Poseł profesor Terlecki też ma swego Franka Kimono!

                                   Motto Muzyczne: ( https://www.youtube.com/watch?... )

Nie chcę się przechwalać, ale chyba jestem jasnowidzem, bo chyba mnie coś przedwczoraj tknęło, żeby skrobnąć notkę pt. „Czyżby Jarosław Kaczyński też miał swego Wachowskiego” – vide: ( http://salonowcy.salon24.pl/72... ), gdzie pisałem między innymi, cytuję:

„Jako sprzyjający PIS-owi acz rzetelnie obiektywny bloger oglądam telewizję na różnych kanałach, od prawa, przez środek do lewa i kiedykolwiek pokazują Jarosława Kaczyńskiego, w odległości nie większej niż pół metra od pana Prezesa widzę zawsze posła profesora Terleckiego, czy to w sejmie, na spacerze, na oficjalnych uroczystościach, miesięcznicach itd. Nawet poseł minister Macierewicz nie ma takich forów. Myślę, że Państwo to również zauważyliście, bo tego nie da się nie zauważyć…(…) Zaś pewnego dnia w trakcie południowej kawy w mieście jak w rozmowie z jednym z byłych krakowskich radnych PIS-u wspomniałem o pośle Terleckim on aż podskoczył na krześle i powiedział:  „Panie kochany! Jestem gotów się założyć o tysiąc złotych, że ten, co temu chłopakowi przywalił łokciem to Terlecki, bo z PIS-u wystąpiłem po tym, jak, gdy chciałem wejść na obrady Rady Miasta i powiedzieć parę słów prawdy o tym, co się dzieje w krakowskim PIS-ie, ten ch… Terlecki wziął mnie za frak i urwawszy mi kołnierzyk od koszuli wyrzucił mnie za drzwi…”, koniec cytatu.

Po tej notce „ortodoksyjni pisowcy” dostali ataku szału i wścieklizny, a na portalu Nasze Blogi Niezależnej.pl jeden z walecznych blogerów tego prawicowego portalu – vide: ( http://naszeblogi.pl/63553-nas... ) tak oto mi dowalił, cytuję fragmenty:

"Każdy portal ma swój regulamin, którego oczywista oczywistość przestrzega i surowo karze za jego naruszenie [taki żart]. Od dawna na NB panoszy się pewien bloger Pasierbiewicz, który jest gwiazdą tego portalu i jest po ochroną i pod parasolem...jemu wolno atakować AD PERSONAM i lansować siebie oraz swoje kłamstwa i brednie, ale tylko dla promocji swojego ego. Klasyczny okaz mitomana, kłamcy i chamskiego traktowania komentatorów, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż nasz gwiazdor. Ale przecież ON jest debeściak! Po wpisaniu w Google "nasze blogi.pl" ukazuje się wizytówka...oprócz Pani Falzmann...jest podbite nazwisko i imię naszego bohatera! Siła napędowa NB, to dla niego wchodzą goście, dla niego uchyla się regulamin, bo ON daje wymierny dochód! Reklamy...a te są opłacane od frekwencji. Wczorajsza notka naszego Munchhausena atakująca w obrzydliwy sposób profesora Terleckiego...NIGDY SIĘ NIE POWINNA UKAZAĆ NA ŁAMACH PUBLICZNEGO FORUM!!! Nie wiem czy profesor Terlecki zlekceważy ten tekst...i zostawi autora i Redakcję w spokoju...ale się nie zdziwię, jeżeli ktoś tego nie podaruje...i nie pomoże nazwisko Sakiewicz, Targalski oraz telewizja Republika. Wiem że osoba naszego gwiazdora, to podmiot, który umknął spod brzytwy Ockhama, osoba cierpi na obsesję, która już przechodzi w schizofrenię ostrą i jest typowym objawem syndromu anankastycznego...tylko dlaczego Administracja toleruje łamanie Regulaminu?! To nie jest chorągiewka na dachu, to jest działanie ośrodka wpływu...i nie podprogowe, tylko walenie młotkiem w czoło...", koniec cytatu.

No i ledwie minęły dwie doby, jak w mediach gruchnęła wiadomość, że na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie okazało się, że poseł marszałek Terlecki też ma swego Franka Kimono w osobie dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Krzysztofa Wilamowskiego, który jako pierwszy zaatakował od tyłu gościa Klubu Kukiz’15 Pawła Bednarza, który chciał panu posłowi marszałkowi Terleckiemu zadać kilka, jak przypuszczam niewygodnych pytań.

A więc wychodzi na to, że działacze PIS są chronieni, że tak powiem w systemie różańcowo-łańcuszkowym poczynając od najważniejszego, przez tak zwane centrum, kończąc na posłach szeregowych, którzy się sami wzajemnie pilnują.

Słowem nie ma to jak stara krakowska "Szkoła Posła Profesora Terleckiego".

A na koniec tylko powiem, że skoro na Naszych Blogach Niezależnej.pl po napisaniu konstruktywnie, powtarzam konstruktywnie krytycznej notki pt. „Czyżby Jarosław Kaczyński też miał swego Wachowskiego” pisowscy ortodoksi znając mój blogerski dorobek doszli do wniosku, że nabijam kasę portalowi Nasze Blogi i tylko dlatego mnie tam trzymają", a żeby było śmieszniej zrobili mnie (Sic!) „podprogowym aktywistą ośrodka wpływu”  oskarżywszy Administrację portalu o tajne konszachty ze mną,  to aż się boję pomyśleć, kim mnie jutro obwołają po lekturze niniejszej notki.

