Heil Hitler!

…czyli kilka dziwnie znajomobrzmiących cytatów z klasyka myśli niemieckiej:

O integracji europejskiej, duchu wspólnoty, wspólnych wartościach i konieczności nadzoru nad przestrzeganiem norm europejskich na całym kontynencie
    "Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym domu, jakim jest Europa, możliwe jest utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym."
    (7 marca 1936 przed Reichstagiem)

O potrzebie multikulturowości i postawy tolerancji wobec islamu
    „Europa powinna była prowadzić śmiałą politykę przyjaźni względem islamu.”
    (Polityczny testament Adolfa Hitlera)

O znanych z historii przypadkach nietolerancji i przemocy wobec migrantów
    „Gdyby Karol Młot nie zwyciężył pod Poitiers to… z całą pewnością przyjęlibyśmy islam, naukę o nagrodzie bohaterstwa. (…) Germańskie rasy dzięki temu zdobyłyby świat.”

    (Rozmowy przy stole)

O ubogacaniu kulturowym Europy dzięki otwarciu na islamskich migrantów oraz chrześcijańskim barbarzyństwie
    „Czasy arabskie to najpiękniejszy czas Hiszpanii, jeśli chodzi o kulturę, obyczaje i w ogóle. (…) Wielcy uczeni, myśliciele, astronomowie, matematycy, jedna z najbardziej ludzkich epok (…) Kiedy potem pojawiło się chrześcijaństwo, wypada tylko powiedzieć – barbarzyńcy.”
    (Rozmowy przy stole)

O zgubnych wpływach chrześcijaństwa oraz perspektywie budowy nowego wspaniałego świata
    „Najcięższym ciosem, jaki kiedykolwiek spadł na ludzkość było nadejście chrześcijaństwa.”

    (Rozmowy przy stole)
    „Przeraża mnie to, że miliony osób wierzą w jego [Kościoła] ideologię albo – sądząc po ich działaniu – zdają się w nią wierzyć, bądź tylko zwyczajnie udają. Gdybyśmy zostali wyznawcami Allaha, rządzilibyśmy światem.”
    (wypowiedź przytoczona przez Waltera Hewela)

O optymizmie i szczęściu jakie daje (między innymi) islam oraz o opresywności, strachu, ciemnocie,  terroryzmie i mowie nienawiści jako produktach judeochrześcijańskich.
    „Podobnie jak w islamie, nie ma żadnego terroryzmu w japońskiej religii państwowej, lecz wręcz przeciwnie, jest obietnica szczęścia. Ten terroryzm w religii jest produktem, pokrótce mówiąc, żydowskiego dogmatu, który upowszechniło chrześcijaństwo i którego rezultatem jest zasianie niepokoju i zakłopotania w ludzkich umysłach.”
    (Rozmowy przy stole)

******************************************************************************************************
(cytaty bez problemu można znaleźć w wielu miejscach w Internecie, przytaczam m.in. za wikicytatami i kilkoma artykułami)

* Wszystkie cytaty (wraz z cytatem stanowiącym tytuł) przytoczone zostały w celach edukacyjnych. Jeżeli zatem ktoś twierdziłby, iż wpis niniejszy ma na celu propagowanie nazizmu, ideologii multikulti, skrajnego lewactwa, procedur nadzoru nad Polską, hitleryzmu itp., uznam, że ów ktoś jest idiotą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JacBiel

15-01-2016 [11:22] - JacBiel | Link:

Hitlerek coraz modniejszy - pozwolono nawet wznowić jego wiekopomne dzieło Mein Kampf.
Nawet czytałem jakiś czas temu - ogólne wrażenie jest jedno: grafomania połączona z bełkotliwą propagandą.
Wartości filozoficznej, ani naukowej nie ma toto żadnej. Emocjonalne wypowiedzi prostaka siłą od pędzla i wiadra oderwanego.

I tutaj się zgadzam - obecna ideologia Niemiec jest równie prymitywna i bezczelna.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-01-2016 [11:40] - Chatar Leon | Link:

Właśnie, intelektualnie - mętna woda na poziomie naszych "intelektualistów" z Czerskiej i przyległości. Tenże zasób pojęć, "błyskotliwość" i "odkrywczość" myśli. A za tym całym grafomańskim bełkotem - w jednym i drugim przypadku - atak na podstawy kultury europejskiej.