Braun na Prezydenta, a kardynał Nycz na Papieża!

     Kardynał Nycz odznaczył profesora Rzeplińskiego > w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła*..... Papież Franciszek jest idiotą (wg Ziemkiewicza) i obraża katolików (wg Terlikowskiego), a Rzepliński jest wzorcem do naśladowania w realizacji wskazań nauki św. Jana Pawła II (wg kard. Nycza i laudacji dominikanina o.Tomasza Dostatniego). No i co tu jeszcze właściwie można dodać? Komorowski jest ukochanym prezydentem zdecydowanej większości Polaków, a Kopacz naszą Margaret Thatcher. Hurra, hurra, hurra!
Mogłabym napisać bardzo długą i nawet mądrą notkę, ale mi się nie chce – po Palikocie, JKM i innych przyszedł czas na zgorszenie poprzez ludzi Kościoła i prawicy, ot i wszystko.
       A teraz będzie rozwinięcie tytułu  > skąd ten Braun nagle?
Otóż zacznijmy od występów Brauna w Roninie i pamiętnej przyjaźni z Coryllusem, co to się nagle skończyła, hi, hi – pamiętamy? Oczywiście :)
Coryllus, opisując tę dziwną szkołę**, z którą zaprzyjaźnił się Braun, jakoś nie poszedł tym tropem dalej, on, znawca spisków i szlaków agentury. Ale ja i owszem. I cóż znalazłam?
Założycielem/fundatorem jest znany działacz polonijny Zbig Pełczyński, co to aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii pełni wiele funkcji społecznych, m.in. jest przewodniczącym "Stefan Batory Trust" w Oksfordzie (organizacji zajmującej się promocją edukacji, nauki kultury polskiej), członkiem Rady Powierniczej "Polonia Aid Foundation Trust z siedzibą w Londynie. W 1988 w imieniu George'a Sorosa założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Obecnie jest członkiem Rady Fundacji.***
Opisywałam to już przy okazji dyskusji o dziwnych meandrach kariery Cenckiewicza. Jemu też fundacja Zbiga załatwiła stypendium, nawet dwa razy > Byłem dwukrotnym stypendystą Polonia Aid Foundation Trust w Londynie (2000 r. i 2004 r.)****
      No to w końcu jesteśmy w domu > Braun szaleje wśród Polonii w USA i stamtąd pisze do nas, że się poświęci i wystartuje na prezydenta RP.***** Jasne, jasne, JKM wypadł z gry, bo za dużo dzieci "wykróliczył", Wipler też z powodu dzieciaka dał ciała i zupełnym przypadkiem narodowcy wyznaczyli na kandydata niejakiego Kowalskiego.******  Co prawda facet szans nie ma żadnych, ale chyba jest czysty i nie obstawiony, skoro nasza milusińska GTW (grupa trzymająca władzę) postanowiła go zablokować Braunem. Tak, tak, chłopaki niczego nie lekceważą, nad każdym najmniejszym chwaścikiem się pochylą i podtrują, nikt i nic nie może stanąć na drodze wielkiego marszu ku NWO. Mnie osobiście do łez radości doprowadza ta cudowna zupełnie sytuacja, kiedy to kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią.
Aha, mamy jeszcze na dodatek świetną książkę abp Wielgusa, po przeczytaniu której można tylko westchnąć i stwierdzić, że kard. Nycz to jednak mniejsze zło, ot po prostu zbyt ambitny hierarcha też swoje trzy grosze wtyka w te gry.
    
      Znikąd ratunku, drodzy Rodacy, macie dokładnie to, czego chcieliście – myślicie, że łowcy niewolników łazili po Afryce i sami łapali biednych Murzynków? Błąd! Łapali ich współplemieńcy i sprzedawali za perkal i koraliki. A niejaki Pol Pot to skończył Sorbonę, zanim wymordował pół Kambodży. Skoro nuworysze w pogoni za blichtrem, celebryctwem i lepszym miejscem na parkingu korporacji sprzedają siebie i Polskę za bezcen, to doprawdy nic się na to poradzić nie da, trzeba przeczekać.... Frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu, niestety.
 
