Nie jestem oszołomem!!!

Nie jestem żadnym oszołomem.
Jestem tylko starym holownikiem ratowniczym. Od nie pamiętam już kiedy tkwię przy starym, odrapanym nadbrzeżu i wychodzę w morze ratować te piękne, nowoczesne statki, kiedy urywają się z kotwicowiska, albo coś im się zepsuje, albo wpadają na mieliznę.
Stary, poobijany stateczek, który idzie w najgorszy sztorm i niepogodę, żeby przyholować do portu, uratować kolejny,  wspaniały i wyposażony w co się da, wielki statek z dalekich mórz.
Nie lubią mnie, czekają, kiedy w końcu szlag mnie trafi, nie zadają się ze mną. Jestem wstydliwym zabytkiem.
Uważają, że czas takich holowników już dawno minął, że mają komputery i bajery, satelity i inne cudeńka.
Czy oni myślą, że ja nie chciałbym popłynąć na wyspy dalekie, zobaczyć fiordy i dżunglę? Że nie dałbym rady?
Czasem sobie marzę – ot, wyjdę z portu i już nie wrócę, nawet pewnie nikt nie zauważy. Będę sobie płynąć powolutku przed siebie, nie martwiąc się nikim i niczym.
Ale nie mogę – beze mnie nie wejdzie ten stary kontenerowiec, który pływa już tylko na jednej linii i jak nie da rady wejść do portu, to go potną na żyletki. No i ten piękny stary żaglowiec, który nie da rady manewrować w przebudowanym basenie. Powiecie – a cóż mnie to obchodzi? Ale tyle dzieci przychodzi obejrzeć go, jak płynie z daleka pod swymi pięknymi żaglami, a tak już do nas nie przypłynie - szkoda tych dzieci....
No więc jestem tutaj, ciągle w gotowości. Wczoraj znowu ratowałem kotwicę temu bezczelnemu tankowcowi, na koniec oberwałem łańcuchem i jeszcze mnie zwyzywali.
Ale w tamtym miesiącu uratowałem mały żaglowiec z dzieciakami na pokładzie. Był straszny sztorm, żadne śmigłowce, nic nie mogło podejść. A ja dałem radę, jak zwykle.
Nie popłynę na zaczarowane wyspy, nie spotkam gór lodowych, nie zobaczę polarnych zórz ani pięknych dziewcząt pod palmami.
Tkwię w tym brudnym basenie i czekam na sygnał. Jestem tylko starym holownikiem ratowniczym.......

Notka z kwietnia 2011
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

13-08-2011 [22:24] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

pozdrawiam,

EF

Obrazek użytkownika Gość

14-08-2011 [05:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Serdecznie pozdrawiam,zyczac spelnienia marzen.Ps.-marzenia spelniaja sie.Szacunek dla Pana,bo wykonuje Pan swoja prace z pasja.

Obrazek użytkownika Szamanka

13-08-2011 [22:46] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Tylko wyplywaj dalej, jak do tej pory i ratuj, kogo i co sie da! Myslisz, ze potrzeba nam zaraz satelitarnej nawigacji, zeby do celu dotrzec? Taki anonimowy przewodnik nawet nie wie, ze musze odpoczac i poplakac, bo jeszcze do domu daleko.
A Ty, maly stateczku, tez czasem cierpisz, to i zrozumiesz.
I ja Cie rozumiem i potrzebuje. Wiec badz!

Obrazek użytkownika BazyliMD

13-08-2011 [22:50] - BazyliMD (niezweryfikowany) | Link:

Ładne.

Obrazek użytkownika sarmata

14-08-2011 [07:21] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

ciemnogrodem, warchołem i co tam jeszcze wymyśla jaśnie oświeceni z samozwańczych elit. Jest mi z tym dobrze. Ba z tego się szczycę bo wolę poprzestawać normalnymi.

Obrazek użytkownika Wsiowy Ciemniak

14-08-2011 [07:42] - Wsiowy Ciemniak (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo ładnie napisane!

Obrazek użytkownika ksena

14-08-2011 [09:08] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

zostaje chociaż poczucie spełnienia misji.

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.

14-08-2011 [11:33] - Tomasz A.S. (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo refleksyjny, sprawnym piórem napisany.
A na NE coraz weselej.
Patrz (konferencji nie oglądaj, nudna - przeczytaj komentarze): http://carcinka.nowyekran.pl/p...
Pozdrawiam serdecznie
Tomasz

Obrazek użytkownika Viilo

14-08-2011 [12:33] - Viilo (niezweryfikowany) | Link:

http://img1.eyefetch.com/p/r4/...

POzdrawiam serdecznie