EKSPERCI PANu KRYTYKUJĄ GENDER

Do gorącego sporu toczącego się wokół ideologii gender dołączyli  naukowcy PANu. „Eksperci Komitetu Nauk Pedagogicznych ostro krytykują przedszkolny program promujący ideologię gender.. Zdaniem prof. Bogusława Śliwerskiego, szefa Komitetu, „Równościowemu przedszkolu" uważniej powinien przyjrzeć się nadzór pedagogiczny oraz Najwyższa Izba Kontroli”.  – donosi dzisiejsza „Rzepa”. 
A więc jednak ideologia, a więc jednak szkodliwa. Jak eksperci Zespołu Edukacji Elementarnej uzasadniają opinię ? Przede wszystkim zdaniem autorów ekspertyzy (konsultowanej w różnych ośrodkach akademickich), program nie spełnia wymogów edukacji przedszkolnej.
 
„Istotnym uchybieniem proponowanych nauczycielom treści wychowania jest utożsamianie wprowadzania idei wychowania równościowego w przedszkolu z wychowaniem apłciowym. Czym innym jest bowiem ujawnianie dyskryminacji ze względu na płeć obecnej w naszej kulturze i rozważny trening zachowań prorównościowych, a czym innym „wysadzanie dziecka" z jego biologicznej płci i kształtowanie niechętnego stosunku do niej”
 
No to mamy konkret. Gender szkodzi przedszkolakom! Można powiedzieć, że Komitet Pedagogiczny PANu przyznaje rację wojującym antygender’ystkom: posłankom Kempie i Wróbel, które od kilku miesięcy wyśmiewane w kolejnych mainstream’owych programach cytowały kontrowersyjny program dla najmłodszych. Po drugiej stronie mnożący się jak grzyby po deszczu dzielni obrońcy "niegroźnego równouprawnienia" z kolejnymi ministrami edukacji włącznie.
 "Jak można ciągle tłumaczyć, że w gender nie chodzi o to, żeby kobiety stawały się mężczyznami, a mężczyźni kobietami, że każdy może sobie wybrać dowolną płeć. Przecież to są kompletne bzdury i nieprawda, ale bardzo trudno z tym dyskutować" – przekonywała niedawno wicemarszałek Wanda Nowicka.
 
Dzisiejszą publikację "Rz" zdążyła skomentować też red. Wielowieyska  odwracając jak zwykle kota ogonem  :"Puszczalskiej prawicy przydałoby się więcej gender”  Nie można liczyć na to, że wojujące feministki wezmą sobię opinię PANu do serca. Faktem jest jednak, że od dziś próba dyskredytowania przeciwników nowej ideologii  oraz podtrzymywanie tezy, że „groźnego potwora gender stworzył Kościół”, będzie znacznie trudniejsze.

http://www.rp.pl/artykul/19,1080955-Wysadzanie-dziecka-z-plci.html?p=1  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-01-2014 [14:21] - NASZ_HENRY | Link:

A tacy genetycy to gender jednym genem mogliby załatwić ;-)

Obrazek użytkownika Magdalena

23-01-2014 [00:14] - Magdalena | Link:

Za Łysenki główny genetyk kraju skończył w łagrze ...

Obrazek użytkownika abrakadabra

22-01-2014 [16:52] - abrakadabra | Link:

"Biskupi listy piszą"

Czesław Buksiński, 21-01-2014

" W końcu ubiegłego roku, w niedzielę podczas Mszy Św. w kościołach został odczytany „List Pasterski Episkopatu Polski” do wiernych wyznania rzymsko-katolickiego na Niedzielę Świętej Rodziny, ostrzegający przed ideologią gender.

List ten skłonił mnie do refleksji, jak prawdopodobnie i pozostałych takich zwykłych grzesznych „katolików ludowych” (cyt.za S.Kisielewskim), po co Ci biskupi do nas o tym piszą, to nie ten adres. Ten list został odczytany nam zwykłym katolikom, takim jak uczestnicy Marszu Niepodległości z 11-go listopada i uczestnikom innych marszów np. w obronie TV TRWAM. A przecież nas w tym względzie nie trzeba uświadamiać czy ostrzegać, bo My jesteśmy normalni i naturalni.

Ja bym proponował, by Eminencje wypisywały takie listy do Ekscelencji. Tak jak mawiał Gerwazy „Car z cesarzem, królowie z królami niech się biją…”. W dyskusji o prowokacyjnym usytuowaniu klubu GO-Go obok kościoła na Starym Mieście w Warszawie, jaka odbyła się w TV TVN24 w dniu 9-go bieżącego miesiąca, ks. Sowa logicznie zauważył, że to jest sprawa Zarządu Warszawy. Ks.Sowa w tym stwierdzeniu zawarł sedno sprawy, na czele tego zarządu stoi przecież Jej Ekscelencja Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz i jednocześnie wiceprzewodnicząca partii rządzącej w III-ej RP." ()

----------

" Wielu na pewno pamięta, jak Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz kandydowała na prezydenta III-ej RP w 1995 r. jako jeden z rywali L.Wałęsy. Reklamowała się wówczas jako „straszna katoliczka”, coś mówiła o Odnowie w Duchu Świętym i inne tym podobne rzeczy. Ja zwykły katolik ludowy, początkowo myślałem, że ta Pani należy do jakiejś sekty religijnej.

Oceniając jednak obecne działania Pani Prezydent Warszawy, to chyba moje przypuszczenia były słuszne. Przed referendum o odwołaniu ze stanowiska prezydenta Warszawy w ubiegłym roku, to wsparcia publicznego udzieliła Pani Ekscelencji Gronkiewicz - Waltz Jego Eminencja abp Kowalczyk.

Z tego wniosek, że teraz biskupi powinni wysłać swojego kolegę abp-a Kowalczyka do Pani Prezydent, żeby Pani Prezydent jako strasznie wierna katoliczka nie działała wbrew stanowisku kościoła katolickiego, dodatkowo ten kościół ośmieszając. No chyba, że dokonała w międzyczasie np. aktu apostazji. "

http://prawica.net/37048

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

22-01-2014 [19:49] - Teresa Bochwic | Link:

Niezwykle mądre posuniecie Kościoła miało ważny cel. Informowało polskich katolików że jest powazny problem społeczny i jakie Kościół ma wobec niego swoje stanowisko. Pan wyraźnie woli dogadywanie się rozmaitych gremiów ponad głowami obywateli. Ja wolę, kiedy obywatele są informowani o wszystkim ważnym, co się dzieje w państwie i mogą wesprzeć odpowiadające im rozwiazania. Widać, że demokracji ciągle trzeba się uczyć,

Obrazek użytkownika Basia

23-01-2014 [20:43] - Basia | Link:

Dokładnie tak.

Obrazek użytkownika xena2012

22-01-2014 [17:14] - xena2012 | Link:

zewsząd słychac ich głosy za które przecież mają płacone,a gdzie głosy rodziców ? Przecież to oni w pierwszym rzędzie powinni się wypowiadać, to oni wychowują dziecko i ponoszą wszystkie koszty .Dziecko musi posiąść olbrzymią ilość informacji,musi poznawać świat uczyć się już od przedszkola czytac ,pisać ,komunikacji w grupie.Po co zaśmiecać jego umysł idiotycznymi pomysłami i odbierać dzieciństwo i prawo wyboru wtykając konkretne zabawki czy organizując przebieranki.Zauważyłam,że u mnie w rodzinie największa frajdę sprawiają nie zabawki które maluchy dostają,ale moja torebka,w której kryją się takie skarby jak klucze,dezodorant ,telefon.Jak wiec można realizować jakieś infantylne programy równościowe metodą przymuszania rodziców groźbą odebrania miejsca w przedszkolu czy wabienia kierownictwa żłobków i przedszkoli dodatkami finansowymi. Niech paniusie nadal biegają z tubami na manifach,niech organizują sobie za pozarzadowe pieniądze marsze szmat,ale niech zostawią w spokoju dzieci.

Obrazek użytkownika wicenigga

22-01-2014 [20:07] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

Ale że też PANowcy się odważyli.. nono, może oni na poważnie z tym "młodzieży chowaniem", kto wie.

Mój szacunek dla PANstwa z PANu.

Obrazek użytkownika tadeusz.K

23-01-2014 [20:19] - tadeusz.K | Link:

- ale jak widzę niekumaty.
Oczywiście! najlepiej gender tłumaczy środa, szczuka, lis, olejnik, michnik, bratkowska i inne resorty.
Przecież wszyscy widzą jaki to piękny kolorowy cukierek i po co cokolwiek gawiedzi tłumaczyć- przecież to i tak tłumoki (wyjaśniła, jak widzę, nowicka).

Nie_do_zobaczenia.

Obrazek użytkownika tadeusz.K

24-01-2014 [08:37] - tadeusz.K | Link:

powyższy tekst kierowany do tego, któremu trzeba schodzić z drogi.

Obrazek użytkownika tadeusz.K

23-01-2014 [20:34] - tadeusz.K | Link:

dla Episkopatu oraz dla profesora Bogusława Śliwerskiego i jego zespołu.