Za co został wyrzucony z „Naszych blogów” Ewaryst Fedorowicz

Jeden z najbardziej błyskotliwych blogerów, posługujący się słowem w sposób finezyjny, tendencyjny i konsekwentny – zmierzający do obalenia mitów i stereotypów, został „wyrzucony” z Naszych blogów.

Ja również jestem krytykiem PiS-u, i w odróżnieniu od całkiem sporej części jego zwolenników uważam, że takie twory, jak PO, SLD, PSL, a także efemerydy tworzone przez agenturę oraz wiele tzw. fundacji powinny zostać zdelegalizowane. Ponadto sądzę, że postulat ów nie jest mniej realny od mrzonki zdobycia przez PiS pełnej – realnej władzy w Polsce.

Uważam również (w opozycji do PiS), że lewica nie ma prawa wtrącać się do polityki. Spotykając się z: niezrozumieniem, negacją, a często nawet z gwałtownym sprzeciwem wobec powyższego ze strony sympatyków PiS-u, nie postrzegam ich jako agentów światowego lewactwa, lecz najwyżej jako ignorantów, zniewolonych wieloletnią lewicową propagandą.

Określanie Ewarysta Fedorowicza mianem agenta o ruskiej lub innej proweniencji, oskarżanie go o brak umiejętności „prostego myślenia”, o „nienawiść do PiS-u” jest świadectwem braku zdolności do merytorycznej polemiki.

Nasze blogi są portalem „pisowskim”, dlatego właśnie to tu, w tym miejscu, krytyka PiS-u jest jak najbardziej uzasadniona.

Prawda o ludziach PiS

W gronie tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, było wiele wybitnych osobowości. Również w dzisiejszym PiS-ie są ludzie nieprzeciętni, lecz odnoszę wrażenie, że w aktualnym składzie zbyt często nadają ton osoby konformistyczne, leniwe, ulegające politycznej poprawności – politycznej głupkowatości. Nie jest przecież żadną miarą ich wybitności postawa opozycji w stosunku do administrującej Polską komuny, ponieważ aktualną „władzę” popierają dziś tylko przysłowiowi użyteczni idioci.

Również dziś nikt nie oburza się za krytykę byłych prominentnych polityków PiS-u, którzy bez większego skrępowania dołączyli do głównego nurtu establishmentu i jako „politycy sponsorowani” optują za scaleniem Polski ze zdegenerowaną metropolią. Wystarczy wspomnieć Pawła Zalewskiego (wiceprezesa PiS), premiera PiS Marcinkiewicza, ministra PiS Sikorskiego, „spin felczera” Michała Kamińskiego – rzecznika Lecha Kaczyńskiego, dzisiejszego sekretarza stanu w gabinecie Ewy Kopacz, twórcę działającego już tzw. Instytutu Myśli Państwowej, w którego powstanie i działalność są zaangażowani: Stefan Niesiołowski, Jarosław Jagiełło (były członek PiS), Roman Giertych, Kazimierz Marcinkiewicz, Jacek Żalek – były radny z ramienia PiS, były poseł PO i aktualny członek „Polski Razem”, koalicjanta PiS.

Należy także wymienić Joannę Kluzik-Rostkowską (PiS, PJN, PO), aktualną lewicową minister deedukacji w tzw. rządzie PO, byłą minister w rządzie PiS oraz szefową sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Pobieżny spis renegatów zamyka zwolennik sojuszu z SLD Hofman, który notabene został wyrzucony za coś innego.

Doskonałym przykładem renegata prawie przywróconego na pisowskie łono jest Paweł Kowal (PiS, PJN, Polska Razem), związany z Instytutem Spraw Publicznych, w którym aż roi się od „byłych” komunistów i ludzi zaangażowanych w krzewienie komunizmu kulturowego (gender i okolice). (Rada programowa, rada fundacji, powiązania 2011).

Pytaniem zasadniczym jest: skąd wzięli się tacy ludzie w PiS oraz dlaczego im podobni są nadal w nim obecni: w strukturach partyjnych lub w ugrupowaniach koalicyjnych. Wymienieni przeze mnie „politycy” są to często ludzie tzw. kryptoprawicy – prawicy udawanej, zaangażowanej w wieloletnią destabilizację prawej sceny politycznej w Polsce.

