Za co został wyrzucony z „Naszych blogów” Ewaryst Fedorowicz

Jeden z najbardziej błyskotliwych blogerów, posługujący się słowem w sposób finezyjny, tendencyjny i konsekwentny – zmierzający do obalenia mitów i stereotypów, został „wyrzucony” z Naszych blogów.

Ja również jestem krytykiem PiS-u, i w odróżnieniu od całkiem sporej części jego zwolenników uważam, że takie twory, jak PO, SLD, PSL, a także efemerydy tworzone przez agenturę oraz wiele tzw. fundacji powinny zostać zdelegalizowane. Ponadto sądzę, że postulat ów nie jest mniej realny od mrzonki zdobycia przez PiS pełnej – realnej władzy w Polsce.

Uważam również (w opozycji do PiS), że lewica nie ma prawa wtrącać się do polityki. Spotykając się z: niezrozumieniem, negacją, a często nawet z gwałtownym sprzeciwem wobec powyższego ze strony sympatyków PiS-u, nie postrzegam ich jako agentów światowego lewactwa, lecz najwyżej jako ignorantów, zniewolonych wieloletnią lewicową propagandą.

Określanie Ewarysta Fedorowicza mianem agenta o ruskiej lub innej proweniencji, oskarżanie go o brak umiejętności „prostego myślenia”, o „nienawiść do PiS-u” jest świadectwem braku zdolności do merytorycznej polemiki.

Nasze blogi są portalem „pisowskim”, dlatego właśnie to tu, w tym miejscu, krytyka PiS-u jest jak najbardziej uzasadniona.

Prawda o ludziach PiS

W gronie tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, było wiele wybitnych osobowości. Również w dzisiejszym PiS-ie są ludzie nieprzeciętni, lecz odnoszę wrażenie, że w aktualnym składzie zbyt często nadają ton osoby konformistyczne, leniwe, ulegające politycznej poprawności – politycznej głupkowatości. Nie jest przecież żadną miarą ich wybitności postawa opozycji w stosunku do administrującej Polską komuny, ponieważ aktualną „władzę” popierają dziś tylko przysłowiowi użyteczni idioci.

Również dziś nikt nie oburza się za krytykę byłych prominentnych polityków PiS-u, którzy bez większego skrępowania dołączyli do głównego nurtu establishmentu i jako „politycy sponsorowani” optują za scaleniem Polski ze zdegenerowaną metropolią. Wystarczy wspomnieć Pawła Zalewskiego (wiceprezesa PiS), premiera PiS Marcinkiewicza, ministra PiS Sikorskiego, „spin felczera” Michała Kamińskiego – rzecznika Lecha Kaczyńskiego, dzisiejszego sekretarza stanu w gabinecie Ewy Kopacz, twórcę działającego już tzw. Instytutu Myśli Państwowej, w którego powstanie i działalność są zaangażowani: Stefan Niesiołowski, Jarosław Jagiełło (były członek PiS), Roman Giertych, Kazimierz Marcinkiewicz, Jacek Żalek – były radny z ramienia PiS, były poseł PO i aktualny członek „Polski Razem”, koalicjanta PiS.

Należy także wymienić Joannę Kluzik-Rostkowską (PiS, PJN, PO), aktualną lewicową minister deedukacji w tzw. rządzie PO, byłą minister w rządzie PiS oraz szefową sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Pobieżny spis renegatów zamyka zwolennik sojuszu z SLD Hofman, który notabene został wyrzucony za coś innego.

Doskonałym przykładem renegata prawie przywróconego na pisowskie łono jest Paweł Kowal (PiS, PJN, Polska Razem), związany z Instytutem Spraw Publicznych, w którym aż roi się od „byłych” komunistów i ludzi zaangażowanych w krzewienie komunizmu kulturowego (gender i okolice). (Rada programowa, rada fundacji, powiązania 2011).

Pytaniem zasadniczym jest: skąd wzięli się tacy ludzie w PiS oraz dlaczego im podobni są nadal w nim obecni: w strukturach partyjnych lub w ugrupowaniach koalicyjnych. Wymienieni przeze mnie „politycy” są to często ludzie tzw. kryptoprawicy – prawicy udawanej, zaangażowanej w wieloletnią destabilizację prawej sceny politycznej w Polsce.

Kwestią kontrowersyjną jest również sprawa Ukrainy, i to właśnie za Ukrainę oficjalnie wyleciał Ewaryst Fedorowicz (za uprawianie antyukraińskiej propagandy).

Moim zdaniem awersję do banderowców pomylono z domniemaną przynależnością Ewarysta Fedorowicza do „partii ruskiej – oczywiście spontanicznej, autentycznej i nie sterowanej” (Józef Darski). Ja również osobiście tak samo nie znoszę dzisiejszych banderowców i dzisiejszych ruskich (putinowców). Nie przeszkadza mi to w gradacji zagrożenia dla Polski ze strony Rosji i banderowskiej Ukrainy. Z dwóch wrogów Polski toczących wojnę na wschodzie groźniejsza jest dla nas Rosja.

Na koniec zadam pytanie: czy zastosowanie wobec niepokornego publicysty zasady „kto nie z nami, ten przeciw nam” nie jest lustrzanym lub bardzo podobnym odbiciem stosowanej przez polszewików praktyki wykluczenia z publicznego dyskursu niewygodnego adwersarza?
.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

02-03-2015 [22:31] - alchymista | Link:

Pan Ewaryst Fedorowicz sprawiał wrażenie człowieka całkowicie obrażonego na rzeczywistość, a co gorsza także na innych blogerów, którzy tak lub owak komentowali jego teksty ("trollowali", jak twierdził). Ja dawno już przestałem czytać jego wyniosłe i pogardliwe opinie, bo nie tyle punktowały błędy PiS, ile zwyczajnie zniechęcały do tej partii - frontalnie i w całości.

W kwestii rozmaitych "błędów PiS". Prawo i Sprawiedliwość wbrew pozorom jest emanacją konserwatywnej części naszego społeczeństwa, które jest, jakie jest. Konserwatyści z natury rzeczy są odtwórcami, więc trudno oczekiwać, że ich elity - elity partyjne - będą o wiele lepsze, niż "lud pisowski". Trzeba pracować nad tym, aby wokół PiS było więcej ludzi twórczych, może nawet z iskrą szaleństwa w oku, może niekoniecznie konserwatywnych, grzecznych i poukładanych, ale z gorącym sercem dla Polski, jak Józef Piłsudski, jak Gustaw Orlicz-Dreszer, jak Walery Sławek, jak Kazimierz Świtalski. Ale sądząc po treści wpisów, pan Ewaryst do takich ludzi nie należy.