Ale raz kozie śmierć. Bo trzeba bić w tarabany, gdyż sorry, ale gdy głupota pisowskich fundamentalistów zbliża się niebezpiecznie do granicy debilnego absolutu osiągnąwszy delikatnie mówiąc przedostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści do każdego, kto się ośmieli PIS skrytykować, - także konstruktywnie.

A na wszelki wypadek, jutro się zapisuję na prywatne lekcje judo.

Pola Manola! Blues Coca Cola! Hej!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

12-09-2016 [21:32] - admin | Link:

Nawet na zdjęciach, które Pan załączył widać, że to gość powalił dyrektora a nie odwrotnie. Więc po co Pan dezinformuje. Na dodatek naśmiewa się z człowieka, który zapewne parę dni będzie odczuwał to powalenie plecami na posadzkę. Jeśli ktoś tu zawinił, to straż marszałkowska, że nie zareagowała. Ewentualnie sam marszałek, że nie przerwał konferencji albo jasno nie powiedział, że mimo agresywnego wtargnięcia chce gościa wysłuchać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2016 [21:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin

"Nawet na zdjęciach, które Pan załączył widać, że to gość powalił dyrektora a nie odwrotnie. Więc po co Pan dezinformuje..."
------------
Hola! Hola! Jako pierwszy posła z Klubu Kukiz'15 zaatakował od tyłu pan dyrektor (co widać na zdjęciu), a poseł od Kukiza broniąc się przed tym atakiem zastosował rzut judo przez biodro, który się nazywa "O-goshi", co wiem stąd, że w młodości trenowałem judo przez kilkanaście lat w podkrakowskim Hutniku. Ale krakowskim targiem zmieniłem rzeczony fragment tekstu.

"Jeśli ktoś tu zawinił, to straż marszałkowska, że nie zareagowała. Ewentualnie sam marszałek, że nie przerwał konferencji albo jasno nie powiedział, że mimo agresywnego wtargnięcia chce gościa wysłuchać..."
------------
No właśnie! Mam nadzieję, że doszliśmy do porozumienia.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika mada

13-09-2016 [07:47] - mada | Link:

Paraolimpiada.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [09:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@mada

"Paraolimpiada..."
----------
No właśnie!

Obrazek użytkownika Jabe

12-09-2016 [22:14] - Jabe | Link:

Na pierwszym zdjęciu sytuacja też nieciekawa.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2016 [23:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jabe

W TVN24 już znaleźli prawnika, który tłumaczy, moim zdaniem niestety słusznie, że poseł Bednarz, wielokrotnie atakowany od tyłu przez pana dyrektora działał w obronie koniecznej.

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2016 [11:05] - Jabe | Link:

Prawnik zawsze się znajdzie. TVN ma radochę, a ci „dobrzy” nabrali wody w usta – może przeoczyłem. Nic dziwnego, że jak na zabawie w remizie kogoś poturbowali, w końcu to Wiejska.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-09-2016 [22:35] - HenrykHenry | Link:

Panie Admin , nie pisza do Pana czesto ze skargami ... wlasciwie to nie pisze wcale ale dzis juz musze. Wlasnie pod wplywem tego wpisu.
Dlaczego Pan zbanowal Wolenskiego nie dajac mu pisac prawdy do P.Pasierbiewicza a chroni Pan tego "szmoncesa" i jego "bajania".
Wolenski nie jest jedynym ktory znal czy zna Pasierbiewicza. Nie jest jedynym ktory zna , wie co robil , kim byl i co najwazniejsze komu "lizal" w tej nieodleglej epoce PRL.
Naturalnie nie namawiam do banowania Pasierbiewicza ale prosze o niestosowanie tej metody do komentatorow ktorzy obnazaja falsz tego blogera. Pomijam chamskie epitety bo wtedy sprawa jest oczywista ale w innych przypadkach ...?!
Dla duzej czesci czytelnikow niezrozumiala jest ta ochrona i troska o dobre samopoczucie blogera Pasierbiewicza.
Moja Mama mowila o takim "nic potem" ... i to jest mniej wiecej wlasciwe okreslenie , choc "nic potem" dla znajacych to zbyt "urocze" okreslenie.
PS,- bloger pod wplywem komentarzy bedzie poprawial przepisywal swoj wpis tak by pokazac bledne , nietrafne opinie tych co mu cos "wytkna" ... te metody tez swiadcza. No coz "nic potem" i tyle. Prosze pozwolic pisac ...

Obrazek użytkownika admin

12-09-2016 [22:46] - admin | Link:

Przecież ban dla JHW był tymczasowy. I nie miał związku z tym u kogo i co pisał, tylko ile. Już zresztą odbanowan.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-09-2016 [23:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Admin

Nick @henrykinny to Jan Hertich Woleński.

Nie wiem, kto pisze pod nickiem @HenrykHenry, ale chyba nie trudno... w tym miejscu kończę swój komentarz.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-09-2016 [23:38] - HenrykHenry | Link:

W mojej mlodosci na takie cos co pan napisal mowilo sie z glowa sie na ch ... pozamienial ... ale u pana to zalosny skowyt.
Bez pozdrowien
Boguslaw Henryk Kaczorowski

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [07:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"mówiło się z głową się na ch ... pozamieniał..."
-----------------
Bardzo mi miło, że się Pan przedstawił, a to, jak się Pan zaprezentował, niech sobie Goście mojego blogu ocenią sami.

