Rzekł Prezes, czyli znowu jak gołąb na parapet...

 „Są trudności z inwestycjami ze środków europejskich, także tymi, które są w rękach samorządów. Są różne blokady, niekiedy bardzo dziwne blokady. Są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych. Zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, aż wrócą dawne czasy. Ale one nie wrócą, zapewniam, że nie wrócą” – mówił Kaczyński w TVP.

Bardzo dobrze pamiętam, jak przed wyborami 2011 Prezes ogłosił, iż na Śląsku grasuje ukryta opcja niemiecka. Oczywiście skutek był prosty, PiS na Śląsku tamte wybory przegrał.
Przez następne cztery lata niewielka w sumie grupa osób harowała jak głupia, żeby ten radosny popis Prezesa jakoś odkręcić. Udało się, to od Śląska (rybnickie) zaczęła się seria wygranych wyborów cząstkowych, ostatecznie PiS na Śląsku wygrał, a RAŚ został zmarginalizowany. Ile nas to kosztowało – czasu, kasy, a nawet zdrowia – to nawet nie chcę mówić. O tym, że nikt nawet „dziękuję” nam nie powiedział, też nie warto wspominać, w końcu robiliśmy to dla Polski i dla siebie, a nie dla Prezesa.

Teraz mamy kolejny popis, znowu Prezesowi gdzieś dzwoni, tylko nie wie, w jakim kościele.
A przecież  tłukę o tym od lata 2015 – jak się nie zmieni ustroju samorządowego w Polsce, to całą dobrą zmianę szlag trafi – i wspomnicie moje słowa siedząc z ręką w nocniku w roku 2019!
Przypominam moją notkę tuż po wyborach 2015 > TUTAJ

Dlatego powtórzę po raz kolejny, może dotrze:
Jeżeli ma poziomie samorządów mamy 19 mld nadwyżki zamiast planowanych 8 mld deficytu, to oznacza tylko jedno – wszystkie moje prognozy właśnie się potwierdziły.
Przedsiębiorcy nie są idiotami, panie Kaczyński, tylko mają zaplanowane działania w oparciu o fundusze UE, a o przydziale tych funduszy decydują dwie rzeczy – zgodność z planami rozwoju i decyzja sejmiku. Plany rozwoju są nadal oparte o program Boniego, ponieważ pan Morawiecki nie raczył go zmienić. Gadanie o innych inwestycjach i innym programie nie zmienia faktu, że nie wolno wydać pieniędzy poza planem. Sejmik, nawet jakby chciał przydzielić te fundusze, to nie może inaczej niż wg planu. Tymczasem plan jest stary, a program Morawieckiego nie jest z nim zgodny – to jest pierwsza przyczyna i to zasadnicza blokady inwestycji. Nawet Via Carpatii nie ma w obowiązującym planie rozwoju kraju!
Druga przyczyna jest prosta, do sejmików weszło CBA, więc wszystkie lewizny zostały zablokowane, a innych projektów nie ma, zaś nowych zrobić nie można, bo nie wiadomo, co obowiązuje, plan Boniego czy strategia Morawieckiego, przy czym przypominam, że w hierarchii prawa plan jest ważniejszy od strategii.
Wreszcie jest sprawa trzecia, może najważniejsza – nawet jak PiS wygra w 2018 wybory w większości sejmików (bo na pewno nie wszędzie), to tzw. kadry na poziomie wojewódzkim gwarantują, że po roku będzie takie samo zblatowanie, jakie wylazło w spółkach skarbu państwa, a to znacząco wpłynie na wybory 2019.

Hej, tam na górze! Trzeba zmienić ustrój samorządowy w Polsce i rozwalić obowiązujący dzisiaj  system partyjnego podziału władzy w sejmikach jeszcze przed wyborami samorządowymi 2018 - dotrze to do Was w końcu? Inaczej macie przerąbane. A my wszyscy razem z Wami.
A od przedsiębiorców, Panie Prezesie,  proszę się łaskawie odczepić, jak się nie rozumie i nie zmienia celowo zamontowanych w systemie władzy mechanizmów złodziejstwa i korupcji.

http://naszeblogi.pl/58175-o-ustroju-panstwa-temat-pierwszy
http://naszeblogi.pl/55985-co-dalej-z-tym-ustrojstwem-czyli-nie-wystarczy-wygrac
http://eska.salon24.pl/721441,list-otwarty-do-pana-ministra-morawieckiego

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

19-11-2016 [15:34] - mada | Link:

możesz gadać jak porucznik Dub z panem Starostą przed wojną - i tak wszyscy mają to gdzieś

Obrazek użytkownika STARYWYGA-1

19-11-2016 [19:58] - STARYWYGA-1 | Link:

@mada 2016-11-19 [15:34]
"możesz gadać jak porucznik Dub z panem Starostą przed wojną - i tak wszyscy mają to gdzieś"

Wszyscy to znaczy KTO???

