Euro 2024: Zgwałcona Szkocja

Tego się nie dało oglądać. To znaczy jeszcze na początku. Potem, to był brutalny, wyrachowany gwałt. Szkocja wyszła, żeby zaprezentować siebie. Poszczególnych zawodników, trenera, z brodą. Ale taką w sam raz. Szkocji się należał szacunek, bo szła do boju z hasłem "Respect everyone, fear no one", co się przekłada na: szanujemy każdego, nie boimy się nikogo.

Niemcy boleśnie zweryfikowali te dęte, ale jakże zgodne z obowiązkowymi obecnie, deklaracje. Oni wyszli wygrać mecz i w ....e mieli szlachetno-emocjonalne fundamenty Szkocji. Walili w bramkę jak do tarczy. Bo... wyszli wygrać mecz. To takie nieładne. Gdy "ekspertki" nawet ci w spodniach, uczą nas o konieczności uważania, by kogoś nie urazić, by nikt się nie poczuł, uczą nas o naszej godności i prawach, i o tym, co się nam należy, gdy świat wydaje się tak zorganizowany, bo każdy kto nie respektuje tych dętych tez jest sekowany, niszczony i zwalniany, to w realnej grze jak w realnym życiu, to w ogóle nie ma zastosowania. Tutaj się liczy to, co zechcesz zrobić i co zrobisz, aby wygrać. Szkoci biegali trochę, tak nie za dużo. I statystowali, bo jakieś tło musiało być.

Karnego nie było i sędzia przegiął, ale w grze jak to w życiu, sprawiedliwość jest czasem, a czasem jest niesprawiedliwość i kropka. Uzasadniaczy, że sędzia miał rację znajdzie się hufiec, też jak w życiu. Rudgier, nie wolno pisać, że czarny, otworzył ostatecznie konto własne i Szkocji, pakując piłkę do bramki niemieckiej. Może gdyby to robił w każdym następnym meczu, to zostałby królem strzelców ME2024? Takim w dodatku inkluzywnym, bo międzynarodowym.

Reasumując: Szkocja wyszła się realizować i została zgwałcona, bo ci drudzy wyszli wygrać, zamiast okazywać szacunek i brak obaw. Z samoprezentacji, dumy i samorealizcji tych, co "nie boją się nikogo" wyszedł wstyd. Słabi, lękliwi, jak mocno wchodzili to zamiast na środku boiska, tak żeby Niemcom odebrać ich atuty techniczne, taktyczne i chęć do gry, to w polu karnym, w rozpaczliwych interwencjach, narażając się na humor sędziego i karny. Strzelający karnego Kai Havertz zrobił to metodą Lewandowskiego, tzn. zatrzymując się niemal przed uderzeniem piłki. W ogóle Lewy powinien opatentować ten swój sposób, bo mnóstwo piłkarzy go kopiuje. Miejmy nadzieję, że udany mąż adeptki gimnastyki tanecznej, niezależnej od niczego Anny, pozbędzie się odium [link], jakie mu fotki i widea żony tworzą i wykorzysta kilka jedenastek na tych mistrzostwach Europy.

Wniosek z meczu: Niemcy jednym z faworytów ME2024. W grze i w życiu mniej liczy się postawa i styl, bardziej - skuteczność. Za dwa dni - Polska. Miejmy nadzieję. Bo co nam pozostało?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-06-2024 [09:39] - NASZ_HENRY | Link:

  

Lewy oszczędza prawą ... nogę na występy klubowe;😉
 

 

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [09:41] - u2 | Link:

"Respect everyone, fear no one"

Baju, baju. Byłem w Szkocji. Tam Szkoci mówią po szkocku, nie po angielsku.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-06-2024 [21:55] - Tomaszek | Link:

Szkoci byli w Niemczech , co mieli w Esperanto pisać ? 

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [22:09] - u2 | Link:

***Szkoci byli w Niemczech***

Ba, byli w mojej okolicy. Sprowadził ich hrabia Pac, który posłużył Adamowi Mickiewiczowi jako wzór pana Tadeusza.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-06-2024 [22:31] - Tomaszek | Link:

Znam jednego Ejsmonta z Krynek . Całkiem dobrze mówi po polsku . Ketling też był Szkotem tyle że nie z Krynek . Ale oni  tam osiedlili sie przed XVII wiekiem . Na Litwę sprowadzili ich najwięcej Rdziwiłłowie . Sami też walili do nas drzwiami i oknami . W XVII wieku w Koronie było ich ok 40 tysięcy .

Obrazek użytkownika u2

15-06-2024 [22:38] - u2 | Link:

***Ejsmonta z Krynek***

Eis to lód. Mont to góra. Czyli góra lodowa. Nazwisko  wskazuje na zagraniczne pochodzenie. Raczej niemieckie. Również poznałem jednego Ejsmonta, ale spod Suwałk :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Eysymontowie_herbu_Korab

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-06-2024 [08:47] - Tomaszek | Link:

Ice -fonetycznie  ajs , góra to mount po angielsku , po niemiecku to berg , ale zakonczenie berg to również inna nacja , szczególnie jak sie zaczyna na gold .

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-06-2024 [11:59] - Ijontichy | Link:

@Zbyszek_S społka akcyjna z oo już kupił wiadro wazeliny...i zastosował.
Ilu was tam jest w tej spólce? Bo tematów obskujecie przynajmniej kilkanaście.