Krzysztof Pasierbiewicz

PS
Właśnie takich ludzi, jak Pan najbardziej się w PIS-ie należy bać i dlatego tę kategorię elektoratu partii Jarosława Kaczyńskiego nazywam "ortodoksyjnymi pisowcami", a to mocne określenie stosuję celowo, by zaakcentować swoistą "niepoczytalność" tych ludzi, co przynosi PIS-owi ogromne szkody wizerunkowe. To przez takich ludzi jak Pan, pani profesor Staniszkis mówi o PIS-ie to, co mówi i trudno jej odmówić sporej dozy racji. A pocieszanie się, że Panu podobnych osobników jest w PIS-ie niewielu i nie ma się czym przejmować jest złudne, bo ta grupa "oszołomów" przynosi partii Jarosława Kaczyńskiego niewspółmierne do ich ilości szkody wizerunkowe. Dlatego piszę uparcie o "ortodoksyjnych pisowcach" by prominenci PIS-u wreszcie zrozumieli, że od takich ludzi należy się odciąć mimo tego, że stanowią część tak zwanego elektoratu żelaznego.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-09-2016 [22:09] - HenrykHenry | Link:

Naturalnie pan pasierbiewicz nie mogl nie skorzystac z okazji. Jego prawie wszystkie wpisy ociekaja , taki podtekst ... ja tu z wami ale wicie rozumicie ... Ktos to pisal ze to prawicowy bloger i oddany sprawie naprawy Polski. Bajania takie. Prezes ostatnio cos mowil ze strasznie duzo sie "przykleilo" do PiS roznej masci "szmaciarzy" ktorzy chca zerowac ... itd. , itp. Wiecie o co chodzi ?! ... dodam ze nie tylko gospodarke mial na mysli ...

Obrazek użytkownika andzia

13-09-2016 [10:00] - andzia | Link:

Henryku, to dla tego (...) wymyślono -lata temu- powiedzenie "pluj świni w oczy, to i tak powie, że deszcz pada". Jedyna rzecz jaka mu się nie udała na NB, to zrobienie ze swojego blagowania !!! bankomatu do wrzucania kasy dla jego córki. Szanownego Pana Admina proszę o nie zbanowanie tego komentarza, bo są co najmniej dwie "notki" (tfuj) pasierbiewicza o wpłacaniu kasy -na jego konto- za działalność blogerską, zaś on sam jest ekskluzywnym bankomatem dla swojej latorośli. " Jaki pan, taki kram " - jaki blagier, takie blagowanie :(

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [11:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Pani Andziu!
Ten komentarz jest, że tak powiem modelowym przykładem tego, do czego są zdolni "ortodoksyjni pisowcy". Niech sobie każdy we własnym sumieniu oceni to, co Pani napisała.

Nawet się nie podpiszę

Obrazek użytkownika gorylisko

12-09-2016 [22:51] - gorylisko | Link:

panie drrrrr wybierz pan sobie kogoś i wskakujcie na ring... ;-)

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika gorylisko

12-09-2016 [23:26] - gorylisko | Link:

zapomniałem dodać, jestem pisowiec, czyli skrzyzowanie pisu z owcą...zaś goryla twarz to taka maska...

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2016 [10:57] - Jabe | Link:

Pan nie jest gorylem, a dyrektor biura prasowego jest.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [00:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Mam nadzieję, że wszyscy Państwo rozumiecie, że głównym przedmiotem mojej dzisiejszej notki, nie jest rzeczona bójka w Sejmie, lecz zlinkowana przeze mnie notka pisowskiego, ortodoksyjnego oszołoma, który na Naszych Blogach zrobił z siebie idiotę - vide: ( http://naszeblogi.pl/63553-nas... )pisząc, że jestem "podprogowym aktywistą ośrodka wpływu", czytaj Platformy, a Admina posądził o to, że daje mi fory na naszych Blogach, bo mu nabijam zależną od ilości wejść kasę za reklamy.

Wielokrotnie mieliście mi Państwo za złe używanie terminu "ortodoksyjni pisowcy". Proszę tedy Państwa o ustosunkowanie się do tego, co ten obłąkany z nienawiści człowiek napisał. Nienawiści, której jedynym powodem była moja KONSTRUKTYWNA krytyka skierowana pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Zdobądźcie się Państwo na odwagę i napiszcie jakbyście Państwo określili tego jegomościa mieniącego się blogerem prawicowym?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [06:56] - Anna Borycka | Link:

Poza tym, że Pan często łże i manipuluje, to nic się nie zmieniło :) A jak Pana przyłapią to zmienia Pan wpisy i rżnie głupa. Klasycznym przykładem jest to, jak Pan potraktował Panią Pawłowicz. Jest Pan aktywnym użytkownikiem FB i nie zadał Pan sobie trudu zweryfikowania oszczerstw na temat pani profesor, tylko wielokrotnie je Pan powielał na różnych portalach. Jest Pan pospolitym małym krętaczem i oszczercą. O Pańskich szarmanckich wulgarnych odzywkach, to już nie ma co pisać, Admin szybko je usuwa. Teraz uczepił się Pan Tarantogi, którego wcześniej odsądzał Pan od czci i wiary, twierdząc że to JHW. Wielokrotnie obrażał Pan także innych użytkowników w podobny sposób. Doczekał się Pan także innej notki na swój temat od Danuty, i tam także odstawił Pan kolejny kabarecik z obrażaniem użytkowników. Tak wygląda Pana "rzetelność".

