Ostateczne wyniki. Czyj mandat cieszy/nie cieszy

Lista europosłów podana została w Dorzeczy.pl

A teraz subiektywnie ode mnie:

Mandaty z listy KO:
Mówiąc językiem znanej i lubianej przez tą formację gazetki wybiórczej, rzec by można szanownym europosłom z KO: wyp...lać!

Mandaty z listy PiS, generalnie i w większości cieszą jako mniejsze zło niż zbieranina 13 grudnia:
CIESZĄ przede wszystkim:

Beata Szydło - świeżo upieczona Pani europosłanka stała na czele rządu, który zapowiadał gruntowną reformę państwa oraz prezentował postawę wyraźnie eurorealistyczną. Niestety, nie wiadomo dlaczego, pani Szydło zastąpiona została na stanowisku premiera przez niejakiego Mateusza M, klepiącego wszystkie euro-niemieckie niedorzeczności.

Patryk Jaki - jeden z najbardziej pozytywnych, wybitniejszych, rozsądniejszych (choć nie w pełni doceniony) ludzi w Polsce. Pełen szacunek!

Daniel Obajtek - człowiek, który doprowadził firmę Orlen do sukcesu.

NIE CIESZĄ:

Waldemar Buda - facet stojący w rządzie wspomnianego Mateusza M. na czele resortu odpowiedzialnego w szczególności za mieszkalnictwo. Resort pod jego kierownictwem wykazywał się obojętnością wobec poważnych problemów mieszkaniowych (sytuacja osób, które zainwestowały w mieszkania w systemie budownictwa społecznego, a którym uniemożliwia się dojście do własności tychże lokali). W resorcie tym powstawały projekty ustaw zgodne z interesami lobbystów (klepane jednogłośnie przez sejm, w tym PO-PiS).

Michał Dworczyk - jedna z twarzy tzw. strasznej pandemii i tzw. cudownej szczepionki.

Mandaty z listy Konfederacji, generalnie cieszą:
CIESZY PRZEDE WSZYSTKIM:

Grzegorz Braun - przy wszystkich kontrowersjach i ekstrawagancjach człowiek, który zachował się przyzwoicie podczas czasów tzw. strasznej pandemii i bezczelnego moralnego szantażu z tzw. cudowną szczepionką.
Pan Braun to również obiekt ataku ze strony tępej swołoczy, której gaszenie świeczek kojarzy się ze zbrodniami z czasów II wojny i obozami zagłady. W tym miejscu do tępej swołoczy rzecz można językiem ich ulubionej gazetki: wyp...lać!

Warto wspomnieć, że Konfederacja była jedyną siłą w sejmie, która głosowała przeciwko ustawie wysmażonej przez euroentuzjastyczny rząd Mateusza M. umożliwiającej obejmowanie całych miast zakazami poruszania się samochodami (tzw. strefami czystego transportu).

Mandaty z list Trzeciej Drogi i Lewicy:
Jeśli chodzi o tego rodzaju zjawiska społeczne - patrz: komentarz do listy KO.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-06-2024 [14:09] - Kazimierz Kozio... | Link:

Powtorka z tragifarsy. Znow beda szkodzic. 15 eurooslow, ktorych z powrotem wprowadzono na partyjna synekure. Sprawdzili sie ze beda “za a nawet przeciw” w sprawie kazdego szwindlu ponad podzialami partyjnymi w imie interesu globalnej specobergupy trzymajacej wladze.
To oni, 15 wespol z 31 polskimi eurooslami – zadaniowana koalicja ponad podzialami, w kwietniu 2021 poparli postnazistowskie regulacje segregacji sanitarnej niewyszczepionych – paszporty kowidowe – stygmatyzacje niewyszczepionych.
7 z PIS: Bielan, Brudzinski, Rzonca, Szydlo, Tarczynski, Wisniewska, Zlotowski
8 z KO+lewackie zlogi: Adamowicz, Arlukowicz, Bielan, Jarubas, Kohut, Kopacz, Lewandowski, Lukacijewska
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-06-2024 [14:13] - Chatar Leon | Link:

Zastanawiam się, czy partyjne tłuki z Nowogrodzkiej wyprowadzą jakieś wnioski z sukcesu Konfederacji oraz z olania eurowyborów przez Polskę wschodnią.

