Jak zostałem Żydem (polskim).

Każdy człowiek ciche ma marzenia, więc marzeń tych spełnienia, życzenia składam wam!” - tak śpiewał za czasów schyłkowej komuny Andrzej Rosiewicz.

Jak każdy – to każdy. I babcia też!” .
Tak z kolei brzmiała puenta chodzącego w tamtych czasach dowcipu, toteż nie będę ukrywał, że ja marzenia miałem i mam i bywa, że się one spełniają.

Kiedy byłem chłopcem bardzo małym – koniecznie chciałem zostać Skrzetuskim, a wynikało to z zaaplikowanej mi przez Ojca lektury, na której nauczyłem się czytać.

Życie ma jednak swoją , że tak to ujmę, dynamikę i szybko zamarzyło mi się zostać Winnetou, z powodów jak wyżej.

Potem było oczywiście marzenie zostania jednym z czterech pancernych, Jankiem dokładniej bo też byłem jasnym blondynem, ale niestety marzenie to spełnić się nie mogło, jako że kolega z podwórka miał najprawdziwszy hełmofon czołgisty i Jankiem był on.

Bywa jednak, że marzenia się spełniają w okolicznościach i miejscach tyleż zaskakujących, co niezaskakujących wcale:

na Naszych Blogach jakiś Prawdziwy Pisowiec (że prawdziwy, można sądzić po żarliwości, z jaką walczy o sukces umiłowanej partii) funkcjonujący pod pseudonimem JaXY napisał o mnie tak:

Nie wiem czy jest Pan obrzezanym wyznawcą judaizmu, ale wiem że
jest Pan polskim Żydem” *

W podniesionej przez pisowca JaXy kwestii mojego obrzezania mogę powiedzieć tylko tyle, że jaki ten rząd Tuska jest, taki jest, ale póki co, nikt ludzi na ulicach nie wyłapuje, do bramy nie prowadzi, by tam, okupacyjnym, niemieckim wzorem po ściągnięciu spodni test aryjskości im przeprowadzić.

Jak po zapowiadanej zmianie władzy będzie – ja nie wiem, proszę pytać JaXY.

Ale jedno jest pewne:

moje ukryte marzenie zostania Żydem zostało dzięki JaXY spełnione, i teraz nie ma przeszkód, bym z otrzymanym certyfikatem żydostwa zgłosi się do Forum Żydów Polskich i niech tylko red. Wildstein David spróbuje mnie nie przyjąć!

Na koniec pozwolę sobie tylko zgłosić maleńką reklamację:

otóż gdyby to Prawdziwemu Pisowcowi JaXY nie robiło różnicy, wolałbym zostać uznanym za Żyda amerykańskiego (a jednak) i dostać w zestawie nazwisko Rockefeller.

–--------------------------

* http://naszeblogi.pl/48669-sitwa-czyli-jak-pis-z-agora-sobie-wzajemnie-pomogli

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena

10-08-2014 [15:58] - Magdalena | Link:

To musi, że Rothschild, nie Rockefeller, gdyż ten ostatni stary skurczysyn był ponoć z hugenotów :)

Obrazek użytkownika gal

10-08-2014 [16:29] - gal | Link:

Faktem jest, że gdyby głównym "pomocnikom" PiS-u kazać ściagnąć gacie to by wyszło, że, co do zasady, ten "Prawdziwy Pisowiec" ma rację.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-08-2014 [16:38] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

widzę, że ten "Prawdziwy Pisowiec" ma tu kolegę :-D

Obrazek użytkownika stokolesny

10-08-2014 [16:30] - stokolesny | Link:

Szanowny Panie!!!
na początek chciałbym oświadczyć, że nie należę do żadnej partii politycznej i nie zamierzam nikogo bronić, ale jeżeli to jest tylko jakiś troll, który się podszywa pod kogoś kim nie jest, albowiem nie słyszałem, ażeby ktokolwiek z PIS-u wypowiadał się w ten sposób, chociaż niejeden skrzywdzony przez obecną podłą i okrutną władzę, posługuje się językiem nienawiści wykreowanym przez tę podłą i okrutna władzę, czemu się nie dziwię choć też nie pochwalam, to jednak rozumiem bezradność i frustrację skrzywdzonych, którzy odreagowują krzywdę swoja i swoich najbliższych, natomiast Pańskie twierdzenie, że obecnie nikt na ulicach ludzi nie wyłapuje, jest pospolitym kłamstwem, albowiem ludzie nie tylko są wyłapywani, ale też są mordowani skrycie, a jeżeli Pan tego nie widzi to jest Pan ślepcem
stokolesny

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-08-2014 [16:37] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

proszę czytać ze zrozumieniem - a jeśli czyta Pan specjalnie nie to, co napisane, to dla Pana dużymi literami: 

" jaki ten rząd Tuska jest, taki jest, ale póki co, nikt ludzi na ulicach nie wyłapuje, do bramy nie prowadzi, by tam, okupacyjnym, niemieckim wzorem po ściągnięciu spodni test aryjskości im przeprowadzić."

Zrozumiał Pan, czy jednak za trudne?

Obrazek użytkownika takijeden

10-08-2014 [17:15] - takijeden | Link:

Prawdziwy PISowiec
Prawdziwy Zyd
Prawdziwy Polak
...

I tak sobie bedziecie ta pileczke odbijac?

Jak widze sezon ogorkowy w pelni

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-08-2014 [20:40] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

po pierwsze, to jabłkowy nie ogórkowy, a po drugie - nie bądź Pan taki, co to nie wie, o co chodzi.

Zresztą - kto każe Panu czytać moje teksty?