Moja rada na dobry początek dnia: Skończ waść te pitu pitu i wstydu sobie oszczędź.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [07:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Poza tym, że Pan często łże i manipuluje, to nic się nie zmieniło..."
-----------
Faktycznie, jak chodzi o Pani wypowiedzi na mój temat nic się nie zmieniło.

"A jak Pana przyłapią to zmienia Pan wpisy i rżnie głupa..."
------------
Jeśli zmieniam tekst to zawsze wyjaśniam dlaczego. Można to łatwo sprawdzić.

"Klasycznym przykładem jest to, jak Pan potraktował Panią Pawłowicz..."
-------------
Swojego zdania o szkodliwej dla pisowskiego wizerunku działalności pani doktor Pawłowicz nie zmieniłem i nie zmienię, a dlaczego każdy sobie tutaj przeczytać może - vide: http://salonowcy.salon24.pl/62...

"O Pańskich szarmanckich wulgarnych odzywkach, to już nie ma co pisać, Admin szybko je usuwa..."
--------------
Na to pomówienie powinien Pani sam Admin odpowiedzieć.

"Doczekał się Pan także innej notki na swój temat od Danuty..."
----------
Doczekałem się znacznie więcej notek na mój temat, co dowodzi, że mój blog żyje, w przeciwieństwie do pani "dziennikarskich" podrygów.

Życzę miłego dnia,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [09:54] - Anna Borycka | Link:

1.Klasyczne rżnięcie głupa przez Pana Pasierbiewicza, a tu jest dowód czego dotyczył mój wpis powyżej: http://naszeblogi.pl/60150-jas...
Mało mnie obchodzi co ma Pan do powiedzenia o Pani Pawłowicz. Niech Pan nie łże, na to zawsze zareaguję :)

2. Wulgaryzmów do Aglosasa nie chce Pan pamiętać bo Admin usunął, ale internet pamięta, cytuję:

"@Autor

Tu helikopter! Tu helikopter!

„ironiczny anglosas” (???), czy „anglo-Q-tas” (???)

Powtórz! Bo nie dosłyszałem!

Odbiór! Krzysztof Pasierbiewicz".

Źródło: http://naszeblogi.pl/61807-maj...

3. No i ostatni przykład, szarmanckiej obłudy i podłości.
Jedną ze swoich notek zatytułował Pan tak: "Czyżby Jarosław Kaczyński też miał swojego Wachowskiego?"
Ponieważ jest Pan "kumaty z Krakowa", to odpuszczę sobie mowę o przyzwoitości. Wszyscy wiemy kim był Wachowski i jaką pełnił rolę. Posłużę się więc prostym przykładem, aby nawet Pan to zrozumiał na czym polega ta podłość i insynuacja. To co Pan zrobił w tytule, ma taki sam kaliber, jak to pytanie które ewentualnie ktoś by Panu zadał: "Czy miał Pan oficera prowadzącego?"

Ostatecznie zaorany. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [11:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Bez odbioru..."
----------
A jednak odebrałem i powiem krótko:

Pani Anno! Kocham Panią! A na pożegnanie przesyłam piosenkę: https://www.youtube.com/watch?...

Miłego dnia,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [12:21] - Anna Borycka | Link:

No rozumiem, tym razem Pan już nie próbuje rżnąć głupa wobec bezspornych dowodów. Jeszcze żeby Pan zdobył się na przeprosiny, nie mnie, tylko tych ludzi których Pan oczerniał i obrażał, to trochę by Pan odzyskał w moich oczach.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [18:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"to trochę by Pan odzyskał w moich oczach..."
-----------
Sęk w tym, że mnie na tym kompletnie nie zależy, więc z łaski swojej proszę sobie zbytnio nie pochlebiać.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [10:03] - Anna Borycka | Link:

Post scriptum
Pańskie blogi żyją tym, czym żyją łże media. A tam gdzie ma Pan możliwość w blogosferze, nie dopuszcza Pan solidnej krytyki tylko lizusów, jak łże media. Już to ktoś Panu kiedyś napisał: jest Pan ich pudłem rezonansowym.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [11:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"jest Pan ich pudłem rezonansowym..."
--------------
A propos "pudła" to nie sposób nie przypomnieć słynnej fraszki Sztaudyngera: "Lecz tymczasem mu wychłódło, bo już była...", kończę, bo mi jeszcze notkę zwiną.

PS
Sorry, ale sama się Pani wystawia do strzału

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [12:30] - Anna Borycka | Link:

Nich mnie Pan nie prowokuje, ja potrafię przywalić znacznie mocniej krótkimi tekścikami. Nic już Panu nie pomoże, nawet woda z Wisły ... dalej cytować nie muszę?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [13:12] - HenrykHenry | Link:

"Nic już Panu nie pomoże, nawet woda z Wisły"

Ha ha ha witam i ciesze sie ... od razu poznac Krakowianke.
Pozdrawiam Pania BHK

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [18:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Nich mnie Pan nie prowokuje, ja potrafię przywalić znacznie mocniej krótkimi tekścikami..."
------------
Radzę uważać, bo mogę oddać odłamkowym przeciwpancernym jako wykwalifikowany artylerzysta, który na Studium Wojskowym w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie dochrapał się zaszczytnego stopnia bombardiera. A więc proszę baczyć na słowa, bo mogę obliczyć poprawkę na wiatr oraz widły boczne i zniszczyć cel jednym celnym strzałem. Moja specjalność to haubica kalibru 78 mm, a mam jeszcze spory zapas ostrej amunicji polemicznej.

bombardier Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2016 [11:12] - Jabe | Link:

Byłaby Pani łaskawa skomentować sytuację, której dotyczy ta notka? Ciekaw jestem Pani zdania.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-09-2016 [12:16] - Anna Borycka | Link:

A co tu komentować? Te dwa filmiki pokazują kolejną łże manipulację autora, czyli dorabianie kociej gęby przyzwoitym ludziom.

