Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Rosja konkuruje z zachodnimi towarami czyli "Купи говно"

chatar Leon, 19.08.2014
Na rosyjskojęzycznych serwisach społecznościowych przypomniano ostatnio treściwą, melodyjną, łatwo wpadającą w ucho piosenkę Siemiona Sliepakowa, która powstała jeszcze ze dwa lata temu, a w ostatnich dniach nabrała nowych walorów. Piosenka nosi tytuł "Купи говно" (Kup gówno). Warto zaznaczyć, że ten dość specyficzny rodzaj poczucia humoru nie jest bynajmniej przejawem jakiejś twórczości wybitnie opozycyjnej, ale po prostu odzwierciedla odczucia sporej części, by nie rzec, większości, rosyjskiego społeczeństwa.
 Treść utworu przedstawia się mniej więcej tak:
Sklepy pełne towarów z importu, wysokiej jakości, z którymi trudno konkurować. Zachód na nas zarabia.
A na rosyjski towar niski popyt. We wszystkim odstajemy, oprócz papierosów.
Buty dla mutantów, meble dla goryli, samochody stworzone przez diabła chyba... Drogi dla kulawych, moda dla ślepych, golarki dla nieustraszonych, filmy dla idiotów.

Ref:
W tym trudnym dla kraju położeniu musimy się zjednoczyć. Wesprzeć krajowego producenta! Niezwłocznie. Choćby to co wyprodukował było obrzydliwe, musimy mu to wybaczyć.
Jeśli los kraju nie jest ci obojętny: Kup gówno i wesprzyj Rosję! Kup gówno, jesteś przecież patriotą! Kup gówno, zachowaj się pięknie! Kup gówno, pchnij kraj do przodu!
Podaruj dziewczynie na urodziny nie kolczyki od Tiffany'ego, ale gówno. (...)
Kup mamie i tacie dziesięciotonową lodówkę, napełnij rodzimymi produktami spożywczymi (i zadzwoń na pogotowie). (...)
Poświęć swój komfort  i zdrowie krewnych, by rosyjska gospodarka utrzymała się przy życiu. (...)
Kup gówno i wspieraj Rosję. Pal gówno i jeździj na gównie. Noś gówno.
Podaruj gówno żonie i dzieciom. (...)

Wesprzyj rodzimego producenta, rodziciela gówna.
itd...
Całość piosenki (po rosyjsku i angielsku) tutaj.
Z youtube:
Jeden z filmików do piosenki Купи говно
Siergiej Samarcew.Live-video.
.
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 4749
Domyślny avatar

andzia

19.08.2014 16:42

W niedzielnych,podkarpackich Aktualnościach była rozmowa ze starszym już sadownikiem spod Tarnobrzega.Na pytanie co zrobi z jabłkami skoro jest embargo,odpowiedział "poradzimy sobie,ruskie raz biorą raz nie biorą,nic nowego.A teraz niech jedzą g...o i popijają wodą". Ot,wiedział człowiek co mówi :)
Chatar Leon

chatar Leon

19.08.2014 21:04

Dodane przez andzia w odpowiedzi na W niedzielnych,podkarpackich

Przed tygodniem na placu hurtowym kupowałem owoce. Góral z jabłkami od razu stwierdził, że Ruskie kupią te same polskie owoce, choćby od Chińczyków z japońską etykietką. I jest to fakt, bo Rosja sprowadza teraz z Białorusi ośmiorniczki (pewnie żyją w jeziorze Świteź).:)
Domyślny avatar

WitKacz

20.08.2014 12:20

Dodane przez andzia w odpowiedzi na W niedzielnych,podkarpackich

Haha, trafił w punkt ;-)
chatar Leon
Nazwa bloga:
z Europy Środkowej

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 462
Liczba wyświetleń: 1,976,565
Liczba komentarzy: 2,357

Ostatnie wpisy blogera

  • Owczy pęd ze zwracaniem polskich odznaczeń na Ukrainie dobiegł do ściany! Polski order jest be ale order od Putina jest cacy
  • Mądry Żyd o swołoczy mającej się za "polską inteligencję"
  • Jak bezczelny szachraj Schudrich mataczył w śledztwie

Moje ostatnie komentarze

  • Powoli przestaję czytać Nasze Blogi (nie mówiąc o pisaniu), bo zaczynają być coraz bardziej żenujące.Ale spojrzałem na tą totalną żenadę w wykonaniu blogera podpisującego się "Kaczysta".I zadaję…
  • Kim jest pan Mateusz?To proste. To jest geniusz, dzięki któremu PiS pozbyło się około jednej czwartej swoich wyborców.
  • Kolejny "sukces" Morawieckiego to ustawa otwierająca drogę do tworzenia "stref czystego transportu". Morawiecki realizował zresztą generalne to samo co Tusk, a jedyna różnica polegała na tym, że…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • "Banderowcy" atakując Żydów nagle przechodzą na rosyjski...
  • Antypolskie marsze w Budapeszcie! Roszczenia Węgier wobec RP
  • Leśne korytarze Rosjan. Skąd Codzienna wzięła te brednie…

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Ukraińcy oddają Ordery Orła Białego, ale miliardów euro za wybudowanie we Lwowie dużego obiektu technicznego zapłacić polskiej firmie nie chcą: SKANDAL! Polska firma oszukana na UKRAINIE.…
  • Mirek Skalski, "Kolega konfiarz tak??" - Generalnie jestem apartyjny. Z pewną sympatią do partii pana Brauna. No ale do wyborów jest jeszcze trochę. Poza tym co znaczy to pejoratywne określenie "konfiarz"? Do pana…
  • spike, PO nabroiło :))))))))) Kolega konfiarz tak??

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności