Ustawiona prowokacja?

Być może ta „instalacja artystyczna” na karnawale w Düsseldorfie wywołała dziki zachwyt wśród platfonsiery i jej satelitów ale na pewno większość Polaków co najmniej zniesmaczyła i oburzyła, zaś internautom dostarczyła wysokooktanowego paliwa.  
Nie będę jednak wpuszczać się w spekulacje o wrażliwości artystycznej bo co innego mnie zaintrygowało w tym całym cyrku...
Otóż dziś niezalezna.pl opublikowała artykuł*, w którym pisze co następuje:
 
„(...)dziennik Rheinische Post (Düsseldorf) informuje, jakoby rzecznik prasowy Polskiej ambasady w Berlinie Jacek Biegała na zadane przez niemiecką gazetę pytanie o ewentualne polskie reakcje wobec „satyry” pokazanej na jednym z wozów karnawałowych w Düsseldorfie, miał zlekceważyć temat.”
 

No, proszę, proszę! Dziennik pyta.  W sumie to normalka, że przekazior pyta, a ich odbiorca odpowiada, tylko że  cały wic polega na tym – kogo pyta w tym określonym przypadku.
Okazuje się, że sam rzecznik prasowy ambasady RP w Berlinie napatoczył się zeitungowi!
Cud, cud!  Nareszcie człowiek człowieka Platformy O. znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i w odpowiedniej chwili! A jakiż to sensacyjny zbieg okoliczności. Niessssamowity! Pan rzecznik pewnie elegancko sobie stał  na düsseldorfskiej ulicy, gapiąc się na przejeżdzające „arcydzieło”, zeitunger go przyfilował i usłużnie podsunął mikrofonik. Tak ni z gruszki, ni z pietruszki. Ot, z dziennikarskiego obowiązku.  Akurat rzecznikowi polskiej misji dyplomatycznej w Niemczech...
Bo nie wierzę, że Rheinische Post złapał za telefon i zadzwonił do ambasady RP by zasięgnąć polskiej opinii...  
 
Ale żarty na bok bo chodzi o samo zaistnienie cokolwiek dziwnej sytuacji, już samej przez się sugerującej jakąś ustawkę  i o samo pytanie – „o ewentualne polskie reakcje wobec „satyry”” oraz osobę udzielającą odpowiedzi.
Cała ta sytuacja podpowiada tylko jedno – że owa „karnawałowa instalacja artystyczna” z Jarosławem Pinochetem i przygwożdżoną jego buciorem brzydką starą panną,  oraz towarzyszące jej inne niemieckie karnawałowe „żarty” pod adresem Polski to z góry zlecona i precyzyjnie wyreżyserowana prowokacja pod adresem Polski. I że Niemcy tylko czekają na formę reakcji władz RP by - w zależności od tego z jak wysokiego szczebla zostanie wystosowana do strony niemieckiej i w jakiej formie –  wiedzieć w jakim tonie ciągnąć dalej swój antypolski festiwal.
To, że on będzie kontynuowany, nie ulega wątpliwości bo Polska prezydenta Dudy i premier Szydło jawi się coraz większym i coraz boleśniejszym wrzodem na niemieckim tyłku. Mało – pokazuje, że skalpeli się nie boi i nie ma zamiaru wracać do roli aportującego pudla, do której sprowadziły ją rządy Tuska, Kopacz i Komorowskiego.
Sytuacja jest ogólnie nieciekawa bo Wielką Rzeszę Angeli z jednej strony nękają uchodźcy choć media niemieckie bardzo ostrożnie dozują informacje o ich coraz bezczelniejszych wymaganiach, ekscesach i rosnącej liczbie ich ofiar, a z drugiej – nagle zaczyna warczeć i kąsać wierny przez 8 lat  pies...  
Na dodatek wiewiórki krakowskie dość głośno popiskują, że niemiecki kijek z marchewką może wkrótce znaleźć się w rękach innego dysponenta**...
Czego Polsce, Polakom i sobie serdecznie życzę!
 
