Czy Sikorski jest Żydem?

Czy Sikorski jest Żydem?


Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (49 l.) wygrał proces z Janem Kobylańskim (89 l.).
  Zdjęcie ze strony  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sikorski-wygra-proces-z-kobylanskim_302883.html
 
W związku z ożywioną dyskusją i polemiką pod notką „85 % Żydów w polskim MSZ?”, przyszło mi do głowy, że wypada jeszcze poruszyć kilka kwestii.
 Od razu – na początku wyjaśniam, że

  • nie wiem czy Minister Sikorski Radosław ps. "Radek" jest Żydem, czy też nie jest, aczkolwiek możliwe, a nawet za wysoce prawdopodobne uznaję przypuszczenie graniczące z pewnością, że jest mężem swojej żony
  • jestem gorącym i wyjątkowo gorliwym Semitofilem (przeciwieństwo i antypody do antysemity). Kocham Izraela i Synów Jego, cokolwiek tzn. Zresztą nie bezinteresownie, bo to się też opłaca. W Biblii jest pewna obietnica z tym związana. Błogosławieństwo takie. Ale nie będę tu przytaczał, bo nie o tym ta notka, kto chce bez trudu znajdzie.

I podziwiam najlepszego Pana Ministra, oby żył wiecznie, ze wszystkich Panów Ministrów, jako i też szefa Ministerstwa ze wszystkich Ministerstw najlepszego (w całości, a nie tylko w 85%). I pozostaję pod wrażeniem dobrego imienia jego ( a "Radek" mu) do tego stopnia, że aż się zacząłem zastanawiać wreszcie, czy przypadkiem nie jest Żydem – tzn. obywatelem polskim pochodzenia żydowskiego lub Semitą nawet - jeśli są przypadki . Czy też nie jest.

A przyszła mi ta myśl do głowy w związku z komentarzami na forum Gazety Wyborczej http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,107995393,,Sikorskiego_pomysl_na_prezydenture_mniej_zadec_.html?s=2&v=2.

Jako i też w związku z tym, że nie tylko słusznie wygrał proces z Janem Kobylańskim, znanym powszechnie "antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy", ale jeszcze do tego dzielnie i odważnie pozywa Internautów odnośnie wpisów antysemickich. I wydaje się być uczulony na punkcie wpisów antysemickich. Cytował "czosnek z Nowego Jorku". Czosnek tymczasem - moim zdaniem - jest pożyteczny (panaceum na wszystko, gdzieś czytałem, a nawet na wilkołaki) i fajny. Nowy Jork też, nie wiem co tak Pana Ministra zabolało, ale to podobno wybitnie antysemicki wpis był. Może nie lubi czosnku - de gustibus non est disputandum.

Ma odwagę, czy raczej butę (podobnie jak Żydzi) promować odwracanie kota ogonem i "podwyższone standardy Platformy".

Z języka dyplomatycznego potrafi zrobić... - nie wszyscy zapewne pamiętają, że oprócz słynnego "dorżniemy watahy" w końcówce upalnego miesiąca lipca 2011 uraczył nas z Londynu takim oto kwiatkiem:
 

- „Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć”.
 

I chyba nikt z Internautów Go za to nie ośmielił się pozwać. W każdym razie nie słyszałem. Nawet sam Internet siedzi cicho, jakby się z tą opinią zgadzać raczył, bo zgoda buduje. I słusznie - nie zadzierać z Panem Ministrem, bo to wielki mąż, a jeśli nie stanu, to swojej żony i niezłomny propagator walki z chamstwem w Internecie. Podobno walki o kasę dla żony. Tak - nie wszyscy wiedzą, że o odszkodowanie dla żony powalczył. Zresztą pewności nie ma czy "Sędzia jeszcze jest rozgrzany", jak to poetycko powiedział Pan Prezydent o Sędzi Agnieszce Matlak, czy też już nie.

