PiS = partia impotentna strategicznie.

Właściwie tytuł służy za puentę i w ten sposób, w czterech słowach można ująć istotę problemu pod nazwą „PiS”:

bo po 10 kwietnia 2010 tylko twór dysfunkcyjny (staram się być uprzejmym) mógłby wątpić, że ludzie, którzy jeśli nie wyeliminowali prezydenta Kaczyńskiego, to przynajmniej uniemożliwili dojście do prawdy, cofną się przed jakimkolwiek draństwem, a draństwo pt. skręcenie wyborów, to jest w tej sytuacji, jadąc Prezesem – oczywista oczywistość.

Dlatego te kolejne wtopy z Korpusem Obrony Wyborów czy później alternatywnym liczeniem głosów są nie tylko obciachowe, ale świadczące o nieusuwalnym defekcie PiSu.

W tej pisowskiej, strategicznej impotencji mieści się wszystko:

i chora taktyka, w wyniku której PiS został i bez rubla i bez cnoty, czyli i bez sejmików i bez prezydentów*
i udawanie, że się prowadzi kampanię**
i obłąkana polityka kadrowa***, z tymi wszystkimi Marcinkiewiczami, Sikorskimi, Mellerami, Miśkami Kamińskimi, ulubienicami Prezesa Kluzicami i Jakubiakami, złodziejami Lipcami, Poncylami, i....wunderwaffe, podrzutkiem z Unii Wolności, Glińskim czy wyżelowanym cwaniaczkiem Hofmanem, którą to „politykę” opisywałem wielokroć, choćby i tutaj:

Ktoś naiwny powie, że teraz, to już będzie w porzo, teraz, to już Prezes wszystko poukłada na cacy i za cztery lata PiS może nie zostanie mistrzem świata, ale rządy obejmie, taaa...

Ja naiwny nie jestem, bo wiem, że za pół roku Duda dostanie łomot od Gajowego, co oznacza rządy Układu do roku 2020, czyli jak by nie patrzeć – 13 lat z rzędu, bo 2020-2007 to wychodzi 13 i nijak wyjść inaczej nie chce.

Krótko mówiąc, „Nie masz nadzieje, że się coś zadzieje”, jak załkała matuli świeżo poślubiona młoda szlachcianka następnego ranka po weselu, przekonawszy się, że pan młody nie tylko serce miał miękkie.

***
Ale to byłoby zbyt optymistyczne – niestety, a wszystko przez Panią Bochwic i Pana Darskiego:

Teresa Bochwic2014-12-01 [18:45] pod wpisem p. Izabeli Falzmann:
„Czas drugiego krzyżyka minął. Teraz jest czas przywożenia urny już z głosami, a potem sterowanego starannie bałaganu wszędzie (podkr. moje). Biedroń - przeciez podali - miał 3 miejsce w Słupsku. A teraz wygrał w II turze. Nikt już nic nie pamięta, nic nie zapisuje się, nie fotografuje. Pełny postmodernizm z wierzchu, żelazna dyscyplina wewnątrz.
Ma Pani rację, nikogo to już właściwie nie obchodzi, wygrać mają ci, co powinni.”

Józef Darski2014-11-26 [15:03] pod wpisem krzysztofjaw:
Wybory sfałszowano skutecznie
Zmuszono szantażem i groźbami społeczeństwo i opozycję do zaakceptowania sfałszowanych wyborów

Władzę dostali uzurpatorzy i nic tego już nie zmieni. (podkr. moje) Opozycję będą teraz pokazywać jak w cyrku: o tu baba z brodą, a tu opozycja, też taką mamy.”

Ups...to nie są żarty:

Pani Bochwic i Pan Darski, a więc osoby poważne, twierdzą, ze mamy do czynienia z SYSTEMEM fałszowania wyborów jak za Stalina i takimże wymuszaniem uznania wyniku szantażem i groźbą.

Jeśli tak, to arcyboleśnie jasnym  jest, dlaczego Jarosław Kaczyński wbrew elementarnej logice wymyślił sobie ten para-protest 13 grudnia:

Teresa Bochwic2014-11-30 [21:21] pod wpisem jazgdyni
Dziś mieliśmy ostatnią na dłużej okazję. Nie skorzystaliśmy z niej. Żaden 13 grudnia, po kompocie (podkr. moje). Mróz. 3 tys. wścieklej młodzieży. I kaniec filma.”

Józef Darski2014-11-30 [21:47] pod wpisem jazgdyni
„Po to wybrano 13 grudnia by nic już nie było, by już nie trzeba było podejmować żadnych decyzji.”

Józef Darski2014-11-26 [13:38] pod wpisem JacBiel
„Władze pochodzące ze sfałszowanych wyborów są nielegalne. Skrócenie kadencji oznacza zatem, że uznajemy sfałszowane wybory i nielegalne władze ale tylko na pewien okres. Gdyby to taktycznie dawało korzyści, byłoby do przyjęcia, ale to oznacza, iż mówimy ludziom: można fałszować wybory, tyle że na krócej. To wszystkich zdemobilizuje. Demobilizacja jest stałą taktyką PiS.” (podkr. moje).

Po komentarzach Pani Bochwic i Pana Darskiego obraz okazuje się być zdecydowanie mniej optymistycznym:

to, z czym mamy od lat do czynienia, to nie banalna impotencja - to Wielki Teatr:

- reżyserem jest Układ, trzymający za pysk 36 (taka smutna prawda nie żadne 38, a 36) milionowy, europejski kraj Unii Europejskiej,
- największej partii opozycyjnej przypadła rola aktora, który jest gotów wykonać każde polecenie reżysera, nawet jeśli reżyser każe mu rznąć głupa.
- ci, którzy zanęceni (w najlepszym razie bezsensownym) apelem Prezesa poszli na 2 rundę skręconych wyborów są na samym końcu teatralnego rankingu, gdyż pełnią funkcje statystów.