1.
https://youtu.be/gYZ14Hv65hk

ciąg dalszy:

2.
https://youtu.be/XdBxaP1uvAo

Ktoś już tu pisał że dzisiaj można wszystko sprawdzić. Finał zdarzenia ze strażą marszałkowską powinien być zastosowany także wobec tej notki.

Obrazek użytkownika Paweł

13-09-2016 [08:16] - Paweł | Link:

Duży szum informacyjny. Odciągnięty złożył opis zdarzenia do prasy. I wyszło na to, że nie wolno pytać WIELMOŻNEGO, bo... nie wolno. Plebs nie jest od pytania. Czekam jeszcze na komunikaty, że to była prowokacja - najlepiej byłoby: prowokacja KODomitów, ale nie da się w to wpakować dyrektora z katolickiej fundacji.
A R. Terlecki wypada słabiutko, słabiutko. Może jest dobry w działaniach zakulisowych?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [09:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Saweł

"Terlecki wypada słabiutko, słabiutko..."
-------------
Stąd właśnie moja seria notek o pośle profesorze, a nie z tego powodu bynajmniej, że jak niektórzy myślą mam do niego jakieś osobiste anse.

"Może jest dobry w działaniach zakulisowych?..."
-------------
Co do tego nie mam wątpliwości.
Sęk jednak w tym, jakie będą tego finalne efekty. Wszyscy przecież wiemy, że opozycja totalna Petru i Schetyny przypuściła frontalny atak na nową władzę. I dlatego właśnie należy się szczególnie mądrze bronić. Zaś to, co ostatnio robi i mówi poseł profesor jest niczym innym, jak konsekwentnym wystawianiem się do strzału. I coraz bardziej mnie dziwi, że tego nie widzi, albo woli nie widzieć (czemu?) Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika Paweł

13-09-2016 [10:21] - Paweł | Link:

A może Prezes znów ma swoją specyficzną "rękę do ludzi"? Podobno tak to działa: na opak.
Strach się bać, czekając na kolejny występ RT. Tylko czemu - tu się w pełni z Panem zgadzam - obciążać to ma rachunek PiS?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [17:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Paweł

"Strach się bać, czekając na kolejny występ RT. Tylko czemu - tu się w pełni z Panem zgadzam - obciążać to ma rachunek PiS?..."
-----------
No właśnie.

Obrazek użytkownika xena2012

13-09-2016 [10:20] - xena2012 | Link:

wydaje mi się,że niechęć i zajadłość z jaka traktuje Pan Terleckiego wynika raczej z pobudek osobistych a nie z troski o zgubny i zbytni fundamentalizm PiS-u.Sejmowy incydent podczas konferencji prasowej da się chyba łatwo wyjaśnić(są świadkowie i filmy) bez niepotrzebnych aluzji , triumfujących wypowiedzi w stylu ,,a mówiłem'',czy przytaczanie krakowskich ploteczek nie wiadomo na ile prawdziwych przy kawie o oderwanym przez Terleckiego kolnierzyku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [12:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"wydaje mi się, że niechęć i zajadłość z jaka traktuje Pan Terleckiego wynika raczej z pobudek osobistych a nie z troski o zgubny i zbytni fundamentalizm PiS-u..."
------------------
To nie jest "niechęć i zajadłość" lecz konstruktywna konsekwencja w ocenie tego, co poseł profesor ostatnio robi i mówi. A piszę o tym, bo jak mało kto chcę, by Polsce się udał projekt o nazwie "Jarosław Kaczyński".

Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [18:44] - HenrykHenry | Link:

" A piszę o tym, bo jak mało kto chcę, by Polsce się udał projekt o nazwie "Jarosław Kaczyński". ...

i dlatego glosowal pan na Kukiza a wczesniej ...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [19:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"i dlatego glosowal pan na Kukiza..."
---------
W pierwszej turze tak. Bo gdyby nie wysoki wynik pana Kukiza, pan Andrzej Duda nie zostałby prezydentem. Ale chyba za dużo od Pana wymagam.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [20:44] - HenrykHenry | Link:

Po tym komentarzu wiadomo juz w zasadzie wszystko ... umysl lotny u pana ... gdzies ulecial.

Obrazek użytkownika Es

13-09-2016 [11:16] - Es | Link:

Wszyscy próbujący tradycyjnie "dowalić"Pasierbiewiczowi-tym razem włącznie z Adminem- odpłynęli zdaje się w zupełny surrealizm.Nawet chyba nie zdają sobie sprawy z postępujących małymi krokami strat wizerunku właśnie w wyniku tak idiotycznych incydentów.Zarówno bodygard-wykidajło tytułowany dyrektorem biura prasowego,jak i sam Terlecki(co gorsza)zaliczyli katastrofalną wpadkę za którą powinni natychmiast przepraszać i samego gościa próbującego zadać pytanie, jak i wyborców w ogóle.Tymczasem jak słyszę Terlecki będzie się zastanawiał jak zmienić organizację konferencji prasowych.

