepaczy, a bohaterska grupa obrońców wolności dała świadectwo, składając hołd powitalny. Dla drugiej strony przybył zdrajca i oszust, a okradziony naród dał odpór. Obie narracje zajmowały wszystkich przez cały dzień, zapewne po to, żeby nie zadać broń Boże paru prostych pytań – oto one:

1. Przesłuchanie trwało ponad osiem godzin, to bardzo długo, dlaczego?  W końcu do zadania było kilka prostych pytań o współpracę SKW z FSB > wiedział, nie wiedział, od kiedy wiedział i czy wydał zgodę. Dlatego wnioskuję, że przesłuchanie objęło bardzo wiele tematów, o których oczywiście się nie dowiemy, bo większość to ścisłe tajemnice państwowe, niemniej warto zwrócić na to uwagę.
2. Co tam robił Giertych? Wszak świadek ma obowiązek odpowiadać prawdę pod rygorem odpowiedzialności prawnej, adwokat jest obowiązkowo obecny przy przesłuchaniu oskarżonego (który może łgać i zaprzeczać, a adwokat mu doradza podczas przesłuchania). Tu posłużę się ściągą* >

Czy mogę na przesłuchanie przyjść z adwokatem lub radcą prawnym?
Oczywiście takie prawo świadkowi przysługuje. Jednak ostateczna decyzja o dopuszczeniu pełnomocnika do uczestnictwa w przesłuchaniu zależy od prokuratora ( w toku śledztwa) i do sądu ( w toku rozprawy). W/w organy mogą odmówić dopuszczenia pełnomocnika świadka do uczestniczenia w przesłuchaniu, gdy uznają że nie wymaga tego interes prawny świadka.

Wniosek > obecność mec. Giertycha wynikała z uznania przez prokuraturę  interesu prawnego świadka. Jest taki zapis w prawie, pozwalający uchylić się od zeznań, jeśli mogą zaszkodzić świadkowi lub osobie mu bliskiej. Mówiąc kolokwialnie, mecenas był od doradzania, których odpowiedzi świadek udzielać nie musi, bo sam sobie może stryczek na szyję ukręcić.

Po przesłuchaniu dowiedzieliśmy się oficjalnie, że:
a. strasznie długo to trwało, ale ani świadek ani mecenas nie protestowali,
    choć chyba nawet nie zjedli w trakcie żadnego posiłku,
b. Giertych „nie zdążył” do Monisi, żeby się „podzielić” wrażeniami,
c. było to polityczne prześladowanie.
Przekładając z bełkotu medialnego na polski oznacza to, że omówiono i okazano świadkowi dowody takiego typu, że i jemu i jego mecenasowi szczęki opadły.
------------------------------------------------------------------------------------------------ 
Piszę tę notkę niejako z obowiązku, żeby uzmysłowić niektórym, że państwo polskie i jego służby (tu zwłaszcza SKW i prokuratura) naprawdę działają sprawnie i dlatego znaleźliśmy się w punkcie, w którym zostaną użyte wszelkie możliwe sposoby na rozbicie PiS od środka – bo tylko to już pozostało opozycji, a zwłaszcza WSI.
Dlatego każda, powtarzam – każda narracja, która przeciwstawia sobie poszczególne osoby ze świecznika władzy, szuka sporów i dzieli, jest narracją albo idiotów albo kretów. To stara, dobrze sprawdzona zasada - jak nie można rozwalić z zewnątrz, uruchamia się cały szereg działań odśrodkowych, słusznie licząc na odgrzebanie starych urazów, uśpionych chwilowo sporów, normalnych w sytuacji władzy różnic zdań czy pogladów, itp. Tak naprawdę do tej pory to były tylko „podszczypywania” na zmęczenie materiału, teraz dopiero pójdzie na ostre.

