Czy Adam Michnik to Andrzej Zagozda i/lub Aron Szechter?

grafika ze strony archiwaipn.wordpress.com/2013/04/20/adam-michnik-archiwa-ipn/
 
Czy Adam Michnik to Andrzej Zagozda?
Bo tak sobie czytam tu i tam (linki poniżej) i się zdumiewam.

Inne źródła (np.  http://szechteriada.org/?page_)  podają również nazwisko Szechter. Aaron (Aron) Szechter. I tu od razu z ostrożności procesowej (Lista pozwów Adama Michnika i spółki Agora - IV Rozbiór Polski) i by przypadkiem nie być posądzonym o antysemityzm wyjaśnię, że IMO Aaron to dobre imię, podobnie jak Aron, Adam i Andrzej
Wiki zamieszcza informację o tym, że studiował historię na UAM – kolejny historyk. Podobno Grzegorz Schetyna też studiował ale na innym uniwerku.
Jednak UAM się tym faktem jakby nie chwali zbytnio - http://www.amu.edu.pl/wyniki-wyszukiwania?mode=results&queries_fraza_query=Michnik  – co wydaje się dziwne. Ponadto to wcale nie Uniwersytet Adama Michnika tylko jakiegoś Adama Mickiewicza, jak się okazuje po rozszyfrowaniu skrótu.

Czyżby legendarny Adam miał jakieś wady, np. nie stosował się do poleceń służy więziennej, nie dbał o porządek i czystość w celi? Tak by wynikało z wyjaśnień niejakiego Zenona Celegrata

„Niekiedy próbowałem przemówić do niego, lecz jak mogłem dotrzeć do mózgu człowieka, który zaraz powiedział, że jest mądry, że ja nawet nie wiem jaki on mądry, że wydał dwie książki za granicą i ma tam szerokie stosunki.
Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze karygodne niechlujstwo Michnika: nie myje się, nie pierze skarpet, nie sprząta celi albo udaje, że ją sprząta. Trudno przebywać z takim, który śmierdzi, choć posiada wszystko, aby móc o to zadbać. Bez przerwy panował w celi bałagan. Nie mogłem na to patrzeć i słuchać uwag oddziałowych. Sam robiłem porządki za siebie i za Michnika.”
Zenon Celegrat
Żródło: IPN BU 483/49.

 

.
Niestety również niepochlebną opinię odnośnie predyspozycji komunikacyjnych Adama znajdujemy w notatce z dnia 5 września 1975 r. dot. A. ZAGOZDY (A. Michnik)

„Nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji z ludźmi o odmiennych poglądach, nawet przy zbliżonej płaszczyźnie światopoglądowej, irytuje się, staje się opryskliwy, nawet potrafi ubliżyć. Cały swój czas i energię poświęca swojej "działalności" organizując pod tym kontem życie towarzyskie.
Od otoczenia oczekuje szacunku i podziwu.”
INSPEKTOR WYDZ. III DEP. III MSW
Ppor. W. KASZKUR
(źródło: IPN BU 0248/134 t. 1, s. 20-22).

 
Czyli z ludźmi o podobnych poglądach być może potrafi prowadzić dyskusję. Nie wiem czy coś od tego czasu się zmieniło, niemniej jednak widziałem filmy na YT, z których wynika, że nie. W maju 2011 nie odpowiada na pytanie Samuela Pereiry.

"Panie redaktorze proszę nam wytłumaczyć czemu 9 maja mamy czcić żołnierzy Armii Czerwonej, nie zaś ofiary tychże..."

Niestety jak widzimy na materiale, Adam Michnik nie był otwarty na rozmowę z Samuelem Rodrigo Pereira.
(za kamerą E.Sendecki)
http://www.youtube.com/watch?v=P38UTl0yCYA

Wtedy jednak tylko ucieka do zaprzyjaźnionego Pałacu.
 
Na nagraniu z Sądu już są ostrzejsze momenty - widać, że zasłania się gazetą, unika nawet kontaktu wzrokowego z dziennikarzami kojarzonymi z konkurencją.

Policja, pies i agresja w sądzie - czego boi się Michnik?
Data: 2012-12-14
Podczas procesu z redaktorami Gazety Polskiej Adamowi Michnikowi towarzyszyła policyjna obstawa z psem. Ładny wilczur - rasowy.
http://vod.gazetapolska.pl/2967-policja-pies-i-agresja-w-sadzie-czego-boi-sie-michnik

Doszło nawet do szarpaniny i pyskówki z Pospieszalskim

Jak Pospieszalski gonił Michnika i pytał go o brata. FILM z szarpaniną w sądzie
http://www.fakt.pl/Jak-Pospieszalski-gonil-Michnika-i-pytal-go-o-brata-FILM-z-szarpanina-w-sadzie,artykuly,202252,1.html
http://youtu.be/WOY4JVzcHOs

 
 
 Czyżby Red. Naczelny Gazety dobrej i uczciwej nie potrafił dyskutować z ludźmi o innych poglądach?

 
DZIKA LUSTRACJA
CZYLI
TAKIE TAM RÓŻNOŚCI Z IPN-U
http://niniwa22.cba.pl/dokumenty_z_ipn.htm
 
Adam Michnik
Andrzej Zagozda
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik
 
prawie wszystko o szehterze - Salon24 | Niezależne Forum Publicystów  http://lebrasimcard.salon24.pl/510437,prawie-wszystko-o-szehterze
Adam Michnik : Archiwa IPN | archiwa IPN   http://archiwaipn.wordpress.com/2013/04/20/adam-michnik-archiwa-ipn/
Adam Michnik postrachem wolnosci slowa - Salon24 | Niezależne Forum Publicystów  http://irenalasota.salon24.pl/167347,adam-michnik-postrachem-wolnosci-slowa
YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Incognito

06-01-2014 [17:32] - Incognito | Link:

To, ze Adam Michnik to Aaron Schechter wedlug moich danych nie pozostawia zadnych watpliwosci.

Obrazek użytkownika PS

06-01-2014 [23:57] - PS | Link:

jednak :(

Obrazek użytkownika gość z drogi

07-01-2016 [18:06] - gość z drogi | Link:

szanowny Autorze,nikt z nas nigdy w to nie wątpił....:)
serdeczne pozdrowienia wraz z życzeniami Szczęśliwego Nowego Roku ,Roku 2016 :)
mijają lata a brat Stefan nadal bezpieczny i na dobrej emeryturze... :(
za to adaśkowi z raną na czole nie najlepiej ten Rok się zapowiada,co mnie niezwykle Cieszy :)