PS. Ponieważ w Polsce również mamy wolność wyrażania swoich opinii i wolność artystyczną dlatego powalona wyjątkową finezją  düsseldorfskiej "instalacji artystycznej" oraz inteligencją jej twórcy, pozwoliłam sobie kilka dni temu na również artystyczną ripostę: 


 
 
 
* http://niezalezna.pl/76163-zak...
* http://wpolityce.pl/polityka/2...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

11-02-2016 [23:13] - StachMaWielkieOczy | Link:

Oczywiscie ze to byla ustawka grubymi nicmi szyta...

Zwlaszcza ze "Umzug" czyli uroczyste przejscie pochodu w Düssedorfie zostalo odwolane z powodu szturmu
i opadow.

http://www.t-online.de/nachric...

I jak w opisanym linku wynika ma dopiero zostac 13.03 ewentualnie powtorzone.

A jednak pomimi ze "Kaczynski" nie wyjechal w pochodzie czekajacy dziennikarze rezonansowi obfotografowali arcydzielo
tak calkiem przypadkowo i opisali jak by karawana przejechala .
I dziwnym zbiegiem okolicznosci zdjecia niezaistnialego pochodu znalazly sie blyskawicznie w Polsce i polskich rezonatorach.
Figura Kaczynskiego byla zrobiona na zamowienie ... i miala wykonac odpowiednia robote...

Szkoda ze nie pokazano zdjecia makiet karnawalowych wykonanych "wlasnym " sumptem w mniejszych miejscowosciach..
przez zwyklych Niemcow...

Okazuje sie ze Niemcy sluchali ministra Waszczykowskiego i widzieli transparenty polskich kibicow..
Na makiecie stalo bowiem napisane :
"Powinni walczyc o swoja ojczyzne zamiast obmacywac rekami ..."

https://pbs.twimg.com/media/Ca...

Z Kaczynskim to mniej wiecej taki przypadek jak kiedy w jakims nieznanym Pcimiu Dolnym w Polsce na ruskim cmentarzu bojcow spod czerwonej gwiazdy ktos przewroci
plotek .. i zupelnie przypadkowo gazeta regionalna w Omsku na drugi dzien zwija sie w spazmach i bije na alarm ....

Z powodu pogody i szturmu pochod odwoloano ..ale ktos kto tyle zainwestowal ..stara sie osiagnac mozliwie najwiekszy rozglos medialny.
Szkoda ze media Niezalezne temat podjely i w sumie zadzialaly jako pudla rezonansowe.

Obrazek użytkownika contessa

11-02-2016 [23:51] - contessa | Link:

StachMaWielkieOczy - bardzo dziękuję za ciekawy komentarz!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

12-02-2016 [00:00] - zdzichu z Wielk... | Link:

W czym jest problem? W nieestetycznym wizerunku Matki Polski w pozycji kucznej, czy też, w niedostatecznym szacunku do postaci Zbawcy Ojczyzny.

Obrazek użytkownika contessa

12-02-2016 [00:48] - contessa | Link:

zdzichu z Wielk...
No to masz problem, chłopie! Współczuję...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

12-02-2016 [01:00] - StachMaWielkieOczy | Link:

Najpewniej w tym ze to pełzające przed Kaczyńskim bardziej przypomina Grodzka niz jakakolwiek polska matke.

Mnie troszke dziwi to medialne zainteresowanie tym bzdetem . Zwłaszcza te natarczywe domagania sie reakcji
polskich ministerstw.. Czesto bywało ze paradowały niewybredne figury z podobizna Papieża i jakos Stolica Apostolska
nie reagowała bo z mentalnymi miernotami i idiotami sie nie dyskutuje ...

Na takie polityczne gnioty powinno powstać przy polskim rzadzie cos na wzór Monty Pythona..
jak "Ministerstwo nienormalnych kroków" i wyłącznie urzędnicy tego ministerstwa powinni zabierac glos
na temat figury karnawałowej

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

12-02-2016 [02:12] - zdzichu z Wielk... | Link:

Jest to dość przewidywalne. Nawet jesli ta satyra na poziomie Satyra jest niczym innym jak ludyczna kpiną to naburmuszeni zamienią to w akt politycznego uderzenia w policzek, zamiast odpowiedziec na tym samym poziomie, zabezpieczając się tekstem o swobodzie wypowiedzi.