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2016 [16:37] - Jabe | Link:

Przedsiębiorcy związani z poprzednią władzą się obrazili i nie chcą dłużej zarabiać. Skoro oni tacy rozkapryszeni, trzeba się odwołać do przedsiębiorców nie związanych z tamtymi. Kłopot w tym, że żeby być przedsiębiorcą odpowiedniego kalibru, trzeba z urzędnikami dobrze żyć, więc swoiste partnerstwo publiczno-prywatne jest obowiązkowe. Drobnych przedsiębiorców się zaś przycina, żeby w naturalny sposób za wysoko nie urośli. Nowej władzy pozostaje przejąć klientów po poprzednikach lub promować państwową przedsiębiorczość.

Nie nowina, że lewizny napędzają gospodarkę. Mamy gospodarkę przekrętów. Można podejrzewać, że jeśli by się skrupulatnie przestrzegało prawa, życie gospodarcze by zamarło. W tym systemie bezwględne ściganie to jak naciśnięcie hamulca. Zwłaszcza że straszenie karami wszędzie działałoby zniechęcająco – uczciwi też nie mogą się czuć bezpieczni.

To fundusze UE i generalnie darmowa kasa są problemem. Absorbcja funduszy unijnych jest znaczącym, jeśli nie podstawowym przemysłem. Tego nie da się zrobić bez urzędników. I tak powstało bagno, które przy samych zamówieniach publicznych byłoby dużo łatwiejsze do upilnowania.

A Dobrej Zmianie nic nie grozi. Szlag jej nie trafi, jak nie trafił Świętego Mikołaja.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-11-2016 [16:48] - HenrykHenry | Link:

To bardzo zly tekst Pani Eska , zly nie przemyslany i nie oddajacy ...

Prezes PiS jak i Rzad sobie poradza ... Sukcesywnie krok po kroku ida do przodu tak jak na to pozwala sytuacja. Jest jednak pewna kolej rzeczy ...
Prezes nie powiedzial nic co by szkodzilo ... przedsiebiorcow z prawdziwego zdarzenia to my dopiero miec bedziemy.
Tu obok jest dobry wpis ... polecam przeczytac

http://naszeblogi.pl/64434-kac...

a szczegolnie takie jedno zdanie z niego (choc tych zdan , dobrych , jest tam wiecej) ... "Śpiewali i kradli. Pierwszy milion, drugi, trzeci... Pierwsze sto milionów, drugie sto..."

i moze jeszcze jedno .... "A że takiej kasy nie idzie w całości przepić czy wydać na luksusy, to zaczeli inwestować w legalne biznesy. Stali się uczciwymi biznesmenami. Ale nie do końca. Nie do końca..."

Prosze sobie to przemyslec.

Co do Slaska to tez pani poszla ... no powiedzmy "tylem naprzod". Ale to osobny temat i moze ... przy nastepnej okazji.

Jedno co , czy z czym sie mozna zgodzic , to pilna reforma tzw. Samorzadu. Ale droga Pani czy obecnie , ja to nazwe "wczesny etap rzadzenia" , taka reforma mialaby prawo sie udac ?!.

Taka mala "zlosliwosc" ... czasem sie zastanawiam czy P.Prezes nie lepiej by zrobil pozostawiajac Was z powrotem w "lapach" PO/PSL i reszty tej bandy. To sobie prosze zawsze , piszac cokolwiek o PiS i Prezesie , stawiac przed czolem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Domasuł

19-11-2016 [17:10] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niech Pan się nie martwi. Za chwile stara wladza wroci. W 2007 ludzie tez się strasznie rozczarowali PiS-em i woleli mieć kolejne 8 lat PO-PSL. Tak pewnie będzie i tym razem.

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2016 [18:32] - Jabe | Link:

Wtedy ludzie wcale się tak nie rozczarowali PiS-em. To przeciwnicy zwarli szeregi. Ale nie można zwalać tego li tylko na propagandę, że więcej głosowało przeciw PiS-owi niż za. Podsycanej niechęci starczyło na 8 lat, dopóki wajchowy nie przestawił zwrotnicy.

Obrazek użytkownika Domasuł

19-11-2016 [19:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Rozczarowali, rozczarowali. Pamietam znajomych. Jakos tak dziwnie jest, ze niektórzy ludzie wymagają od PiS-u perfekcyjności i kazda drobnostke będą im wypominać, tymczasem taka Platforma mogla robic najgorsze rzeczy hurtowo i wszystko im uchodzilo. Niestety taki mamy klimat. Ja mam swoja teorie, dlaczego - jakims cudem - PiS w końcu wygral w zeszłym roku. Każdy ma pewnie swoja wlasna teorie. Wedlug mnie obecna sytuacja jest bardzo niestabilna. Mimo pozorów. Jeśli ludzie nie wyciągnęli wnioskow z poprzedniej dekady - a ludzie rzadko wyciagaja jakiekolwiek wnioski z czegokolwiek - to niebawem będziemy mieli powtorke z rozrywki. Środowiska wokół PO nie tylko z natury sa takie bezczelne. Oni umieja czytac pewne społeczne nastroje i naprawdę nie sa na tak zlej pozycji, jakby się moglo wydawac. Stad ta ich buta i bezczelność.

