JAK ZMARŁ DR. WŁODZIMIERZ ABRAMOWICZ?

12.lutego br "GW" opublikowała nekrolog  dr Włodzimierza Abramowicza, wybitnego specjalisty w dziedzinie mechaniki i dynamiki konstrukcji, twórcę nowoczesnych metod symulacji komputerowych w analizie zderzeń pojazdów, statków i katastrof lotniczych, którego Dyrekcja i koledzy PANu żegnają z głębokim smutkiem...na tym ślad w internecie po wybitnym naukowcu się urywa.

Klasyka! Ekspert w swojej dziedzinie, jeden z najlepszych na świecie specjalistów od zagadnień kontaktowych, czyli zderzenia obiektów takich jak samoloty, statki, samochody, z którego dokonań i programów zderzeniowych korzystały dziesiątki  firm  na świecie. Dokładnie ktoś taki (np we współpracy ze śp ministrem Wróblem), kto powinien wyjaśnić nam, co się stało w Smoleńsku.  I chciał wyjaśnić.  Wspomina o tym w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" prof. dr. hab. Jacek Rońda, kierownik Pracowni Projektowania Materiałów  AGH:

"Kiedy pan profesor Binienda ogłosił wyniki swoich analiz, jeszcze w ubiegłym roku, spotkałem się z moim nieżyjącym już przyjacielem dr. Włodzimierzem Abramowiczem, który był wieloletnim pracownikiem Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, spędził sporo czasu w amerykańskim Massachusetts Institute Technology, gdzie przyczynił się do powstania specjalnych programów do rozwiązywania zagadnień zderzeń. Postanowiliśmy, że to, co zrobił pan prof. Binienda, obliczymy, wykorzystując inne pakiety, nie stosując LS-DYNA. Przygotowywaliśmy się do tego rozwiązania, ale przerwała je śmierć dr. Abramowicza. Nie mogliśmy już kontynuować tego zadania, a to ze względu na podział obowiązków, które sobie wyznaczyliśmy - ja miałem się zająć identyfikacją modeli superdynamicznych materiałów, a dr Abramowicz miał identyfikować optymalne warunki brzegowe dla zderzenia konstrukcji skrzydła z brzozą".

Abramowicz chciał zweryfikować wyniki prac prof Biniendy, wykorzystując inny program.  Nie zdążył - śmierć w III RP ma zawsze "perfect timing". Zmarł  nagle, jak wielu innych, szczególnie po 10/04. Czy ktoś wie jak? W sieci (podobnie jak w przypadku red  Knyża) -  poza nekrologiem i skromnym wpisem na stronie "Instytutu pojazdów" - cisza. Wybitny naukowiec, lat 50  znika z powierzchni ziemi. Dlaczego brak nawet zdjęć? U Falzmanna chociaż "zawał" oficjalnie podano.

Swoją pracą intensywnie przyczyniał się do wyjaśniania Smoleńska również  prof. Jerzy Urbanowicz - wybitny matematyk i kryptograf. On również pożegnał się z tym światem nagle i całkiem niedawno. W przededniu konferencji nt katastrofy smoleńskiej, którą organizował. Miał gigantyczną wiedzę na temat teleinformatyki oraz polskiego systemu kryptograficznego. Skutecznie demaskował zagrożenia wynikające z działalności rosyjskich służb specjalnychw Polsce. Alarmował, że rząd PO sprzedając strategiczne dla interesów państwa spółki telekomunikacyjne szafuje bezpieczeństwem państwa. Chciał, aby konferencja smoleńska toczyła się wokół tez i analiz stworzonych przez prof. Wiesława Biniendę, Kazimierza Nowaczyka i Grzegorza Szuladzińskiego.Żeby innymi pseudotezami nie gmatwać i nie zaciemniać sprawy. Dyskusja mogła się toczyć na poważnie.... Prof Urbanowicz i dr Abramowicz  to co innego, niż śmieszny "specjalista" Miller z przybocznymi pachołkami.

Ale KGB, jak wiemy nie zapomina...  Kto się narazi, wypija herbatę i znika, albo umiera w cierpieniach, żeby inni dwa razy się zastanowili.

Wokół Abramowicza cisza. Nie okradał państwa, nie był SBkiem, skazany jest więc na zapomnienie.

http://rekin.simr.pw.edu.pl/?q=content/w%C5%82odzimierz-abramowicz-1952-2012

http://niewygodne.info.pl/artykul/00196.htm

http://www.naszdziennik.pl/wp/4865,lasek-skonczyl-tam-gdzie-trzeba-zaczac.html

http://wpolityce.pl/wydarzenia/35706-nasz-wywiad-macierewicz-sp-jerzy-urbanowicz-chcial-by-konferencja-naukowa-toczyla-sie-wokol-tez-biniendy-nowaczyka-i-szuladzinskiego

http://wpolityce.pl/wydarzenia/10161-prof-jerzy-urbanowicz-ostrzega-rzad-po-rzuca-bezpieczenstwo-panstwa-na-wolny-rynek-sluzby-specjalne-wielu-panstw

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Denker

15-10-2012 [19:59] - Denker | Link:

No cóż seryjny chyba uznał , że przesadził nawet jak na nasze azjatyckie standardy i nastąpiła cudowna przemiana w serię... niejasnych, nagłych zgonów.Taka gmina.

Obrazek użytkownika contessa

17-10-2013 [13:10] - contessa | Link:

yć pamięć.
Pozdrawiam !

Obrazek użytkownika 1235813...

15-10-2012 [23:26] - 1235813... | Link:

a przyczynę śmierci poznamy, jak ewentualni podejrzani, załatwią sobie alibi
PS "Nie ma człowieka, nie ma problemu" - Stalin

Obrazek użytkownika macho

16-10-2012 [02:22] - macho | Link:

Kiedyś się o nich upomnimy. Gorąco chcę w to wierzyć...

Obrazek użytkownika Rodak z Kanady

05-11-2012 [20:39] - Rodak z Kanady | Link:

Zmarł nagle 9 lutego 2012,w wieku 59 lat.Pochowany został 17 lutego 2012, na Wojskowych Powązkach w Warszawie.