Przestrzegam. Grzybobranie groźne dla życia i zdrowia!

Przestrzegam. Grzybobranie groźne dla życia i zdrowia!

„Poszedł na maślaki, zabiła go żmija”- przeczytałem właśnie o takim fakcie w Fakcie, a dokładnie na stronie internetowej http://www.fakt.pl/zmija-ukasila-grzybiarza-mezczyzna-zmarl,artykuly,423145,1.html. I to mój imiennik. Przestraszyłem się trochę.
Natomiast Pan Mirek wybrał się na grzyby do kniei w okolicach Pożarowa (woj. lubuskie) i ledwo uniknął śmierci  - dzięki komórce i strażakom, ale zaglądała mu już w oczy.


Poszedł na grzyby, wciągnęło go bagno”  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/poszedl-na-grzyby-wciagnelo-go-bagno_359688.html.
Niestety bagno wciąga. Potrafi, chociaż może nie zdajemy sobie z tego sprawy. Trzeba uważać. Najlepiej się nie zapuszczać w takie podejrzane miękkie rejony. Nie ma jak to stąpać po twardym i pewnym gruncie.

Zdarzają się też przypadki zatrucia grzybami.
I tak sobie pomyślałem, że może nie wszyscy czytali i wiedzą o tych zagrożeniach, więc postanowiłem przestrzec. I tak sobie myślę, po tym facie, że lepiej w tej sytuacji się powałęsać po mieście. No bo przesiedzieć całą niedzielę w domu to też niezdrowo chyba. Więc chyba się przewietrzę. Szkoda, że tu na prowincji specjalnie się nic takiego nie dzieje. W większych miastach inicjatywy jakieś słyszałem są obywatelskie. A tu cisza taka, jak makiem zasiał.

Przestrzegam, ale oczywiście nie zabraniam – w końcu nie jesteśmy na Rusi, jak kto chce się powałęsać to nie musi siedzieć w domu, ale przestrzegam - lepiej uważać na żmije i zabrać komórkę.

Nie tylko grzyby jednak bywają trujące. A człowiek to nie tylko ciało. Nienawiść też oślepia i zatruwa.

Antysemityzm to trucizna” – papież – źródło Fakt, cytowany przez blogera nocri. I słusznie. Moim zdaniem antysemityzm też świadczy o głupocie, a przynajmniej o nieświadomości tych „chrześcijan”, którzy nienawidzą  Żydów. Dziennik.pl rozwija wypowiedź papieża:  „antysemityzm to trucizna, której żaden człowiek, a zwłaszcza chrześcijanin, nie powinien trzymać w sercu. Zwłaszcza, że korzenie wiary są żydowskie”. Warto jednak pamiętać, że to Niemcy, a nie Polacy urządzili holocaust i prostować pojawiające się kłamstwa w tym zakresie.
Jestem po wrażeniem notki Capy Rodzina Makbetów, w której opisuje dziwną zabawę synka Makbetowej. Małolaty dzisiaj przynajmniej nie kaleczą podłogi, ale grają godzinami w jakieś komputerowe „zabijanki”, co mi się wybitnie nie podoba, ale nie jakoś nie udaje się ich od tego odwieść. Obawiam się, że to koduje pewną postawę takiego dzieciaka. Nie tyle rywalizacji, co dążenia do wyeliminowania przeciwnika, wroga.  Obym się mylił. W końcu to tylko gra, ale wczoraj wracając w nocy do domu widziałem krew, dwa wozy policyjne i pogotowie w okolicach wyjścia z tunelu na Zatorze (Konin), gdzie „balują” weekendowo małolaty.  
„Nie każdy Rudy jest piegowaty.” – Taką cenną i trafną, jak mi się wydaje sentencję zamieściła na swoim Instagramie Ania Przybylska   http://instagram.com/p/e1pXI1u2J5/# i słusznie. Ludzie po tamtej stronie rzeki są tacy sami jak my - Agnieszka Skrawek Nieba – taka książeczka czytana w dzieciństwie nauczyła mnie, że nie należy dyskryminować - morału takiego. Zgoda buduje i nie powinniśmy nienawidzić ze względu na to, że są po drugiej stronie np. Lemingów, czy pisiorów, Kobiet, czy mężczyzn, ale je/ich kochać. Chociaż to może wydaje się stosunkowo trudne. Ale lepiej poszerzać horyzonty i się nie ograniczać do jednego typu literatury tylko. Warto np. poczytać biblię, żeby nie kwękolić o ”dawidowych opowieściach”, albo Agnieszkę i Anię zamiast w kółko wałkować tylko „te opowieści o małych tyranach z IV, V w. p.n.e. ze starożytnej Grecji”. To może w skrajnym przypadku krępować, ograniczać i zawężać swobodę myślenia oraz prowadzić do fałszywych wyobrażeń na zadany temat np. „moje personalne urzędowanie”, czy nawet do przekonania o misji polegającej na realizacji dziwnego zadania. Zamiast tej takiej brudnej polityki, tych intryg i tej takiej zaciekłości oraz tej takiej determinacji w blokowaniu i niszczeniu innych - budujmy swoje np. komitety, drogi…, albo zgodę, bo zgoda buduje.