Kwestią kontrowersyjną jest również sprawa Ukrainy, i to właśnie za Ukrainę oficjalnie wyleciał Ewaryst Fedorowicz (za uprawianie antyukraińskiej propagandy).

Moim zdaniem awersję do banderowców pomylono z domniemaną przynależnością Ewarysta Fedorowicza do „partii ruskiej – oczywiście spontanicznej, autentycznej i nie sterowanej” (Józef Darski). Ja również osobiście tak samo nie znoszę dzisiejszych banderowców i dzisiejszych ruskich (putinowców). Nie przeszkadza mi to w gradacji zagrożenia dla Polski ze strony Rosji i banderowskiej Ukrainy. Z dwóch wrogów Polski toczących wojnę na wschodzie groźniejsza jest dla nas Rosja.

Na koniec zadam pytanie: czy zastosowanie wobec niepokornego publicysty zasady „kto nie z nami, ten przeciw nam” nie jest lustrzanym lub bardzo podobnym odbiciem stosowanej przez polszewików praktyki wykluczenia z publicznego dyskursu niewygodnego adwersarza?
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [12:29] - CzarnaLimuzyna | Link:

Wrzesień 2014:  Ze wschodu na zachód, czyli chocholi taniec polityków

"Cóż to za prawica, która mówiąc „nie” wrogiej flance ze wschodu, mówi „tak” wrogowi z zachodu, co to za prawica, która mówiąc „nie” wrogiej flance z zachodu, jest skłonna powiedzieć „tak” wrogowi ze wschodu?

O ile putinowska Rosja dużej części Polaków jawi się od pewnego czasu jako wróg, o tyle Niemcy już nie, a przecież nietrudno zauważyć, że zachodni sąsiad wraz unijnymi komunistami realizuje swoje cele, wykorzystując tzw. Unię posteuropejską jako nowoczesny wehikuł wojenny, spełniający rolę konia trojańskiego i maszyny oblężniczej, kruszącej już nie mury, lecz fundamenty naszej cywilizacji.

Dlatego dywagacje o unijnych stanowiskach rozdzielanych wśród targowicy i posłów PiS-u mają podobną wartość, jak wiązana z Rosją nadzieja, nobilitująca ją do pozycji lidera Słowiańszczyzny w walce z toksyną zachodniego komunizmu (kulturowego marksizmu).

Rozgrzewka przed wojną

Wychodząc naprzeciw apelom walki o Kijów, proponuję w ramach rozgrzewki przed wojną z Rosją zacząć od polskiego podwórka.
Gdy nadejdzie 11 listopada – nie uciekać jak rok temu do innych miast przed „prowokacjami”, tylko solidarnie i odważnie przemaszerować przez Warszawę. Sitwa, która okupuje Polskę, ma przecież o wiele słabszą siłę ognia niż Putin.
Oczami wyobraźni widzę tych szarżujących dzisiaj na Moskwę polityków, jak w pełnym pędzie uciekają 11 listopada z Warszawy na partyjny wiec pod hasłem „odbudowy i zmiany demokracji”.

Obrazek użytkownika Deidara

03-03-2015 [12:33] - Deidara | Link:

Bo ludzie wolą, jak jest miło, wszyscy się lubią i gdy się nawzajem poklepują po ramieniu. Nikt nie mąci, nikt nie burzy wspólnej zgody i nie próbuje być krytyczny. A jak się taki wychyli - to lepiej go wywalić. Ot, taką tu mamy filozofię.

Obrazek użytkownika nurni11

03-03-2015 [12:53] - nurni11 | Link:

Istnieją dziesiątki portali i forów (jeden bardziej patriotyczny od drugiego) gdzie można zostawiać swoje kleksy.
Dodatkowo Ewaryst ma ten handicap iż może wystartować tamże jako ofiara brutalnej, antypolskiej cenzury.

Wzory są od dawna, ks Zaleski tak się naoburzał na cenzurę Sakiewicza że rychło potem wykonał kompromitacje jaką było udzielanie się dla putinowskiego Głosu Rosji.

Droga dla agentury - czy pożytecznych idiotów - jest od dawna otwarta. Kij i tłumok na ową drogę.

Nie jest też tak że wyznacznikiem wolności słowa jest obecność agentury czy osób pospolicie głupich.
Mam nadzieje że motto Naszych Blogów zostanie utrzymane.

Odnoszę za to wrażenie że owe motto jest tak naprawdę problemem. Można by mędzić, smędzić, kroić włos na czworo, mieszać karty - ale tak by w finale kareta była w rękach Putina.

A tu (chyba wyłącznie tu) nie wolno.

Obrazek użytkownika smieciu

03-03-2015 [13:45] - smieciu | Link:

To ja też wtrącę swoją opinię bo przytrafiła mi się dokładnie ta sama przygoda, która spotkała Ewarysta no i wyleciałem. Ale szczęśliwie udało mi się przekonać Pana Darskiego by się nade mną zlitował...
Czyli Ukraina.
To po prostu bardzo śliska sprawa i naprawdę łatwo się pomylić. Teraz jak na to patrzę to uważam że faktycznie posunąłem się za daleko (za szybko i za daleko idące i zbyt upraszczające wnioski wyciągnąłem) w sprawie tego fatalnego MH17 aczkolwiek wiele z tamtejszych argumentów, które podałem było słusznych.
Po prostu gra jaką prowadzi UE, NATO i Rosja na terenie Ukrainy jest bardzo niejednoznaczna i prowokująca ze wszystkich stron. Bardzo łatwo ulec jakimś pozorom, które bierze się na serio podczas gdy wszystkie strony tego konfliktu prowadzą równie agresywną wojnę w mediach co na froncie.
Rosja jest agresorem. To prawda. Ale mimo wszystko to tylko uproszczenie. Reszta graczy nie jest niewinnymi dziećmi.
Dlatego chciałbym by Ewaryst wrócił. Nie przeczytałem jego tekstu więc nie mogę się odnieść. Jestem jednak praktycznie 100% przekonany że Ukraińska rozgrywka wykracza poza standardowe myślenie o Rosji. No może o niej to nie, ale na pewno wykracza poza standardowe myślenie o Unii, NATO i USA i dlatego dosłownie każdy z nas może się mylić. Stąd też teksty o Ukrainie są potrzebne. By było dużo spojrzeń na tą sprawę i jak najwięcej informacji.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

03-03-2015 [14:06] - StachMaWielkieOczy | Link:

" Nie przeczytałem jego tekstu więc nie mogę się odnieść"

----

Czytales jeden? To tak jak bys przeczytal juz wszystkie..

Faceta zgubila Fobia i samouwielbienie ( choc to pewnie mlodsza siostra fobii )

Niby blyskotliwy tytul ale reszta zawsze przewidywalna do bolu , .. jak kazda fobia.

" uważam że faktycznie posunąłem się za daleko [...] aczkolwiek wiele z tamtejszych argumentów, które podałem było słusznych"

Czyli jednak bat Darskiego nadal uwiera? ; ))))

Obrazek użytkownika smieciu

03-03-2015 [15:10] - smieciu | Link:

Czytałem dość systematycznie Ewarysta. Ktoś napisał że był nudny i że się powtarza. Owszem ale to tylko dlatego bo to co się dzieje w PiSie i z Pisem ciągle się powtarza. Dobrze że był Ewaryst i to wałkował. Obecnie ciekawi mnie tylko to czy jeśli znów, poraz kolejny historia się powtórzy to czy nie będzie to oznaczać że Ewaryst miał rację?
Skoro ciągle jest to samo to na czym opieramy wiarę że PiS może coś zmienić? Wydaje mi się że PiS obecnie stał się czymś w rodzaju kultu niż realną siłą, za którą stoi logika i doświadczenie. PiS funkcjonuje tylko dlatego ponieważ wszystkie inne siły opozycyjne są oskarżane o agenturalizm bądź faktycznie są takowe. Tylko że te zarzuty przytaczane konkurencji PiS można śmiało zastosować wobec PiSu.
Ale nie zamierzam tego wałkować, ani wdawać się w dysputy na temat PiSu bo jak się wydaje nadchodzą naprawdę poważne zdarzenia, wobec których PiS jest już spóźniony i niezdolny do reakcji.