Stąd apel:
Moi mili PT Czytelnicy, zapamiętajcie to sobie i wbijcie do głowy – mamy znakomitego prezydenta Dudę i świetną premier Szydło. Mamy wielu dobrych i bardzo dobrych ministrów, a wśród nich znakomitych Macierewicza i Ziobro. I mamy Prezesa Kaczyńskiego, który jest zwornikiem całego układu, a dobra zmiana spokojnie posuwa się naprzód i to z dużymi sukcesami.
I tak trzymać, choćby z zaciśniętymi zębami, bo inaczej nas rozwalą! Jasne?
 
*http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/swiadek/86956,Co-warto-wiedziec-o-przesluchaniu-swiadka.html

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2017 [12:36] - Jabe | Link:

Ach, też słyszałem, że obywatel DT był przesłuchiwany. Fascynujące. Tym żyje kraj.
______
No ale, skoro już piszę komentarz...
Mecenas był obecny widocznie dlatego, że prokuratura nie uznała, że nie wymaga tego interes prawny świadka.
Widzę tu lęk, że biedne pisięta nie będą zdolne przyjąć do wiadomości obrazu świata bardziej skomplikowanego niż podział na naszych dobrych i złą resztą świata. Niebożątka nie dadzą sobie rady, gdy są spory wśród swoich. Stąd ta końcowa propaganda sukcesu i jedności. Proszę im pozwolić dorosnąć.
„Macierewicza i Ziobrę” do licha!

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [12:45] - eska | Link:

"nie uznała, że nie wymaga", czyli uznała, że wymaga. CBDO
Poćwicz język polski, sieroto po Bulu.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2017 [12:50] - Jabe | Link:

Mogła nic nie uznać.
Pod drugim zdaniem się podpisuję.

Obrazek użytkownika wsiowynieuk

20-04-2017 [13:20] - wsiowynieuk | Link:

"Widzę tu lęk" . Idź do psychiatry, dostaniesz leki, przestaniesz mieć omamy i zwidy.Świat nie jest czarno biały, są tam również różne odcienie szarości. Domyślam się, że o tym wiesz, nie tylko piszesz. Dlatego nie wciskaj niebożątkom, że qrwa z wieloletnim stażem może dalej sprzedawać swoje dziewictwo. Chybe, że ułomnym umysłowo. Lub cynikom. Jak TY.

Obrazek użytkownika Dorota M

20-04-2017 [13:41] - Dorota M | Link:

A Aleksander Ścios, a wszyscy ci "nasi" dziennikarze, którzy dopiero teraz weszli w swoją rolę, ciekawe przez kogo narzuconą? To co napisałaś ESKO, popieram. Pozdrowienia. 

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [14:24] - eska | Link:

To są wszystko "plotki z przedpokoju" władzy, które nasi milusińscy roznoszą z radością jak szczury dżumę. Ale ktoś te ploty wrzuca, ktoś listy przynosi do redakcji itp. - tak to właśnie działa podczas rozwałki od środka. Łańcuszki głupich, naiwnych, wzmożonych, bo przecież zawsze są we władzy jakieś stronnictwa, koterie, małe zawiści.
Pytanie, kto jest na początku takiego łańcuszka..... Zazwyczaj - niestety - pozornie najbardziej święty i poczciwy.
Znam te gry jeszcze ze stanu wojennego, wielu porządnych ludzi SBecja skrzywdziła albo wyeliminowała właśnie poprzez takie gierki, rękoma innych -  też porządnych, ale naiwnych albo zbyt napalonych.

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [14:28] - eska | Link:

@Dorota M - cd.
Nigdy nie zapomnę, jak przed wprowadzeniem stanu wojennego wyeliminowano Andrzeja Rozpłochowskiego, właśnie takimi metodami, do tego posługując się najbardziej napalonymi patriotami. 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

20-04-2017 [14:25] - krzysztofjaw | Link:

Jasno i dobitnie.