„Trzeba ludzi życzliwie zainteresować nawzajem pomimo tych [- - - -] różnic” – powiedział dziś Pan Prezydent. „I my prowadzimy ze sobą zdrową współpracę” – dodał. DEBATA „WIARA A SPOŁECZEŃSTWO” – wg info na pasku w TVP.info impreza się nazywa. Jednak w stolicy to się dzieje – to akurat „Trzecia debata w ramach inicjatywy „Dziedziniec dialogu””. A nie mówiłem, że w stolicy to są inicjatywy. Dobrze, ze chociaż transmitują to se człowiek posłucha Pana Prezydenta.  Aczkolwiek zwroty: „zdrowa współpraca”, „przyjazny rozdział”
(„zgodnie z zasadą wzajemnego poszanowania autonomii i przyjaznego rozdziału Kościoła i państwa”),
„postrzegam Kościół jako ważny element społeczeństwa obywatelskiego”
brzmią mi jakoś dziwnie nawet w ustach Gwaranta „ciągłości władzy państwowej”. Szczególnie przymiotniki. Czyżby współpraca mogła być też niezdrowa, a społeczeństwo nieobywatelskie?
Włoski kardynał Gianfranco Ravasi też przemawiał – profesor od języka hebrajskiego chyba, mówił, że Jezus twittował np. "oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu co boskie".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika danuta

12-10-2013 [18:34] - danuta | Link:

...zanim zaczniesz zbierać grzyby, zasyp bagno.
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika PS

12-10-2013 [18:44] - PS | Link:

Zlokalizować bagno, zasypać, czyli jakiś sprzęt, ciężarówki itd. A jak się przy okazji zasypie grzyby to pozamiatane i po grzybach. Lepiej chyba zachować ostrożność i nie wchodzić na bagnisty teren?

Obrazek użytkownika danuta

12-10-2013 [18:54] - danuta | Link:

... z ciężkiego sprzętu wystarczy taczka. Na grzyby trzeba uważać, jak powyżej!
Pozdr.

Obrazek użytkownika PS

12-10-2013 [19:00] - PS | Link:

pozostaje zatem wziąć taczkę, załadować i do roboty. Powalczyć z tym bagnem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika contessa

12-10-2013 [19:49] - contessa | Link:

Tak sobie myślę, że pan prezydęt minął się z powołaniem, dobry kaznodzieja z niego mógłby być. Jest tylko jedno ale... zasłuchany w swój słowotok mógłby przysnąć i spaść z ambony.
Może jednak dobrze, że kaznodzieją nie został ?
;);)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika PS

12-10-2013 [20:16] - PS | Link:

Może sprawdziłby się jako poeta :) - podobno pisuje wiersze.

Obrazek użytkownika xena2012

12-10-2013 [18:54] - xena2012 | Link:

[...]

*Pazur:
Nie możemy opublikować tego komentarza.  http://naszeblogi.pl/blog/56

Obrazek użytkownika PS

12-10-2013 [19:39] - PS | Link:

Przypomniało mi się, że również odpowiednie obuwie się przydać może. Polecam wyższe nić do kostek, niektórzy nawet chodzą w kaloszach.

