Złomny B.K. i Żołnierze Niezłomni

Bronisław Komorowski znów ma problem...
Miał problemy z Dniem Flagi i 3 Maja, miał problemy ze 150-tą rocznicą Powstania Styczniowego, z 1 sierpnia. Teraz ma problem z 1 marca – Dniem Żołnierzy Wyklętych. Znów z dniem wyjątkowo ważnym dla Polaków...
 
„Warszawa 24.02.2014
Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski
 
Szanowny Panie Prezydencie,
Z wielkim żalem przyjęliśmy brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony  Pana Prezydenta na wystosowany przez naszą Fundację list z dnia 08.01.2014 r., który został złożony w kancelarii Pana Prezydenta w dniu 10. 01. 2014 r. (instytucje państwowe zobowiązane są w ciągu 30 dni od daty złożenia/wpływu pisma odpowiedzieć na nie osobie/instytucji to pismo składającej).
Mieliśmy wielką nadzieję, że Panu Prezydentowi, synowi żołnierza AK, który służył w VI Brygadzie Wileńskiej pod dowództwem słynnego Żołnierza Niezłomnego majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” bliska będzie idea pomocy organizacjom lub instytucjom państwowym zaangażowanym w poszukiwanie, identyfikację oraz godne upamiętnienie szczątków Żołnierzy Niezłomnych, którzy kres swego bohaterskiego życia znaleźli w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, a ich szczątki zostały bestialsko wrzucone do dołów śmierci i miały być zapomniane przez potomnych.
Mieliśmy nadzieję, że Pan Prezydent swoim autorytetem wesprze nasze działania i zechce się spotkać z rodzinami pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego, a celem takiego spotkania byłoby omówienie kwestii związanych z organizacją uroczystości pogrzebowych w dniu 27. 09. 2014 r., które zgodnie z zapowiedziami będą miały charakter państwowy i zostaną objęte Pana Prezydenta patronatem. Uważamy, że takie uhonorowanie zamordowanych, a dziś odnalezionych i zidentyfikowanych żołnierzy jest naturalne, tak samo jak spotkanie Pana Prezydenta z rodzinami. Ideę takiego spotkania przedstawiliśmy Panu Prezydentowi w naszym liście z dnia 8. 01. 2014 r.
Niestety, nasz pomysł zorganizowania spotkania z rodzinami ofiar z „Łączki” nie przypadł, najwyraźniej, Panu Prezydentowi do gustu – tak traktujemy brak odpowiedzi na naszą propozycję. Być może brak odpowiedzi jest efektem wielu obowiązków, jakim Pan Prezydent musi podołać w swej publicznej służbie dla kraju.
Dlatego też nie tracimy nadziei, że Pan Prezydent ustosunkuje się do naszej kolejny raz wyrażonej prośby i zgodzi się na spotkanie w najbliższym czasie z rodzinami pomordowanych przez komunistów Żołnierzy Niezłomnych. Jeżeli data uroczystości pogrzebowych, zgodnie z deklaracją ministra Tomasza Nałęcza, miałaby mieć miejsce 27.09.2014 r. to takie spotkanie z rodzinami musiałaby się odbyć niezwłocznie. Fundacja Łączka jeszcze raz deklaruje swoją pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.
W oczekiwaniu na szybką odpowiedź ze strony Pana Prezydenta.
 
Z wyrazami szacunku,
Tadeusz M. Płużański, Prezes Fundacji „Łączka”
Beata Sławińska, Wiceprezes Fundacji „Łączka””

 ***********************
 
Cóż... 1 marca to nie 4 czerwca, na który Bronisław Komorowski zaprosi zapewne człowieka honoru gen.Jaruzelskiego,  współautora polskiej wolności, zdobytej nie szablą, nie krwią, a zwykłą zdradą i zaprzedaniem, między jednym i drugim kieliszkiem wódki przy okrągłym meblu, który niby stołem był, a okazał się trumną...  Może nawet gen.Kiszczaka i innych  „zacnych” gości na rocznicę zaprosi - kwiat swych ulubionych WSI,  Klub Generałów LWP ? Może nawet jakiś kremlowski weteran umowy okrągłostołowej raczy przybyć na srebrny jubileusz fałszywych zaślubin Polski z Wolnością, a raczej mezalians   PRL-owskich  knurów z nowoczesnymi kontynuatorami  i restauratorami  ich systemu...
 
Podobno jest potomkiem  AK-owca, podobno jest spokrewniony z gen.”Borem” Komorowskim... Czyżby obawiał się, że na spotkaniu z rodzinami Żołnierzy Wyklętych  znajdzie się ktoś, kto sprawi, że legenda o sławnym rodowodzie pęknie jak bańka mydlana, że skończy się niesławnie tak jak  skończyła się historia „hrabiostwa”  i wymyślonych przez lizusów koligacji z francuskimi rodami królewskimi ?
 
