Odc. 47. Do żołnierzy, najemników, terrorystów, bojowników..

Zrozumcie wreszcie, że jesteście tylko narzędziem w czyichś rękach! To służba złu!

Tak wiele uczy nas historia. Mam na myśli wojny na tle religijnym, wojny o powiększenie czyjejś przestrzeni do życia, wojny o czystość rasy, wojny terytorialne, o ropę, złoto, diamenty i Bóg raczy wiedzieć, o co jeszcze. W każdej z tych wojen człowiek ten "na dole" jest tylko narzędziem, środkiem do osiągnięcia celu. Nikim więcej. Nic więcej nie zyskuje, ewentualnie traci życie, nogi, ręce, wzrok, słuch, staje się "wrakiem" człowieka, wpędzonym nierzadko w jakieś choroby psychiczne, fobie. Czasem się mu uda zarobić, a pod koniec życia tego żałować. Za to wszyscy bez wyjątku reżyserzy tych spektakli chowają się za wzgórzami, obecnie w bunkrach zapewne gdzieś głęboko pod ziemią, ewentualnie w innych swoich fortecach i popijają szampany po kilkaset tysięcy dolarów za butelkę i... obserwują ten teatr, który rozpętali, który nakręcili, czcząc przy tym swojego boga zła.

Jak Wam nie wstyd, Wam, którzy jesteście na ich widzimisię? Jak Wam brak wyobraźni? Jak Was niczego nie uczy historia.

Jak nam tutaj ludziom "na dole" brak wyobraźni. Stale powtarzają się schematy. Ich żądze. A my, jak te bezmyślne istoty, spełniamy ich życzenia, wierząc ślepo w coś, co w nas zaprogramowano. Jak my tutaj wszyscy "na dole" jesteśmy ofiarami tych wszystkich systemów – bez wyjątku. Każą nam się bać, jak mają taką ochotę. Każą nam mordować, zabijać drugiego człowieka w imię czegoś, po coś. Rabować, niszczyć, zmieniać ustroje, dotychczasowe łady, bo ktoś ma w tym interes. Ktoś, tylko nie MY! Nie WY!

Czy to jest normalne? Czy to jest dobre, czy jest złe? Od czego to pochodzi? Od dobra /od Boga, jakkolwiek Go nazwiemy/ czy od zła /szatana/? I wreszcie komu tak na prawdę to służy? Nam? Nie sądzę.

Marzę o świecie bez krzywd. Bez wojen, prześladowań, wyzysku, cierpienia. Podobno tutaj życie na ziemi czeka taki czas i to ponoć już niedługo. To nadejdzie. Iskra do zmian wyjdzie /znowu/ z Polski. Złączymy się w walce ze złem. Dla lepszej przyszłości. Naszej, naszych dzieci.

Bitwa pod Wiedniem, rok 1920, rok 1989. To wszystko polska krew. Polska energia. A ile zmian? Gruntownych zmian. Ważnych. Ale znowu płynących krwią niewinnych ludzi. Znowu wina systemów, chorych ideologii, które trzeba było zatrzymywać.

To nie drugi człowiek jest zły sam w sobie. Nawet nie wiara jest zła sama w sobie. To systemy są złe i należy je wszystkie wreszcie odsunąć, bo się nie sprawdziły. One programują nas, jak chcą. Na zawołanie mamy się bać, być uprzedzeni, na zawołanie mamy wpadać w agresję, pogardę, nieufność. Żyć w strachu cały czas. Dostrzegać najlepiej tylko to, co wylewa się z ekranów, resztę odrzucać. Tłumaczyć sobie, że żołnierze zginęli, bo tak "musi być", dla "dobra" jakiejś sprawy. Masa chwalebnych śmierci. Błogosławione naboje i poświęcani żołnierze idący na wojny. To jest chore.

Prawdziwie wyzwolony człowiek, ufny w ten świat i ciekawy go w sposób tak piękny – bo naturalny - od dnia narodzin, nigdy nie podniesie ręki na drugiego człowieka. Nie potrzebuje tego, bo to nie mieści się w naturalnym instynkcie ludzkim, wrodzonym, który otrzymał od Stwórcy.

Ile trzeba siły i złej woli, żeby myślenie człowieka tak przestawić, aby był w stanie czynić zło – mordować drugiego człowieka.

Zło zawsze będzie rodzić zło.
Dobro zawsze spotęguje dobro.

Pocieszające jest to, że ostatecznie dobro ma zwyciężyć.
Szkoda tylko, że zanim to nastąpi, będą ofiary. Ofiary, które nic nie znaczą dla tych, którzy decydują.
Oni potrafią ubrać wszystko w jakieś idee, zarazić nimi tłumy, a potem?
Potem masa bezimiennych grobów, zwłoki spychane do rowów buldożerami, palone w piecach, ewentualnie salwa honorowa, ładnie rozścielona flaga państwowa na trumnie i... tyle. I te drogie szampany w tle. Eh...