Witold Gadowski w ostatnim swoim przeglądzie tygodnia na YouTube ostrzegł, że panowie z WSI wraz z ich człowiekiem B. Komorowskim w różnych miejscach w Warszawie spotykają się i przygotowują krwawy pucz w Polsce. To nie byłby ten "śpiewający" z grudnia. Wskazał ponadto, że starają się dotrzeć do kapelanów wojskowych, czyli chcą buntu w armii. Dodatkowo stwierdził - o czym ja zawsze pisałem - że B. Komorowski to nie spolegliwy dziadunio, ale bardzo niebezpieczny człowiek. Przypomnę, że bywał w Rosji na polowaniach a wódkę dostarczali KGB-wcy (uczestnikiem był tez J. Palikot - członek Komisji Trójstronnej).

Ma Pani rację. Sytuacja dla wierchuszki III RP staje się niebezpieczna i należy się spodziewać uruchomienia kretów a tych na pewno jest co najmniej kilku w PiS-e (zawsze tak było). Sądzę, że teraz chyba nastąpił czas dla III RP (WSI), aby ich uruchomić nawet kosztem ujawnienia.

Dlatego też na razie wstrzymam się z ewentualną krytyka rządu i niektórych jego posunięć. Mam podobne do Pani wrażenie, że zbliża się czas ostatecznej walki o Polskę.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [14:33] - eska | Link:

Gadowski jak zwykle straszy, żadnego puczu nie będzie. Nasz bohaterski Wituś niech lepiej opowie, jak kierował TVP1 po 10.04.2010 i kto mu to dał.
A co do ostatecznej rozgrywki, to sorry - droga bardzo daleka. Na razie mieliśmy spływ niebezpieczną rzeką, a strzelali do nas z brzegu. Teraz pierwsze prawdziwe porohy, jak przelecimy, to będzie trochę spokoju, zajmą się wyborami samorządowymi i przekupywaniem radnych PiS.

Obrazek użytkownika Es

20-04-2017 [20:16] - Es | Link:

Proszę poczytać co Pani napisała o wzajemnym podgryzaniu i innych gierkach parę linijek wyżej.Wydawałomi się,że jest Pani osobą trochę bardziej rozsądną i przy tym konsekwentną,ale jak widać klepanie co ślina na język przyniesie to domena nie tylko Berczyńskiego.Czasem nadgorliwość nie jest tego rozsądku sprzymierzeńcem.Szkoda.

Obrazek użytkownika marsie

20-04-2017 [15:23] - marsie | Link:

HOWGH!

Obrazek użytkownika Marek Ossey

20-04-2017 [16:08] - Marek Ossey | Link:

Jeśli wierzyć GW ( a to jest sztuka) to szanownego króla Europy nie poczęstowali nawet obiadem...a mogli zamówić choćby osmiorniczki. SOWA gratisowo by dowiózł. Bidula cały dzień był na wodzie...z kranu?

Obrazek użytkownika ANDRZEJ S LOBROW

20-04-2017 [16:55] - ANDRZEJ S LOBROW | Link:

Król przyjechał,  Król odjechał, a my nadal w lesie (...)  nadal trzymając nocnik pełen gówna. Co tam robił Giertych? otóż w takich sprawach, żaden adwokat, a tym bardziej, taki jak Giertych,  NIE powinnien mieć prawa wejścia, nie mówiąć o jakimkolwiek  uczestniczenia w zeznaniach. To nie jest  sprawa karna za kradzież kury, to coś bardziej POważnego, i tajemniczego w interesie Państwa, znaczy Narodu. Muszę  stwierdzić stanowczo, że POstępowanie tych  debili od wymiaru,  należy  SKOMENTOWAĆ,  cytując  Sienkiewicza, że to H,D i KK.

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [17:40] - eska | Link:

Proszę łaskawie uspokoić emocje i przeczytać przepisy KK. Tudzież wyjaśnienie w notce, które sprawę wyjaśnia.

Obrazek użytkownika ANDRZEJ S LOBROW

21-04-2017 [00:37] - ANDRZEJ S LOBROW | Link:

-eska, przepisy KK wyjaśniają że debilizm komunistyczny nadal ma się PO-h-ju. Co chodzi o łaskawą NOTKĘ to wyjaśnia,  że fachowcy jak Kaczyński to za czasów PRL-u budowali PGR-y, zaś dziś,  budują demo-krację PO KOD - owemu. Panie, proszę łaskawie uspokoić,  że Jarek nie jest pedałem.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-04-2017 [18:05] - Czesław2 | Link:

A propos lasu, to jest prawdziwy las. To zrobili polacy, nie Niemcy
http://niewygodne.info.pl/arty...