Zdeklarowany patron uroczystego pochówku szczątków Żołnierzy Wyklętych, wyrwanych dołom śmierci  na Łączce i w innych miejscach niegodnych ostatniego spoczynku, szczątki,  które czekały dziesiątki lat by spocząć nareszcie w poświęconej ziemi, nareszcie w pokoju, z należnymi honorami,  otoczone należnym szacunkiem i czcią przez swych rodaków, przez tych, którzy o Żołnierzach Niezłomnych i za swą niezłomność wyklętych nie zapomnieli,  nagle  ucieka od powinności ?
To jest niesłychane !
Prezydent niby wszystkich Polaków, niby gorący patriota, niby również ofiara komunistycznego reżymu,   ignoruje i traktuje milczeniem  zaproszenie Fundacji „Łączka”, wystosowane w imieniu rodzin pomordowanych, odmawiając w ten prostacki, niegodny Prezydenta RP sposób swej obecności i udziału w uczczeniu ofiar komunistycznych oprawców w dniu Żołnierzy Wyklętych, dniu szczególnej pamięci o Nich ?
Tak postępuje zwykły nadęty partyjniacki aparatczyk z wystającą z gumiaków słomą, nie  osoba sprawująca urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.  Patrzę i choć wiem z 3-letniego doświadczenia, że po „prezydencie” B.K. nie należy spodziewać się zbyt wiele, mimo wszystko oczom nie wierzę, że wspiął się tak wysoko by tak nisko upaść...

http://wpolityce.pl/artykuly/7...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [00:26] - contessa | Link:

W liście Prezesa Fundacji „Łączka” jest mała nieścisłość, którą sprostowuje jeden z komentatorów :
” Piotr Dwója (gość) (85.14.115.***)
Z całym szacunkiem dla Pana Prezesa ale dowódcą VI Brygady był kpt. Adam Boryczka "Tońko". "Łupaszka" był dowódcą V Brygady. Mało kto pamięta, że "Tońko" był ostatnim Żołnierzem Wyklętym który opuścił mury komunistycznego więzienia, było to w 1967 r.”

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [00:29] - contessa | Link:

Ciekawy komentarz na temat być może nie każdemu znanych bo całkiem świeżych faktów o B.K., z którymi nie spotkałam się poszukując w internecie materiałów o dość skrzętnie ukrywanej przeszłości B.K. zamieścił Sokrates (gość) (83.5.23.***). Ponieważ B.K. wielokrotnie dawał dowody, że nie jest wiarygodny w tym co robi i mówi, skłonna jestem przyjąć komentarz Sokratesa za wiarygodny:

"Szanowny Panie Tadeuszu PŁUŻAŃSKI, dziękuję Panu za Pamięć o POMORDOWANYCH POLSKICH BOHATERACH i ICH RODZINACH, ale na POmoc prezydenta Komorowskiego nie możemy liczyć .. To nie ten prezydent !!!! Oto kim jest B. Komorowski !!! "Wyjaśnijmy: prezydent Komorowski jest hrabią, bo jego przodek dostał dyplom potwierdzający tytuł hrabiowski od austriackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 1894 r. Natomiast faktem jest, że ów dyplom został wydany na podstawie genealogii sfałszowanej . Tyle, że rodzina ta miała w Austrii pozycję na tyle wysoką, że nie rodziło to podejrzeń. (...) Dopiero w ostatnich dwóch latach pan Adam Pszczółkowski przetrząsnął archiwa litewskie i udało mu się ustalić, jak było naprawdę. Opublikował to w najnowszym wydaniu czasopisma "Verbum Nobile"

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [00:49] - contessa | Link:

Okazało się, iż nie dość, że ta rodzina wcale nie pochodzi od średniowiecznych hrabiów z Liptowa i Orawy i nie jest spokrewniona z rodziną późniejszych hrabiów Korczak - Komorowskich ( tych od generała "Bora") , to nawet nie są oni potomkami innej wybitnej rodziny Komorowskich herbu Dołęga, jak wcześniej przypuszczano (...) Z pewnością można powiedzieć tyle: prezydent Bronisław Komorowski , wbrew temu , co mówił ( i chyba także : w co wierzył ) , pochodzi z innej rodziny niż generał Tadeusz "Bór" Komorowski ".....( Marek Jerzy Minakowski, twórca genealogii potomków Sejmu Wielkiego, Gazet Polska nr 2 (1066) z 08.01.2014 s. 28 - 29 ).... **** Jeżeli więc są dokumenty potwierdzające , że ojciec Bronisława Komorowskiego , (choć nie hrabia z Litwy ) jest tym, o którym Pan Tadeusz M. PŁUŻANSKI pisze to, postawa jego syna- Bronisława Komorowskiego - musiała zostać skrzywiona przez jego teściów, POzostałych stalinowców, współpracę z nimi i WSI, ..... !!! PRZECZYTAĆ !!!!KONIECZNIE !!!! **** Historię rodziny jego teściów, rodziców Anny Komorowskiej, znajdą Państwo w IPN oraz szeroki zakres w "Gazecie Polskiej " Nr 49 (905) z dnia 8.grudnia 2010 r. !!! ( W IPN, i w Bibliotekach Narodowej i Wojewódzkich = dostępna ) **** POrażająca lektura !!! ---Ja postaram się tylko w skrócie przybliżyć historię tej antypolskiej resortowej rodziny !!.... cdn." 

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

01-03-2014 [01:05] - Rodak z Kanady | Link:

dozorca prezydenckiego żyrandola miota się nie wiedząc ostatecznie co ma zrobić w temacie żołnierzy Wyklętych, bo całe swoje dzieciństwo, dorastanie i dorosłą aktywność polityczna znał pod hasłem :zaplute karły reakcji. Gruntowną wiedzę o tych karłach wyniósł na studiach historycznych oraz kompletach dokształcających w rodzinie przyszłych teściów, funkcjonariuszy UB, ale o wyklętych ,gdy tylko ten Lechu zaczął gadać, to zaraz Adam zabronił nawet słuchać i powtarzać, nawet Donek mówił ,ze to zwykła śmieszność. Oficerowie prowadzący również nie spieszą z podpowiedzią: zapewne wytyczne z centrali są sprzeczne, a na Nałęcza ostatnio liczyć nie można, odkąd utracił łączność z rzeczywistością. Szef BBN-u wiadomo, matoł jakich mało i ortodoksyjny do kwadratu. Znikąd pomocy i rady ,nawet Wikipedia ,choć Anka ją położyła okładką do góry i frontem do przodu- nieprzydatna ,bo nie ma tam takiego problema. Jednym słowem bul gardło ściska, a zwieracz odbytu niebezpiecznie pulsuje. Może jednak naczelny wiadomej gazety cos poradzi i podsunie jakieś koszerne rozwiązanie, aby nie obrazić żadnych uczuć ,nawet religijnych, nie mówiąc o wrażliwości rosyjskich szachistów, na krzywdy wszelakie przez "wyklętych" w czasach wuja Soso wyrządzanych państwu postępu i dobrobytu wszelakiego.

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [17:17] - contessa | Link:

Dokładnie - miota się ! To co w mych komentarzach do "nusatez" napisałam, to potwierdza.
Co do pozy sympatycznego, nieszkodliwego gamonia to zapraszam Cię Rodaku do przeczytania mojej notki o B.K. na innym blogu, przytaczając tu jej faragmencik o tym co mnie niesamowicie wkurza :
"Utarł się w Polsce wizerunek B.Komorowskiego – rubasznego gajowego z flintą, który przy myśliwskim bigosie duby smalone plecie. Utarł się wizerunek misia safanduły i słonia w składzie porcelany z lukami w znajomości polskiej historii i ortografii, savoir vivre’u i dyplomacji.
Ten orzeł polskiej polityki, któremu najbliżej do czekoladowego możeła w idiotycznych różowych okularkach to niestety wyjątkowo niebezpieczny dla Polski i polskiej racji stanu pseudopolityk, który tylnymi drzwiami wpuszcza do Polski kohorty jej odwiecznego wroga.
Polacy, zapamiętajcie to sobie !"
Całość jest tu: http://niepoprawni.pl/blog/183...

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika nusatez

01-03-2014 [10:14] - nusatez | Link:

Nie mogę zrozumieć dlaczego T.Płużański bezustannie błaga o poparcie,patronat,uczestnictwo..itp. B.Komorowskiego w uroczystościach pogrzebowych naszych bohaterów.Moim zdaniem jakikolwiek udział tego prezydenta w tych obchodach to pohańbienie Żołnierzy Wyklętych.Skąd pomysł spotkania rodzin z Komorowskim?! Nie wyobrażam sobie,żeby np.Zapora czy Łupaszko mieli ochotę spotykać się z tym człowiekiem i prowadzić jakiekolwiek rozmowy przy herbatce.Czy my jako naród nie możemy sami zorganizować tego wyjątkowego pogrzebu?Czy musimy żebrać,żeby pomógł nam człowiek tak nędznego formatu jak Komorowski? Nie podoba mi się to co robi Płużański,być może nie rozumiem jego intencji,ale moim zdaniem uroczystości pogrzebowe z udziałem Komorowskiego to kolejna obelga dla Żołnierzy Wyklętych.

