Odc. 36. Znaki obecności Boga w świecie.

To będzie wpis dla poszukujących Boga. Sam jestem na takiej drodze. Wydarzyło się bardzo wiele, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że coś w tym wszystkim musi być. Wiele razy słyszałem i słyszę słowa, które mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny, że należy czytać znaki. Ja staram się odczytywać te znaki. Przywiązuję do nich od pewnego czasu szczególną uwagę i okazuje się, że to wszystko, co nas spotyka, w jakiś dziwny sposób zazębia się, uzupełnia, tworzy jedną, spójną całość. Jeśli zawierzymy nasze sprawy, nasze życie Opiece Boskiej, zaufamy jej, zapragniemy być dobrymi i spotykać dobrych i przyjaznych ludzi, zaczynają się dziać rzeczy, które wcześniej nie miały miejsca. Tak jest w moim przypadku, podczas gdy kiedyś było zupełnie inaczej. Zupełnie.

8 grudnia 2013 r. natknąłem się na audycję w Radiu Maryja, którego słucham, które poważam. Były to Rozmowy Niedokończone z udziałem Gości w studiu. Byli to dwaj reżyserzy – Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński, twórcy m.in. filmu „Egzorcyzmy Anneliese Michel”. I właściwie tylko ten jeden film znałem wtedy. Pod wpływem tej audycji sięgnąłem po następne ich filmy, m.in. „Duch”, „Ja jestem”, „Boskie oblicze”, a także „Ostatnie wezwanie” /ich ostatni/. Audycję wgrałem sobie do telefonu i słuchałem wielokrotnie, przemieszczając się gdzieś, utożsamiając swoje własne doświadczenia z jednym z opowiadających reżyserów. To niezwykłe opowieści, które serdecznie mogę polecić Państwu, jeśli ktoś szuka drogi do Boga, sensu życia, odpowiedzi na pytania o sens cierpienia, choroby, a nie zetknął się wcześniej z tą audycją, ani z filmami.

Linki do audycji:
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/znaki-obecnosci-boga-w-swiecie-cz-i-tv-trwam/
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/znaki-obecnosci-boga-w-swiecie-cz-ii/

Linki do opisów wybranych filmów:
Duch - http://www.filmweb.pl/film/Duch-2008-606214
Ja jestem - http://www.filmweb.pl/film/Ja+Jestem-2012-656628
Boskie oblicze - http://www.filmweb.pl/film/Boskie+oblicze-2006-369174

Owocnych przemyśleń Państwu życzę.
Pozdrawiam,

jts4

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wiechu29

01-02-2014 [13:27] - wiechu29 | Link:

Ja tę drogę znalazłem w 1951roku ale te linki które podajesz to kicz !

Obrazek użytkownika goral

01-02-2014 [13:49] - goral | Link:

Alez my o tym wimy.
Od dluzszgo czasu tutaj trabisz ,ze twoim bogiem jest KC ZSRR i jego BIURO Polityczne:))
Z SZACHTAREM,LEJBA KOHNE robiacych za Piotra i Pawla:))
A Jaruzelskim Jego Prorokiem...:))

Obrazek użytkownika wiechu29

01-02-2014 [15:07] - wiechu29 | Link:

Wiara w Boga nie ma nic wspólnego z polityką.Mieszanie tu komunistów jest nie na miejscu.
Wiara +nienawiść = Fanatyzm.To jest to samo co uprawiają Talibowie.Jak jesteś jednym z nich to działaj i czyń dobro w imie Boże.Pole działania jest nieograniczone a miejsce w raju się też dla Pana znajdzie.

Obrazek użytkownika goral

01-02-2014 [15:47] - goral | Link:

Fanatyzm i nienawic to fundamenty twojej religi.Nie kto inny a wasi Lewici byli forpocztami i tworcami teroryzmu.Stalin twoj BOG, byl tylko tego logiczna konsekwencja .
Na tym fundamencie budowny jest wasz Syjonizm..:))

Obrazek użytkownika goral

01-02-2014 [15:57] - goral | Link:

Obrazek użytkownika wiechu29

02-02-2014 [13:34] - wiechu29 | Link:

ja nie Bronek towarzyszu góralu.Niskie sufity w góralskich chatach i droga do szkoły pod górke dają o sobie znać!!! Ja wiechu29 jestem z Pomorza i katolik od wieków i u mnie sufit jest wysoko .