Śląski majdan

Najpierw zacytuje sama siebie > Czekaliście na Majdan? Albo na Budapeszt? Gdzie, w Warszawie, tym siedlisku bezhołowia? No to macie wasz majdan – pod ziemią, na czarnym Śląsku! (http://naszeblogi.pl/51974-gorny-slask-likwidujemy-konsekwentnie). A teraz przejdę do spraw zasadniczych, bo nawalanka z idiotami mnie nie interesuje, a tematyka górnicza została już przez wielu blogerów przedstawiona bardzo solidnie, więc nie będę powtarzać argumentów. Na dziś mamy taką sytuację, że w strajk weszły już wszystkie kopalnie Kompanii Węglowej, solidarność z nimi ogłaszają kolejne grupy zawodowe, do protestu przyłączyły się samorządy gmin (zwłaszcza najbardziej zagrożone Brzeszcze), a ponoć 67% procent obywateli popiera strajk. Jednocześnie rząd de facto zerwał rozmowy i w trybie „nocnym” przepycha ustawę, która pozwoli im na dowolne działania likwidacyjne i kolejne zyski z „prywatyzacji”, nie na darmo Lewandowski został szefem Rady Gospodarczej Kopaczowej.

Dlatego dwie rady ode mnie:
1. Pierwsza dla górników – trzeba stworzyć międzyzakładowy komitet strajkowy i patrzeć na łapy związkowcom, niech Was reprezentują (takie są przepisy), ale to Wy musicie to koordynować samodzielnie!
Pozwoli to na samodzielne (a nie sterowane) upolitycznienie żądań po przyjęciu tej wrednej ustawy, a to będzie (niestety) niezbędne, jeśli cokolwiek ma się udać. Do takiego komitetu mogą przyłączyć się inne zakłady i branże, niekoniecznie stojące w strajku bezpośrednim.
I koniecznie zadbajcie o własny przekaz w Internecie – to bardzo ważne!!!!!

2. Druga rada dotyczy reszty rodaków – popieracie górników? Macie dość złodziejstwa? To organizujcie marsze poparcia w waszych miastach. Ponieważ jednak to jest dość trudne i mogą być różne prowokacje, mam pomysł prosty i wykonalny od zaraz – oflagować się! Przyznaję od razu, że to pomysł z 80-tego roku, prosty i dziś łatwy do wykonania – flagi na domy, samochody, zakłady pracy. Niech was zobaczą, sami się zobaczcie i policzcie. Kolejarze mają dość? Flagi na lokomotywy. Poczta ma dość? Flagi na urzędy pocztowe. Służba zdrowia ma dość? Flagi na szpitale i przychodnie. Na uczelnie, wszędzie ! Flagi na prywatne samochody, w oknach domów prywatnych.
Spróbujcie, uwierzcie mi, to naprawdę działa. To najlepsze wsparcie psychiczne dla strajkujących. Z zaopatrzeniem itp. dajemy tu radę, póki co (choć pomoc mile widziana). Potrzebna jest widowiskowa akcja wsparcia, a oflagowanie jest najprostszą formą. Pokażcie to wasze poparcie dla Śląska, niech widzą, że Polska jest z nimi, to jest ten moment, którego nie wolno przegapić!!!!

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

15-01-2015 [13:13] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@eska

Mądre!

Obrazek użytkownika eska

15-01-2015 [13:21] - eska | Link:

To rozpowszechniać proszę i zastosować!

Obrazek użytkownika romekromek

15-01-2015 [13:21] - romekromek | Link:

Czekam na każdą informację ze Śląska. Gdzie mogę znaleźć jakiś niezależny całodobowy serwis (na żywo, jak było z kijowskiego majdanu)? Może jakiś prywatny bloger, może ktoś ze związków poda namiary?

Obrazek użytkownika eska

15-01-2015 [14:17] - eska | Link:

tag> StrajknaŚląsku - i wyskakuje mnóstwo informacji.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-01-2015 [16:22] - NASZ_HENRY | Link:

Manifestacje
https://www.youtube.com/watch?...

Proszę bardzo ;-)

Obrazek użytkownika elek

15-01-2015 [14:15] - elek | Link:

Proste - jak wszystko co na temat i do rzeczy !!!

Wykonano 1-szy krok , przechodzę do drugiego - podaję dalej ..

Z poważaniem J.P.

Obrazek użytkownika eska

15-01-2015 [16:00] - eska | Link:

Żeby tak wszyscy zrobili, eh .....

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2015 [15:10] - Jabe | Link:

Producenci flag się raczej nie oflagują.

Powiedzmy, że będzie narodowy zryw. Zwyciężymy. I co potem? Przemysłem zaczną zarządzać światli i nieprzekupni?

Obrazek użytkownika eska

15-01-2015 [16:00] - eska | Link:

Może najpierw pomartw się o zwycięstwo, chyba że wolisz, zeby było jak jest

Obrazek użytkownika trawa

15-01-2015 [20:28] - trawa | Link:

Producenci flag oflagują się później, gdy rynek się załamie.

A po zwycięstwie trzeba będzie oczywiście sprywatyzować kopalnie, innego wyjścia nie ma.

Obrazek użytkownika minimax

15-01-2015 [18:18] - minimax | Link:

Ja bym dodał jeszcze jeden środek na policzenie się, jednocześnie sprawdzający z której strony proboszcz/rada parafialna stoi. Aby w niedziele przy ogłoszeniach albo - co mocniejsze - na kazaniu przekazać, o której godzinie zapalamy w oknach świece jako wyraz solidarności ze strajkującymi - jak to w stanie wojennym bywało - nie tylko przy "stopniu zasilania 20"...:>
Jeśli odmówi przynajmniej będziemy mieli jasność, na kogo liczyć NIE MOŻNA
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Cara al Sol

15-01-2015 [19:42] - Cara al Sol | Link:

Prawda jest taka ,że operacja likwidacji wydobycia węgla kamiennego w państwowych kopalniach ,się bezkolizyjnie PO-PSL powiedzie. Pisanie o jakimś zrywie czy przełomie to myślenie życzeniowe nic się nie stanie. Kolejne tysiące Polaków ze Śląska straci pracę, kolejni będą biedni , kolejni wyjadą "z tego kraju" za chlebem. A reszta? Reszta będzie przekonana ,że kochana doktor Ewa sprawnie oczyściła nabrzmiewającą cystę i już "polski podatnik" nie będzie musiał "dopłacać do górniczych przywilejów". "Dziennikarze" z mediów reżimowych wezmą w swoje spracowane dłonie kielnie oraz pace i będą sprawnie tynkować prawdę kłamstwem ,żeby czasem któraś ze ścian w tym wariatkowie nie była krzywa. Spokojnie. Przykre to jest ale całkowicie prawdziwe. Kolejna gałąź przemysłu za chwilę będzie trupem. A PO-PSL i tak zgarnie 40 procent. Przecież ci górnicy z tych 14 kopalni i ich rodziny to nie jest elektorat PO. Elektorat PO jest gdzie indziej.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

15-01-2015 [21:56] - maks jamnicki | Link:

Pomysł z flagami b. dobry bo prosty i do zrealizowania przez każdego i w każdym miejscu. Gdyby to zassało.....

Obrazek użytkownika terenia

16-01-2015 [07:13] - terenia | Link:

No i stało się...znowu w nocy...

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.n...