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [16:47] - contessa | Link:

To trochę nie tak.
Najpierw, w sierpniu 2013  był apel do B.K. o państwowy pogrzeb dla Zołnierzy Wyklętych, z wszelkimi honorami. Tylko tyle i nic poza tym. I wtedy B.K. wepchał się na patrona uroczystości.
Stąd list p.Płużańskiego.
W końcu patron ma jakieś obowiązki jeśli deklaruje się patronem, prawda ?
O tym, że "patronat" Bronka był zagrywką wybitnie pijarowską  na daną chwilę świadczy reakcja, a raczej brak reakcji B.K. na ten list, a dodam do tego coś pikantnego, co właśnie całkiem przypadkiem znalazłam w sieci :
http://www.radiopik.pl/3,12294...

O tej uroczystości z pierwszych miejsc w mediach się nie dowiemy, dlatego piszę, że natknęłam się na artykuł całkiem przypadkiem. Nawet w tytule nie ma Komorowskiego czyli brak rozgłosu i "dyskrecja" B.K. potwierdzają, że B.K. ogłosił się patronem pochówku dla pijaru i że nie bardzo chce być identyfikowany z Zołnierzami Wyklętymi. Pewnie z tego samego powodu, dla którego podczas swego przemówienia z okazji 150-tej rocznicy Powstania Listopadowego gadał, że Powstanie było przeciw zaborcy, ale przeciw któremu to już zupełnie nie chciał powiedzieć.

Oczywiście zgadzam się, że obecność B.K. na uroczystościach poświęconych Zołnierzom Niezłomnym to profanacja, ale z drugiej strony odbieram list p.Płużańskiego za słuszny i zgodny ze sztuką dyplomacji. Jeszcze bardziej cieszy mnie reakcja na niego B.K. bo pan prezydęt skompromitował się nią koncertowo !
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [16:59] - contessa | Link:

Z patriotycznego punktu widzenia nie chciałabym widzieć B.K. na uroczystościach pogrzebowych Zołnierzy Niezłomnych, nijak !
Czasem jednak złośliwa baba bywam i chciałabym go tam widzieć - jak skręca się w mękach, meandruje i napręża swój intelekt żeby tylko nie narazić się swym moskiewskim promotorom.

PS. Poprawiam błąd - zamiast "Powstania Listopadowego" powinno być "Powstania Styczniowego".
Za błąd przepraszam.

Obrazek użytkownika contessa

01-03-2014 [18:00] - contessa | Link:

Ciekawe, że w materiale  - http://niezalezna.pl/52385-pow...  ani słowa o panu prezydęcie, a mam wrażenie że chodzi o to samo wydarzenie, o którym tu : http://www.radiopik.pl/3,12294...
i tu :
http://wpolityce.pl/wydarzenia...

Czyli... spotkanie, o którym pisze p.Płużański się... nie odbyło ale się odbyło.  Czyżby pan prezydęt od pana płemieła wypożyczył macherów od pijaru ? Bo mi tu sztuczkami a la Ostachowicz zapachniało...

Obrazek użytkownika nusatez

03-03-2014 [11:44] - nusatez | Link:

@contessa,apel do B.K. o państwowy pogrzeb dla Żołnierzy Wyklętych nie określiłbym jako "tylko tyle",ale było to przekazanie inicjatywy właśnie Komorowskiemu i instytucjom państwowym.Teraz pozostaje tylko pisanie pytań i próśb,z którymi nikt się nie liczy.Dyplomacja nie jest sztuką dla sztuki,powinna mieć jakiś cel,a co chce osiągnąć Płużański- niestety nie wiem.Jeśli Komorowski,czy jego doradcy uznają,że opłaca mu się ,w związku ze zbliżającymi się wyborami, tego typu promocja, to Żołnierze Wyklęci posłużą do jego lansowania! Być może nie dałoby się tego załatwić inaczej,ale np.Majdan pokazał,że czasem da się wziąć sprawy we własne ręce.Niestety sporo osób w Polsce, właśnie tych z prawej strony,cierpi na swoiste rozdwojenie jaźni.Z jednej strony opisują i dostrzegają,że nasze władze, delikatnie mówiąc, nie działają w interesie Polski,z drugiej zachowują się tak jakby wszystko było w porządku.Może Komorowski się miota,ale nie byłbym taki tego pewien,bo po rezultatach widać,że oni dobrze wiedzą co robią.Również pozdrawiam.