*http://wpolityce.pl/kosciol/230973-kardynal-nycz-odznaczyl-profesora-rzeplinskiego-w-dowod-uznania-dla-zaangazowania-w-prace-na-rzecz-kosciola
**http://coryllus.salon24.pl/603401,o-nasladowaniu-zbiga-pelczynskiego
***http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Pe%C5%82czy%C5%84ski
****http://www.slawomircenckiewicz.pl/o-mnie
*****http://rajan.salon24.pl/627935,grzegorz-braun-oficjalnie-zapowiedzial-swoj-start-w-wyborach
******http://narodowcy2014.pl/

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

25-01-2015 [17:28] - Magdalena Figurska | Link:

Rewelacyjnie to ujęłaś. Dodałabym tylko, że ten frak to również za pieniądze Sorosa i bywa przechodni:-))
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika eska

25-01-2015 [18:37] - eska | Link:

Przestań straszyć! Może jeszcze gdzieś się jakieś wolne egzemplarze po dziadkach uchowały :)

Obrazek użytkownika jaja -cek

25-01-2015 [17:45] - jaja -cek | Link:

Szanowna ESKO
to ważne kto będzie nami polaczkami-szaraczkami rządził
ale ważne też, jakie NARZĘDZIA będzie miał ten, którego wybierzemy
Czy znowu będzie to "GRUBA KRESKA" czy gruba pałka

W demokracji takim narzędziem jest PRAWO
a pośród praw różnych takim narzędziem jest to NAJważniejsze czyli KONSTYTUCJA

1-maja-2012r na WWW.Niezalezna.pl pojawił się tekst blogerki „ESKA” z autorskim projektem nowej preambuły nowej Konstytucji RP

ucieszyłem się
TAK! o to się Polska biła!
i zgodnie z zasadą, że ... "wojna to zbyt poważna sprawa, żeby pozostawić ją tylko generałom"
uznałem, że NAJwyższy CZAS aby to OBYWATELE napisali treść nowej KONSTYTUCJI Rzeczypospolitej Obywatelskiej

wtedy też zaproponowałem mechanizm takiego Obywatelskiego tworzenia takich zapisów/negocjacji/uzgodnień
TUTAJ:
http://jajacek.blog.pl/categor...

kończąc
Szanowna ESKO
DLACZEGO nie kontynuowałaś tej potrzebnej (choć żmudnej) PRACY u PODSTAW ?

apeluję: DO-RO
(*jak pisał prof.Kotarbiński)

Obrazek użytkownika eska

25-01-2015 [18:33] - eska | Link:

Spoko, spoko - chwilowo jestem zajęta odkłamywaniem historii Ślaska, a to robota dla Herkulesa, a bardzo ważna dla całej Polski.
Ale dzięki za przypomnienie, trzeba będzie wrócić do tematu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-01-2015 [17:55] - NASZ_HENRY | Link:

Mnie osobiście do łez radości doprowadza ta cudowna zupełnie sytuacja, kiedy to kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią. - Mnie też ;-)

Obrazek użytkownika eska

25-01-2015 [18:34] - eska | Link:

Niech zakwita tysiąc kwiatów! Byle z tej samej sadzonki :)

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2015 [19:07] - Józef Darski | Link:Zawsze może być gorzej; Nowy Ekran w wersji neon daje nam prezydenta Korsarza od Sendeckego (wypuścili go z Tworek na tę okazję), jest słusznie bardziej narodowy, bo z tv narodowej.

A jeszcze jakichś widziałem, a wszystko pour amuser la galerie, gdyż i tak wybory sfałszują, a PiS zrobi po 3 miesiącach i 3 dniach wiec protestacyjny.
Poza tym im większa małpiarnia, tym lud szczęśliwszy, przynajmniej pośmiać się można.

Obrazek użytkownika eska

25-01-2015 [19:43] - eska | Link:

Łomatko.... o kto to jest, ten Sendecki? Jakieś koszmary wypełzają spod podłogi, SF na całego :)

Obrazek użytkownika Józef Darski

25-01-2015 [21:41] - Józef Darski | Link:

Lepiej, żeby pani nie wiedziała. To są wszystko potwory, które uciekły z Tworek, żeby bronić Rosji przed agresją amerykańsko-żydowską. Ten temat będzie eksploatowany do upojenia.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

25-01-2015 [20:00] - ExWroclawianin | Link:

ESKA

Wspanialy tekst! 100/100

Najsmutniejsze jest to ze prawie wszyscy z dzisiejszego "swiecznika" polskiej sceny politycznej sa mniej lub bardziej "umoczeni" i sa "jakies tam" haki na nich. I jak mowia przedstawiciele III RP, chwala Bogu ze cos tam kazdy ma za paznokciami. No dla mnie jest to przerazajaca "rzeczywistosc"! Wyglada na to ze my uczciwi Polacy PRAWIE nie mamy zadnego reprezentanta wsrod wrogow naszych i musimy raz jeszcze rozpoczac "prace u podstaw" i "prace organiczna" i MUSIMY LICZYC TYLKO NA SIEBIE......"oni" cierpliwie czekaja "aby nas w odpowiednim momencie" wspomoc swoja agentura czyli V kolumna. Dlaczego my nie robimy tego wlasnie w stosunku do nich??????? Czyzby tylko JEDEN Sp. Plk Ryszard Kuklinski "mial prawdzwe culhones, czyli jaja"??????