Jednak Pan Minister to chyba jednak odważny jest tylko w stosunku do nas, czyli do słabszych i Polaków raczej (vide casus o. Rydzyka i notę do Watykanu) a siedzi cicho kiedy mógłby, a nawet powinien bronić polskiego honoru lub polskich interesów. Nie raczył też odpowiedzieć  niejakiemu Rogozinowi, kiedy pytał via Twitter ilu Rosjan zabił w Afganistanie.
 

Rogozin: "Ilu Rosjan zabił Sikorski?"

I nie dał się zastraszyć, ani sprowokować do wypowiedzenia po raz drugi wojny z Rosją (a wypowiedział w sejmie 19 stycznia 2011, nawet straszył chyba zimną wojną z Rosją - jest w stenogramie, jak ktoś nie wierzy),
 

 „Jak donosi gazeta, pod wpisem znajduje się kilkadziesiąt, zazwyczaj agresywnych w stosunku do Polski i ministra, komentarzy”. 

Pan Minister chyba jednak ich nie czytał, bo znany jest z tego, że walczy w Internecie z chamstwem i chociaż złośliwi gadają, że tylko o kasę dla swojej żony, to jednak nie da się ukryć, że coś jest na rzeczy. A może bojownik się boi?

Wypowiedział jednak "wojnę z Rosją", nawet zimną, czy też dokładniej wypowiedział się o wojnie z Rosją (nawet zimnej wojnie) - 19 stycznia 2011 w sejmie RP - odsyłam do stenogramu. I wojną z Rosją straszył też wtedy wspierając dzielnie Pana Ministra sam Premier Tusk, niech będzie uwielbione dobre imię jego: Donald.

I tak wspominając piękne też teksty Pana Ministra – taka perełka mi chodzi po głowie – cytuje z pamięci, bo mnie zablokował na Twitterze - „przestrzegam przed dawaniem wiary urojeniom Macierewicza” – piękne, prawda? Nie dość, że przestrzega, to jeszcze orzeka, jak sędzia Tuleya prawie, że to urojenia muszą być. Minister – wiadomo wie lepiej. O znalazłem na blogu Czesława Bieleckiego

„Min. Sikorski już nie odpowiedział. Ale tweeta w bok posłał
 
@clausewitz11 @bieleckipl W Smoleńsku nigdy nie było żadnego ILS. Przestrzegam przed dawaniem wiary urojeniom Antoniego Macierewicza.”

 http://lubczasopismo.salon24.pl/radek/post/332339,jak-sikorskiradek-na-pytania-nie-odpowiadal

 
Chyba tylko On potrafi tak odważnie wypowiedzieć publicznie na temat urzędującego prezydenta. Nie mylić z negatywnymi treściami "na temat Adama Michnika", oby żył wiecznie. Gdyby to zrobił jakiś nawet nie student z Radomia to mógłby zostać osądzony i skazany, potępiony, wzgardzony, napiętnowany przez Gazetę Wyborczą i jej redaktora naczelnego o dobrym imieniu Adam, albo co. I obietnic dotrzymuje, nawet potrafi na 255 dni przed wyznaczonym terminem. Ale o co chodzi, ktoś zapyta. Już wyjaśniam.

28 luty 2010 r. – spotkanie z członkami Platformy Obywatelskiej Regionu Kujawsko-Pomorskiego – Bydgoszcz, Opera Nova – wg Kalendarium spotkań Radosława Sikorskiego w ramach kampanii prawyborczej.

„Na koniec wystąpienia dodał z radością w głosie: -

Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć BYŁY prezydent Lech Kaczyński.

- Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć BYŁY prezydent Lech Kaczyński. (Oklaski) - zakończył. Po czym powtórzył to drugi raz, chóralnie, razem z partyjnymi kolegami.”

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,7609748,Sikorskiego_pomysl_na_prezydenture__mniej_zadecia_.html
 

„Kiedy w końcu lutego w prawyborczej kampanii padły radosne słowa, że za 297 dni będzie można powiedzieć: były prezydent Lech Kaczyński, ich autor nie przypuszczał pewnie, że jego marzenia tak szybko staną się rzeczywistością. Boję się pomyśleć, co dziś czuje ten człowiek…” http://www.isidorus.net/show/felietony,179,Byly_prezydent_Lech_Kaczynski&jezyk=PL
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/echo-15-2010-kaczynski.html

 

Aj tam, czuje się zapewne znakomicie, w końcu popiera Platformę, to jest "optymistą", no nie? I przecież to radosny okrzyk był. Niedzielny, poniekąd, czyli świąteczny do tego. „Niedziela, 28 lutego 2010 r., konwencja prawyborcza Radosława Sikorskiego, wówczas kandydata w prawyborach PO:
Ja będę Europie tłumaczył nasze polskie racje w języku, którym Europa jest w stanie nas zrozumieć: dosłownie i w przenośni.
Wolę Sikorskiego z hakami, niż Kaczyńskiego z bratem [cytował wpis na jednym z forów internetowym].
Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały.
Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć: były prezydent Lech Kaczyński.
Nie musiał czekać 297 dni. Czekał ledwie 42 dni.”
http://wpolityce.pl/wydarzenia/3190-to-jednak-bezczelne-szef-msz-poucza-opozycje-nt-szacunku-dla-instytucji-panstwa-on-ktory-odliczal-dni

 

„Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych:

- Pan prezydent Kaczyński nie jest człowiekiem, który nadmiernie szafuje gratulacjami z okazji zwycięstwa w wyborach, co odczuliśmy my jako Platforma Obywatelska i premier Donald Tusk. Myślę, że Rosja nie powinna się czuć dyskryminowana.
(Komentarz do braku gratulacji L. Kaczyńskiego dla nowego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, PAP, 4.03.2008 r. – niespełna trzy godziny po tej wypowiedzi Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent złożył gratulacje.)

- Jako minister spraw zagranicznych mówię: panie prezydencie, klękam przed panem na kolanach i proszę, proszę odpuścić, proszę nie jechać, proszę nie osłabiać pozycji negocjacyjnej naszego kraju na tym ważnym szczycie.
(Komentarz do planów wyjazdu L. Kaczyńskiego na szczyt UE, Radio Zet, 13.10.2008 r.)

- Prezydent partyzanckimi działaniami dotarł tutaj [do Brukseli] i usiadł na krześle. U nas pokutuje przekonanie, że głowie państwa wolno wszystko. Tu, w Brukseli, obowiązują procedury.
(Komentarz do obecności L. Kaczyńskiego na szczycie UE, Radio Zet, 16.10.2008 r.)

- Polityków na arenie międzynarodowej dzielę na lepszych od swojego kraju i gorszych od swojego kraju. Polska jest lepsza od prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
(„Gazeta Wyborcza”, 26.02.2010 r.)

- Prezydent powinien zachować trzeźwość oceny, a nie zgrywać zucha, wałęsając się gdzieś po górach Kaukazu. (…) Obejmując urząd, powinien zapomnieć o przeszłych urazach i okazać lwie serce nawet zapiekłym krytykom. Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały. (…) Już za 297 dni będziemy mogli powiedzieć: były prezydent Lech Kaczyński.
(Wystąpienie na rozpoczęciu swojej kampanii prawyborczej w Bydgoszczy, 28.02.2010 r.)”


http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/997-politycy-po-o-lechu-kaczyskim

 
Natomiast interweniował Pan Minister zdecydowanie w sprawie antysemickich komentarzy i nawet znanego Mecenasa wynajął, czy też poprosił o skuteczna pomoc prawną:
 

