Platforma z ludzką twarzą. Nowoczesna.pl jak PZPR z lat 80

   W wieduszczich mediach można natknąć się na materiał PAP o kongresie założycielskim Nowoczesna.pl. Krótki filmik wyprodukowany przez agencję jest też umieszczony na youtube.
(ponieważ nie da się go dodać pod wpisem na NB, a informacja w serwisie youtube głosi, że „ten film jest niepubliczny”, dlatego umieszczam jedynie link – TUTAJ).
 
   2-minutowy filmik przedstawia … kolejkę do partii. Oto świadoma, wyrobiona politycznie młodzież, przestrzegająca przed „widmem PiS-u które wisi nad Polską", a równocześnie dostrzegająca błędy i wypaczenia PO, chce nowej partii, partii z ludzką twarzą. Dlatego też wstępuje masowo do Nowoczesnej...
    „Jestem tutaj po to by w Polsce nie zaszły takie zmiany o których można twierdzić, że zajdą już niedługo" - to jedna z najbardziej błyskotliwych wypowiedzi człowieka stojącego w kolejce do nowej partii.
   Materiał PAP oraz wypowiedzi potencjalnego aktywu, wyrażającego "poparcie społeczne i obywatelskie" dla "świeżości i nowości", które wnieść mogą „ludzie wykształceni i kompetentni”, swoim entuzjazmem, świeżością i nowością przywodzą na myśl materiały z peerelowskiej telewizji lat 80.-tych.
   Identyczny entuzjazm, identyczna świeżość i nowość, identyczne bla bla bla jak w przypadku propagandówek na rzecz "wsłuchanej w głos młodego pokolenia", przeżywającej kolejną "odnowę" PZPR. Wystarczy zamiast sloganów o „wolnym rynku” wstawić dajmy na to „tezy plenum KC”. Poniżej: dwa przykłady z tamtego okresu.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-06-2015 [16:18] - NASZ_HENRY | Link:

Mumia wolności POkazuje nowe uzębienie ;-)

Obrazek użytkownika emilian58

01-06-2015 [21:27] - emilian58 | Link:

Niby PAP ale czyta się jak TASS!