Dziwnym trafem najwięksi krytycy PiS nie chcą wziąć sprawy w swoje ręce, nie biorą się za politykę, obrażają się - ich wola. A przecież wystarczy naprawdę drobne zaangażowanie, takie choćby jak praca w komisji wyborczej, w dodatku za pieniądze wypłacane z budżetu. Pracujesz dla sprawy - masz prawo do słów krytyki i do wywierania nacisku na kierownictwo partii. Nie pracujesz dla sprawy - zamknij dziób!

Obrazek użytkownika andzia

02-03-2015 [22:40] - andzia | Link:

"Nie pracujesz dla sprawy - zamknij dziób!"
Święte słowa Panie Alchymisto.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [23:20] - CzarnaLimuzyna | Link:

Ewaryst Fedorowicz z tego co pamiętam sugerował, że może pomóc pijarowo (Jest reklamiarzem i to chyba dobrym), ale Pis zawsze stawiał na tzw. "spin felczerów" to właśnie jest okreslenie autorskie EF. Politycy PiS nie chcą słuchać. Dlaczego nie słuchają prof. Marka Chodakiewicza? Dlaczego nie stosują tzw. antynarracji? Pisałem o tym tutaj. To bardzo ważne podczas wojny propagandowej, informacyjnej.

Obrazek użytkownika terenia

03-03-2015 [01:15] - terenia | Link:

@CzarnaLimuzyna

"Jest reklamiarzem i to chyba dobrym" tak,lecz w specyficznym zakresie...shopper marketing...czyli kampanie produktów np.Nutricia,Pepsico.Jeżeli miałaby startować tego typu kampania w odniesieniu do polityków..."towar" zręcznie zareklamowany,krótkim nośnym hasłem...a gdzie reszta.Zresztą jedna z firm reklamowych (a w wielu pracował Pan Ewaryst) "robiła" kampanię min.dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i być może to doświadczenie pozwoliło Panu Ewarystowi sądzić o Jego możliwościach "sprzedaży" (dobrej)polityków.
Ja w odniesieniu do wszystkich działań reklamowych odnoszę się sceptycznie...zwłaszcza gdy pomyślę o tzw.działaniu podprogowym.http://coaching.focus.pl/autor... Politykom bardziej przydałyby się szkolenia jakie prowadzi pani w załączonym linku(szkoliła min.Tuska)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:36] - CzarnaLimuzyna | Link:

@terenia
A kliknęła Szanowna Pani w mój link?

Obrazek użytkownika terenia

03-03-2015 [13:37] - terenia | Link:

Nie,nie kliknęłam wszak nie jest to mój obowiązek a tym bardziej,gdy nie mam na to ochoty.
Wyraziłam krótko i kulturalnie swoją opinię bez emocji a te jak widać są coraz większe na tym blogu sądząc po treści komentarzy.Zastanawiam się po co Państwo się tak nakręcacie, nie mylił się J.Piłsudski mówiąc "Z racją jest jak
z dupą,każdy ma swoją".Co do pana Ewarysta,po jednym swoim komentarzu pod Jego notką zostałam skarcona(oczywiście był solidny wykład wygłoszony jak to miewa w zwyczaju pan EF ex cathedra...i od czasu do czasu czytywałam tylko Jego wpisy.Gdy zauważam,że mój interlokutor usiłuje w niezbyt miły sposób dać mi do zrozumienia,iż ma monopol na rację,przestaje być moim rozmówcą.Tylko tyle i aż tyle.
Niestety rację miał poeta "Umiemy się tylko kłócić albo kochać,ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno"

https://www.youtube.com/watch?...

Pozdrawiam z Krakowa

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [16:54] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ terenia
Również pozdrawiam i dziękuję za piosenkę.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [01:30] - maks jamnicki | Link:

Podoba mi się to,co Pan napisał, ale jest jeden problem. Otóż każde , najmniejsze potknięcie PiSu jest wyolbrzymiane i nagłaśniane. Gdy potknięć brak, sa wymyślane . Ci twórczy, z iskrą szaleństwa, niezbyt poukładani, są takim ryzykiem dla partii, że Kaczyński woli ich nie mieć. Indywidualiści ale..nieprzewidywalni. Więc są ci co są i jacy są. Ale partia trwa. Może wtedy, gdyby, to co Pan sugeruje, było by te 40% ale gwarancji brak, Bo może 18%.Już ONI by polnowali tych potknięć.

Obrazek użytkownika sąsiad

02-03-2015 [22:33] - sąsiad | Link:

rzeczywiście należało go nagrodzić ale niebawem otrzyma nagrodę od PO lub ZSL bo będzie teraz siał jad , rzygać na PiS, mnie również się nie podoba ją pewne sprawy w PiS ale to nie znaczy by szczuć przeciw tej partii. Ewaryst Fedorowicz ma poczucie kogoś kim nie jest ,a sprawa Ukrainy, Wołynia nalezy rozmawiać ale w czasie najazdu hord dziczy azjatyckiej nalezy odstawić na czas spokoju już ukraiński minietr mówił sam ,z e nalezy rozmawiać o tamtych wydzrzeniach ale wielu zależy na tym by osłabiac Ukrainę w myśl taktyki i polityki Putina.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [23:09] - CzarnaLimuzyna | Link:

@sąsiad
Mówiąc o nagrodzie od PO lub ZSL obraża pan człowieka. Ewaryst Fedorowicz był bezlitosnym krytykiem ,ale w moim odczuciu nie było to szczucie. lecz  głos bezlitosnego i bardzo często ironicznego recenzenta.
"nalezy odstawić na czas spokoju" Nie zgadzam się ponieważ taki czas był po naszym wsparciu pomarańczowej rewolucji i skończyło się to eskalacją antypolskich nastrojów na Ukrainie, łacznie z bezczeszczeniem polskich miejsc pamięci.
To jest złudna kalkulacja. Wyobraża pan sobie abyśmy mogli  nagle, analogicznie zapomnieć o zbrodniach rosyjskich lub niemieckich?

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [01:31] - maks jamnicki | Link:

No właśnie.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

02-03-2015 [22:39] - Andrzej-emeryt | Link:

Nie bardzo kojarzę kilkuletnią twórczość EWARYSTA zarówno co do tematyki jak i formy z przedłożoną przez Pana.
Jeżeli jestem w błędzie to proszę podać w następnym artykule przykłady. Miło mi będzie też poznać Pana opinię o "pamiętliwość" Ewarysta w sprawie zbrodni "Banderowców" i "niepamiętliwość" Ewarysta w sprawie zbrodni niemieckich i radzieckich.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [22:50] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Andrzej-emeryt
Polecam dwa wpisy znalezione na prędko, warte przeczytania
Chętnie poznam pana zdanie o nich.
Krzyże polskie
Nieszczęsny apel...