Natomiast co do bata Pana Darskiego...
Wcale tego tak nie odbieram. Trochę na różnych forach się udzielałem. Bany nie są dla mnie czymś nowym ani jakąś obrazą. Nie są też zwykle rzeczą ostateczną ;) Admin musi mieć silną rękę bo inaczej wszystko się rozłazi. Kluczowe są jasne reguły, ich stosowanie wobec wszystkich.
No i z tym MH17 po prostu wyrwałem się za szybko. Dużo było sensownego co napisałem ale też dużo śliskiej roboty zostało wykonane w sprawie MH17. Powinienem być bardziej czujny, nie rozpędzać się bez kontroli.
Taki banik w sumie nie jest zły. Każe ci się bardziej skupiać na tym co piszesz, unikać nadmiernej improwizacji :)

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [16:27] - maniera oficera | Link:

@smieciu

Mądrze Pan rozumuje i rozważnie. Proszę jednak nie traktować Pana Darskiego/Targalskiego jako wyroczni, bo nią nie jest. Plejada fałszów, uprzedzeń i awersji, którą posługuje się Pan Darski jest świadectwem, że nawet wybitny intelekt może popaść w błędy poznawcze, jeśli nie jest poddany systematycznie wewnętrznej i zewnętrznej korekcji - swoistej terapii prawdą. Skąd czerpać prawdę, gdzie jej szukać - to temat na odzielną opowieść.

Co do samolotu rejsowego. Jest to przykład klasycznego klinczu, gdy żadna ze stron nie może sobie pozwolić (obecnie) na podanie prawdy o tym masowym mordzie. Toteż zapadła cisza, z jej rozlicznymi stróżami.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-03-2015 [14:16] - jazgdyni | Link:

Witaj

Mądrze napisane (może nauczone przykrym doświadczeniem ;-)  ).

Myślę, że tutaj nie chodzi o takie precyzyjne różnicowanie i analizowanie.
Tu chodzi o czystą, wybitnie niechrześcijańską nienawiść. Pewni ludzie, mo fałszu i obłudy nie potrafią jej stłumić tak, by stała się niewidoczna.
Jak kiedyś napisałem, Na Podkarpaciu babcie często straszyły maluchów, że przyjdzie rezun, Ukrainiec i ich zje. Nie spotkaliście się z tym?
Taka dziecięca wdrukowana trauma jest trudna do zwalczenia.
A jeszcze, jak się później ją świadomie kultywuje?  Trzy typowe strach dzieciństwa to Cygan, Żyd i Ukrainiec.

Może jakiś psycholog by coś powiedział?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [17:31] - CzarnaLimuzyna | Link:

Szanowni Komentatorzy wybaczą, ale muszę udzielić specjalnej odpowiedzi panu Maxowi Jamnickiemu w uznaniu dla jego aktywności.
Panie Maxie. EF był agentem, CzarnaLimuzyna jest agentem. Oni już zostali rozpoznani, ale pan jeszcze nie, dlatego postanowiłem wyjsc na przeciw i spełnić rozbudzone oczekiwania  i ogłosić, że pan również jest. Agentem?
Osobą, która przyczynia się do wyjałowienia dyskusji z istotnych wątków. W ten sposób część zwolenników PiS pozostanie osobami, reagującymi na zasadzie odruchu Michnika-Palikota. Tak reagują lemingi.
Jeżeli już rozmawiamy o agenturze, to ma ona za zadanie, nie dopuścić do tego, aby Polacy się zjednoczyli. Ma za zadanie skłócać, izolować PiS od reszty, a innych podpuszczać do tego, aby deprecjonowali PiS i wrzucali do jednego worka z partiami systemowymi
Taki  wyizolowany i niezmieniony PiS rzeczywiscie pozostanie partią systemową niezdolną do bycia liderem. Niezdolny do stania się elitą działania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-03-2015 [18:19] - jazgdyni | Link:

Bardzo mądre i rozsądne słowa. Brawo!

