Polityczne zdrowie psychiczne

       Wielu ludzi boi się poruszać tematy polityczne. Bo to najczęściej prowadzi do kłótni. Jeden powie, że nie cierpi jakiegoś polityka, a drugi go tymczasem lubi - i już kłótnia gotowa. Więc lepiej pogadać o pogodzie. Tak było od zawsze. Ale w Polsce od jakieś dekady jest to szczególnie intensywny problem. Spory polityczne, cechujące się wysokimi emocjami i stopniem agresji, toczą się w gronie najbliższej rodziny i dobrych znajomych. Dzieci z rodzicami się kłócą, przyjaciele się kłócą, wszyscy się nawzajem nienawidzą - bo jeden popiera PO, Nowoczesną czy Komitet Obrony Demokracji, a drugi PiS, Solidarną Polskę czy Zjednoczoną Prawicę. Zwolennicy partii Wolność, czy ruchu Kukiza aż w taki amok nienawiści nie popadają - ale to margines. Mowa nienawiści to cecha przede wszystkim propagandystów PO i PiS. To wynika z ich kalkulacji politycznych.

       Ja, jako reprezentant poglądów niszowych, czyli libertariańskich, nie mam problemów z poruszeniem tematów politycznych. Od dzieciństwa nie zgadzałem się z większością moich znajomych, więc do tego nawykłem i się nie złoszczę. Więc umiem popatrzeć na ten spór z dystansu. Ponieważ problem z niemożnością poruszania tematów politycznych i generowanie złych emocji to problem ostatnich 10 lat, to ludzie w większości nie mają tego przećwiczonego - to za mało czasu na dobry trening.

       Wcześniej ludzie aż tak się nie kłócili o politykę. Za pierwszej komuny większość nienawidziła ustroju, a jej funkcjonariusze albo się w towarzystwie kryli ze swoimi sympatiami, albo po prostu przebywali tylko we własnym gronie - więc specjalnych kłótni nie było. Ta obecna nienawiść, idąca nawet w poprzek rodzin, jest sztucznie wykreowana przez PO i PiS oraz sprzyjające i wrogie im media, które na ostrym, emocjonalnym, bzdurnym, personalnym konflikcie wygrywają - dlatego na okrągło podtrzymują kampanie wzajemnej nienawiści i obrażania się. Intensyfikują konflikt, bo koszą nim całą pozostałą konkurencję. Nie ma już Samoobrony, LPR-u, czy ruchu Palikota - i jak tak dalej pójdzie, to tak samo nie będzie Nowoczesnej czy Kukiza. A PO i PiS będą nadal toczyć pianę z ust.

       Głupie i prymitywne hejterstwo w sporach politycznych to wina tego, że PO i PiS, jeśli chodzi o poglądy, nie różnią się wcale - obie partie są w pełni socjaldemokratyczne. Więc by się różnić i wygrywać wybory muszą wzbudzać wzajemną nienawiść personalną. I dlatego ze zwolennikami PO i PiS nie da się z sensem pogadać o polityce i trzeba wymyślać tematy neutralne by zachować spokój. Oni się zawsze pokłócą o Macierewicza, Tuska, Kaczyńskiego czy Schetynę. Użyją obraźliwych epitetów usłyszanych w mediach - ze szczególnym uwzględnieniem nazw chorób psychicznych czy dewiacji seksualnych - czy nawet wzrostu albo wyglądu!