Obrazek użytkownika eska

19-11-2016 [17:35] - eska | Link:

Sorry, ale ja mam wiedzę zawodową w tej sprawie, a nie z opowiastek naszych milusińskich publicystów.
A o Śląsku też wiem ciut więcej od Pana, zapewniam.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-11-2016 [21:43] - HenrykHenry | Link:

Przykro mi ... ale kiepski ten profesjonalizm albo jak Pani pisze wiedza zawodowa. Co do Śląska nie chciałem juz Pani robić przykrość ... ale to też całkowity brak zrozumienia sytuacji. To bardzo , napisże delikatnie , nieprzemyślany wpis. Jeżeli przy tym broni go Pani powołując się na swój profesjonalizm ... hmmm ... to tym gorzej proszę Pani.

Obrazek użytkownika RobertJerzy

19-11-2016 [17:13] - RobertJerzy | Link:

Kdyby hloupost nadnášela ...

Obrazek użytkownika Domasuł

19-11-2016 [17:23] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Widze ze Pani nie ogarnia szerszego obrazu. Po pierwsze Ślask jest jaki jest. Można się bic o pojedyncze glosy, ale generalnie jest to teren nieprzyjazny takim partiom jak PiS. Po drugie, i chyba przyzna to zarówno przeciwnik jak i zwolennik PiS-u, a także - jak ja - osoba patrzaca z dystansem na rozkład partyjny, bez pana Kaczynskiego z PiS-u już dawno nic by nie pozostalo. Wiec czepianie się pojedynczych slowek prezesa jest bezsensowne. Wielokrotnie jego adwersarze próbowali zakladac własne ugrupowania i wychodzila z tego dupa blada.

Obrazek użytkownika Jabe

19-11-2016 [18:23] - Jabe | Link:

Może się Panu pomyliło z Zagłębiem?

Obrazek użytkownika marsie

19-11-2016 [20:37] - marsie | Link:

Nie zgadzam się – Prezes ma tu rację, mówiąc o opcji niemieckiej na Śląsku też miał rację, mówiąc o Angeli również – wszystko zależy od interpretacji, a ta tutaj jest nazbyt nowoczesna. Każdy by chciał, by Prezes oczyścił tę stajnię w rok, a najlepiej w miesiąc, ale to jest niemożliwe – wraży, zakodowany salon wciąż żyje, a pieniądze ma ogromne. Trzeba iść spokojnie do przodu, robić swoje, wybory samorządowe wygrać jak się da najwyżej i wtedy przeprowadzać dalsze zmiany – Pisowcy to nie Nadludzie! A zarzucanie Prezesowi, że „nie rozumie”, to już przesada, co najmniej. Ale doceniam Pani troskę. Wszystkiego Najlepszego!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-11-2016 [01:27] - rolnik z mazur | Link:

Prezes zawsze ma rację nawet wtedy gdy jej nie ma bo to jest wyższy poziom racji, której nie ma albowiem jest ona poza rozumem zwykłych zjadaczy chleba. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-11-2016 [01:31] - rolnik z mazur | Link:

A ja się z panią zgadzam. Szacunek i pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-11-2016 [08:10] - HenrykHenry | Link:

A ten tytuł , taki "Palikociarsko Niesiolowski" ... tez się Pan zgadza. Bardzo teksknicie do tego "żeby było jak bylo".
Trudno tu pozdrowić rozum.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-11-2016 [12:33] - Marek1taki | Link:

"Hej, tam na górze!"

Sprawa jest poważna a położenie ośrodka władzy wcale niejednoznaczne.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-11-2016 [13:09] - zbieracz śmieci | Link:

Eski nikt nie zastąpi i znowu jak gołąb na parapet...!
Samorządy są tak zadłużone ,ze otwieranie nowych inwestycji grozi zarządem komisarycznym .Tym co to jeszcze nie grozi a sa zarządzane przez zwolenników poprzedniego nierzadu to przy patrzącym im na ręce CBA ,dotykanie pieniędzy to perspektywa pierdla ,miło by poczuć kasę w złodziejskich łapkach ale rozum nakazuje ,trzymaj je z daleka.
Przdsiębiorcy z usług których korzystano nie maja zleceń i ko lo się zamyka.Te duże wola poczekać ,bo może zdarzy się cud i PIS zostanie pozbawiony władzy i bankructwa planowane z pozostawieniem rzesz podwykonawców na lodzie dalej będzie można uskuteczniać.
Co do Śląska ,tu idzie Eska na bezczela twierdząc ,że dzieki między innymi jej poświęceniu PIS wygrał,wróg PIS za wygraną ,jaja jak berety.
Szamanka już nie pisze w salonie ale jak poczyta sobie to co jej podeślę to ją krew zaleje i nie tylko ją ale całą grupę ludzi którzy na sukces PIS w Raciborzu zapracowali.
Ja ci Esko osobiście podziekuję gdy przestaniesz wylewać pomyje na PIS.

Obrazek użytkownika Obywatel

25-11-2016 [23:51] - Obywatel | Link:

W wypowiedzi o "ukrytej opcji" chodziło o RAŚ, SONŚ itp. Nie rozumiem oburzenia z Pani strony.