Obrazek użytkownika RobertJerzy

03-03-2015 [22:32] - RobertJerzy | Link:

"...W moim odczuciu media pisowskie to często bufor , a nawet getto wolnego słowa stworzone przez system."
"...Jeżeli już rozmawiamy o agenturze, to ma ona za zadanie, nie dopuścić do tego, aby Polacy się zjednoczyli. Ma za zadanie skłócać, izolować PiS od reszty, a innych podpuszczać do tego, aby deprecjonowali PiS i wrzucali do jednego worka z partiami systemowymi".
Oba cytaty pochodzą z dzisiejszych Pańskich wpisów.
Proszę o komentarz.

Obrazek użytkownika Valdi

03-03-2015 [18:36] - Valdi | Link:

Bardzo dziwiłem się, że Darski tak długo znosi Ewarysta. Kiedyś nawet napisałem w tej sprawie do niego.
Niech Ewaryst bryka sobie gdzieś indziej. Chętni na pewno go znajdą.

Obrazek użytkownika Józef Darski

03-03-2015 [20:27] - Józef Darski | Link:

Ewaryst nie wyleciał za krytykę PiS, sam krytykuję PiS. Przyznawałem też wie razy Ewarystowi rację, ale nie będę tolerował propagandy proruskiej, insynuacji i kłamstw. Ewaryst nie wróci. Nie mam zrozumienia dla ludzi trawionych nienawiścią do wszystkiego bez względu na powody fobii.

Obrazek użytkownika elig

03-03-2015 [21:59] - elig | Link:

  Czytelnicy też nie wrócą.  Przynajmniej niektórzy - ci co nie mają zrozumienie dla zbyt nerwowych adminów.

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-03-2015 [22:47] - Janko Walski | Link:

elig 2015-03-03 [21:59]: "Czytelnicy też nie wrócą."

Jacy? Operacyjni którzy czerpali pomysły z wynurzeń naturszczyka, by włączyć je do swojego arsenału?

Obrazek użytkownika wandaherbert

03-03-2015 [23:48] - wandaherbert | Link:

niech Pani nie przesadza,czytalem jego wszystkie teksty ,ale to nie znaczylo ,że go lubiłem i podzielalem jego opinie-byłem poprostu ciekawy ,jak daleko posunie się w tej swojej nienawiści do PiS i J.Kaczynskiego.Na pewno nie będzie mi go brakowało

Obrazek użytkownika Tarantoga

04-03-2015 [16:28] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Elig 03.03....(21.59)

:-)
Pzdr.

Obrazek użytkownika walD

03-03-2015 [23:54] - walD | Link:

Ewarystów ci u nas dostatek.

Mimo, że Darskiego prawie zawsze krytykuję. To tutaj się zgadzam:

2. Ewarystów i defetystów wywalić na zbity pysk!
1. Przypilnować WYBORÓW!!!! - PRIMO!

Kto był w pzpr to prostak, zdrajca Narodu Polskiego i łotr z pod ciemnej gwiazdy i nic mu nie pomoże!

Obrazek użytkownika gracz ogame

04-03-2015 [05:53] - gracz ogame | Link:

Defetyzm - niewiara w powodzenie sprawy, w zwycięstwo, przewidywanie porażki z góry, przed decydującą rozgrywką

"Sfałszują nie 10 tylko 20 proc. głosów i tyle. Będzie jak ustalił CBOS. Pytanie podstawowe - co zrobimy po ogłoszeniu sfałszowanych wyników I tury. Inne pytania są zbędne."

Józef Darski 2015-03-02 [12:02]

Pytanie najważniejsze to jest takie, co zrobicie jak Wy te wybory wygracie, tymi kilkoma procentami?

A Duda będzie miał drugą turę, będzie miał debatę - i to będzie Jego szansa.