       A tymczasem normalni ludzie, którzy mają wyklarowane poglądy, o polityce mogą rozmawiać bez ograniczeń i bez emocji. Więc radzę znormalnieć i przestać emocjonować się politykami PO i PiS. To nie polityka jest problemem, to nie sprawy polityczne wywołują emocje - to PO z PiS-em są destrukcyjnymi, szkodliwymi partiami - i politycznie, i społecznie, i psychicznie. Przestańcie popierać te partie i ich satelity, a wszelka złość wam minie. By zachować zdrowie psychiczne należy zainteresować się polityką i zrozumieć jak destrukcyjny jest spór PO-PiS. Unikanie polityki i rozmowy o pogodzie nic nie pomogą.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika U1

19-04-2017 [19:47] - U1 | Link:

To jest właśnie propaganda.Niby cwana  ale chyba spóźniona.To już "odgrzewane kotlety". Niewielu dzisiaj da się na to nabrac.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-04-2017 [19:48] - Goral Supreme | Link:

Pieprzysz od rzeczy libertynie...
To juz twoj 3-ci wpis pod rzad w ktorym przyprawiasz "krzywa morde" PIS-owi..
Jak sie dostales na NB to tajemnica ,o ktorej rozwiazanie trzeba zapytac Admina.

Twoje poziomy intelektualne rowne PO-ziomowi PO-koleniu ,ktore reprezentujesz..My ich nazywami Lemingami.Nie mam najmniejszej watpliwosci,ze twoi polityczni idole z przeszlosci to Korwin-Mike,Palikot i Schetyna..
Ale cie zawiedli i szukasz miejsca dla siebie..Przyszedles tutaj w nadziei,ze uda ci sie tutaj stworzyc wlasna Kongregacje.
Mam dla ciebie zla wiadomosc.Przez te lata bylo tutaj  na NB wielu PO-dobnych libertynow (tak sie okreslasz} jak ty.ZADEN nie zagrzal tutaj miejsca na dluzszy czas.Wykopano go PO rozpoznaniu kto to zacz.Ty w mojej opini jestes na prostej drodze do wykopu z NB
PO-slugujesz sie lacina aby dobrze entelektualnie wypasc,wiec tobie dedykuje ta sentencje "odi profanum vulgus et arceo"
Jestes na moim peryskopie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-04-2017 [21:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

Pan Bloger może teraz z kpiącym uśmieszkiem powiedzieć - Czyż nie mówiłem.

Obrazek użytkownika gps65

20-04-2017 [12:15] - gps65 | Link:

Czyż nie mówiłem!

Obrazek użytkownika Jabe

19-04-2017 [21:50] - Jabe | Link:

Toć jest Pan przykładem trafności tej notki.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-04-2017 [22:34] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Od jakiegoś czasu obserwuje jak NB zbaczają w strone Korwina. Ale coz, nic mi do tego. W sumie zawsze można poszukać jakiegoś innego portalu do poczytania.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-04-2017 [18:49] - Imć Waszeć | Link:

Korwiniści są i będą, tak jak podrostek będzie miał trądzik na nosie i mutacje w głosie. Przez to chyba trzeba przejść jak przez Odrę, żeby później w życiu więcej zrozumieć. Ostatecznie nie przejmowałbym się takimi specjalistami, którzy nie jadą gdzieś do Afganistanu, Tanzanii lub Nikaragui, zastosować swoje dobre rady i pokazać innym "Patrzcie to działa!". Nie jadą tam, gdzie już jest wszystko przygotowane na ich teorie: 1) minimum państwa, co najwyżej upierdliwy reżim, 2) niskie podatki lub wcale, bo nie ma jak ściągać, 3) skromne prawa, ograniczające się głównie do rozsądzania sporów sąsiedzkich o miedzę, kurę, tudzież mord, a nie ingerujące w gospodarkę, 4) wreszcie najważniejsze - zero socjalu i to chyba powinno przekonywać nawet najbardziej tchórzliwych korwinowców - czysty surwiwal:/. Tymczasem, zamiast łapać wiatr w skrzydła i być pierwszymi na nowej ziemi, oni z uporem maniaka próbują od 25 lat tarabanić Polskę i Europę wraz z całym miejscowym ludem do Afganistanu, Tanzanii albo do Nikaragui. Po co, na co, po kij to? Po co aż tak się żyłować i męczyć, skoro można osobiście wyjechać i przestać się wściekać, a innych męczyć? Oni tego chyba nie potrafią zrozumieć. A propos nowych ziem, to tam też żyją jacyś ludzie i trochę szkoda mi ich skazywać na użeranie się z tymi ideologami "żeby nie było niczego":
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika ruisdael

20-04-2017 [08:15] - ruisdael | Link:

Panie   Świderski- żeby tu tylko chodziło o gardłowanie... ale chodzi o rzeczy znacznie poważniejsze (nie wiem, czy Pan zajarzy o co).