„Sąd nakazał warszawskiej prokuraturze śledztwo w sprawie publicznego znieważania innych osób z powodu przynależności narodowej czy rasowej przez antysemickie komentarze pod artykułami na portalach (w tym na Jewish.org.pl). Wnosił o to szef MSZ Radosław Sikorski.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uwzględnił w piątek zażalenie pełnomocnika ministra, mec. Romana Giertycha. Sąd uznał, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie musi…” http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/antysemityzm-mainmenu-72/5278-antysemickie-komentarze-w-sieci.html

Żydzi mają podobno obowiązki, między innymi wspierania państwa Izrael i osiedlenia się w Izraelu (w Ziemi Świętej), jeśli możliwe, tzn. z zastrzeżeniem, jeśli nie zachodzą przypadki ściśle określone i fajnie zdefiniowane - np. brak kandydatki na żonę, czy brak możliwości utrzymania – zapewnienia godnego życia sobie i małżonce, i takie tam - same konkrety. Podoba mi się to. To wyjątkowo dobrze zorganizowana społeczność. Obawiam się jednak, że taki np. Adam nie uczestniczy w pobożnych spotkaniach społeczności żydowskiej i "olewa" co nieco. Niemniej jednak spotyka się zapewne ze swoimi mocodawcami, jeśli posiada takowych lub płatnikami, a już na pewno z tzw. stroną rosyjska, bo musi [to na Rusi].

Minister udzielający radek via Twitter nie zauważył też niestosowności odzywki niejakiego „Amb. Ronald S. Lauder WJC President”, bogatego i wpływowego chyba Żyda z Ameryki, tego co to se kupił jeden z droższych obrazków - w sprawie O. T. Rydzyka. A wręcz przeciwnie - wyglądało jakby się wzajemnie wspierali, działając wspólnie i w porozumieniu, a już na pewno w tym samym kierunku - przeciwko polskiemu obywatelowi o. T. Rydzykowi. Dziwi mnie to, bo dotąd żyłem w przekonaniu, że MSZ powinien raczej bronić swoich obywateli i im służyć, pomagać etc, a nie występować przeciwko nim.

“Polska jest liberalną demokracją od ponad 20 lat, a wszelkie sugestie, jakoby Żydzi lub inni potajemnie kontrolowali rząd są po prostu niedorzeczne” – napisał Lauder.
http://www.informacjeusa.com/2011/06/28/prezes-swiatowego-kongresu-zydow-wyrzucic-rydzyka/

A skąd ta wiedza i upoważnienie do zapewniania nas, że nawet inni nie kontrolują polskiego rządu? Prosto z Mosadu? Czyżby Żyd mieszkający w USA wiedział lepiej, a do tego śmiał nas pouczać? A gdyby tak Prezes Polonii Amerykańskiej - odwróćmy sytuację - z Ameryki Południowej Jan Kobylański zażądał by usunięto amerykańskiego rabina Friedmana oraz zalecił, by przywódcy wszystkich partii politycznych w USA zdystansowali się od rabina, "jak to uczynił prezydent Barack Obama", a jeszcze dodatkowo rząd polski wysłał w tej sprawie notę do Izraela?

Na stronie Radka czytamy między innymi:

26.11.2012 Szef polskiej dyplomacji wśród polityków najbardziej godnych zaufania
23.11.2012 Radosław Sikorski w gronie TOP GLOBAL THINKERS 2012
 

Czyli doceniają Go także Amerykanie.

 „Radek nie rzuca słów na wiatr. On je pielęgnuje i podlewa. I wydają owoce. Oto został podejrzanym w sprawie śmierci Andrzeja Leppera - wg białoruskiego medium. Emocja wstrętu & samospełniająca się przepowiednia + rzeczywistość rzeczywista postrzegana jako sukces Partii Optymizmu - tak można w skrócie opisać poprawność polityczną Radka. "Z PO sympatyzują optymiści. Ponuracy popierają PiS". W ramach wojny z PiS-em o prawdę wypowiedzianej przez Donalda bywa postrzegany jako wybitny wojownik. Na poniższym filmiku ze słynnym wezwaniem do dożynania watah - widzimy zadowolenie i akceptację Donalda & Hani. Uśmiech HGW wyraża głębokie zadowolenie czy coś głębszego, może orgazm? Nie wiem, bo nie poznałem bliżej Hani od tej strony. Wygląda to IMHO obrzydliwie i ...” http://gasipies.salon24.pl/331597,wojna-z-rosja-o-dziwke-dla-sikorki