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

03-03-2015 [10:09] - Andrzej-emeryt | Link:

Prosiłem Autora o odpowiedz w osobnym artykule. Będę nadal czekał.Swoją opinię posiadam.
Niejednokrotnie komentowałem blog EWARYSTA. Pan Darski ma rację.

Obrazek użytkownika wandaherbert

02-03-2015 [22:44] - wandaherbert | Link:

nie zawsze bywa,że kto nie jest z nami ,jest przeciw nam,a takim był Ewaryst Fedorowicz .

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [23:36] - CzarnaLimuzyna | Link:

@wandaherbert
Ciekawe gdzie jest granica pomiędzy "nie z nami", a "przeciwko nam".
W przypadku PiS.
Politycy, których opisałem byli z PiSem i koło PiSu.
Również tzw. koalicjanci.

Obrazek użytkownika Optymista1930

02-03-2015 [23:14] - Optymista1930 | Link:

Pan Ewaryst Fedorowicz rzeczywiście sprawiał wrażenie obrażonego bezalternatywnie na PiS, co niestety przywodzi na myśl np. neon24 ( na którym ja sam piszę ) i tamtejszych głównych 'ideologów'. Muszę powiedzieć szczerze - gdyż nie mam zwyczaju wpinanie się ani w główny nurt, ani pod czyjś pogląd - że Pan EF niespecjalnie mnie porywał swoimi przemyśleniami. Spodziewałem się, iż zostanie wyrzucony, tylko że naprawdę ta jego krytyka była taka jakaś przewidywalna, język takiż. Ok, dla mnie to nie było wiarygodne intelektualnie, oraz ideowo. Nie nazwę nikogo ruskim agentem ot tak sobie, więc nie powiem. Moim głównym zarzutem do EF jest to, iż
Jest on nudny.
Jeśli NB są 'blogernią' polityczną, reprezentującą pewien pogląd ( który ja generalnie podzielam w 90% ), to idiotyzmem byłoby trzymanie gościa tak nieciekawie wrzucającego piasek w maszynkę.
...Nadal nie wiem, jak Wam powiedzieć to, co widziałem już od dawna a propos EF...
On po prostu nie był/jest wiarygodny. Jego argumentacja dziecinna i naiwna. Rzeczywistość wcale tak nie wygląda, jak ją pisze EF...Nie wiem, czy wyrzucenie jest wyjściem...? Nie wiem, czy formuła NB jest odpowiednia...ale chyba jednak jest. Nie zgadzam się z Doktorem Doolittle Darskim w pewnych kwestiach ( głównie zwracania się do innych ludzi ), ale rozumiem jaka/o co toczy się gra...
Inną sprawą jest, co i jak uczynimy wówczas, gdy już uda nam się w Polsce władzę zmienić. Chciałbym się z Doktorem Doolittle Darskim zgodzić i wówczas.
Ewarysta Fedorowicza pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [23:43] - CzarnaLimuzyna | Link:

"Jest on nudny".
Może nudny na miarę nudnych i przewidywalnych błędów PiSu?
"gdy już uda nam się w Polsce władzę zmienić"
Nie uda się to samemu PiSowi
i nie uda się to bez ZMIENIONEGO PiSu.
Czasem zmienić władzę, to nie to samo co uzyskać władzę pełną, a tylko taki jej rodzaj odbije Polskę. Polacy powinni odzyskać władzę ducha, a ta nie kłania się polityce, a tym bardziej ideologii. Politykę wykorzystuję jako narzędzie szlifierskie najwyżej ;-)

Obrazek użytkownika Optymista1930

03-03-2015 [00:08] - Optymista1930 | Link:

Ja to wszystko wiem. Napisałem 'nudny', gdyż po prostu nie pisze ten pan zbyt porywająco. Wszelkie niuanse o których tu Pan/Pani nadmienił/a znam, jestem tego świadom. Cóż, pozostaje nam jakoś ten świat rozpoznawać, ufając że z Bożą Pomocą i naszą skruchą otrzymamy szansę na to, by zmiana nie była tylko zmianą ekip...

Obrazek użytkownika Lektor

02-03-2015 [23:32] - Lektor | Link:

Wkrótce i ty zostaniesz wyrzucony bo pieprzysz głupoty ! Twoje myślenie jest takie samo jak Ewerysta.

Obrazek użytkownika Optymista1930

02-03-2015 [23:47] - Optymista1930 | Link:

To straszne!!! Co więc radzisz...?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

02-03-2015 [23:48] - CzarnaLimuzyna | Link:

@ Lektor
Witam specjalistę od wychwytywania cudzych myśli ;-)
To godna pozazdroszczenia umiejętność.
Nie pieprzę tylko ciut dosalam, aby nie było za mdłe.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

02-03-2015 [23:41] - maks jamnicki | Link:

Przyznam, że uważam D w stosunku  do E za wyjątkowo cierpliwego człowieka. 

Obrazek użytkownika Brat Żorża

03-03-2015 [00:29] - Brat Żorża | Link:

To teraz Szanowny Pan Targalski zachowuje się niczym aparatczyki PZPR i wycina "po uważaniu".
A ja sadziłem, ze tu sa jakies zasady odnośnie wolnosci slowa i swobody wypowiedzi.
No ale ja wariat jestem.

Pana Fedorowicza pamiętam jescze z Nowego Ekranu, jako cenzora, kneblującego innych blogerów, jak tylko to co napisali uznał za niewygodne. Więc żałować go za bardzo nie trzeba - dostał to co dawał innym.
Ale po Panu Targalskim stosowania metod jakby zywcem wyjętych z PRL-u to sie nie spodziewałem

Obrazek użytkownika nurni11

03-03-2015 [13:05] - nurni11 | Link:

"Pana Fedorowicza pamiętam jescze z Nowego Ekranu, jako cenzora, kneblującego innych blogerów, jak tylko to co napisali uznał za niewygodne"

Naprawdę? :)

Obrazek użytkownika marekagryppa

03-03-2015 [00:45] - marekagryppa | Link:

Antypisowski bełkot i tyle.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [00:56] - maks jamnicki | Link:

Co ja widzę? "Nasze blogi są portalem  pisowskim , dlatego właśnie to tu, w tym  miejscu, krytyka PiSu jest jak najbardziej uzasadniona".   Jest to typowa antypisowska demagogiczna dywersja. Jakieś pir....ne wspominki o ludziach którzy byli, zdradzili, poszli,ble, ble, ble... Pana problem.  Najlepszym miejscem na krytykę PiSu jest, jeżeli Pan głosuje na PiS, Pana najbliższe Biuro  Poselskie PiSu. Nachalne bicie piany w postaci nurzania w błocie i rzyganie na partię na którą głosuję, mogę mieć wszędzie, na każdej reżimowej i pokrewnej stacji, nie musze otwierać tego portalu. Ten portal traktuję jako oazę sympatyków PiSu. Tu nie ma ani jednego idioty, który nie ma świadomości niedostatków PiSu, tak jak każdy ma świadomosc niedostatku świata jaki go otacza./ Klient wchodzi do sklepu i bredzi, że sklep jest d.d..bo nie dają mu rzygać ubliżać. To wypad do innego/. Otóż ludzie na tym portalu nie są ani winni niedostatków PiSu,  nie mają na PiS żadnego wpływu, albo ograniczony, to są złudzenia. Czasami pogderają lub wymienią się uwagami. Ale permanentne plucie komuś do zupy kwalifikuje się do słowa "wypad".  Pana "genialne" odkrycia na temat PiSu są po raz tysięczny wtórne. Polecam jeszcze raz wizyty w biurze Poselskim lub listy do Kaczyńskiego.
Inna sprawa, że przychodząc tu, zakładałem z góry, iż jeśli mnie ktoś zbanuje, to jego prawo, prawo gospodarza. Proste. Ja się na pewno nie będę gniewał. Jak chcę mieć absolutna wolność dla swoich "mądrości"zakładam swój, prywatny portal. Czasem ktoś ma  sadystyczną skłonność do psucia komuś krwi, jak  E. Ale osobiście nigdy sie do tego nie odniosłem. Omijałem, bo po krótkim czasie z góry wiedziałem .....Powtarzam. Właściciel PORTALU ma wszelkie prawa. My też, możemy sie na niego pogniewać i iść gdzie indziej. Obserwuję, i uważam, iż  był  naprawdę cierpliwy, A do tego Strefa Wolnego Słowa, to strefa wolna od ingerencji władzy, i od  wrogów. jest dla nich 99% medialnej rzeczywistości, tyle mają. To nie znaczy, że SWS nie ma swojej linni. Ma, mi ona odpowiada, jak by to bardzo odbiegało, szukał bym innej strony. Może bym znalazł może nie. Osobiście zakładam, że to portal sympatyków  GP i PiSu. Sympatycy mogą między sobą dyskutować. Sympatyków a nie wrogów. Wrogowie, wysiadka.

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [03:23] - maniera oficera | Link:

@max jamnicki

Ze zdumiewającym wyczuciem (choć zapewne nieświadomie) posługuje się Pan Max totalitarną retoryką sowiecką, która zakładała tworzenie sztucznych podziałów: na wrogów - reakcyjnych dywersantów, oraz na swoich - sympatyków jedynie słusznej linii partyjnej o wysokoprocentowej zgodności ideologicznej. Znakomicie zilustrował Pan ten stale obecny w propagandzie sowieckiej dualizm, wraz z zestawem motywów, które pozwalały ideologicznie nabuzowanym propagatorom, z ideologicznym spokojem sumienia, dokonywać słusznego oddzielania reakcyjnych plew od wysokogatunkowego ziarna partyjnych pochlebców.

Podstawowym zobowiązaniem dziennikarzy oraz właścicieli mediów, niezależnie od tego czy zgrupowani są w Strefę Wolnego Słowa, czy w Obszar Fundamentalistycznej Hipokryzji, jest służba prawdzie. Co w praktyce przekłada się na przedstawianie prawdziwych informacji i uczciwych opinii swoim czytelnikom.

Odbiorcy kłamliwej iluzji - lewicowej, prawicowej, prostej, krzywej, poprzecznej czy podłużnej - nawet jeśli zgadzają się z nią w 100%, nie są ludźmi wolnymi, ale zmanipulowanymi robotami. Posiadają naturalnie swobodę w tworzeniu demagogicznie uwrażliwionych kół wzajemnej wymiany pochlebstw. Mogą też w swoim nieograniczeniu traktować zamykanie ust wyłamującym się z iluzji członkom grupy jako realizację wolności oraz doniosły akt oczyszczania platformy intelektualnej ze złogów wrogich opinii.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:10] - CzarnaLimuzyna | Link:

@max jamnicki
" Polecam jeszcze raz wizyty w biurze Poselskim lub listy do Kaczyńskiego".
Panowie posłowie i sam prezes od wielu lat nie reagują na konkretne uwagi i sugestie, a poza tym ani oni, ani sympatycy nie są świętymi krowami. Szczególnie sympatycy PiSu powinni zdobyć się na refleksję.

"Tu nie ma ani jednego idioty, który nie ma świadomości niedostatków PiSu".
Odnoszę wrażenie przeciwne. Żaden z wątków merytorycznych poza jednym pobieżnym odniesieniem w komentarzu nie został podjęty.

"Strefa Wolnego Słowa" ???
W moim odczuciu media pisowskie to często bufor , a nawet getto wolnego słowa stworzone przez system.
Co z tematami tabu?

"Jakieś pir....ne wspominki o ludziach którzy byli, zdradzili, poszli,ble, ble, ble... Pana problem"
Byli? Cześć wróciła. Oni są, wrócili i mają się bardzo dobrze i robią z was przygłupów.

"To nie znaczy, że SWS nie ma swojej linii"
A jaka to jest linia? Jaki paradygmat- polityczny, tylko polityczny? Odbudowa demokracji? Linia Okrągłostołowa?, polegająca na akceptacji w przestrzeni politycznej targowicy? Jeżeli elektorat pisowski słyszy, że to jest "niedobry rząd", to to jest zaledwie półprawda, a półprawda- ta lub inna was niewoli.
Po co to nawiązywanie do Niezłomnych, którzy w grobach się przewracają, gdy widzą cały ten słomiany patriotyzm z równoczesną 25 letnią akceptację kłamstwa.
Co z postulatem restytucji polskiego państwa? W strefie wolnego słowa nie wypada o tym głośno mówić, bo cześć idiotów przestraszyłaby się i przestała popierać PiS?
 

Obrazek użytkownika elig

03-03-2015 [01:55] - elig | Link:

  Obie strony tzn. Ewaryst Fedorowicz i Józef Darski zachowały się głupio.  Trudno zrozumieć pretensje Fedorowicza do Niezalezna.pl o to, że zauważono  tam 71 rocznicę mordu w Hucie Pieniackiej.  To portal informacyjny - więc informuje i tyle.  Ta notka była bezsensowna i można było ją usunąć.  Z drugiej strony - po co od razu pozbywać się jednego z najciekawszych blogerów?  Usunięcie Ewarysta Fedorowicza można uznać za działanie na szkodę portalu Naszeblogi.pl . Efekt jest taki, że głupia notka została /w Archiwum - blogerzy/, a dobry bloger wyleciał.  Bez sensu !!!