Obrazek użytkownika Dorota M

20-04-2017 [11:38] - Dorota M | Link:

Dezinformacja to najbardziej skuteczny system niszczenia więzi społecznej. Typowym sposobem takiego działania, jest wmawianie ludziom, że polityka jest brudna i że wszyscy politycy są jedną sitwą, co własnie czyni autor tego artykułu. Tymczasem polityka moze byc prospołeczna, co czyni rząd PIS i moze być grabieżcza i aferalna, co czynił rzad PO i PSL. Niezauważanie tej róznicy, jest głupotą, a specjalne wkładanie ich do jednego worka, jast manipulacją i podstępnym, bezczelnym  kłamstwem.

Obrazek użytkownika gps65

20-04-2017 [12:13] - gps65 | Link:

"...wszyscy politycy są jedną sitwą..." - nie napisałem tego, nawet nie zasugerowałem - bo to nieprawda. Socjaldemokratyczną sitwę niszczącą Polskę stanowią tylko politycy PO i PiS, oraz ich przybudówki. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-04-2017 [18:35] - Imć Waszeć | Link:

To prawda. Dezinformacja jest bronią masowego rażenia.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [13:01] - Goral Supreme | Link:

Niektore Zlote mysli manipulatywnego glupca od Palikota,znalezione na jego blogu tylko w jednym wpisie (Jaki powinien byc czlowiek)
1)  "Warto być lepszym cwaniakiem niż ten koleś, który nas chce oskubać"
2) "A jeśli to nie pomoże, jeśli gościu będzie nadal agresywny i nieprzyjazny, to można przedsięwziąć najbardziej drastyczne kroki w stosunku do niego - łącznie z zabiciem go."
3) "Gdy widać, że słowa na niego nie działają, to trzeba go zabić na miejscu."
4) "A gdy nie ma innego wyjścia, to powinno się najpierw próbować załagodzić sytuację, a jak nie, to należy zabić agresora jak najszybciej."
Jedziemy dalej w temacie "Jakim powinien byc czlowiek" w opini niebezpiecznego glupca .Powinien byc :
5) "Powinien być spokojny, opanowany i mieć wszystko dookoła pod kontrolą."..
a jak nie ?
6) "A gdy się nie da, to należy go unieszkodliwić. A jak jest bardzo groźny i niebezpieczny, to trzeba go zabić."..
7) "Jeśli można uniknąć ataku kogoś nieprzyjaznego,....... to można mu dowolnie nakłamać."
8)"Można powiedzieć wszystko co go uspokoi. Wolno w takich sytuacjach kłamać, a jakiekolwiek oświadczenia czy zobowiązania nie są oczywiście wiążące w takich okolicznościach. Chyba, że nasze ściemy go nie uspokoją. Wtedy trzeba go zabić."..
9) "Człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Nie powinien dążyć do zabicia kogokolwiek. Agresora lepiej oszukać niż zabić. Zabicie to ostateczna ostateczność."
10) "Więc śmiało możemy mu nieszczerze powiedzieć, że się wyrzekamy własnej wiary w Boga, można skląć swoją matkę, obiecać, że się nie będzie obalać ustroju siłą albo oświadczyć, że Legia to patałachy."
11) "Dlatego państwu można dowolnie kłamać. Na urzędowych drukach wolno pisać dowolne bzdury, przeinaczenia i zmyślenia. Bo państwo to aparat przemocy mający terytorialny monopol na stosowanie siły i wszystko czego od nas wymaga wymusza policyjną pałą."..
12) "Wszelkie spisy powszechne są organizowane pod groźbą grzywny. Wszelkie zeznania podatkowe są wymuszane karą długoletniego więzienia. Państwo to terrorysta, który ma dużą przewagę nad nami. Państwowej władzy należy unikać, ukrywać się przed nią, żyć obok. A jak nas złapie, to można używać dowolnych zaklęć, których wymaga, by wymykać się jej."..
13) "Gdy to zrobi, słusznie spotka się z adekwatnym odwetem. Gdy kogoś napadniemy, to musimy się liczyć nawet z tym, że on nas zabije i będzie to słuszne."...
14) "A więc państwo to jawny, brutalny terrorysta. To mafia, która zbiera haracz na rzekomą ochronę. Żaden człowiek nie powinien takiego państwa utrzymywać, wspierać go i mu służyć. Bo człowiek powinien być miły, przyjazny i dobroduszny. Terrorystę powinien zlikwidować. Terrorysty lepiej unikać. Terrorystę można oszukiwać."
Admin.Kogo tutaj wpusciles na NB ? bandyte,psychopate ??
Czy ktos czyta co ten czlowiek tutaj wypisuje ? jakie tresci propagauje ?
 

