A mogło być z klasą i z honorem. III RP znów "zdała egzamin"

Na dwóję !
...„Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy” – była rzekła  kiedyś ikona PZPR, przechczonej kropidłem  transformacji na SLD, a ministrant Bolek wody do kropielnicy dolewał. Niestety w przypadku głowy państwa - i początek, i koniec prezydencji mają ogromne znaczenie.  Dla Państwa i dla Narodu !

Komorowski kończy swą "prezydęcję" równie haniebnie jak  zaczynał 10 kwietnia 2010 r. od plądrowania kancelarii  jeszcze nie odnalezionego w smoleńskim błocie ciała urzędującego Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego !  Plądrował ją na kilka godzin przed oficjalnym stwierdzeniem i udokumentowaniem aktem zgonu  śmierci Prezydenta RP ! Przypomnę również - plądrowanie Kancelarii PRP odbyło się we wczesnych godzinach rannych 10 kwietnia 2010, a ciało Prezydenta RP zostało znalezione i wstępnie zidentyfikowane dopiero we wczesnych godzinach popołudniowych. Różnica czasu między Warszawą i Smoleńskiem nie ma tu akurat żadnego znaczenia, dlatego „regaliści” od panzerbieriozki niech siedzą cicho.  Przypomnę również - B.Komorowski plądrując Kancelarię PRP dysponował  tylko telefoniczną informacją z MSZ lub/i  SMS-em, którego istnienie ujawnił gen.Petelicki, który jakiś czas po tym „zmarł” na skutek samobójczego strzału w tył głowy.
Jak przyszły strażnik Konstytucji Bronisław Maria łamał 10 kwietnia 2010 r. konstytucyjny ład RP można przeczytać tu:  http://niepoprawni.pl/blog/183...  i koronnym argumentem ówczesnego Marszałka Sejmu RP na pośpiech była troska  o „zagwarantowanie zachowania ciągłości państwa” choć mało kto w to uwierzył bo tajemnicą poliszynela było, że Komorowskiego najbardziej interesuje pewien aneks...

...Tak się złożyło w tym roku, że obchody 71.Rocznicy Powstania Warszawskiego odbyły się niemal na styku dwóch prezydentur.  
Bardzo wielu Polaków oczekiwało, że w państwowych obchodach tegorocznej Godziny „W”  wezmą udział obaj prezydenci – odchodzący Bronisław Komorowski i Prezydent elekt Andrzej Duda,  na jednakowych zasadach praw i przywilejów głowy państwa. Te dwa minione dni były doskonałym momentem  dla dokonania uroczystego i godnego symbolicznego aktu ciągłości Państwa Polskiego - dwóch Prezydentów właśnie tam,  pod pomnikami i nad grobami Tych, którzy oddali życie za zachowanie tej ciągłości i w przytomności garstki tych jeszcze żyjących Bohaterów Powstania Warszawskiego. Dwóch Prezydentów, przemawiających i składających wspólny wieniec – dowód  pamięci, wdzięczności, szacunku Najjaśniejszej Rzeczpospolitej dla Powstańców Warszawskich...
Nic takiego jednak się nie stało !
Bronisław Komorowski, mieniący się strażnikiem ciągłości państwa i wielkim zwolennikiem zgody, pojednania, dialogu  itd., gospodarz ostatniej  w czasie swej prezydentury  uroczystości państwowej najwyższej rangi, na dodatek podobno bliski krewniak uczestnika Powstania Warszawskiego i podobno połączony więzami krwi z wysokiej rangi wojskowym z dowództwa AK, a zatem i PW,  miał przed odejściem do historii ogromną – i ostatnią - szansę pokazania wreszcie Polakom, że takie cechy rzeczywiście posiada... Niestety wybrał wariant schowania się pod spódnicę HGW.
Ale o tym w innym wpisie.

...A może jednak dobrze się stało, że do tego symbolicznego aktu  ciągłości państwa nad grobami Powstańców Warszawskich nie doszło ?
Bo Oni nie o taką Polskę walczyli, oddając  krew i życie ! Nie za Polskę osłabianą i rozkradaną aferami jej władz, nie za Polskę, z którą dziś nie liczy się nikt i nigdzie, nie za Polskę, w której polską rację stanu wypierają racje stanu innych państw, a władza RP się temu tylko przygląda, a nawet nader często ułatwia im ten proceder. Nie za Polskę  z takimi władzami,  które doprowadziły do tego, że najmniejsze decyzje, dotyczącej jej funkcjonowania  podejmowane są poza jej granicami,  głównie w dominującym w Europie... państwie niemieckim !