Obrazek użytkownika gracz ogame

04-03-2015 [21:11] - gracz ogame | Link:

"te wybory" - oczywiście miałem na myśli wybory parlamentarne

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

03-03-2015 [21:53] - Marcin Tomala | Link:

Dyskusja żywa i pełna emocji, więc dorzucę swoje trzy grosze. Emigracja i brak jakichkolwiek konotacji finansowych czy osobistych z krajową polityką sprawia, że polskie wydarzenia opisuję tak, ja je postrzegam - uczciwie względem samego siebie i niezależnie od politycznych sympatii. Nieraz przyznawałem się do błędu, krytykuję zarówno opozycję jak i rządzących - zachowując proporcje - to nie Prawo i Sprawiedliwość rządzi przez ostatnie 8 lat i to nie ta partia odpowiada za obecną, tragiczną sytuację społeczną, polityczną, demograficzną i gospodarczą. Jak się coś w tej materii zmieni i moje raczej wątłe (ale zawsze) nadzieje z przejęciem władzy przez Kaczyńskiego i spółkę się ziszczą, proporcje ulegną zmianie. Zresztą, zdarza się, że pod jedną (tą samą) notką wyzywają mnie od moherów i lemingów jednocześnie, o zdrajcach ojczyzny nie zapominając rzecz jasna.

Na NB publikowałem nie tylko teksty krytyczne wobec rządzących, ale także wyrażałem swe wątpliwości na temat Ukrainy, polityki kadrowej PiS-u, światopoglądowego zacietrzewienia itd. Nie byłem nigdy cenzurowany, a z administracją portalu problemów nie miałem. Kultura czytelników i komentujących jest, zwłaszcza w świetle dzisiejszego internetu, na naprawdę wysokim poziomie.

Muszę przyznać, że faktycznie Ewaryst zaczął śpiewać ostatnio na jedną nutę, ale tak drastyczna reakcja mimo wszystko mnie dziwi. Na NB pozwala się na wiele, na często soczysty, wulgarny nawet język, ostre i brutalne komentarze - czy te normy Ewaryst przekraczał?

Może to wszystko kwestia wyczucia i wrażliwości po prostu?

Obrazek użytkownika BazyliMD

03-03-2015 [22:52] - BazyliMD | Link:

"Usuwanie " blogera z portalu noszącego dumną nazwę "Niezależna" z powodu jego takich, czy innych opinii na temat Rosji tudzież Ukrainy jest absurdem z jednego, banalnie prostego powodu:

Pokażcie mi takiego, co w kwestiach dotyczących Ukrainy, w kwestiach dotyczących Rosji ma rację i zna odpowiedzi na "'wszystkie pytania". Konia z rzędem takiemu...
... a tu Ewarysta wywalają. Nie trzeba być filozofem, żeby rozumieć niedorzeczność tej sytuacji.

Jedno jedyne proste pytanie do Pana Darskiego: Czy Pan Darski wie, do jakich krajów eksportowane są polskie płody rolne i jaką ich część eksportuje się do Rosji?
Ktoś powie: To nie ma nic do rzeczy. Rzeczywiście, tak można sądzić. W tym rzecz.

Obrazek użytkownika Tarantoga

04-03-2015 [09:13] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Resume dyskusji...?

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć."

If liberty means anything at all it means the right to tell people what they do not want to hear. (ang.)
Źródło: The Freedom of the Press, „The Times Literary Supplement”, 15 września 1972

To tylko cytat z Orwella...

Imprimatur?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

04-03-2015 [10:43] - CzarnaLimuzyna | Link:

Resume?
Przypomniały mi się słowa piosenki śpiewanej przez Gintrowskiego

Jeszcze dzień, jeszcze dwa wszystko się odmieni
Wszystko się ułoży jak w kartach
A na razie choć czekamy jutra jak zbawienia
A na razie w tygodniowym rachunku sumienia
Rozgrzeszamy się z poniedziałku

I choć starych bogów zastąpili nowi
To i tak kark po staremu się zgina
Od poniedziałku co trwa do soboty
I jak zawsze zbyt wcześnie rano się zaczyna tą samą modlitwą
Że może już jutro wszystko się odmieni, ułoży jak w kartach
Więc będziemy szukać jutra jak zbawienia
Od samego rana aż do końca świata

https://www.youtube.com/watch?...

Strony