Pozdrawiam i prosze o wiecej!

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

25-01-2015 [22:44] - Ewakropkapl | Link:

Co jakiś czas posępnie kiwam głową nad Pani odzewem wzywającym ludzi do myślenia, ależ Szanowna Pani, oni myślą, że myślą i w tym cały kłopot...
Właśnie wczoraj, pewien "egzotyczny" facebookowicz, na jednym z katolickich profili(bowiem mowa o znamienitym katoliku!) wrzucił radosną wiadomość o kandydaturze na prezydenta, reżysera Grzegorza Brauna. Nawet chwilę się tam "po boksowałam", ale nie bardzo było z kim... Już po zamknięciu komputera, przyszło mi do głowy, że nie poszperałam w poszukiwaniu (znanego mi z grubsza) życiorysu owego kandydata. Niestety, to co znajduję w internecie, zupełnie mnie nie satysfakcjonuje (bo ja też jestem dociekliwa). Standardowe, znane informacje, podstawowe dane osobowe i to tyle(chociaż podejrzewam, że wielu nie kojarzy nawet pokrewieństwa Grzegorza Brauna z serwilistycznym prezesem TVP, Juliuszem Braunem). Dlatego ucieszyło mnie bardzo Pani tropienie związków polonijnych(quasi filantropijnych) organizacji i fundacji dot. Żyda Sorosa, z kandydatem Braunem, to bardzo cenna wiadomość, sporo wyjaśniająca. Teraz nawet dość nagłe uporządkowanie luźnego związku partnerskiego i niedawne(ok. miesiąc temu) zawarcie małżeństwa G.Brauna, mieści się w strategii walki o prezydencki fotel(skojarzenie z Tuskiem). Jednak najcenniejszą rzecz zawarła Pani w tej jednej zwięzłej frazie:"kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią". Oto kwintesencja fałszu.

Obrazek użytkownika cassiodorus

26-01-2015 [00:13] - cassiodorus | Link:

'' i niedawne(ok. miesiąc temu) zawarcie małżeństwa G.Brauna, mieści się w strategii walki o prezydencki fotel(skojarzenie z Tuskiem).''
Mieszko musiał zrezygnować aż z siedmiu żon by katolicką koroną się nacieszyć, to i obecny kandydat na krula bez problemu wyrzecze się swoich pogańsko-liberalistycznych swobód..To wszystko oczywiście dla dobra naszego
Jego rywalem do tronu jest KORWIN, który jeszcze porządków w życiu prywatnym nie zrobił, więc na razie wygrywa książę elektor Braun
Niestety mówimy o autentycznych dążnosciach władania Polską, nie o angażu do jakiegoś kabaretu prawicowych panów czy cos w tym stylu

Obrazek użytkownika Valdi

26-01-2015 [04:02] - Valdi | Link:

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego w sprawie Brzezińskiego i Pełczyńskiego opinia Russia Today i polskiej opozycji patriotycznej jest niemal jednakowa. Doskonale rozumiem motywy KGB-istów , ale nie pojmuję motywów Polaków. Jedyne co mi przychodzi do głowy to przypuszczenie, że oglądacie Państwo na youtubie nie te filmy, które warto oglądać.
Uważam za arogancję pewność, że posiada się wiedzę o rzeczywistych motywach działalności np. Brzezińskiego w sprawach polskich.
Musisz Esko kiedyś napisać co wiesz na temat NWO ... tylko proszę nie uprawiaj "chińskiej propagandy" Hong Song ... i jakoś tak dalej.
Że co ? Że starsi panowie nie lubią Kaczyńskich ... No cóż, Kaczyńscy są\byli wzorem bon tonu, dobrych manier, honoru ... tylko że byle ciule z WSI nie jeden raz robili ich w bambuko :)) Podejrzewam, że starsi panowie mogli się zdenerwować.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-01-2015 [07:18] - ExWroclawianin | Link:

A to ciekawy watek z tym Grzegorzem Braunem. Czy ktos moze mnie oswiecic bo wybieram sie 11 Lutego na spotkanie wlasnie z panem Grzegorzem Braunem. Co to za facet? W jakiej on druzynie gra? Kiedys ogladalem na YOUTUBE jego wystapienie w ktorym braci Kaczynskich nazwal "Zoliborskimi socjalistami" co spowodowalo ze zaswiecila mi sie "czerwona lampka". O co chodzi temu panu rezyserowi "dokumentaliscie"??? Prosze mnie oswiecic.............z gory DZIEKUJE!