I chyba też muszę w końcu przyznać, że kolejną moją pasją, oprócz Semitofilii i Germanofilii, o czym chyba jeszcze nie wspomniałem jest też Rusofilia, a fascynacją życiową są kobiety. Uwielbiam pasjami oglądać te, które radośnie i ochoczo służą w Armii Izraela. Piękny widok, cieszący oko.

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić patronką mojego ulubionego Radia jest Żydówka (Radio Maryja). Tego, gdzie mówią po polsku, bo Włosi też mają swoje podobne radio.
I też pozdrowienia chciałbym przekazać dla Pań z okazji zbliżającego się nieuchronnie Dnia Kobiet, a już szczególnie dla Pani Aliny Całej, Barbary Engelking-Boni i historyczki Ewy Kurek.
Pozdrawiam staropolskim toastem
ZDROWIE WASZE W GARDŁO NASZE
(i proszę nie mylić z kamienicami, ani też ulicami, które wiadomo, że są jeszcze nasze, chociaż nazwa Aleje Jerozolimskie może wprowadzać tu jakiś dysonans poznawczy).
 
Na koniec kilka linków:

http://wyborcza.pl/1,75478,3558299.html

http://rak.salon24.pl/296643,antypolscy-zbrodniarze-wystapienia-rabina-friedmana-w-usa
http://lubczasopismo.salon24.pl/radek/post/462276,z-cyklu-dawanie-dobrych-radek
http://macgregor.nowyekran.pl/post/18644,odpowiedzmy-ostro-sikorskiemu
http://niepoprawni.pl/blog/2606/radoslaw-sikorski-czlowiekiem-sukcesu-xxi-wieku-w-polsce
http://niepoprawni.pl/blog/425/wykrakal
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/michnik-kobylanski-denuncjowal-zydow,118088.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kobylanski-pozwal-sikorskiego,102323.html
http://blogmedia24.pl/node/42324
I to chyba najlepsze :)
Sikorski PIĘKNIEJSZY od Tuska - tak Polki zdecydowały w SONDAŻU http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/sikorski-piekniejszy-od-tuska-tak-polki-zdecydowaly-w-sondazu_180661.html
 Może i piękny, i przystojny, ale tak się zastanawiam czy kobiety powinny mieć prawo wyborcze. Podobne kiedyś nie miały. To nie wybory miss.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jolanta Pawelec

28-01-2013 [08:46] - Jolanta Pawelec | Link:

to widać na zdjęciu.
- A te wielbicielki można sfotografować? Ku pamięci.

"bywa w kloace" - poświęca się, czy masochista? Twórca nowej jakości internetowej.

"ma poczucie humoru" - jak czarownik co nakłuwa lalki ( makiety wroga). Udowodnił
Pan, że ma osiągnięcia a humor niezmiennie iskrzy:
Prezydent wolnej Polski może być niski...-

A czy minister Rzeczypospolitej może być mały?
Proszę zapytać w moim imieniu.

Obrazek użytkownika dogard

28-01-2013 [09:38] - dogard | Link:

wprawdzie farbowany, ale jednak czekista -- nowszego miotu...

Obrazek użytkownika K2

28-01-2013 [14:54] - K2 | Link:

Ile procent władz Polski powinni stanowić kulturowi nie-Polacy (przykładowo Żydzi)?

- Czy ma być równość?
- Oczywiście! Wolność, równość, braterstwo!

To dokładnie tyle, ile jest procent Palestyńczyków we władzach państwa w którym zamieszkują (tu: Izraela).