Cóż to za bolesny paradoks !  Cóż za upiorny chichot Historii !...

Niech 5 sierpnia 2015 r., w dniu ustąpienia Bronisława Komorowskiego z Urzędu Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej  skończy się wreszcie i definitywnie epoka III RP, epoka „państwo polskie zdało egzamin”, epoka śmiesznych ludzi sprawujących w śmieszny sposób śmieszną władzę i traktujących państwo jak prywatny folwark.  
Niech 6 sierpnia 2015 r. – dzień zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy stanie się pierwszym dniem powrotu Polski do normalności i dniem, w którym polska racja stanu znów stała się dla Prezydenta RP celem nadrzędnym.
Niech następna Rocznica Powstania Warszawskiego będzie dniem, w którym Polacy czcząc Powstańców Warszawskich będą mogli z jasnym czołem i z czystym sumieniem powiedzieć nad Ich grobami – spoczywajcie w pokoju, Wy, którzy kochaliście Polskę nad życie! Dziś – 1 sierpnia 2016 r. stoimy tu przed Wami by złożyć meldunek - jesteśmy na drodze odzyskania takiej Polski i takiej wolności, o które Wy przelewaliście krew i oddawaliście życie ! Polski Wolnej, Polski Dumnej, Polski Niezwyciężonej ! Polski – Matki i Opiekunki Polaków, ich rodzin i dzieci żeby Polska nie zginęła w  nachalnym UE-chaosie inwazji nachalnych mód rui i NWO-trendów  poróbstwa !

Tak nam dopomóż Bóg !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika emilek

02-08-2015 [05:59] - emilek | Link:

Jak to mowia czysta,zywa,naga prawda.

Amen!!!

Obrazek użytkownika gorylisko

02-08-2015 [07:09] - gorylisko | Link:

proszę koleżeństwa, należy wystrzegać się nazywania tych ludźmi, śmiesznymi... oni nie byli, nie są śmieszni w żadnym wypadku...są straszni, to banda przegranych kryminalistów...megaoszustów i morderców...

Obrazek użytkownika contessa

02-08-2015 [23:51] - contessa | Link:

Gorylisko doskonale wie(!), że "contessa" od chwili swego startu w sieci w 2010 r. zawsze nazywała rzeczy po imieniu, a z "państwo polskie zdało egzamin" nigdy się nie certoliła i nie patyczkowała! Tak było, jest dziś i tak będzie w przyszłości!
...Contessie jest bardzo łatwo zrównać do poziomu chama i buraka III RP z "najwyższej" i "najniższej" półki gdy zajdzie potrzeba bo tak już ma ale... contessa zbyt kocha i szanuje Polskę, swoje polskie pochodzenie i siebie z tytułu vs.wcześniej by w święte dla Najjaśniejszej dni...

Jak to było ? "Znaj proporcje, mocium panie"....?
Właśnie - jakoś tak!...

Spoko, Gorylisko - 5 sierpnia zamieszczę tekst, którego rdzeniem są... akapity, wycięte z "roboczej" wersji powyższej notki. Choć w sumie eleganckie to jednak wg mych kryteriów etyki nieprzystojne na Rocznicę Powstania Warszawskiego !
Mam taką zasadę - nie sztuka chamstwem i buractwem dorównać chamowi i burakowi, i nawet go przewyższyć ale... sztuką jest zrobić to w odpowiedniej chwili !
;);)

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jaja -cek

02-08-2015 [21:11] - jaja -cek | Link:

(cytat - nieco "skrócony")
"... dobrze się stało, że do tego symbolicznego aktu ciągłości państwa nad grobami Powstańców Warszawskich nie doszło..."
to kolejny przyczynek do rozpoznania "KTO jest KIM"
kiedyś było jasne: "komuch" - "solidaruch"
ale po 4 czerwca, po Magdalence - dzień po dniu, krok po kroku, rok po roku dzięki ciężkiej pracy Gówno Wybiórczej, TVN, politykom lemingom rozmydlił się ten podział

i nastał 10.04.10
i stała się WOJNA
i stało się jasne - KTO jest KIM
i dzień po dniu, krok po kroku, rok po roku dzięki ciężkiej pracy Gówno Wybiórczej, TVN, politykom lemingom ten podział stał się WYRAŹNY, JASNY, ZROZUMIAŁY

ps
i nie są to "śmieszni" ludzie
to ludzie mali, podli, karierowicze, cwaniaczki spod budki z piwem a często knajackie gówniarstwo w długich spodniach, banksterzy i gangsterzy w niebieskich kołnierzykach i zwykli złodzieje z dyplomami wyższych uczelni

ps
często dostrzegam, że ZASADY FIZYKI odnoszą się także do życia społecznego
platforma kojarzy mi się jak takie szumowiny, które po dużym deszczu samoistnie zbierają się jak te burzyny jak piana płynąca ściekiem w rynsztoku
Ci ludzie jakby siłą grawitacji/przyciągania drobin ciągnęli do siebie = do władzy/kasy/krętactw/matactw
- i trzeba im to przyznać, że "dobrali się jak w korcu maku"
jeden w drugiego

Obrazek użytkownika contessa

03-08-2015 [00:55] - contessa | Link:

Jaja-cek !
Ta notka jest jaka jest !
Taka musiała być. Dlaczego ? Wyjaśnienie tutaj:

http://niepoprawni.pl/comment/...

Odnośnie Pana PS-ów:
1. "i nie są to "śmieszni" ludzie"...
W linku podanym wyżej (jak również w odpowiedzi "gorylisko" o ile się ukaże) znajdzie Pan wyjaśnienie dlaczego użyłam takiego zwrotu. W mych notkach bardzo trudno znaleźć dyplomację, "białe rękawiczki", owijanie w bawełnę itd. Ja zawsze walę prosto z mostu ale mam zbyt wiele szacunku do siebie, do swej polskiej krwi by np. 1 sierpnia posługować się swym charakterystycznym kpiarsko-sarkastycznym stylem wyrażania myśli i emocji.
2. Prawda ! Ja też w życiu społecznym dostrzegam zasady Fizyki. Mało - matematyki również.
3. Wspomniał Pan o wojnie... To temat rzeka i krótko nie da się bo ona zbyt długo trwa, płaszczyzn wciąż tylko przybywa, a skutki są coraz poważniejsze. W sieci jako bloger jestem od 2010 r. ale to nie znaczy, że wcześniej tej wojny nie widziałam (na NB jestem od 2013 r.) i właściwie jestem dlatego bo mi i mojej Polsce wypowiedziano wojnę ! A że w Polsce nie jestem i nie mam jak prać po pyskach zdemoralizowanych i zdegenerowanych przez Tuska i ferajnę mych znajomych, kolegów, przyjaciół - me najbliższe otoczenie, to dla "równowagi w przyrodzie" piorę piórem jak leci.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika wandaherbert

02-08-2015 [21:27] - wandaherbert | Link:

Tak trzeba tych pseudo patriotow opisywać i przedstawiać ich haniebne uczynki .Żadnego dywagowania :gdyby ,żeby,może .Krotko i na temat, bez ogrodek .Bardzo lubię Panią czytać . Dzieki za postawę godną twardziela

Obrazek użytkownika contessa

03-08-2015 [00:59] - contessa | Link:

Wandaherbert !
Tak trzeba !
Dziękuję za wsparcie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika danuta

03-08-2015 [01:55] - danuta | Link:

A skąd ci ludzie przyszli? Ze spółdzielni studenckich? Raczej nie. Gdzieś te pieniądze musieli prać. "Spółdzielnie studenckie" były równie dobrym miejscem jak "kolektury totolotka". A jakie przymioty ducha ci ludzie prezentowali? Wóda, fura, h.., d... i kamieni kupa. Napisano im życiorysy. Rozdano role. Marne komedianctwo wystarczyło, żeby nabrać lud nienawykły do obcowania z aktorstwem. Kim oni są? Politykami? Wolne żarty. Przecież tego nie umieją! A co umieją? Nic. Zupełnie nic. Ale to wystarczy, żeby być dobrym najemnikiem. To są wynajęte... jednostki, droga Contesso. Klasę mają ludzie z klasą. Honor mają ludzie honoru. A zbir - to zbir.

Pozdrawiam!