Obrazek użytkownika xena2012

13-09-2016 [12:31] - xena2012 | Link:

to prawda -incydent w sejmie był idiotyczny i niepotrzebny,ale też rozdmuchany.Codziennie mamy incydenty z udziałem opozycji ,róznej maści celebrytów i jakos do nich nie przywiazujemy wagi.Opozycja albo się wyprze swych działań,albo skwituje je lekko jako ,,niefortunne''nie przejmując się sprawami wizerunkowymi.Jeśli nie będziemy przykładac jednakowej miary do ,,incydentów''.niestosownych zachowań czy wypowiedzi wszystkich a skupimy sie tylko na błędach wizerunkowych PiS-u utrwalimy bezkarnosć opozycji i traktowanie jej jako świętej krowy.W przeciągu tygodnia dwa incydenty,tylko dlaczego wdarcie sie dwu idiotek z Nowoczesnej nie zaciekawiło nikogo?Im wolno,prawda?

Obrazek użytkownika Es

13-09-2016 [17:36] - Es | Link:

Dwie idiotki są i będą traktowane jak idiotki a obrona typu "a u was murzynów biją"była by chyba żałosna.Na takie zachowania trzeba się uodpornić ,bo innej opozycji mieć nie będziemy.Wyciąganie konsekwencji prawnych i dyscyplinarnych,oraz nagłaśnianie powinno być oczywistą regułą,ale to zapowiedż gruntownych zmian standartów w życiu publicznym i traktowania obywatela ,między innymi ,była powodem przekazania władzy tej opcji.Jeśli nowa władza zacznie (tak naprawdę to już zaczęła)udowadniać,że te slogany niesione na przedwyborczych sztandarach są tyle samo warte co u poprzedników to nawet 500+ wkrótce nie pomoże.A spapranie w tej chwili okazji na jakieś zmiany oznacza utratę entuzjazmu i nadziei tych,którym się jeszcze chce i zabetonowanie zgnilizny na kolejne dziesiątki lat.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [12:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ES

"Pan poseł profesor zaczyna hasać coraz śmielej i rozbrykał się do tego stopnia, że chciałbym mu nieśmiało przypomnieć, że wydawało się niezniszczalny rząd SLD upadł w dużej mierze dzięki temu, że pewien miłośnik białowieskich żubrów wypowiedział zdanie, iż "rząd i tak się wyżywi".

Dziękuję Panu za roztropny komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [11:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Po dogłębnym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że mające pejoratywny wydźwięk słowo "ortodoksyjni" może kogoś drażnić. Dlatego postanowiłem, że terminu "ortodoksyjni pisowcy" będę używał tylko w przypadkach wyższej konieczności, natomiast na co dzień termin "ortodoksyjny pisowiec" będę zastępował określeniem "pisowski Niesiołowski".

A tu tu możecie Państwo obejrzeć materiał filmowy charakteryzujący rzeczony gatunek - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [12:20] - HenrykHenry | Link:

A tu tu możecie Państwo obejrzeć materiał filmowy charakteryzujący rzeczony gatunek - vide: https://www.youtube.com/watch?...

To o swojej latorosli chyba ... nawet podobna , wystepuje tu w komentarzach pod co najmniej dwoma nickami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [12:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Choć ucieka się Pan do chwytów stosowanych tylko przez wyjątkowo szmatławych szubrawców (atak na dziecko) nie dam się sprowokować i na tym swój komentarz kończę.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [13:50] - HenrykHenry | Link:

Szmatlawcy i szubrawcy potrafia swoje dziecko wykorzystywac do swoich malych podlych celow. Niejednokrotnie pan sia swoja corka poslugiwal. Przypomne tez panu jak pan sie posluzyl dzieckiem obcej choc znajomej rodziny. Dzieckiem poczetym metoda in vitro.
Wiec te epitety sa dla pana jak najbardziej wlasciwe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [16:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"Przypomne tez panu jak pan sie posluzyl dzieckiem obcej choc znajomej rodziny. Dzieckiem poczetym metoda in vitro..."
---------------
Ci ludzie są dumni z tego, że mają tak wspaniałe dziecko. To zwolennicy Platformy Obywatelskiej popierający in vitro w całej rozciągłości, czego się bynajmniej nie wstydzą.

Obrazek użytkownika janhenryk

14-09-2016 [08:35] - janhenryk | Link:

To prawda, że są dumni, ale uważają (nie tylko oni, że jest wyjątkową ohydą moralną, w tym wypadku zademonstrowaną przez p. Pasierbiewicza, upublicznianie tego faktu w jego prywatnym wymiarze, na dodatek w kontekście polemik i manifestów politycznych, P. Pasierbiewicz chyba nie rozumie groteskowej śmieszności jego sformułowania "To zwolennicy Platformy Obywatelskiej popierający in vitro w całej rozciągłości, czego się bynajmniej nie wstydzą." Skądinąd wątpię, aby zwierzali się p. Pasierbiewiczowi w sprawie ich poglądów na in vitro i tego, czego nie wstydzą się.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2016 [10:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janhenryk (Jan Woleński)

Pański komentarz nie ma nawet śladowego związku z treścią i przekazem notki.