Obrazek użytkownika gps65

20-04-2017 [14:51] - gps65 | Link:

Tu jest cała notka: http://naszeblogi.pl/45687-jak...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [16:02] - Goral Supreme | Link:

ad11)..Przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu (252-264a)..
Art. 255.
§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [13:46] - Goral Supreme | Link:

Moja intuicja mnie nie zawiodla.
Mamy tutaj chlystka Korwiniste pisujacego w Nowym Ekranie.
Opinia jaka  Korwin-Mike wyrazil na temat niepelnosprawnych powinna zaprowadzic go prosto przed sad ..http://gps65.nowyekran.pl/post...
Tak broni obecny tutaj Swiderski swojego idola :
: "Paraolimpiada inwalidów jest zaprzeczeniem idei igrzysk olimpijskich. To jest teza, z którą można się zgodzić lub nie, można argumentować za lub przeciw. Ale wyzywanie, obrażanie czy dyskredytowanie tego, kto tę tezę postawił jest barbarzyństwem, jest przejawem głupoty i chamstwa, bo tym zawsze są argumenty ad personam. Korwin Mikke daje nam do myślenia, a my zamiast myśleć toczymy pianę z ust i się wściekamy, chcemy mu w zamian dać w mordę. Kto tak pisze jest po prostu prymitywnym głupkiem i tyle"..

Obrazek użytkownika gps65

20-04-2017 [14:52] - gps65 | Link:

Tu jest cała notka: http://gps65.salon24.pl/445868...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [15:04] - Goral Supreme | Link:

..."Grzegorz GPS Świderski
PS. Notki powiązane:
PO i PiS to to samo... (link is external)
PiS to agentura na 100%, tak samo jak PO! (link is external)
Admin.Czy ty rowniez utozsamiasz sie z tymi powyzszymi opiniami ?
Kogo tutaj GP I srodowiska patriotyczne promuja ?
Wykopac na zbity pysk z NB tego tutaj sympatyka i wspolpracownika Korwina i Palikota!
ps.NB udziela temy chlystkowi platformy do promowania Morderstw,klamstw,oszust przeciwko Obywatelom i Panstwu Polskiemu..
Czy ktos czyta co ten (psychopata ? ) tutaj i na innych blogach wypisuje ?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [15:47] - Goral Supreme | Link:

c.d "zlotych mysli" leminga od Palikota : "Socjaldemokratyczną sitwę niszczącą Polskę stanowią tylko politycy PO i PiS, oraz ich przybudówki."...
Admin..Czy GP podpisuje sie pod ta opinia ?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [15:49] - Goral Supreme | Link:

c.d "zlotych myli" Korwinowca :"Mowa nienawiści to cecha przede wszystkim propagandystów PO i PiS."...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [15:53] - Goral Supreme | Link:

No i troche propagandy politycznej a'la Palikot : "Głupie i prymitywne hejterstwo w sporach politycznych to wina tego, że PO i PiS, jeśli chodzi o poglądy, nie różnią się wcale....to PO z PiS-em są destrukcyjnymi, szkodliwymi partiami - i politycznie, i społecznie, i psychicznie. Przestańcie popierać te partie i ich satelity, a wszelka złość wam minie"...

