Ocipienie wizerunku (1)


Kampania ocieplania wizerunku władzy III RP trwa w najlepsze, tym intensywniej bo na horyzoncie podwójne wybory ale jedyne co z tego ocieplania wychodzi to... ocipienie.
Dziś pierwszy przykład.
31 grudnia 2014 r., przed samiutkim Sylwestrem przy kei Belwederskiej Nabrzeża Żyrandolowego w Budzie Ruskiej - filia redy terminalu LPG Świnoujście - zacumował wazelinowiec III RP m/s „Elastyczny Bronek” z cennym towarem – pakietem zapowiedzi zmian w Kodeksie Wyborczym.
Tę unikalną jednostkę, relikt niedorżniętch przez PO i oba rządy D.Tuska PLO, PŻB, PŻM, PŻRz, polskich stoczni itd. do kupy wziętych, z okazji zbliżających się wyborów prezydenckich i wyborów parlamentarnych witały na nieoficjalnej ceremonii : Państwowy Kapitanat Wyborczy (w pełnym składzie) oraz zespół pieśni tańca czersko-wiertniczej komórki partyjnej - żyrandoletki i orkiestra reprezentacyjna w składzie (m.im.):
- Adam Michnik – kurtyna
- Piotr Kraśko - I puzon
- Wojciech Czuchnowski – II puzon
- Mateusz Piskorski (gościnnie) - bałałajka
- Monika „raflezja” Olejnik - piła tarczowa
- Jarosław Kurski – flet prosty
- K.K.-Zaleska - piccolina
- A.Gozdyra – picciolina
- Justyna Pohanke – pittolina
- Jarosław Kuźniar - pizzolina
- Agnieszka Kublik – helikon
- Waldemar Kuczyński - klarnet silikonowy
- Janina Paradowska - sexofon archaiczny
- Jacek Żakowski - clarino funebre
- Piotr Durczok - trompki, pąpki i lewarek
- Paweł Wroński – taraban,
- Witold Gadomski – kotły, talerze
- Jan Dworak - honorowy tamburmajor
- chór i balet palestry III RP z solistami rzeczników

Zabezpieczenie:
- dyplomatyczne: eksperci – I Sekretarz - T.Turowski, II Sekretarz – T.Arabski, konsul - R.Sikorski, patronat bezpośredni – min.G.Schetyna, patronat nad patronatem – dyr.Europy, D.Tusk
- BOR i SS (służby specjalne) III RP: gen.Janicki Maryjan w stanie spoczynku (honorowo) i sztab – gen. Tryk-Pulitzer, płk Wuj Półliter i mjr Kuźnia-Charłampiewski, kpt. Gerwazow, por. Marsjan - członkowie Halickiej Jednostki Specjalnej K9 przy Min.Administracji i Cyfryzacji
- pirotechniczne: płk. T.Pawian-Szelągowski, Gminna Prowiantura Wojskowa
- logistyczne: ppłk.Z.J.(chyba jeszcze nie wie, że jest "rozpracowywany" przez majestat prezydęta B.K.)
- terenowo-medyczne: koparki, walce gronkowe, przesiewarki i obsługa pato-gnato-fotoviva-anatomiczna - bezpośredni patronat premiery dr.E.Kopacz
Oprawa artystyczna - Nergal, E.Wójciak, K.Prońko, Z.Wodecki
Scenografia - tęcza, patronat - HGW
Catering – T.Piotrowska i pełnomocniczki kancelarii premiery RP, nadzór sanitano-epidemiologiczny - prof.Fuszerska i prof.J.Chart-Mann, bigos-majster – Innocenty Mrufka&SOWA i Amigos, wodzireje – Lutek Danielak i Pucio-Pucio, dyr.produkcji – Stanisław Anioł, reżyser – Nikodem Dyzma.
Patronat medialny – Studio „Waltornia&s-ka”i „Klaps na (_!_), Gazownia Wojewódzka i i.media głównego (w)ścieku.
Ponadto – w ramach patronatu duchowego: kard.superior kaplicy prezydęckiej, celebryci - ks.Obermański, o.Mendel, Stan Obświrek, celebranci - alumni prof. Nałęcz-Ołtarzewski, prof.nadzw.rehab.W.Bydłoszewski i L.Bolęsa, celebryci – ministranci dr M.Brzoza-Krzak, prof.Ftorkiewicz-Czwartek, Sławojko Lolanty Staryk, Anna-Marian Podwalsky.

Choć od wpłynięcia zabytkowej jednostki na wody terytorialne III RP minął tydzień z okładem, z powodu trudnych warunków atmosferycznych, intelektualnych i i. oraz szalejącego na Bałtyku i jego lądowych peryferiach tajfunu „Jarosław”, m/s „Elastyczny Bronek” wciąż nie może przycumować w swym punkcie docelowym – Nabrzeżu Wiejskim Warsaw Mancharatan w pobliżu WCC, ku chwale partii karmicielki wybudowanego w 2013 roku przez prezydentę HGW za 5 mln zł.

Polska wciąż czeka na pana prezydęta rewolucyjną nowelizację kodeksu wyborczego. Oby nie okazała się np.krymi-nowelką... (cdn.)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

08-01-2015 [10:02] - Krystyna R-M | Link:

No, cudne - wręcz przecudne. Taką orkiestrę zebrać, takich celebransów, taką oprawę medialno-obsługową, toż to majstersztyk..., że też tyle tego nasza święta polska ziemia nosi..., no i że też ten samonakręcony wyborczy przepis dotrzeć nie może? Ale POczekajmy, POczekajmy, się tylko się nie śpieszmy - obadamy co za samograj wymyśli pą prezydęt Bul-Lewatywa.

Obrazek użytkownika felek

08-01-2015 [10:52] - felek | Link:

Po prostu - cymes! :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-01-2015 [13:58] - NASZ_HENRY | Link:

Artystka ;-)

Obrazek użytkownika contessa

08-01-2015 [14:19] - contessa | Link:

Super, że rozweseliłam! ;);)
Lubię gdy ludzie się uśmiechają. Lubię gdy uśmiechają się przeze mnie. To jest chyba ta moja "misja" na tym padole - robić coś, co wywołuje uśmiech, co poprawia humor, a za humorem idzie również optymizm. Cjoć mi też często nie jest do śmiechu to i tak staram się by choć umiechali się inni.
Tak trzymajmy - satyry sierpem i śmiechu młotem w czerwoną hołotę ! Amen!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Obrazek użytkownika andzia

08-01-2015 [19:58] - andzia | Link:

Pyszności,Contesso,pyszności :)