Jakies linki beda bardzo pomocne, jak np ten w ktorym GB robi prawie godzinny wyklad co to jest "uklad wroclawski"......

Obrazek użytkownika Ewakropkapl

27-01-2015 [10:20] - Ewakropkapl | Link:

Szanowny Panie, jeżeli wybiera się Pan na spotkanie z panem Braunem Grzegorzem( nie mylić z Juliuszem, jego stryjem, długoletnim prezesem prorządowej TVP, to warto zadać mu dociekliwe pytania. Np. o to,kiedy powstał jego zamiar kandydowania na prezydenta RP, kto finansuje kampanię wyborczą pana Brauna, dlaczego po wylocie do USA ogłosił stamtąd swoją kandydaturę, jakie ma związki(pośrednie lub bezpośrednie) ze spekulantem ("filantropem") Żydem Sorosem i jak się to ma do głoszonej "walki z Judeopolonią", dlaczego w oficjalnych życiorysach pan Braun "chwali się" jedynie dziadkiem ze strony matki itp. ...
- Jedna z moich znajomych postawiła taki oto problem; jak to możliwe, by na tak ważnym stanowisku utrzymywał się Juliusz Braun, mając w bliskiej rodzinie "niepokornego" krewniaka, bowiem nie takim już łamano kariery z podobnych powodów ? -Czy po "Bolku",nie powinniśmy się mocno zastanawiać i prześwietlać kandydatów ?

Obrazek użytkownika minimax

26-01-2015 [18:03] - minimax | Link:

"Frak leży dobrze dopiero w trzecim pokoleniu"

MY nie mamy elit, w rozumieniu spolecznym, jako budulca i rozsadnika tak KULTURY jak i PANSTWA.
O ile zdolnosc do akumulacji i transferu wartosci intelektualnych JESZCZE w nas istnieje, o tyle MATERIALNYCH ZASOBOW panstwotworczych [MOC militarna i ekonomiczna] BRAK. Jestesmy "na kursie i na sciezce" Slowian Polabskich [Kto jeszcze pamieta o poteznym kiedys Zwiazku Wieleckim???]. Liczenie na POLONIZACJE obecnych "sterowniczych" to jak prasowanie garbatego.
Na garbatym frak NIGDY nie lezy i NIE BEDZIE lezal dobrze.
Przykladem niech bedzie dobor i "sciezka rozwoju" takich boCHaterow jak spawacz, Walesa i Glemp.
I dla porownania: sp. Anna WALENTYNOWICZ, sw. ks. Jerzy POPIELUSZKO, sp. płk. Ryszard Kukliński, ks. Stanisław Małkowski, Kazimierz Świtoń

Obrazek użytkownika ewastankiewicz.pl

02-02-2015 [11:27] - ewastankiewicz.pl | Link:

Szanowna Pani Esko!

Przede wszystkim rzetelnie informować, a NIE MANIPULOWAĆ!! Takie hasło przyświecało Pani od zawsze.- tak mi się przynajmniej do tej pory wydawało.

Niestety ... w skrócie:

pisze Pani: 
Coryllus, opisując tę dziwną szkołę**, z którą zaprzyjaźnił się Braun, jakoś nie poszedł tym tropem dalej, on, znawca spisków i szlaków agentury. Ale ja i owszem. I cóż znalazłam?
Założycielem/fundatorem jest znany działacz polonijny Zbig Pełczyński, co to aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii pełni wiele funkcji społecznych, m.in. jest przewodniczącym "Stefan Batory Trust" w Oksfordzie (organizacji zajmującej się promocją edukacji, nauki kultury polskiej), członkiem Rady Powierniczej "Polonia Aid Foundation Trust z siedzibą w Londynie. W 1988 w imieniu George'a Sorosa założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Obecnie jest członkiem Rady Fundacji.***

W powyższym cytacie zawarta jest - nieświadoma, jak sądzę - manipulacja. Otóż Grzegorz Braun jest "sympatykiem" nowej szkoły:
http://www.prawy.pl/z-kraju/68...

natomiast Pani pisze o innej, istniejącej już 15 lat:
http://szkola-liderow.pl

Chyba wypadałoby przeprosić pan Brauna ...

Janusz A. Kania