Mimo, że został Pan przez Administratora ostrzeżony i zbanowany na tydzień za trolling na moim blogu kontynuuje pan ten niecny proceder i usiłuje wpływać na czytelników mojego blogu celem szkalowania i ośmieszania mojej osoby poprzez zamieszczanie na moim blogu napastliwych i nieprawdziwych przekazów i informacji, ze stosowaniem zabiegów erystycznych włącznie. Zaś podstawą Pańskiego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości celem zmanipulowania i nastawienie przeciwko mnie Gości mojego blogu, co się Panu w jakiejś cząstce udało gdyż zmanipulował Pan przeciwko mnie garstkę osób, które, zawsze te same, podbijają bębenek pańskim insynuacjom.

Więc z mojej strony powtórzę jeszcze raz, że Pan jest zerem Panie Woleński.

Zaś odpowiednią procedurę eliminowania takich przypadków powinna wdrożyć Administracja portalu Nasze Blogi ponieważ Pańska działalność w poważnym stopniu nadszarpuje renomę i powagę rzeczonego portalu.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika janhenryk

14-09-2016 [11:23] - janhenryk | Link:

Wszelako (we wszystkich przypadkach dotyczących sprawy in vitro ma ścisły związek z wypowiedziami innych komentatorów, a także przywołania przywołania przez Pana mojego komentarza z 2-15 r. ("Reszty manipulacji dokonał profesor JW, nie mam czasu szukać w której notce, ale w razie potrzeby znajdę z łatwością".) Najwyraźniej jest tak, że zrozumienie tego, co Pan sam napisał przychodzi Panu z najwyższa trudnością.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2016 [16:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janhenryk

Pan już jest spalony, Panie Woleński. Too late honey!

Obrazek użytkownika janhenryk

14-09-2016 [17:24] - janhenryk | Link:

I wstałem z owgeo paleniska bez większych kłopotów. Too early honey, moje spalenie zostało ogłoszone.
A teraz niech Pan napisze "No comment(s)!" lub "Już więcej Panu nie odpowiem, bo nie ma komu" i zabierze się do pisania kolejnego arcydzieła w blogosferze, np. że dzisiaj była debata w Strassburgu a wczoraj PE przegłosował rezolucję..
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2016 [19:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janhenryk

"I wstałem z owgeo paleniska bez większych kłopotów. Too early honey, moje spalenie zostało ogłoszone..."
---------------
Mam nadzieję, że to nie aluzja do mojego rzekomego antysemityzmu, który mi Pan w komentarzach wmawiał niezliczoną ilość razy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [17:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

HemrykHenry

"Przypomne tez panu jak pan sie posluzyl dzieckiem obcej choc znajomej rodziny. Dzieckiem poczetym metoda in vitro..."
------------
Nie posłużyłem się niczyim dzieckiem, tylko zamieściłem zdjęcie dwu czteroletnich anonimowych dziewczynek uszczęśliwionych jazdą na nartach, zadając w mojej notce pytanie, czy ma jakiekolwiek znaczenie, które z tych szczęśliwych dzieci zostało poczęte metodą in vitro. Reszty manipulacji dokonał profesor JW, nie mam czasu szukać w której notce, ale w razie potrzeby znajdę z łatwością.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-09-2016 [18:48] - HenrykHenry | Link:

a cos o wlasnej ?!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [19:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Pan @zbieracz śmieci Panu wszystko wyjaśni. Łebski gość. Z pewnością się Panowie dogadacie.

Obrazek użytkownika janhenryk

13-09-2016 [23:09] - janhenryk | Link:

Nie musi Pan odszukiwać, oto fragment owego komentarza:
cdn 2015-04-07 [10:08]
Chciałbym wrócić do notek p. Pasierbiewicza o A. Dudzie i in vitro. P. Pasierbiewicz opublikował w tych notkach zdjęcie dwóch dziewczynek, przy czym przy jednym jest podany tytuł galerii "Marysia i Julka". W ostatnich dniach uczestniczyłem w spotkaniu, na którym dowiedziałem się, że zdjęcie to zostało rozpoznane jako przedstawiające konkretną osobę, której sposób przyjścia na świat został opisany w pierwszej ze wspomnianych notek p. Pasierbiewicza. P. Pasierbiewicz po pierwsze, bezprawnie (bo bez zgody zainteresowanej) opublikował zdjęcie tej osoby i tym samym naruszył jej prawo do ochrony wizerunku. Po drugie, postąpił niegodziwie, gdyż równocześnie ujawnił intymne informacje, do których upubliczniania nie został upoważniony. A niegodziwość w tym wypadku, jest tym większa, że zarówno zdjęcie jak i treść notki wykorzystał dla usprawiedliwiania własnych fanaberii politycznych. Wprawdzie możliwości intelektualne p. Pasierbiewicza nie są zbyt wysokiej próby, ale trudno przypuścić, aby nie zdawał sobie sprawy, że osoba, o której napisał to, co napisał, zostanie rychło rozpoznane. A to znaczy, że postąpił świadomie.
Jan Woleński
---------------------------------------
A teraz każdy widzi, ze dopuściłem się straszliwej manipulacji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2016 [10:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janhenryk (Jan Woleński)

Pański komentarz nie ma nawet śladowego związku z treścią i przekazem notki.

Mimo, że został Pan przez Administratora ostrzeżony i zbanowany na tydzień za trolling na moim blogu kontynuuje pan ten niecny proceder i usiłuje wpływać na czytelników mojego blogu celem szkalowania i ośmieszania mojej osoby poprzez zamieszczanie na moim blogu napastliwych i nieprawdziwych przekazów i informacji, ze stosowaniem zabiegów erystycznych włącznie. Zaś podstawą Pańskiego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości celem zmanipulowania i nastawienie przeciwko mnie Gości mojego blogu, co się Panu w jakiejś cząstce udało gdyż zmanipulował Pan przeciwko mnie garstkę osób, które, zawsze te same, podbijają bębenek pańskim insynuacjom.

Więc z mojej strony powtórzę jeszcze raz, że Pan jest zerem Panie Woleński.

Zaś odpowiednią procedurę eliminowania takich przypadków powinna wdrożyć Administracja portalu Nasze Blogi ponieważ Pańska działalność w poważnym stopniu nadszarpuje renomę i powagę rzeczonego portalu.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika andzia

13-09-2016 [13:52] - andzia | Link:

Ty pasierbiewiczu masz czelność pisać o "ataku na dziecko" (nota bene dwudziestokilkulatkę), a zapomniałeś o "notce" (tfuj), w której nie tylko napisałeś, ale i pokazałeś zdjęcie dziecka swoich znajomych poczętego z in vitro ?!!! może dzisiaj tak parę słów o tym, czym ta "notka" (tfuj) się skończyła dla ciebie ?! jak zareagowali rodzice dziewczynki, kiedy wyciągnąłeś na 10 portali wiadomość, która była ich, i tylko ich sprawą i tajemnicą.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [16:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@abdzia

"może dzisiaj tak parę słów o tym, czym ta "notka" (tfuj) się skończyła dla ciebie ?! jak zareagowali rodzice dziewczynki, kiedy wyciągnąłeś na 10 portali wiadomość, która była ich, i tylko ich sprawą i tajemnicą..."
---------------
Proszę bardzo. Rodzice pogratulowali mi notki. Bo to w przeciwieństwie do Pani fajni ludzie.

Obrazek użytkownika janhenryk

13-09-2016 [23:14] - janhenryk | Link:

Kolejne urojenie (łagodnie mówiąc) p. dr inż. Krzysztofa Wojciecha Pasierbierwicza. Na spotkaniu, o którym wspominam w swoim innym komentarzu, mama owej dziewczynki podeszła do mnie i powiedziała, że dawno nie spotkała się z takim świństwem, jak notka p. Pasierbiewicza o Marysi i Julce, dawno nie spotkała się. A Marysia podziękowała mi, ze napiętnowałem moralnego Katona na sedesie, czyli p. Pasierbiewicza.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-09-2016 [10:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@janhenryk (Jan Woleński)

Pański komentarz nie ma nawet śladowego związku z treścią i przekazem notki.

Mimo, że został Pan przez Administratora ostrzeżony i zbanowany na tydzień za trolling na moim blogu kontynuuje pan ten niecny proceder i usiłuje wpływać na czytelników mojego blogu celem szkalowania i ośmieszania mojej osoby poprzez zamieszczanie na moim blogu napastliwych i nieprawdziwych przekazów i informacji, ze stosowaniem zabiegów erystycznych włącznie. Zaś podstawą Pańskiego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości celem zmanipulowania i nastawienie przeciwko mnie Gości mojego blogu, co się Panu w jakiejś cząstce udało gdyż zmanipulował Pan przeciwko mnie garstkę osób, które, zawsze te same, podbijają bębenek pańskim insynuacjom.

Więc z mojej strony powtórzę jeszcze raz, że Pan jest zerem Panie Woleński.

Zaś odpowiednią procedurę eliminowania takich przypadków powinna wdrożyć Administracja portalu Nasze Blogi ponieważ Pańska działalność w poważnym stopniu nadszarpuje renomę i powagę rzeczonego portalu.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika xena2012

13-09-2016 [12:38] - xena2012 | Link:

rozumiem ,że stawia Pan swoim nowym okresleniem znak równości miedzy Terleckim a Niesiołowskim.Faktycznie pozostaje tylko pogratulować.A tak dla przypomnienia jest chyba w internecie film pokazujący napaść Niesiołowskiego na pania Ewę Stankiewicz.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [16:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"rozumiem ,że stawia Pan swoim nowym okresleniem znak równości miedzy Terleckim a Niesiołowskim..."
------------
Przykro mi Pani Xeno, ale nic Pani nie rozumie. Proszę spróbować przeczytać uważniej notkę.

"A tak dla przypomnienia jest chyba w internecie film pokazujący napaść Niesiołowskiego na panią Ewę Stankiewicz..."
-------------
A widziała pani napaść pani Stankiewicz na pana profesora Wolniewicza, po którym pan profesor opuścił ostentacyjnie studio? Jeśli nie to proszę poszukać w Internecie. Może wtedy Pani coś zrozumie.

Obrazek użytkownika Galiński

13-09-2016 [13:41] - Galiński | Link:

Dziękuję za Pańską notkę.
Zastanawiam się nad jej 'bohaterem' od pewnego czasu z zupełnie innych powodów ale jak to mówią: ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka".

Obrazek użytkownika xena2012

13-09-2016 [16:50] - xena2012 | Link:

proszę się nie zastanawiać tylko wymienić te ziarnka,przynajmniej ich część.Unikniemy w ten sposób dyskusji o przewinach Terleckiego o których jak dotad niewiele wiemy a swoja wiedzę uzupełnimy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

13-09-2016 [18:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"proszę się nie zastanawiać tylko wymienić te ziarnka..."
----------------
Proszę sobie zadać trochę trudu i przestudiować wszystkie wypowiedzi posła profesora z ostatnich trzech miesięcy is próbować coś sensownego z tego wycisnąć. Mnie się nie udało.

Strony