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

12-10-2013 [19:17] - sydney.sunrise | Link:

.... polecam post o cardynale Ravasi .... nie tylko miekkie grunty albo grzyby moga "sprawiac klopoty" ....

"Le bizzarre idee del cardinale Ravasi"

di Antonio Livi
03-10-2013
http://www.lanuovabq.it/it/art...

...chce przytoczyc fragmenty,(wiedzac, ze w Polsce jest mnostwo ludzi znajacych j.wloski) ... aby sklonic do przeczytania calosci ... i do refleksji ...

(...)"Esempio di questa ideologia è l’accenno che in quella stessa occasione Ravasi ha fatto a un tema che gli è molto caro, quello della verità: «La verità è come il diamante: io ne vedo una faccia, solo Dio le vede tutte. Perciò resta valido l'insegnamento attribuito da Platone a Socrate. "Una vita senza ricerca non merita di essere vissuta”. Finché si è inquieti, si può stare tranquilli». A molti queste parole saranno sembrate del tutto innocenti e anche innocue. A me no. Innanzitutto perché, come cristiano, mi dispiace vedere manipolato malamente l’agostiniano “inquietum cor nostrum”, che certamente non è una professione di relativismo."

(...)"E non faccio fatica a vedere nel “prospettivismo” di quel discorso di Ravasi che ho citato or ora la premessa del discorso ancora più sconcertante che il cardinale ha fatto, in un articolo sull’Osservatore Romano, sostenendo che la fede è sempre unita al dubbio, anche nella coscienza di chi si professa cristiano: chi non mette costantemente in dubbio la propria fede smette di cercare la verità. Questo discorso, se preso sul serio (come ha fatto il teologo domenicano Giovanni Cavalcoli in una puntuale ed esauriente nota su Riscossa cristiana) è l’adozione di categorie di pensiero relativistiche, incompatibili con la dottrina cattolica sulla virtù teologale della fede. Io invece penso che non vada preso sul serio ma che si debba pensare (è un obbligo della carità) che il cardinale non si renda conto di quanto tutto ciò danneggi i semplici fedeli cattolici, che invece di essere «confermati nella fede», pensano di essere incoraggiati ad abbandonare le loro certezze e a cercare la verità in qualcosa di diverso, che è sempre “oltre” e “altrove” rispetto alla fede cattolica"

... buona lettura ...

Obrazek użytkownika PS

12-10-2013 [20:21] - PS | Link:

podpierałem się tłumaczem google, to trochę zniekształca tekst. Wolałbym po polsku. Pomimo tego ciekawe. Widać, że to erudyta, mądry i myślący biskup - ten kardynał Ravasi.

Obrazek użytkownika sydney.sunrise

12-10-2013 [22:43] - sydney.sunrise | Link:

... uzywanie tlumaczenia automatycznego wprowadza tylko w blad ...

Kardynal Ravasi wedlug autora artykulu popiera relatywizm, mowiac:

" ... la fede è sempre unita al dubbio, anche nella coscienza di chi si professa cristiano: chi non mette costantemente in dubbio la propria fede smette di cercare la verità"

tlumaczenie:
"... wiara jest zawsze zjednoczona z powatpiewaniem, rowniez w sumieniu ludzi proklamujacych sie chrystianami: kto nie poddaje ciagle w watpliwosc wlasnej wiary zaprzestaje poszukiwania prawdy"

Autor artykulu mowi:

"... il cardinale non si renda conto di quanto tutto ciò danneggi i semplici fedeli cattolici, che invece di essere «confermati nella fede», pensano di essere incoraggiati ad abbandonare le loro certezze e a cercare la verità in qualcosa di diverso, che è sempre “oltre” e “altrove” rispetto alla fede cattolica."

tlumaczenie:
" ... kardynal nie zdaje sobie sprawy jak to wszystko bardzo szkodzi wiernym, ktorzy zamiast byc "umacniani w wierze", mysla, ze sa zachecani do opuszczenia ich pewnosci i do szukania prawdy w czyms innym, w czyms co jest zawsze "ponad" i "gdzie indziej" wzgledem wiary katolickiej.