Za honor Kiszczaka i skromność Lemańskiego. Cd. laudacji

Za konsekwencję Tadeusza Mazowieckiego i przyzwoitość Władysława Bartoszewskiego.*
…Laudacja czy litania...
Natchnieni mądrościami Michnika, Kościoła Wyborczej Naczelnego Arcypasterza,
w czci i uwielbieniu dla Człowieka Roku zjednoczeni,
lećmy dalej:

za honor Czesława Kiszczaka,1
za sympatię, życzliwość i ciepło Wojciecha Jaruzelskiego,2
za godność Władimira Putina,3
za odwagę Jana Tomasza Grossa,4
za niewinność i prawdomówność Radosława Sikorskiego,5
za rzeczowość, rzetelność, apolityczność, uczciwość i sprawiedliwość Jerzego Millera,6
za rozsądek i dobrą wolę wierzących w raport Anodiny-Millera,7
za wspaniałość, skromność, prostotę i miłosierdzie Wojciecha Lemańskiego,8
za chrześcijaństwo niechrzczonych i niepraktykujących,9

Albowiem jak
Jarosław Kaczyński  chce podpalić Polskę
tak Bronisław Komorowski chłodził rozpalone głowy
10
bo jak PiS dzieli Polaków
tak Bronisław Komorowski łączy Polaków
11
bo jak Macierewicz jest chory z nienawiści
tak Bronisław Komorowski umiar i porozumienie
przedkładał ponad wszystko.12
Amen.

*  *  *

* "Za konsekwencję Tadeusza Mazowieckiego i przyzwoitość Władysława Bartoszewskiego prezydent Bronisław Komorowski został uhonorowany tytułem Człowieka Roku "Gazety Wyborczej". "Starał się łączyć Polaków, przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm" - napisano w uzasadnieniu." – znalezione w sieci.

Inspirujące, wyżej wykorzystane mądrości:

1) O "człowieku honoru", wiadomo.
2) „Generał zaszczycał mnie swoją sympatią i życzliwością. To był bardzo mądry, ciepły, inteligentny człowiek.” – Michnik o Wojciechu Jaruzelskim.
3) „Być może Putin w swoim życiu zrobił wiele nienajlepszych rzeczy, ale nie jest winny katastrofy smoleńskiej! Po tej katastrofie zachowywał się bardzo godnie”. – Michnik o Putinie.
4) „Jego odwaga stawia go w jednym szeregu z Karlem Jaspersem, Thomasem Mannem, Günterem Grassem i Hannah Arendt. Wpisuje się on w długi szereg znakomitych polskich intelektualistów, sięgający od Mickiewicza i Słowackiego do Gombrowicza i Miłosza (…).” – Michnik o Grossie.
5) „Nie ma żadnej afery, to jest zawracanie głowy. Sztucznie wymyślana historia. Jeżeli Sikorski mówi, że przejechał tyle i tyle kilometrów, to ja zakładam, że nie kłamie. On stał się obiektem nagonki typowej dla środowisk, które się w tym specjalizują.” – Michnik o Radosławie Sikorskim.
6) „Raport jest rzeczowy i rzetelny, apolityczny, uczciwie i sprawiedliwie ukazujący przyczyny tragicznej smoleńskiej katastrofy.” – Michnik o raporcie Millera.
7) „Dla ludzi rozsądku i dobrej woli - niezależnie od demagogicznych komentarzy części rosyjskich mediów i polityków PiS - został rozstrzygnięty wielomiesięczny spór: Jak to się stało?” – Michnik o odbiorcach raportu Millera.
8) „Bezpośrednią przyczyną naszego listu jest troska o los księdza Wojciecha Lemańskiego - wspaniałego kapłana, o którym myślimy jako o uczniu, a nawet rycerzu Papieża Franciszka. Uczniem czyni go skromność, prostota, miłosierdzie, poszukiwanie prawdy.” – List Adama Michnika i Jarosława Mikołajewskiego do papieża Franciszka.
9) „Jeden z nas jest redaktorem naczelnym, drugi publicystą. Czujemy się chrześcijanami, choć jeden jest nieochrzczony, drugi niepraktykujący.” – List Adama Michnika i Jarosława Mikołajewskiego do papieża Franciszka.
10, 11, 12) Mądrości o „chłodzeniu”, „łączeniu”, „umiarze i porozumieniu” pochodzą z ostatniej laudacji Michnika na cześć Bronisława Komorowskiego na okoliczność przyznania tytułu Człowieka Roku.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

19-06-2015 [12:11] - angela | Link:

Jest mi po prostu wstyd za Polaków, ze tacy ludzie jak jaruzelski, michnik, mazowiecki, tusk, komorowski, i reszta tej bandy, mieli przez wiele lat, tyle do powiedzenia w Polsce.
Spójrzcie, jak ta Polska teraz wyglada!!!!
I jeszcze na odchodnem, ten cham i sprzdajna menda, w asyscie tej zmoklej kury, klamczuchy,niszcza co sie da, zeby następca mial poważne klopoty z rzadzeniem państwem.