Obrazek użytkownika JaXY

10-08-2014 [21:28] - JaXY | Link:

Histeryzuje Pan ! Po pierwsze; ten fragment mojego komentarza dotyczył pańskiej inklinacji do eksponowania hebrajskiego pochodzenia słowa „sitwa”. Nie wiem jak inaczej zapytać mężczyzny wyznania mojżeszowego czy jest aktywnym ? członkiem swojej religijnej wspólnoty, bo przecież na pewno NIE ! „czy jest Pan ochrzczony". Natomiast, wydaje mi się że obrzezanie jest swego rodzaju (przepraszam) chrztem chłopca w kulturze religijnej narodu żydowskiego.
Znam ludzi którzy są, (jak to powiedzieć żeby nie urazić) z pochodzenia Żydami ale są Katolikami lub wyznania prawosławnego (tych ostatnich poznałem na Ukrainie w Rosji i w Anglii). Ludzie ci nie mają zielonego pojęcia o języku jidisz i nie kojarzą słów z tego języka do mowy kraju którego są obywatelami, jak Pan to zrobił w swoim tekście.
Nie twierdziłem przecież że jest to coś >nagannego<, napisałem że jest „nie na miejscu”. (tak się kiedyś kurtuazyjnie mówiło w przypadku głupiego zachowania lub wypowiedzi) Natomiast sugestia iż to ja, desygnowałem Pana na polskiego przedstawiciela Narodu Wybranego, to brednia !!!
Proszę „wkleić” ten adres http://www.polskapartianarodwa... , poleceniem „wklej i otwórz” i przesunąć suwak do litery >F<, pana osoba jest dokładnie nad Jackiem Fedorowiczem vel Szmit, z krótką ale precyzyjną adnotacją.
Zapewniam Pana że nie jest to jedyne >tego typu< miejsce w którym jest edytowana pańska osoba. Poprzednio całkiem przypadkiem zobaczyłem taki wpis (przepraszam za wyrażenie na jakiejś „....pedii”) ale już nie pamiętam na jakiej.
A teraz odpowiadam na pańskie wątpliwości i troski :
1/ My Pisowcy jesteśmy normalni i nie będziemy ściągać gaci chłopom na ulicy ani nigdzie ! Będziemy to robić,- ale dziewczętom i nadobnym niewiastom, aczkolwiek w warunkach dyskretnych.
2/ Tak to prawda,- jestem żarliwym pisowcem i będę walczył o sukces mojej umiłowanej partii PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ !!! JaXY

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-08-2014 [22:27] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@JaXY

Ależ proszę się nie tłumaczyć - Prawdziwy Pisowiec i z Polskiej Partii Narodowej do tego :-D

No co za otwarcie na prawo - mmm. :-)  Ale pogrzebcie jeszcze, to może jednak się do tego Rockefellera (naprawdę mi na tym przodku zależy) dogrzebiecie :-D Będę (jeszcze bardziej) wdzięczny :-D

Obrazek użytkownika wandaherbert

11-08-2014 [00:25] - wandaherbert | Link:

@JaXY-dzieki za info z godz.21/28 dot.Pana Ewarysta Fedorowicza.Od dluzszego czasu czytajac teksty Pana Ewarysta Fedorowicza,ktore poswiecone były PiS i Jaroslawowi Kaczynskiemu.Były one w 90% krytyczne ,bila z nich niechęc wręcz wrogosc do J.Kaczynskiego i PiS.Zastanawialem się nad powodem tych atakow.Jestem Slazakiem w mojej rodzinie nie znane bylo pojęcie antysemityzmu.Teraz zrozumialem powod tej niechęci Ewarysta Fedorowicza do J.Kaczynskiego i PiS.Lista na ktorej figuruje Ewaryst Fedorowicz to wyjasnia

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

11-08-2014 [13:29] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

No, ja też JaXY dziękuję! Bo wreszcie Prawdziwy Ślązak i Prawdziwy Pisowiec zrozumiał, w czym problem :-D

Tak swoją droga, to to tropienie Żydów to pasjonujące zajęcie musi być! ( a i w niedalekiej przeszłości zarobić na tym dobrze można było) :-D

Obrazek użytkownika lala

11-08-2014 [00:46] - lala | Link:

Szanowni dyskutanci
a/ nie mylcie dwóch języków - jidysz i hebrajskiego, bo to świadectwo ignorancji
b/ ubawił mnie pan Fedorowicz - bo jak wielu znad Wisły chciałby być...Rotszyldem (niechby i z cudzego nadania)
c/ nic bardziej nie śmieszy (choć i śmieszno i straszno, jak pomyśleć), kiedy okazuje się, że najbardziej żywptnym problemem tzw. prawicy polskiej jest kwestia "rozporka" (że się mało elegancko wyrażę)

Obrazek użytkownika gal

11-08-2014 [08:33] - gal | Link:

Pan Fedorowicz żartuje, ale pozostali niestety na poważnie łykają popłuczyny po Ochranie.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

11-08-2014 [13:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

najmocniej przepraszam, ale pisze "lala" nieprawdę: nigdzie nie napisałem, że chciałbym zostać Rotszyldem: ROCKEFELLEREM chciałbym, a to różnica.:-D

Obrazek użytkownika zdzichu z Polski

11-08-2014 [06:03] - zdzichu z Polski | Link:

Ciesz się Pan, że nie jesteś piątą Siostrą Sledge. To był by ubaw.

Obrazek użytkownika goY

11-08-2014 [22:43] - goY | Link:

Nareszcie gagatku, nie tylko ja się na tobie poznałem....:)

a poznam cię nie tylko po chodzie i po nosie, ale po mowie.

baY,