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [02:16] - maniera oficera | Link:

1/2
@Czarna Limuzyna

Zacny Panie Czarna Limuzyna, nie tak dawno pod jednym z artykułów Pana Fedorowicza napisałem odnośnie jego prób naprowadzania na właściwy kurs "pisowszczykowskiej" partyjnej karuzeli:

"Panie Ewaryście, tego starego zegara, tykającego jeszcze, a odmierzającego zwariowany czas, aż do kresu socjalistyczno-liberalnej, utopijnej polskiej rzeczywistości, już nie naprawisz. Możesz jeszcze najwyżej podrażnić fanatycznie pilnujących tego czasu partyjnych niewolników."

Owi partyjni niewolnicy okazali się być jeszcze mniej odporni na ironię oraz na naturalną różnorodność opinii, niż ja się spodziewałem. Najmniej zaś okazali się być odporni na prawdę.

Proszę przeanalizować galerię powodów ocenzurowania pana Fedorowicza, którą hojnie kompilują pod Pańskim artykułem fanatyczni "pisowszczycy". Ewarysta wyrzucono

"bo nudny",
"bo miał nie takie myślenie" (jak można się dowiedzieć, Czarna Limuzyna również posiada tę cechę),
"bo był obrażony bezalternatywnie na PiS",
"bo siał jad",
"bo rzygał na PiS",
"bo szczuł przeciwko PiS",
"bo mu się dawno należało",
"bo nie rozmawiał na czasie",
"bo się obraził na rzeczywistość i blogerów",
"bo zniechęcał do partii" [tj. do PiS - mój przypis],
"bo jego opinie były wyniosłe i pogardliwe",
"bo nie pracował dla sprawy" [tj. dla PiS - mój przypis],
"bo nie miał prawa do krytyki" [gdyż nie pracował dla partii - mój przypis].

W taki sposób - haniebny i godny pożałowania - dorośli (rzekomo) ludzie, w przypływie obłąkańczego, iluzorycznego patriotyzmu, kierowani fanatycznym partyjniactwem, bezczelnie tłumaczą faktyczne ocenzurowanie człowieka, którego jedyną "winą" było nietuzinkowe przedstawianie własnych szczerych opinii. Opinie te - niezgodne z fundamentalistyczną wizją Polski, szkicowaną dzień w dzień przez środowisko Gazety Polskiej - obrodziły niewygodną naroślą na belce w oku Redakcji. Narost usunięto, w zwyczajowym pseudokontrwywiadowczym amoku agenturalnych oskarżeni, uprzedzeń i hipokryzji, niczym źdźbło z oka człowieka patrzącego na rzeczywistość szerokim spojrzeniem.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [03:16] - maks jamnicki | Link:

"Patrzącego na rzeczywistość szerokim spojrzeniem". Bardzo się wzruszyłem. Dla mnie "rzygającego szerokim strumieniem". Jeszce może GP powinna go drukować, a jak nie to "cenzura". Sierotki Marysie, bolszewickie popieprzeństwo ubierające gęby w zatroskanie . Znaleźli się obiektywni mentorzy. Ocenzurowanie. Ktoś orzyga a jak dostanie w bańkę ryczy że "brak tolerancji". Ścigać bolszewików , ścigać. Przynajmniej na tym portalu.Opanowali prawie cały świat i wlewają się jak gnojówka nawet na ten mały portal. Wynocha,  

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:41] - CzarnaLimuzyna | Link:

@max jamnicki
"Ścigać bolszewików , ścigać. Przynajmniej na tym portalu.Opanowali prawie cały świat i wlewają się jak gnojówka nawet na ten mały portal. Wynocha, "
Obawiam się, że po takiej deklaracji, jeżeli pańskie lustro sumienia odbije pana dość wyraźnie to zrobi pan sobie krzywdę ;-)
To pół żartem i niestety pół serio.
EF był bolszewikiem? Toć przecież to nie zasługuje na polemikę, a na żart jedynie.

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [15:54] - maniera oficera | Link:

@max jamnicki

Pańskie inwektywy są krzykiem bezradności zniewolonego umysłu. Wyrazem frustracji, która zawsze pojawia się u amatorów poznawania świata "na skróty".

Rzeczywistość ludzka jest wieloraka i wieloaspektowa, czy to się Panu podoba, czy nie. Zresztą jest to jedno ze stałych i poprawnych spostrzeżeń Pana Darskiego/Targalskiego (który posiada, owszem, wybitny intelekt, lecz jego warsztat analityczny jest zniekształcony m.in. uprzedzeniami, awersjami i fałszywymi założeniami, czego rezultatem są błędy w poznaniu).

Nie jest Pan ciekawy prawdy, powiada Pan. Cóż, ofiary propagandy TVN i Wyborczej również nie przejawiają takiego zainteresowania. Panu nie wydaje się to znamienne, gdyż tkwi Pan - tak jak oni - w sztucznym świecie partyjnej polaryzacji. W świecie ludzi, którzy nie przejmują się tym, że są wiedzeni na manowce. Za to z satysfakcją członków destrukcyjnego kultu realizują podawane im stale fałszywe recepty na "lepszość bytu".

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [02:23] - maniera oficera | Link:

2/2
@Czarna Limuzyna

Gdyby Ewaryst zechciał się sam nieco ocenzurować, gdyby ułożył maleńką partyjną laurkę, jak choćby pani emerytka elig (która po wygłoszeniu pochwały PiS została przez krąg grasujących w komentarzach "opiniotwórczych" fanatyków z powrotem przyjęta w poczet "naszych" blogerów), gdyby choć trochę Ewaryst spuścił z tonu i nie wypominał towarzystwu blogerskiej adoracji o partyjnej "prawicowej" tolerancji dla kresowych kłamstw, być może redakcyjny pluton egzekucyjny wspaniałomyślnie nie trafiłby do celu.

Niestety, Ewaryst nie dorósł do partyzanckiej wolności słowa, nie dorósł do prawdziwej "prawicowej" poprawności, nie zdołał wpasować się wygodnie w marzycielską donkiszoterię łowców jedynie słusznej prawości i jedynie słusznej sprawiedliwości. Nie dojrzał Ewaryst do tego, by znaleźć się w uprzywilejowanym kręgu partyjnych pochlebców, głoszących przymusową wiarę w rychły, wyznaczany reżimowymi sondażami, wielki sukces "prawej" Partii i jej Popleczników.

Proszę nie sądzić, że bronię osoby Ewarysta. Przyznam, że nie darzę sympatią jego pyszałkowatego intelektualnego obejścia, ani nie mam pobłażliwości dla jego małodusznego obrażalstwa. Szanuję jednak prawdę. Traktuję przeto Ewarysta jako symbol.

Jednego bądź Pan pewny, Czarna Limuzyno (oraz Czytelnicy) - Strefa Wolnego Słowa z precyzją pogańskiej wyroczni ocenzuruje każdego, kto odważy się na zbyt ostentacyjne ujawnianie opinii nie korespondujących z linią partyjną Strefy.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:31] - CzarnaLimuzyna | Link:

@maniera oficera
"Strefa Wolnego Słowa z precyzją pogańskiej wyroczni ocenzuruje każdego, kto odważy się na zbyt ostentacyjne ujawnianie opinii nie korespondujących z linią partyjną Strefy".