Obrazek użytkownika gps65

20-04-2017 [21:35] - gps65 | Link:

Przepraszam wszystkich za tę mendę o ksywie "Goral Supreme", która się przyczepiła do tej notki i niszczy dyskusje. Niestety nie mam możliwości zrobienia z tym chamstwem porządku.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

20-04-2017 [22:05] - Goral Supreme | Link:

..."Niestety nie mam możliwości zrobienia z tym chamstwem porządku."....
A w jaki sposob moglbys "zrobic porzadek" ze mna Korwinowski tchorzu ?
.."A tymczasem normalni ludzie, którzy mają wyklarowane poglądy, o polityce mogą rozmawiać bez ograniczeń i bez emocji. "...
Hehehe...Prymitywnemu  dupkowi od Palikota nie smakuje medycyna ktora innym aplikuje w nadmiarze...

Pojdziecie wszyscy siedziec :-)) Bedziemy was resocjalizowac :-))

Obrazek użytkownika gps65

21-04-2017 [10:33] - gps65 | Link:

Proszę sobie stąd iść i nigdy nie wracać. Nie życzę sobie na moim blogu takiego epatowania chamstwem i głupotą. Proszę u mnie nie komentować.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

21-04-2017 [12:36] - Goral Supreme | Link:

Panie Swiderski.
Panska obecnosc na NB i tematy ktore porusza nie sa wylacznie panska wlasnoscia.
 Jestem rowniez czlonkiem zbiorowosci zwanej Narodem . Polska i jej problemy rowniez mnie dotycza.
Propaguje  pan publicznie ,rodzaj zachowan,forme zycia spolecznego,publicznego w formach ,ktore sa nie do zaakceptowania.
Proponuje pan publicznie i namawia do spolecznego,politycznegi,ekonomicznego ksztaltu Polski ,ktory rowniez jest nie do zakceptowania.
Poswiecilem troche czasu tutaj na NB i na innych platformach blogowyc aby poznac pana.
Obraz ktory sie wylania jest przerazajacy..Powinien pan zaczac naprawianie Polski i Swiata  od siebie.
Tematem nomen-omen panskich tutaj rozwazan jest : "Polityczne zdrowie psychiczne"..
Mam duze watpliwosci co do panskiego.Serdecznie namawiam na wizyte u dobrego psychologa.
Panska nienawisc do swiata wyzszych wartosci ( Wiara i wartosci z nia zwiazane) oraz ludzi,ktorzy je posiadaja i prezentuja ,juz .niszczy i deprawuje  pana osobowosc a w przyszlosci zniszczy panskie zycie oraz zycie najblizszych.
To ludzie tacy jak pan sa powodem ,ze moj i pana ojczyzna Polska, jest w takim stanie w jakim jest.
Nie pan i panscy przyjaciele beda narzucac nam , swiat wartosci ,sposob zycia ,ksztalt zycia spolecznego w Polsce.
Moim obowiazkiem jest to panu powiedziec,bowiem nie uslyszy pan tego w srodowisku w ktorym pan sie obraca.
Kanonem ktory wartosciuje zycie wielu ludzi jest 10 przykazan.prosze zaznajomic sie z nimi, bedzie to dobry poczatek na drodze zmian dla pana.
Nie poslucham panskich zyczen.Szczegolnie teraz bede monitorowal panski blog i zglaszal uwagi oraz objekcje.
ps.Jest pan stosunkowo mlodym czlowiekiem,nie jest za pozno na zmiany.