Panie Prezydencie L.Kaczyński - meldujemy wykonanie zadania!

W Miesięcznicę Smoleńską
 
Dziś 10 listopada – zapal światełko pamięci...


...Mój świat od ponad pięciu lat „kręci się” wokół Smoleńska. Będąc trochę z dala od Polski, od polskiej rzeczywistości  żyłam własnym rytmem własnych spraw. 10 kwietnia 2010 odsunął to wszystko na dalszy plan i każdy dzień miesiąca stał się swoistym 10 kwietnia – tamtą sobotą, dzień w dzień do dziś przeżywaną od nowa i od nowa. Smoleńsk pokazał mi głębię odchłani, w którą staczała się moja Polska. I im więcej czasu upływa od Smoleńska, tym mocniej ta tragedia woruje się w świadomość.
Dziwne to...
Dziwny jest również tegoroczny listopad, a szczególnie dni wokół 10 listopada lecz...
Nie ma przypadków, są tylko znaki!
Spójrzmy na nie...
8 i 9 – pielgrzymka głowy Państwa Polskiego  w Watykanie.
9 -  Polska dostaje nowy rząd.
10 – Miesięcznica Smoleńska.
11 -  Święto Niepodległości.
11 – D.Tusk zwołuje szczyt UE na Malcie (moim zdaniem - by zepsuć polskie święto narodowe i przedłuża szczyt do 12 listopada by skomplikować program prezydenta RP oraz  odchodzącego i wstępującego rządu 12 listopada).
12 – prezydent A.Duda zwołuje pierwsze posiedzenie nowego Sejmu, na którym ustępujący premier złoży dymisję.
Do tego krótkiego kalendarium dodajmy dwa zupełnie losowe przypadki – 5.11. umiera generalissimus Kiszczak, „inżynier” stanu wojennego, 6 listopada ucieka z Rosji generalissa Anodina, „inżynier” śledztwa smoleńskiego.
To też są znaki.
Pełna znaków jest również homilia* arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, wygłoszona 8  listopada - w Bazylice św.Piotra w Watykanie, przy ołtarzu św.Jana Pawła II, w obecności prezydenta RP.
 
...Dzisiejsza Miesięcznica Smoleńska jest dla mnie wyjątkowa, szczególna. Nie wiem jaka będzie. Wiem tylko, że Polska przygotowywała się do niej przez kilka miesięcy, właściwie od dnia, w którym ruszyła kampania wyborcza do wyborów Prezydenta RP. I wiem tylko, że dziś – 10 listopada 2015 r. , w 67-mą Miesięcznicę Smoleńską ta Polska wierna wciąż Bogu, Honorowi i Ojczyźnie staje dziś na baczność  i salutując składa  meldunek:
 

Panie Prezydencie Rzeczpospolitej Polskiej Lechu Kaczyński
Pani Mario Kaczyńska -I Damo Rzeczpospolitej
Panie Prezydencie RP na Uchodźstwie
Panowie Generałowie RP, Ministrowie
Posłowie i Senatorowie RP
Duchowni
Pani Anno „Solidarność”
Wszyscy Goście Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, lecący 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska
na obchody 70.Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Załogo Tu154M nr boczny 101
Gwardio Prezydenta RP z Biura Ochrony Rządu
 
MY, NARÓD NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ
UROCZYŚCIE MELDUJEMY WAM WYKONANIE ZADANIA!
CZEŚĆ WASZEJ PAMIĘCI!
JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!
 

 

* Homilia abpa Z.Zimowskiego:
http://niezalezna.pl/72736-pre...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

10-11-2015 [15:47] - angela | Link:

Pięknie to napisałas CONTESSO, mam dokładnie takie same odczucia.
Zapachnialo świeżością, czas przewietrzyc nasz kraj, POusuwac zlo, zlodziejstwo, klamstwo i wszelka zgnilizne

Obrazek użytkownika Marcin Borgieł

10-11-2015 [16:21] - Marcin Borgieł | Link:

PIĘKNE , PIĘKNE....Bardzo dziękuję za ten tekst. Tak właśnie - to są znaki, znaki czasu.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika xena2012

10-11-2015 [18:58] - xena2012 | Link:

nie ma przypadków są tylko znaki....Tylko,że radość i nadzieja gaśnie po otworzeniu telewizora,internetu.