Jakiś czas temu podczas jednego z wykładów, który był poświęcony  problemowi pokonania ideologii zła, prelegent opowiedział historię, kiedy to zapytał działacza partyjnego, dlaczego członkowie partii nie kształcą się. Uzyskał odpowiedź, że nie potrzebują tego robić, bo mają statut partii i to im wystarcza.
Odnoszę wrażenie, że w "Strefie wolnego słowa" za statut partyjny robi codzienna porcja publicystyki zgodnej z obowiązującymi wizjami, a przecież prawda naprawdę jest ciekawa!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [10:39] - maks jamnicki | Link:

Zwłąszcza gówniana prawda jest ciekawa. Jacy subtelni "poszukiwacze prawdy".Kraj wyrzżną w pień, starych będą traktować etanazją, dzieci będą deprawować, z większości uczynią ekonomicznych żebrakow i nędzarzy, ilośc samobójstw co roku wzrasta a oni "poszukują obiektywnej prawdy". Otóż ja nie jestem 'filozofem' a 'żołnierzem'. Filozofów do nauki sam sobie wybiorę. A jaka jest różnica między filozofem a żołnierzem? Wśród "filozofów" łatwo ukryć fałszywych przyjaciół.  Żołnierz jest "przejrzysty", widać i do kogo strzela i kogo broni. I jeszce. Problem w Polsce nie jest z ilością "filozofów", tych jest jak wiadomo od cholery i jeszcze uczelnie pracuja pełną parą,  ale problem jest z ilością żołnierzy, tych jest jak wiadomo coraz mniej. A jeśli portal niedobry, że  tak Pan go obsikuje, to cóż tu się męczyć, są inne. Ja wiem, "misja", trzeba trwać i obsrywać, zadanie wykonywać. Biedactwo.

Obrazek użytkownika elig

03-03-2015 [13:20] - elig | Link:

  Jaką laurkę?  Czy chodzi o ten artykuł Piotra Skwiecińskiego, który kiedyś omawiałam?

Obrazek użytkownika maniera oficera

03-03-2015 [14:56] - maniera oficera | Link:

@elig

Tak, o ten. Tytuł omówienia brzmiał zdaje się "Pochwała PiS-u", czy jakoś tak. Bardzo przypadł do gustu wyznawcom wiary w wieczną i konieczną partyjną polaryzację. Pani pochwaliła Partię, partyjniacy Panią. :)

Na marginesie, posłużyła się Pani niedorzecznym rozumowaniem (być może pochodzącym od wspomnianego człowieka), które można określić w skrócie jako "ideologia pustki". Ideologia pustki zakłada fałszywą tezę, którą streścić można następująco "gdyby nie było Coca-Coli, nie byłoby co pić". Rezultatem tego fałszu, jest przekonanie, że skoro Coca-Cola istnieje, musi być dobra, więc pijmy Coca-Colę. Proszę to dobrze zrozumieć.

Tego typu błędne rozumowanie jest oferowane jako uzasadnienie bierności, słabości i kompromisowości PiS-u. Bo "co by było gdyby nie było PiS". Skoro zatem PiS istnieje, należy być wdzięcznym, że "jaki jest taki jest, ale jest". Co więcej, nie należy wymagać zbyt wiele, bo przecież Partia ma na celu dobro Polaków.

Tak oto ideologia pustki przeradza się w ideologię partyjnego dziadostwa, zaś bylejakość i bierność stają się cnotami partyjniackiego fundamentalizmu.

Obrazek użytkownika elig

03-03-2015 [22:08] - elig | Link:

  Artykuł Skwiecińskiego BYŁ pochwałą PiS.  To fakt.  Do głowy by mi nie przyszło, że nie powinnam go z tego powodu omawiać.  Ten "dziadowski PiS" bywa czasem naprawdę pożyteczny.  Podam przykład: podczas Marszu Niep[odległości w 2012 to właśnie posłowie PiS, Artur Górski i Stanisław Pięta zapobiegli atakowi policji na manifestantów.  A mogła być masakra.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

03-03-2015 [02:45] - Dziadek bez dowodu | Link:

baba z wozu koniom lżej.
i tyle w temacie
kapewu?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:34] - CzarnaLimuzyna | Link:

@dziadek bez dowodu

"baba z wozu koniom lżej.
i tyle w temacie kapewu?"

Tak. Na pewno. W drodze na manowce będzie lżej.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [10:42] - maks jamnicki | Link:

Co za "troska". Aby nie pobłądzili "na manowce". Zaraz uronię łzy wzruszenia.

Obrazek użytkownika gracz ogame

03-03-2015 [05:50] - gracz ogame | Link:

Szanowny Administratorze - Proszę jeszcze raz tą decyzję przemyśleć - "STREFA WOLNEGO SŁOWA" !

Obrazek użytkownika nurni11

03-03-2015 [12:59] - nurni11 | Link:

Co to za strefa wolnego słowa w której nie ma np Palikota? Prawda że ułomna?

Obrazek użytkownika gracz ogame

03-03-2015 [14:04] - gracz ogame | Link:

A skąd Pan wie, że nie ma? A może jest.

A wie Pan jakiego PiS-u chciałby Palikot? Takiego o twarzy pewnego znanego obrońcy Krzyża.

Taki PiS nigdy niczego nie wygra, dlatego tak Was pokazali.

Obrazek użytkownika nurni11

03-03-2015 [15:00] - nurni11 | Link:

Nic na to nie poradzę że użył Pan argumentu demagogicznego.

Strefa wolnego słowa to (jak rozumiem) przede wszystkim strefa wolna od sowieckiej dezinformacji.
Nic mnie przy tym nie obchodzi czy ktoś wpadł tu służbowo, czy też tak mu podpowiada jego za przeproszeniem rozum.

Jeśli komuś za duszno w jedynym chyba miejscu w sieci które bardzo słusznie uczulone jest na znane tricki, to niech się rozwija gdzie indziej. Targalski ma tak długie ręce że biednemu Ewarystowi zablokował dostęp do sieci?

Zawracanie czterech liter.

Obrazek użytkownika gracz ogame

03-03-2015 [17:34] - gracz ogame | Link:

Ja już wykorzystałem wszystkie argumenty.

Napiszę jeszcze tyle, że nie było takiego drugiego blogera, który by tak przeżywał, analizował porażek swojej partii.

Ta decyzja to strata dla samych Państwa, dla tego miejsca.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-03-2015 [09:04] - NASZ_HENRY | Link:

@Ewaryst PObłądził ;-)

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-03-2015 [09:11] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Jestem na tym portalu od niedawna,ale od razu zauważyłem Ewarysta.

