B.Komorowski – „A” jak analfabeta. „Z” jak złodziej ?

Tego jeszcze nie grali żeby wyprowadzający się z rezydencji prezydentów RP przegrany w wyborach prezydent, wyprowadzał również sprzęty należące do ich wyposażenia. A tak właśnie zrobił Bronisław Maria -  zajumał państwowe meble i inne przedmioty z Pałacu Prezydenckiego żeby... umeblować swój prywatny „Instytut Praktyki Politycznej”!
Prawda, że lista  „tytułów”, zdobytych przez Bronisława Marię podczas 5 lat jego prezydętury, a nadanych mu przez Polaków to niemal cały alfabet, ale chyba nikt nie przypuszczał, że tę listę zamknie "Z" jak ZŁODZIEJ!
 
Media się certolą, nazywając delikatnie wywózkę 101 sztuk przedmiotów z Pałacu Prezydenckiego do Pałacu Pod Blachą „wypożyczeniem”, a tu mamy do czynia z przestępstwem - ze złodziejstwem, z kradzieżą cennych przedmiotów, nie z „wypożyczeniem” i dlatego należy nazywać sprawy po imieniu.
Gdy babcia w markecie - z głodu, z braku pieniędzy albo ze zwykłej kleptomanii - zwędzi bułkę, III RP traktuje ją jak przestępcę, złodzieja mienia.  Jak III RP potraktuje Komorowskiego Bronisława, wyprowadzającego z siedziby Prezydenta RP  ponad 100 przedmiotów wartości wielu, wielu tysięcy złotych?
A jeśli zniknięte się z Pałacu oba obrazy Kochanowskiego, statuetka rycerza, wieża hi-fi +  101 mebli i przedmiotów wystroju to dopiero początek listy „prywatyzacji” Bronisława Marii i jego ekipy? Ciekawe gdzie jest dziś unikatowa porcelana za 65 tys.zł z kasy Kancelarii PRP, zamawiana przez Bronisława Marię? Albo fortepian Yamaha za 150 tys.zł, zakupiony do jednego z prezydenckich ośrodków?...
 
Włos dęba staje i ciarki przechodzą również na samą myśl, że studentów Centrum Praktyki Politycznej przy Collegium Civitas w arkana polityki ma wprowadzać złodziej mienia państwowego bo przecież zabór mienia państwowego przez B. Komorowskiego jest ewidentny – zabrania z Pałacu Prezydenckiego jego wyposażenia nie zarządził Kubuś Puchatek tylko właśnie B.Komorowski. Sprzęty nie zostały odstawione do jakiejś złodziejskiej dziupli czy groty Smoka Wawelskiego, a do Instytutu Bronisława Komorowskiego. Czyli – to Bronisław Komorowski dokonał wyboru przedmiotów i  ich wywózka odbyła się z jego polecenia.  
 
Jakie kroki względem B.Komorowskiego podejmie Kancelaria PRP? Czy prezydent A.Duda okaże tylko wspaniałomyślność (jak w przypadku oddania Belwederu do dyspozycji B.i A.Komorowskich do chwili znalezienia przez nich nowego lokum) i zaproponuje albo zwrot akcesoriów na ich stare miejsce, albo umowę o wynajem? Czy potraktuje sprawę jako kradzież mienia państwowego i nada sprawie tryb służbowy.  
Wg mnie tak właśnie powinno się stać, a Bronisław Komorowski zamiast bawić się w wykładowcę powinien wykładać fajans w ramach resocjalizacji ZK, zamiast udawać wychowawcę młodzieży akademickiej i obnosić się swą prezydęturą, powinien zniknąć zupełnie z przestrzeni - politycznej i publicznej, polskiej i zagranicznej bo poziomem bezczelności i prostactwa przekroczył wszelkie dopuszczalne granice.
Miejsce – jego i jego „instytutu” jest tylko na śmietnisku!
 
Powyższy tekt nie ma nic wspólnego z mymi przekonaniami politycznymi, sympatiami, antypatiami itd. Jest reakcją na złodziejstwo, obojętnie przez kogo dokonane.