No dobrze – a tacy jak ja, co na apel Prezesa wzruszyli ramionami i zostali w domu?

Cóż - my jesteśmy widzami, co też nie jest wcale miłe, bo widzowie płacą za spektakle, a w naszym przypadku płacimy za to przedstawienie pod przymusem.

Ale przynajmniej nie kolaborujemy (jak aktorzy i statyści) z reżyserem. 
 

*http://naszeblogi.pl/49434-pis-oddaje-prezydentury-walkowerem 

**http://naszeblogi.pl/51183-przypadek-sasina-z-dziejow-sabotazu-wyborczego-w-polsce

***http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego

http://naszeblogi.pl/40030-po-co-polakom-prof-glinski

--------------

Informacja dla Czytelników:

w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze.
EF

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika alchymista

04-12-2014 [20:03] - alchymista | Link:

Panie Kochany!
Tabun blogerów domaga się od prezesa reakcji. A gdy prezes reaguje, tabun blogerów ma mu to za złe. Do diaska z takimi blogerami!

Elementarna logika przydałaby się blogerom przede wszystkim.

Obrazek użytkownika Adam

05-12-2014 [12:30] - Adam | Link:

100/100

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2014 [22:01] - Jabe | Link:

W świetle tego, co Pan napisał, wypada zapytać, czy PiS się dał wykastrować, czy od początku taki był. Dla mnie Smoleńsk nie jest argumentem. Co innego z lustracją. Nic innego na obronę mi do głowy nie przychodzi.

Obrazek użytkownika gracz ogame

05-12-2014 [05:07] - gracz ogame | Link:

Jarosław Kaczyński będzie jeszcze premierem. Nie możemy tylko przyjąć narracji mainstreamowej, która wpycha nas w radykalizm i szaleństwo - - ocenił w "Jeden na jeden" Kurski.

http://www.tvn24.pl/kurski-dud...

Obrazek użytkownika Adam

05-12-2014 [12:31] - Adam | Link:

Ewaryst znowu zapomnielismy tabletek!!!

Obrazek użytkownika milady

05-12-2014 [12:56] - milady | Link:

Najpierw coś o permanentnym trollowaniu: są takie dwie wypowiedzi, które jak myślę wiele wyjaśniają. 1) Jeśli masz rację na 24 godziny przed innymi, to przez całą dobę mają cię za głupca. 2) cytat niedokładny z książki biznesowej: w wieku 35 lat zrozumiałem, że Panu Bogu podobało się nierówno obdarzyć ludzi rozumem.

Teraz odnośnie zawartości tekstu: Pańska analiza jest prawidłowa. Problemy PiS wynikają z jej konstrukcji i mechanizmu wyłaniania liderów, którego nie ma. Jeśli weźmiemy jakąś grupę ludzi, którzy nie tylko muszą przeżyć, ale także zwyciężyć, to w ramach walki wewnętrznej o przetrwanie i przywództwo wyłaniają się tam liderzy silni i bezwzględni - także na zewnątrz. Natomiast PiS wyłania liderów decyzją prezesa i dla mnie są to ludzie "welinowi", że zaczerpnę z "Nad Niemnem", kompletnie nijacy. Nic nie ujmując Prezesowi Kaczyńskiemu trzeba jasno powiedzieć, że 40-50 letni lider to nie to samo, co lider 70-letni.
Istnieje nadzieja w narodzie, że zachowanie PiS jest przejściowe, że można zrobić coś, co tę partię wyrwie z letargu. Powiem jasno - uważam, że nie ma na co liczyć. 7 lat chudych czekamy, aż coś wyrwie PiS z letargu i zgadzając się z Pańską krytyką wypowiedzi i zachowania przedwyborczego Hofmana uważam, że nie istnieje nic takiego, co może PiS wyrwać z letargu, bo to nie jest letarg, tylko słabość organizacyjna, brak pomysłu na partię. Jeśli ktoś zabiega o mój głos (a nie jestem niczyim żelaznym elektoratem i oczekuję, że goście się wysilą, jak mają mieć płacone z moich podatków) i mówi: nasz program jest na stronie w internecie, poczytaj sobie, to uważam, że nie zapracował na swoją pensję. Jeśli PiS przed wyborami znajduje z łapanki kandydata na Prezydenta Miasta Lublin i ten kandydat na tydzień przed wyborami nie jest w stanie wygłosić programu (przy czym kandydat jest inteligentny i fachowy), a następnie zdobywa ponad 30%, to może byłby wygrał jakby go pokazali pół roku wcześniej. Nie wiem, czy byłby lepszy, czy gorszy niż urzędujący, ale ta sytuacja dobitnie pokazuje, że PiS de facto lekceważy swój elektorat, bo wie, że opozycją będzie zawsze i wysilać się nie musi. Nie uważam, że w aspekcie PiS możemy liczyć na zmianę.

Obrazek użytkownika Lektor

05-12-2014 [13:06] - Lektor | Link:

"w związku z permanentnym trollowaniem moich tekstów, wzorem pisowskich europosłów pp. Czarneckiego i Kuźmiuka, nie odpowiadam na żadne komentarze."

Bardzo się s tego cieszę, ponieważ pana odpowiedzi były jeszcze głupsze niż pana notki !