Tak, jak naród niemiecki swego czasu stał się ofiarą chorej ideologii potem poszedł i siał śmierć, naród rosyjski podobnie, tak teraz mamy podobny mechanizm. Ludzi napuszczanych na siebie nawzajem i nawzajem chcących się wyniszczyć.

Tyle razy tak już było. Jugosławia, Rwanda itd...
Najwyższy czas z tym skończyć.
Ludzkość musi się wreszcie obudzić i temu przeciwstawić. I temu zresztą służą obecne czasy, ostateczne.

Któreż to niebo oferuje dziewice po zabiciu niewiernych? Co to za niebo? To jest dobre niebo? To jest niebo, które pochodzi od dobra? Od kochającego ludzi Boga?
Po co było niszczyć np. Libię, Irak i wprowadzać tam demo...lkę? Bo demokracją to tego nie nazwę. I gdzie jest ta iracka "weapon of mass destruction"? No gdzie ona jest...?

Kochani, odrzućmy zło, kłamstwo, oszustwo, odrzućmy złe ideologie niosące śmierć i cierpienie, manipulacyjne. Wtedy "oni" zostaną sami. Bez narzędzi, bez nas.
Zwykłych ludzi.

Szanujmy się, ale nawet nie tak, jak nakazuje jakaś religia, tylko tak, jak nakazuje zwykły zdrowy rozsądek. Kochajmy się nawzajem. Energia wzajemnego szacunku i miłości jest w stanie zatrzymać
całe zło, którego jest za dużo na tym świecie. I non stop jest ono podkręcane.

Tego, co jest, nie zmieni już żaden kolejny system.
To mogą zmienić jedynie ludzie, oddolnie, zmieniając swoje serce.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JAMS

17-11-2015 [13:16] - JAMS | Link:

Bardzo piękny i mądry tekst, ale niech go Pan skieruje do ludzi z tego linku
https://www.youtube.com/watch?...
i spowoduje, żeby Pana przesłanie do nich dotarło.
Pozdrawiam wszystkich wierzących w piękno duchowe i dobro ludzi.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-11-2015 [14:45] - Chatar Leon | Link:

"To nie drugi człowiek jest zły sam w sobie. Nawet nie wiara jest zła sama w sobie. To systemy są złe i należy je wszystkie wreszcie odsunąć, bo się nie sprawdziły. One programują nas, jak chcą."

Okej, drugi człowiek nie jest "zły sam w sobie".
No ale kto programuje systemy?

W ogóle poglądy Autora są swoiste. Jakaś mieszanka motywów nie wiem czy teistycznych czy deistycznych (Stwórca, który nam instynkt zaprogramował) z jakąś naiwną (oświeceniową? lewicową?) wiarą w jakieś "dobro", które przy naszej bierności ma samo się pomnażać jak jakieś perpetum mobile. A co w takim razie ze złem?

Obrazek użytkownika jts4

17-11-2015 [18:26] - jts4 | Link:

Dobry wieczór.
Chętnie wyjaśnię, jak ja to widzę. Systemy programują ci, którzy chcą władzy nad ludźmi i nieograniczonego bogactwa opartego na cierpieniu i ucisku zwykłych ludzi. To dotyczy systemów politycznych, religijnych, gospodarczych/finansowych, medycyny itd... Owszem, robi to człowiek człowiekowi, ale jest on ogarnięty złem i zło go motywuje, wobec czego w swoim postępowaniu zatraca to, co ludzkie, etyczne, wrodzone /każdy człowiek ma coś takiego, co nazywamy sumieniem - oczywiście, można się go pozbyć, zagłuszyć lub nie - mamy wolną wolę, możemy o tym decydować sami/. Moje poglądy nie są żadną mieszanką niczego spośród systemów wtłaczanych do głowy w procesie różnego rodzaju np. edukacji. Moje poglądy wynikają z doświadczeń i obserwacji świata i ludzi. Obserwacji zależności. Prawa przyczyny i skutku. I przekonania, że przyszły świat, który będzie - nie będzie opierał się na cierpieniu i wyzysku ludzi. Mam na myśli tutaj świat po Apokalipsie i po ostatecznej wygranej dobra nad złem. Co do tej bierności - bierni być nie możemy, nic się nie dzieje samo, bez przyczyny. Musimy się m.in. modlić o lepszy świat, o zmianę postępowania ludzi. Modlitwa przynosi dobre owoce.

Obrazek użytkownika gorylisko

17-11-2015 [18:46] - gorylisko | Link:

no i jeszcze by do kompletu pasowało...imagine of Johns Lennon... bo przeca powiedzieć, ze Jezus reprezentuje tu na ziemi i w niebie Dobro Wcielone...

Obrazek użytkownika gorylisko

17-11-2015 [18:47] - gorylisko | Link:

swego czasu zgromadzeni przez Che Geuvare najemnicy powiedzieli mu, że owsem, sa najemnikami, walczą za pieniadze...ale nie każdy może ich wynająć...