Obrazek użytkownika Czesław2

20-04-2017 [18:18] - Czesław2 | Link:

A propos Barczyńskiego, czy tam nie ma szkoleń z trzymania języka za zębami? Ja rozumiem, że to nie był polityk tylko inżynier. Ale jednak na stanowisku. Nie czepiam się człowieka, jednak życie jest brutalne.

Obrazek użytkownika eska

20-04-2017 [18:53] - eska | Link:

Już prawie odetchnęłam po dzisiejszych wypowiedziach Sasina I Solocha, a tu masz - Berczyński.
Prawda jest taka, że chcą wykończyć Macierewicza. I nie Duda za tym stoi, ani tym bardziej Beata.
 

Obrazek użytkownika xena2012

20-04-2017 [18:35] - xena2012 | Link:

Do Jabe   z 12:36......Biedne pisięta pewnie z niecierpliwoscią oczekują pańskiej pomocy w ocenie i zrozumieniu świata. Jako postępowiec całą gebą proszę ich oświecić kagankiem swojej ,,mundrości''.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2017 [18:52] - Jabe | Link:

Nie oczekuję tego oczekiwania. Gdyby Pani uważniej śledziła moje komentarze, wiedziałaby Pani, że nie jestem postępowcem lecz reakcjonistą. Jednak to jest nieistotne w tym wypadku. Zwróciłem jedynie uwagę Autorki, że ewentualny drobny konflikt „biednym pisiętom” dobrze zrobi. Niebożęta już ta prastara wojna my–oni zassała do tego stopnia, że czasem zdają się poza tuskowcami niczego nie dostrzegać. A to nie jest zdrowe.

Obrazek użytkownika xena2012

20-04-2017 [20:04] - xena2012 | Link:

Ale przecież prastarą wojnę nie wywołały niebożęta i nie one ją tak wsciekle toczą.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2017 [20:30] - Jabe | Link:

Na Naszych Blogach wojowanie jest głównym zajęciem niektórych blogerów. Proszę też czasem zaglądnąć na Niezależną. Główny temat – co złego robi (aktualna) opozycja. Wróg jest koniecznością. Na przykład ponoć konstytucję trzeba zmienić. Na jaką? Nie ważne, wroga trzeba bić! Choć wrogom ostatnimi czasy źle się wiodło, nie przeszkadzało wyć o ich strasznych atakach. Trzeba zewrzeć szeregi, bo rząd się chwieje. Nawet pucz był, nie wiem, czy Pani pamięta. Poważnie. A rzeczywistość była taka, że oni szli od wtopy do wtopy, kopiąc się przy tym wzajemnie po kostkach. Teraz to być może się zmieni, bo już wiadomo, kto jest samcem alfa, ale marnie to wyglądało.

Na ichnie blogi nie zaglądam, ale mogę się założyć, że jest symetrycznie. A kto tę wojnę zaczął, już najstarsi górale nie pamiętają. Wiadomo tylko, że ci drudzy. Nikomu w tym nie chodzi, kto ma rację.

Obrazek użytkownika xena2012

20-04-2017 [21:45] - xena2012 | Link:

Ale czemu nie zaprasza mnie Pan do przejrzenia wyłącznie Niezależnej? A takie wspaniałe pełne miłości portale jakOnet,Fakt czy Wirtualna Polska nie są godne uwagi? Gdzie jak nie na nich nawołuje sie do delegalizacji PiS,zmuszania do wyskakiwania z okien,zabicia Kaczyńskiego czy obśmiewania jego rodziny  licząc że komentatorzy podchwycą i dalej pociągną tę swoistą kampanię miłości? No i faktycznie komentatorzy tych portali spełniają oczekiwania życząc śmierci w męczarniach prezydentowi,,obrzucają obelgami i ordynarnymi wyzwiskami okraszonymi licznymi błędami ortograficznymi. Wojownicy z NB nigdy im nie dorównają.

