Jest moment dla polskiej racji stanu!

Panie Prezydencie RP! Pani Premier RP! 
Zamiast tłumaczyć, wyjaśniać banalne sprawy banalnym subiektom  - Platformie Opozycyjnej i jej różnym "pistoletom" Rzeplińskim w Polsce, różnym Schulzom i Junckerom w Brukseli, Merkelom i Gabrielom w Berlinie, putinowskim ambasadorom i rzecznikom  itd., pojawił się  historyczny,  niepowtarzalny moment postawienia polskiej racji stanu na miejscu jej należnym -  w Polsce, w  Europie i w Świecie!
 
Polska ma wreszcie  Prezydenta i Rząd, których celem najwyższym i jedyną racją jest Polska i jej racja stanu.
Polska po 25.X.2015 - z Prezydentem Dudą i Premier Szydło to dziś ewenement na skalę światową bo to właśnie Polska przywraca dziś wartość i znaczenie pojęciom  Państwo i Naród, niszczonym przez quasi nowoczesne, quasi integracyjne, quasi solidarne menty, które z ulicznych łapanek i płatnych spędów BMW  do wczoraj trafiały na najwyższe urzędy państwowe RP.
Takie same stoją dziś na czele Unii Europejskiej i sprawują rządy w wielu państwach nie tylko europejskich.
 
Polska, dzięki wyborowi jej Obywateli w maju i w październiku 2015 i ze względu na aktualne geopolityczne warunki w Europie ma dziś unikalną szansę zdominować i postawić tamę powszechnej kurwilizacji zasad i obyczajów, dyktowanej przez zdemoralizowane  mentalnie i politycznie centrale w Berlinie, Moskwie i Brukseli, a terroryzujące swym dyktatem cały kontynent. Unia Europejska z unii państw zamieniła się w eurokołchoz, który  niczym się nie różni od ZSRR-owskiego kołchozu!    
Polska po 25.X.2015 wraz z Węgrami premiera Orbana to dziś jedyne wiarygodne i stabilne reduty Europy i ostoje kultury łacińskiej, która pozwoliła jej przetrwać przez wieki.
Ujada lewacka psiarnia? To dobrze! To znaczy, że zabolało.
Bo ma boleć!
Polska ma boleć!
Była wielka gdy bolała! Teutonów, Rusów, Turków.
Tylko gdy boli liczą się z Polską i mają respekt polityczne kundle, madamki, bawidamki, mężyki stanu. Tylko gdy Polska zaboli – liczą się z Nią wszyscy.
Historia to dowiodła nie raz.
 
Panie Prezydencie Dudo! Pani Premier Szydło!
Róbcie swoje!
Niech Polska boli! Ból Jej sąsiadów - bliższych i dalszych, ból jej przeciwników i wrogów – wewnętrznych i zewnętrznych - to spokój dla Polski, czas Jej potęgi. Ten ból to znak, że Polska rośnie, że sprawy polskie toczą się w dobrym, prawidłowym kierunku.
Polacy chcą Polski dumnej, potężnej. Dzięki temu bólowi Ona jeszcze nie zginęła! O tym śpiewamy w naszym Hymnie, tą nieśmiertelność sławimy, jej się kłaniamy, za nią dziękujemy Bogu i Królowej Polski. Dla niej życie oddać jesteśmy gotowi! 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

16-12-2015 [21:22] - marsie | Link:

"Zamiast tłumaczyć, wyjaśniać banalne sprawy banalnym subiektom - Platformie Opozycyjnej i jej różnym "pistoletom" Rzeplińskim w Polsce, różnym Schulzom i Junckerom w Brukseli, Merkelom i Gabrielom w Berlinie, putinowskim ambasadorom i rzecznikom itd., pojawił się historyczny, niepowtarzalny moment postawienia polskiej racji stanu na miejscu jej należnym - w Polsce, w Europie i w Świecie!"
Wszystko pięknie, ale co to zdanie właściwie znaczy?
A poza tym - to nieprawda, trzeba "zwykłym" ludziom tłumaczyć, o co w tym wszystkim chodzi, a co wcale nie oznacza, że "trzeba się z tego tłumaczyć".
Mając nadzieję, że jasno się wyraziłem - Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Ewa G

16-12-2015 [23:46] - Ewa G | Link:

@marsie. Tak, jasno. I racja. Prezydent i rząd powinien mieć forum, na którym na bieżąco tłumaczyliby (Prezydent, oczywiście, niekoniecznie osobiście) narodowi, o co chodzi, co robią... itd. Aby dać odpór nawałnicy kłamstwa, matactwa i opluwania. "Tłumaczyli" nie oznacza "tłumaczyli się", to oczywiste.

Obrazek użytkownika Mind Service

17-12-2015 [02:12] - Mind Service | Link:

Nie nie i jeszcze raz nie. Nie da sie przeprowadzic najwazniejszych reform, a nawet wygrac Polski dla jej obywateli wyrywajac ja z rak roznych klik, politykierow, lewakow i kolaborantow robiac to co teraz. PiS obecnie znalazlo sie w glebokiej defensywnie - dlaczego? Odpowiedz jest prosta: zostala zerwana retoryka ktora pozwolila wygrac Prezydentowi Dudzie i wygrac Beacie Szydlo batalie parlamentarna. Czy to jasne? Ludzie glosujac na poszczegolnych kandydatow na parlamentarzystow glosowali na Beate Szydlo, ktora bila na glowe Ewe Kopacz. Beton PiS-u uwaza, ze ludzie glosowali na Jaroslawa Kaczynskiego, ale sa w tragicznym bledzie. PiS wygralo haslem lepszej zmiany i "damy rade". Jakie glosy przewazyly? - wyborcow Kukiza. Apeluje o troche wiecej pokory i nie lekcewazenia wyborcow, ktorzy chca zmian ale nie chca retoryki jaka uprawia Jaroslaw Kaczynski. Wypowiedzi o "gorszym sorcie" i "gestapo" nie powinny nigdy pasc. To woda na mlyn przeciwnikow. Akurat ja sie zgadzam z Jaroslawem Kaczynskim o tych "gorszego sortu" a takze szerzej, ze trwa obecnie kolejna potyczka, gdzie trzecie pokolenie AK walczy z trzecim pokoleniem UB. Ta przestrzenia walki jest sfera mentalnosci spoleczenstwa i kazdego z osobna. Dlatego porozumienie nie jest mozliwe a wojna bedzie trwala tak dlugo dopoki nie dojdzie do fizycznej eliminacji jednej ze stron. Kaczynski to wie, ale to nie jest metoda. Polska jest trwale podzielona na "patriotow" i "kolaborantow", na konserwatywna, chrzescijanska i socjalna prawice i na liberalna, lewacka i antyklerykalna lewice, itd. Ale jest jeszcze srodek i to on jest decydujacy. Dlatego tak dlugo PO utrzymywala sie przy wladzy bo potrafila lawirowac i usmiechac sie do tych niezdecydowanych. Dokladnie taka sama taktyke przyjela Beata Szydlo prowadzac najpierw kampanie Andrzeja Dudy a nastepnie bedac twarza przyszlej premier i twarza calej formacji - Zjednoczonej Prawicy. Trzeba do tego wrocic.

Obrazek użytkownika Mind Service

17-12-2015 [02:14] - Mind Service | Link:

cd- Nie da sie przeprowadzic nawet najlepszych zmian wbrew ludziom. Dlaczego PiS nie zaczelo od zdobycia mediow tylko od walki o Trybunal Konstytucyjny? I wcale nie chodzi o wyrzucenie Lisa, Lichockiej, Olejnik i tym podobnych szczekaczek tylko o spokojne przedstawianie swoich racji w zaprzyjaznionych mediach. Dlaczego TVN mozna ogladac bez problemow nawet w najdalszym zakatku swiata a TV Republika i TV Trwam sa bardzo trudno dostepne? Kto wpadl na pomysl aby TV Trwam umiescic na Astrze a nie na Hot Birdzie? Moge to wytlumaczyc chyba tylko glupota. Wlaczam telewizor i bez problemow moge ogladac Russia Today. Bezplatnie i jest nadawana nawet z nadajnikow naziemnych. I w jezyku takim jaki kazdy sobie zyczy. Jest sie od kogo uczyc? Ile razy mozna powtarzac, ze ludzi nie przekonuja racjonalne argumenty tylko w swoich wyborach kieruja sie emocjami? Wiec nie o zaden bol, Contesso chodzi, tylko o porwanie za soba milionow. Wcale nie o przekonanie chodzi ale o zauroczenie, o rozkochanie ludzi dla tych idei. Wtedy beda im oddani. Krotko mowiac trzeba ludzi laczyc a nie dzielic. Tylko tak mozna wygrac. Czego z calego serca wyborcom oczekujacym zmian zycze. A Beacie Szydlo i Andrzejowi Dudzie zycze aby nie pekali i zeby czuli ze Narod jest z nimi. Jaroslawowi Kaczynskiemu tez zycze sukcesow. I nie wiem czy wie, ze kazdy moj wpis w dyskusjach koncze stwierdzeniem "Kaczynski to najgenialniejszy obecnie polski polityk - oby zyl wiecznie". I zyczyl bym sobie abym tego przekonania nie zmienil. Ps. Przepraszam za brak polskich liter ale w laptopie padl mi Windows 8 - program antywirusowy uszkodzil mi niektore pliki systemowe, wiec zabootowalem plytke z jakims linuxem live-cd. A na tablecie i telefonie nie umiem szybko pisac, ani dyktowac tak aby bez bledow zmieniac mowe na tekst.

Obrazek użytkownika contessa

17-12-2015 [11:17] - contessa | Link:

Mind Service!
W tej kolejności jest logika, w art.A.Potockiego jest taki pasaż:
"Ponieważ obowiązuje domniemanie konstytucyjności sędziowie z Alei Szucha stoją przed alternatywą iście diabelską. Albo przyjąć do pełnego składu (13 osób) tych pięciu sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta, albo nie orzekać. Jeśli dobiorą, to jedna trzecia składu – właśnie tych pięciu, może zablokować próbę obalenia „ustawy naprawczej” przez Trybunał, a w dodatku Sąd Konstytucyjny w osobie prezesa uwiarygodni ich przysięgę złożoną przed prezydentem. Protest w formie nieorzekania natomiast oznacza wolną rękę dla rządu poprzez totalny paraliż i ostateczną kompromitację Trybunału. Szach mat! Rozegrane perfekcyjnie i bez łamania Ustawy Zasadniczej. Takich rzeczy nie da się zrobić ad hoc improwizując. Niestety było to konieczne. Przy wprowadzeniu w życie tzw. ustawy medialnej jestem pewien jak amen w pacierzu, że natychmiast spotkałaby się ona z odmiennym zdaniem obecnych sędziów konstytucyjnych. Tak więc nie miała sensu zmiana kolejności – najpierw ustawa medialna, potem Trybunał. Raz odrzucone prawo trudniej jest ponownie uchwalić, nie licząc straty czasu."
http://wpolityce.pl/polityka/2...
Pozdrawiam.