Odc. 52. Cudowna dieta istnieje!

Dawno nie pisałem, to fakt. Powodem tego jest to, że odciąłem się od polityki, od komentowania jej. Zrozumiałem, że to teatr, w którym nie chcę brać udziału, skupiam się na działaniu w małej lokalnej społeczności. I nie o polityce będzie dzisiaj. Dzisiaj będzie o diecie, która działa cuda, jestem o tym przekonany. Jestem przekonany też o tym, że dieta cud oprócz tego, że istnieje, to wskazówki co do niej są bardzo proste, i bardzo logiczne.

W ramach spotkań Kooperatywy, o której pisałem w moim poprzednim wpisie, mamy serię wykładów dotyczących tego, jak zdrowo żyć w dzisiejszych czasach. Na co my sami możemy mieć wpływ, jeśli chodzi o zdrowy styl życia, co możemy sami zrobić dla siebie w tym względzie. Ostatnio naszym Gościem był Pan Tadeusz Rolnik z Bieszczad. Można znaleźć masę materiałów z jego udziałem na Youtube, bardzo polecam /wystarczy wpisać hasło Tadeusz Rolnik lub np. Polska Akademia Zdrowia/.

Zainteresowany tym wszystkim i zachęcony do ciągłych poszukiwań natrafiłem na materiał, który wiele mi wyjaśnił. Czytałem kiedyś, jak to jest, że Żydzi – mowa tu o Żydach ortodoksyjnych – są zdrowym społeczeństwem i praktycznie nie chorują np. na nowotwory. Okazuje się, że odpowiedź znajdujemy w Biblii, a piękną analizę tego, co w niej jest i odnosi się bezpośrednio do pożywienia, zawierają dwa poniższe materiały. Bardzo gorąco zachęcam Państwa do zapoznania się z nimi. Pan Bóg, nasz Stwórca, doskonale zna Swoje stworzenie i doskonale wie, co jest potrzebne Jego dzieciom. Mało tego – składa nam obietnicę. Obietnicę życia w zdrowiu!

Materiały:
1. https://www.youtube.com/watch?...
2. http://blog.siegnijpozdrowie.o...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Francik

25-10-2016 [19:37] - Francik | Link:

Nieco śmieszne - "biblijny weganizm" w wersji adwentystycznej. Pani Radosh poprawia nawet Biblię i Ewangelię: to dopiero odlot - prosto do Tunelu Oriona. Daj se pan na wstrzymanie z tą adwentystyczną propagandą.

Obrazek użytkownika jts4

27-10-2016 [12:11] - jts4 | Link:

Nie miałem na myśli jakiejś propagandy. To, co ta Pani przekazuje w oparciu o wiedzę z Pisma Świętego /mniej ważne jest to, jakiego konkretnego wydania/wersji Pisma Świętego to dotyczy/ ma dzisiaj bardzo mocne uzasadnienia naukowe, badania trwają nadal - i dobrze, że trwają, wystarczy poszperać. Poza tym w materiale jest mowa nie tylko o weganizmie, czy też wegetarianizmie, jest też mowa o mięsie!! Wiedza przytoczona w materiałach zbiega się z moim stanem wiedzy o dietach zalecanych w medycynie chińskiej np. Chodzi o to, aby one służyły naszemu zdrowiu, a jak wiadomo, chorób jest coraz więcej i tak naprawdę to my sami w 80 proc. mamy wpływ na to, czy jesteśmy zdrowi, czy nie. Czynniki zewnętrzne mają tutaj znacznie mniejsze znaczenie, niż nasze wybory, ale o tym mainstream raczy milczeć. Chciałem się zwyczajnie podzielić efektem moich poszukiwań, a Pan to wrzucił w jakąś propagandę. Szkoda.