Obrazek użytkownika pietrek

10-11-2015 [19:57] - pietrek | Link:

Piękny wpis !
Nie dam nikomu znieważać Krzyża a MORD SMOLEŃSKI WYJASNIĆ TRZA do końca.Tak Polsce dopomóż Bóg i Wszyscy Swięci.Bo Polska była ,będzie i jest katolicka!
Z Panem Bogiem Pietrek Górol
KATYŃ PAMIĘTAMY!!!!!!!!!!!
SMOLEŃSKAPMIĘTAMY!!!!!!!!!!
LECHA KACZYNSKIEGO UCZCIWEGO PREZYDENTA POLSKI PAMIĘTAMY.........I POMŚCIMY!!!!!!!!!!!!!!!
nareszcie ku temu klimat a kto uczciwy i niewinny spać spokojnie może....
AMEN

Obrazek użytkownika czytelnik01

11-11-2015 [05:35] - czytelnik01 | Link:

"Bo Polska była ,będzie i jest katolicka!"
A to niby dlaczego? Ten katolicyzm nic dobrego Polsce nie przyniosl. Dlaczego Polska zawsze musi byc pod czyims butem? Jak nie Niemcy, Rosja, to Watykan.

Obrazek użytkownika samarytanin1

10-11-2015 [20:15] - samarytanin1 | Link:

niektórzy nazywają to numerologią.podoba mi się "głębia odchłani"i to że zaginął "prezydęt" w tekście i pojawienie się angeli. Wszystko ku lepszemu i nawet kątesa spoglądająca z oddali twórczo i krytycznie jednocześnie

Obrazek użytkownika contessa

10-11-2015 [23:15] - contessa | Link:

Nie, samarytanin!
Prezydęt to sobie robił jaja z urzędu głowy państwa polskiego, kompromitował Polskę, a na odchodne zajumał pół pałacu, a PREZYDENT zginął w Smoleńsku! Na szczęście Polska znów ma PREZYDENTA - i z klasą, i z prawdziwym doktoratem, nie tak jak twój prezydęt - z doktoratem równym swemu "hrabiowstwu", hehehehe! Oszust ten twój prezydęt był i tak już zostanie.
Ja wiem, że najchętniej to byś z usmarkanym Cezarym stypę po nieboszczce Platformie Oszustów chciał tu widzieć.

Obrazek użytkownika samarytanin1

11-11-2015 [16:03] - samarytanin1 | Link:

"nie chcem ale muszem". Ty wiesz że ja chcę (teraz nie wiem czy Ty chcesz żebym się trzymał Twojej linii melodycznej ,pardon, gramatycznej czy to jest mój wybór) wybrać chcę nie chcem.Ale się porobiło, co? Uściślenia wymaga ten Cezary którego mam prosić do "kątredansa" (kątesstanca). Bo jeśli chodzi o "trotyla" to z nim nie tańczę. Jest nazbyt wybuchowy. I po "drugie primo" to z tymi tutułami to JA bym uważał w naszej rzeczywistości politycznej. Po "trzecie primo" to z bulem ale i nadziejom muszę Ci wytknąć pisownię ( teraz ta linia o której ja wiem że Ty wiesz). Jego Magnificencja Rektor Jan Kowalski,profesor itd tyczy prof.uczelnianej. Profesor Jan Kowalski to już dotyczy wyłącznie profesorów belwederskich. "Prawdziwych" doktoratów nie ma tak jak nie ma prawdy obiektywnej. Nawet w naukach ścisłych jest teoria liczb i zbiorów urojonych. W słowo pisane też nie można wierzyć. Na płocie był napis D..PA chciałem pogłaskać i drzazga wlazła mi w palec.Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika angela

10-11-2015 [21:47] - angela | Link:

Ot, i samarytanin wdepnal do Contessy, a ze wypunktowal "bledy" i "wady" notki wszelakie,to w charakterze dobrego, raczej nie zagoscil, a i pogląd na temat notki, ma z gruntu przeciwny.
Swego czasu, bronil zaciekle pewnego drrKP, znaczy ze obydwaj wpisują się do nurtu przeciwnego przemianom, zaistniałym w wyniku demokratycznego wyboru Polakow.

Obrazek użytkownika samarytanin1

11-11-2015 [12:11] - samarytanin1 | Link:

Cieszę się że byłaś łaskawa mnie zapamiętać. Ale widzisz moja droga (wiem że odpowiesz jak zwykle że dla mnie nie jesteś droga-bez dwuznaczności)że wyszło na moje i Pan Pasierbiewicz dostał nawet bardzo sympatyczny list od Prezesa. Pozdrawiam jak zwykle serdecznie. P.S. Perło! A tej obiecanej przez Ciebie kasy za wpisy nie dostałem. I co?