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2017 [22:21] - Jabe | Link:

Cieszę się, że się generalnie zgadzamy. Różnice między forami można tłumaczyć sprawnością moderacji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-04-2017 [12:50] - Imć Waszeć | Link:

Tę wojnę doradził ryżemu i rozpoczął centralny spin doktor KCPO Igor jaki? ... nie Janke, nie Tuleja .... Ostachowicz!
Potem zostały zatrudnione prywatne firmy do robienia czarnego PR w sieci, dołączyły redakcje polskojęzycznych niemieckich gazet, postubeckie telewizje, a Schetyna uaktywnił młodzieżówkę. Każdy portal informacyjny i każdy blog dostał swojego funkcyjnego trolla, a niektóre nawet kilku. Efekty tej kreciej roboty mam zapisane w formie zrzutów "dyskusji" z kilku miejsc. Mówimy tu o latach 2005-2007, a to trwa do dziś.

Obrazek użytkownika klamar

20-04-2017 [21:32] - klamar | Link:

   W pełni się zgadzam z Pani przypuszczeniem, że Tusk musiał w prokuraturze usłyszeć wiele rzeczy dla niego nieprzyjemnych. Wystarczy porównać jego zachowanie i gadaninę przed przesłuchaniem i po nim. Po przesłuchaniu nie był już taki buńczuczny, tylko zaczął bredzić o immunitecie (którego nie ma) oraz o polityczności sprawy (której tez nie ma). Zresztą całą tą hucpą z przyjazdem na dworzec Tusk złożył pocałunek śmierci swoim zwolennikom z wierchuszki PO. Schetyna zobaczył bowiem na dworcu bardzo precyzyjnie, kogo musi w najbliższym czasie w PO wykończyć, żeby Tusk nie wykończył jego. Obecność Giertycha dla prokuratury była bez znaczenia, a Kaczyński bynajmniej nie przestraszył się, że Giertych może "coś" o nim wiedzieć z czasów wspólnych rządów (o to zapewne chodziło Tuskowi, kiedy Giertycha powołał). W sumie sądzę, że Tusk już więcej się nie odważy na podobne zagrywki, będzie się kiwał z prokuraturą jak kiepski trampkarz, a potem (po zakończeniu kadencji w UE) czmychnie do Peru albo jeszcze dalej. Panią jak zawsze pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Leonarda

20-04-2017 [23:06] - Leonarda | Link:

Otóż to, całkowicie popieram - nie intrygować, nie jątrzyć i nie plątać się w to świństwo, bo chodzi o rozwalenie wszystkiego. Poza problemami głównie w sferze wizerunkowej naprawdę jest dobra ekipa a aparatczyki ancien regime'u będą robić wszystko, żeby to zniszczyć.
Wczoraj też 2 rzeczy zwróciły moją uwagę - 1) że tak długo i 2) że pan mecenas szanowny nie poleciał do Olejnik pod pretekstem, że się spóźnił; czyli po prostu nie miał z czym polecieć z różnych powodów. A że mecenas znany jest z buty i arogancji więc musiało coś go nieźle przestraszyć. Sam przesłuchiwany robił po wyjściu bardzo niewyraźne wrażenie, nawet nie bardzo najeżdżał na PiS a jego wypowiedzi były jakieś niespójne (z tym immunitetem zupełnie bez sensu - straszył, że użyje, lamentował, że to akcja polityczna przeciwko niemu ale jednak niczego nie użył). Czyli musiało chodzić o sprawy z gatunku tych najważniejszych i - jak piszesz - o takie, że szczęka im zapewne opadła. Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-04-2017 [23:13] - Imć Waszeć | Link:

Już robią wszystko, a my stajemy przed faktami dokonanymi: https://www.youtube.com/watch?...