 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

02-10-2015 [21:17] - wandaherbert | Link:

Malo ma NB jest takich blogerow ,ktorzy potrafią nazwać sprawe po imieniu.Wiekszośc tych niby prawicowych blogerow slizga się po temacie ,tak by zlodzieja nie nazwac zlodziejem.Od dawno czytam Pani teksty i nie zdarzylo mi się bym nie podzielil Pani pogladow

Obrazek użytkownika mada

02-10-2015 [23:23] - mada | Link:

Problem - czy podzielają pana poglądy prokuratorzy? - a ja wiem, ale nie powiem.

Obrazek użytkownika contessa

03-10-2015 [03:05] - contessa | Link:

Szanowny Panie "WANDAHERBERT""
Do spraw, których dotykam w swych tekstach podchodzę po prostu pryncypialnie! Politycy to nie są święte krowy, to są tacy sami ludzie jak ich elektorat, a ich - polityków - tymczasowe posiadanie różnych stopni władzy nie zwalnia ani z respektowania istniejących przepisów, ani z etyki postępowania, przyzwoitości, ani do tego obliguje. PO niestety uznała posiadanie władzy za przepustkę do samowoli, do naginania prawa w celu czerpania partyjnych i prywatnych korzyści z tytułu przynależności do partii, dzierżącej aktualnie władzę absolutną w Polsce. Na to przyzwolenia obywateli RP nie powinna mieć!
To, że przyzwolenie części obywateli wciąż ma, to tylko powód do stwierdzenia, że obywatele popierający PO są współuczestnikami przestępstwa zwanego potocznie zdradą polskiej racji stanu. I za to jest paragraf kk RP, który prowodyrów tej zdrady wreszcie dosięgnie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smietnikpolityczny

03-10-2015 [11:02] - smietnikpolityczny | Link:

A sztab Platformy i tak kreował go na "Ojca Narodu": https://smietnikpolityczny.wor...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-10-2015 [11:35] - NASZ_HENRY | Link:

R jak ruska buda ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

03-10-2015 [11:56] - xena2012 | Link:

praktycznie z Pałacu Prezydenckiego który jest własnością narodu zostało wywiezione wszystko.Prezydent Duda będzie zmuszony mieszkać w pustym, ogołoconym Pałacu bądż meblowac się na nowo i to zapewne z własnych środków,bo Komorowski roztrwonił a raczej przywłaszczył fundusze budżetowe.A może urządzimy zbiórkę obywatelską w celu przywrócenia rangi Pałacowi? czy to nie wstyd ,że urzędujący prezydent Duda pomieszkuje w hotelu,Kancelaria pracuje w spartańskich warunkach pozbawiona podstawowego sprzętu?

Obrazek użytkownika ba.a

03-10-2015 [13:30] - ba.a | Link:

Prezydentura jakiej jeszcze nie było.[Pewnie nie było w całym świecie].
Spełniony od A do Z.
Tak jak w tytule.Analfabeta,ale również agent,amator,antyspołecznik,agitator....
Złodziej,ale nie tego co ukradł teraz,a złodziej pochodzenia,cudzego majątku,cudzego nazwiska,cudzych zasług....
Musi się mocno bać,albo usilnie bronić tego co nakradł,że aż tajną bazę ochrony utworzyli w Ruskiej Budzie.Płacimy oczywiście my.

Obrazek użytkownika jdj

03-10-2015 [18:52] - jdj | Link:

Prokuratorzy? bynajmniej - raczej się POdliżą.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-10-2015 [20:41] - ExWroclawianin | Link:

Czyli zyjemy w Polsce I swiecie gdzie sa rowni I rowniejsi. CZAS Z TYM SKONCZYC!

Ten chrabia bul-gajowy to zlodziej I oszust ktory ma takze krew na rekach bo z jego organizacja PRO CIVILI jest "PO-wiazanych" az 17 niewyjasnionych przez prokurature I umorzonych ZABOJSTW!!! TO WOLA O POMSTE DO NIEBA, bo Polska dziala tylko teoretycznie!!! Faktycznie to c...j, doopa I kamieni kupa! Lepiej tego tak krotko nie mozna powiedziec, tylko dlaczego POLACY TOLERUJA TAKI STAN RZECZY???????

Mam nadzieje ze juz po nowym roku Gajowy Bul zostanie znowu celebryta telewizyjnym gdy bedzie wprowadzany na sale sadowa w kajdankach!