I po trzeciej jego notce,która przeczytałem,napisałem mu w komentarzu: "Pana zgubi pańska inteligencja"

Takie wróżby...niestety sie sprawdzają...bo polskiego kotła w piekle nikt nie pilnuje...nie trzeba.

Zabolało...Ewaryst walił z grubej rury,ale miał rację,nie zawsze,ale w większości przypadków.

Zabolało...to zamiast leczyć,zastosowano amputację...kto następny?

Miłego dnia dla wszystkich :-)

Obrazek użytkownika krystal

03-03-2015 [09:33] - krystal | Link:

Optymista pisze tu o EF: "Napisałem 'nudny', gdyż po prostu nie pisze ten pan zbyt porywająco". Na marginesie tego pytania zapytam: A kto pisze "porywająco"? Poza paroma plotkarzami i konfabulantami (o, my lubim plotkarstwo!). Nieważne w sumie czy Ewaryst był nudny, nadęty itd. Wyrzucenie go z blogów (jak i przyjęcie na blogi) odbywa sie na jakiej zasadzie? Trudno dociec. Kiedys Janko Walski zastanawiał się tutaj dlaczego mamy w Polsce tyle lemingów, bo przecież "przyczyna jest głebsza niż pieniądze". Ano m.in. dlatego, ze prawica jest ciężka jak beton (i mściwa)i nie mówię tu o prawicowym betonie, który z natury rzeczy jest ciężki, ale o tych grupach, które uważają się za "openminded". Ten "openminded" jest taki: Jak wolnośc wyznania, to tylko katolicyzm, jak wolność słowa, to tak, o ile po naszej mysli, jak humor, to tylko przez duże H i "Wysoki" (tak, tak, na prawicy funkcjonuje takie pojęcie:),jak czystośc, to czystośc seksualna itd. A tymczasem chodzi nie o podziały na lewicę i prawicę ( lewicy i prawicy już dawno nie ma), ale na PODZIAŁ na PRZYZWOITYCH I KARIEROWICZOWSKO-ZŁODZIEJSKĄ RECYDYWĘ.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

03-03-2015 [09:45] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Wyrzucili p. Fedorowicza? Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się czegoś takiego, bo tylko dzięki umiejętnej kontrze do "dominującej narracji" warto było tu zaglądać i czytać także argumenty pro-pisowskie. To smutne świadectwo, że w obliczu szansy na wyjście na świat, PiS zamyka się w sekcie i zaciska kurczowo oczy.

To nie o PiS tylko chodzi. Szkoda Polski, naprawdę. Apeluję mimo wszystko do rozsądku.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

03-03-2015 [10:24] - StachMaWielkieOczy | Link:

"dzięki umiejętnej kontrze do "dominującej narracji" warto było tu zaglądać"

To ciekawie jak wielu tu zaglada tylko po to aby poczytac jak ktos "umiejetnie"
obsmarowywuje Kaczynskiego , Dude czy Glinskiego.

" Apeluję mimo wszystko do rozsądku."
Dziwne tylko ze nikt nie apelowal jak przed kazdymi wyborami "Stirlitze" nawoluja do bojkotu wyborow

A moze "machniom" ?

Jak oni nam odblokuja embargo na jablka , to Darski odblokuje im @warysta?

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

03-03-2015 [11:54] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Tak, tak. Dla wyznawcy, gdy ktoś krytykuje, to znaczy "obsmarowuje", albo jeszcze lepiej, "opluwa". W ogóle nie umiecie dyskutować, Pan i ten powyżej, a stopień własnego rozindyczenia mylicie z poczuciem racji, całkiem jak mój drób. P. Fedorowicz często nie miał racji, pisał dość brutalnie, miał też moim zdaniem błędne idiosynkrazje (np. na p. Glińskiego), ale działał tu jako publicysta. Rolą publicysty nie jest "być miłym", ani nawet "mieć racji". Rolą publicysty jest szukać dziury w całym, po to, by pobudzać do myślenia, by świadomość czytelnika była krytyczna. Zaglądać tu tylko po to, by się dowiedzieć że PO to banda sterowana przez gang a PiS to chór aniołów w drodze do zbawienia świata, to strata czasu - bo pierwsze widzę i bez tego, a drugie to niebezpieczna ułuda.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [15:52] - maks jamnicki | Link:

Przede wszystkim ujmuje mnie ta symetria, PO-PIS w próbie oceny. Bo od 8-iu lat rządzi PO, ma 99% mediów i 99%kasy, i wszystkie służby do gnębienia przeciwników, oligarchow z pieniędzmi. Pisał, by  "świadomość czytelnika była krytyczna", oczywiście względem PiSu, polityki PiSu itd. Tylko czemu na tym portalu?. Przeciez jest 1000 innych? Ja np. bronię tego, co ma mój program, do tego  stukrotnie słabszego, finansowo, medialnie i fizycznie eksterminowanego /Smoleńsk/. Dobry publicysta? To niech Pan go zarekomenduje Gazecie Polskiej.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

03-03-2015 [16:39] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No nie umie Pan dyskutować, za nic... Widzi Pan, dyskusja polega na tym, że ludzie mają różne poglądy na rózne sprawy. Pan to myli z propagandą i biorąc udział w dyskusji uprawia Pan propagandę. To, że od 8 lat rządzi PO i że poza nielicznymi wyjątkami rządzi fatalnie, to już wiemy i przekonywanie się nawzajem o tym jest czynnością intelektualnie jałową. Oczywiście, osoby umysłowo ograniczone mogą czuć się szczęśliwe, spotykając wyłącznie takie poglądy, jakie umacniają ich jednoznaczny obraz świata. Ale niestety, takie osoby nie mogą funkcjonować samodzielnie, bez opieki, bo stanie się im krzywda. Gdyż poza Ewangeliją Świętą nie ma na świecie nikogo, kto by zawsze miał całą rację. I po to człowiekowi potrzebny jest krytycyzm w odniesieniu do najbliższych mu nawet poglądów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [10:50] - maks jamnicki | Link:

Jak subtelnie powiedziane, "umiejętna kontra". Ja nie jestem taki subtelny i napiszę "obsrywanie i mędzenie".   No widzi Pan, bez E  nie będzie warto tu zaglądać. Oczywiście świat się przez to na  pewno zawali a ziemia zacznie kręcić w drugą stronę.

Obrazek użytkownika Zolmar

03-03-2015 [11:37] - Zolmar | Link:

"PiS zamyka się w sekcie i zaciska kurczowo oczy."
Właśnie za taki język powinieneś iść w ślady Ewarysta. Ewaryst, ty i tobie Podobni nie potrafią rozmawiać bez ataków personalnych, inwektyw, szufladkowania, poniżania.
Nie macie nigdy merytorycznych argumentów do przekonania do swojej racji. Reagujecie nerwowo i agresywnie na poglądy i opinie odmienne od waszych aby na koniec bezczelnie apelować:

"Apeluję mimo wszystko do rozsądku."

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

03-03-2015 [12:12] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Ależ proszę bardzo. Po cóż tu pisać, gdy takie frazy, jak "zamyka się w sekcie i zaciska kurczowo oczy" są okrzyknięte "atakami personalnymi, inwektywami, szufladkowaniem, poniżaniem". Na tym poziomie rozgdakania w ogóle nie daje się dyskutować.

Z tym tylko, drogi Panie, że ja tu jestem bez znaczenia i to, czy tu piszę, czy nie piszę, nikogo nie obchodzi, bo i mnie niespecjalnie. P. Fedorowicz co innego, bo on się do swego pisania przykłada i myli. Bez wymiany myśli PiS może i wygra wybory, ale po wyborach nie będzie się nadawał do rządzenia. I tyle.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [12:24] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Zolmar
"Nie macie nigdy merytorycznych argumentów do przekonania do swojej racji"
A jaką rację ja reprezentuję? Jakie kwestie zasygnalizowałem poza wątkiem EF?

Obrazek użytkownika gracz ogame

03-03-2015 [13:50] - gracz ogame | Link:

"[...] ataków personalnych, inwektyw, szufladkowania, poniżania"

Wszystko to brał Pan Ewaryst na siebie, aż przestał odpowiadać na komentarze.

Obrazek użytkownika Arczypalt Burczypas

03-03-2015 [09:56] - Arczypalt Burczypas | Link:

Mam wrażenie że gratisowo zadufany Pan Ewaryst chętnie usiadł by nad brzegiem rzeki patrząc jak wreszcie spływają trupy "banderowców" robiąc "zyg-zyg marcheweczka, dobrze wam tak!". Oby tylko nie obudził Go z tej sielanki knut kozaka: "nu dawaj, swołocz, kaniec atdycha, w sybir jeszczio dalieko" E.F: No ale jak to? mieliśmy się dogadać!

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [10:12] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Arczypalt Burczypas

Ja także miewam wrażenia.
Jedno z nich mówi mi, że nie byłby to polski nurt rzeczny, a trupy mieszane: banderowców i sowietów.

"No ale jak to? mieliśmy się dogadać!"
Dreszcz obrzydzenia mną wstrząsnął. Straszna ta wizja i trochę insynuacja.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

03-03-2015 [10:59] - maks jamnicki | Link:

Coś tak.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [09:57] - CzarnaLimuzyna | Link:

@krystal
Podział na prawicę jest istotny dopóki istnieje lewica
W gruncie rzeczy jest to sprawa smaku, "w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia".
Chodzi o wybór pomiędzy dobrem a złem oraz prawdą i kłamstwem
Niestety ludzie często wybierają pomiędzy szyldami.

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-03-2015 [10:22] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

CzarnaLimuzyna 2015-03-03 [09:57]

Moge prosić o zdefiniowanie pojęć "lewica",prawica" i "partia polityczna"...na terenie III RP?

Już na przełomie XV i XVI wieku pewien polityk,filozof i pisarz napisał w Listach do Soderiniego:

"Nie ma partii politycznych! Sa tylko etykietki przedwyborcze,a potem liczy sie władza i pieniądz"

"Nieważne sa obietnice przedwyborcze,lud w nie nie wierzy (chyba głupcy),a polityk po osiągnięciu sukcesu,
szybko o nich zapomina"

PS.Ewarysta szkoda...stanowił tu głos inny,nie bawił się w klakiera i nie wstepował do "kółka pochlebców".
Portal monotematyczny,w którym wszyscy sa za i linczują tego,kto ma inne zdanie...jest skazany na klęskę.

Imprimatur?

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

03-03-2015 [12:20] - CzarnaLimuzyna | Link:

@Tarantoga
Przecież pan to wie , a określanie ram potocznego rozumienia tych pojęć na terenie III RP byłoby powtarzaniem szkodliwych zabobonów.
Prawica to uznanie zasad cywilizacji łacińskiej- prymatu etyki nad prawem, a prawa nad polityką
aktualna lewica to odwrócenie: dominacja ideologii nad polityką, a polityki nad prawem przy braku etyki.

Prawica optuje za wolnością i nienaruszalnością własności, a tym samym nie okrada obywatela. Nie neguje także solidarności społecznej. Szanuje prywatną własności i uznaje dobro wspólne.

Ja ostatnio jestem w fazie pryncypialnego ujmowanie pewnych kwestii i dlatego równiez z braku czasu podaje link

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-03-2015 [13:31] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

@czarna limuzyna 12.20

Kliknąłem w link...i tego sie spodziewałem :-)

Kiedyś dawna Trójka dawała audycję "Fachowcy"...Kofta i majster...zawsze się kończyło tak:"Nie teoretyzuj docent"

Obie definicje,to też teoria...nigdzie na świecie nie ma "czystej" lewicy,ani prawicy...a zjeździłem kawałek świata:-)

Zadałem prowokacyjne pytanie,ale ja sie odnoszę do Ewarysta i jego zgilotynowaniu :-)

Szkoda,bo wnosił powiew innego rozumienia,spostrzegania i swoje przemyslenia.Mozna się było zgadzać,nie zgadzać...
ale dobrze sie go czytało...NB staje się lustrzanym odbiciem "niepoprawnych.pl"...tam też obowiązuje II Prawo S.Lema

NAJWAŻNIEJSZE TO NIE MYSLEĆ...i tego sie boję...trzymac linię i tępic inaczej myślących,potem tępić myslących i rządzić tłumem bezmyslnych baranów.

Pzdr.

Obrazek użytkownika andzia

03-03-2015 [14:35] - andzia | Link:

Tarantoga,napisałeś wcześniej,że Ewarysta zgubiła inteligencja.I z tym się zgadzam.Tyle,że zamiast tę inteligencję merytorycznie wykorzystać,choćby po przeciwnej stronie,rozpoczął,w chwili,kiedy zdawało mu się,że ma już za dużo oponentów,swoistą zabawę.Najpierw wykręcił się dziecinnie od odpowiedzi na komentarze,a potem prowokował swoim pisaniem Admina,blogerów i komentatorów i -aż widzę- jaką miał zabawę czytając komentarze pod swoimi wpisami.W swojej zarozumiałości,a dawał często jej przykład,nie pomyślał,że najzwyczajniej ... wyleci.
Domyślam się,że i teraz nieźle się bawi czytając "za" i "przeciw" własnej osobie.

Obrazek użytkownika Lektor

03-03-2015 [15:05] - Lektor | Link:

Ty andzia, a co na to Jean i felek ?

Strony