Obrazek użytkownika Es

10-06-2024 [15:05] - Es | Link:

Pallade wyliczył, że na podstawie wyników eurowyborów, pis mógłby objąć ponownie rządy gdyby urządzić przedterminowe wybory, więc na idącą w tę stronę, refleksję raczej bym nie liczył

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-06-2024 [15:19] - Chatar Leon | Link:

Wielu domorosłych ekspertów od wszystkiego (zwanych dziennikarzami, celebrytami itd...) pewnie takie wyliczenia robi (oczywiście w głowie przeanalizowali w ciągu paru minut wszelkie niuanse z geografią okręgów wyborczych i oczywiście przewidują przyszłość w kwestii tworzonych koalicji).
 

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2024 [14:57] - Pers | Link:

//Mandaty z listy PiS, generalnie i w większości cieszą jako mniejsze zło niż zbieranina 13 grudnia://
Skazani prawomocnym wyrokiem wysłani w nagrodę do Brukseli to faktycznie mniejsze zło...

//Daniel Obajtedk - człowiek, który doprowadził firmę Orlen do sukcesu.//
Monopolistę do sukcesu doprowadziłby nawet straganiarz handlujący pietruszką.

Ja bym cały knesejm i knesenat chcanukowvow wysłał do Brukseli z biletem w jedną stronę.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [15:59] - sake3 | Link:

Wybory odtrąbione,jak zwykle więc zaczęła się rytualna jazda po PiS.Panowie z NB którzy  codziennie przez 8 lat uroczyście zapowiadali ,że ,,PiS nie dostanie mojego głosu'' zamiast się cieszyć,że inne formacje na które głosowali dostarczyli do PE ich ulubionych kandydatów ponownie zajmują się ,,tłukami z Nowogrodzkiej''i czy wprawdzie,,mnjejszym złem''  ale zawsze i tak złem jak pani Szydło.Panów z NB nie interesuje ,że do PE dostały się takie okazy praworządności jak Sienkiewicz,Kierwiński,czy Szczerba z których ,,osiagnięciami'' w rozwalaniu Polski już chyba zdążyliśmy się zapoznać. Panów z NB nie interesuje że nadal tacy ludzie będą forsowali antypolskie postawy i bruździli, donosili jak dotychczas.Jakie będą zachowania posłów z Koalicji czy przystawek takie będzie traktowanie Polski w Europie.Was to nie porusza? Co będzie symbolem Polski w europarlamencie?Biedroń z łbem pomalowanym na czerwono i gębą zaklejoną taśmą? Paniuśka Pihowicz waląca pięściami pięściami w mównicę?Idiota Szczerba? Pijaki i wielbiciele białego proszku z KO.błagające UE o sankcje na Polskę i zagłodzenie Polski razem z Niemką Barley? Wszystko byle nie PiS prawda?.To jest wasza dewiza i już dziś wprowadzacie ją w życie.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-06-2024 [16:29] - Chatar Leon | Link:

Ej Babcia, Babcia...
Długich i zdrowych lat życia i smacznej Lavazzy!

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [17:00] - sake3 | Link:

Za życzenia dziękuję , miło że ktoś myśli o moim zdrowiu i miłości do kawy.Teraz jednak z Lavazzy przerzuciłam się na afrykańską Kimbę.A żyć zamierzam rzeczywiście długo żeby móc podziwiać waszą naszoblogową nienawiść do PiS..Macie już nawet sojusznika na równoległym blogu pani Ujejska.Możecie połaczyć swe siły w antypisowskim ujadaniu,ale proszę pomyśleć,że PE to nie tylko parlamentarzyści z Polski.Kształt UE będzie pochodną decyzji z wielu krajów,a kształt Europy wynikiem walki o Europę Ojczyzn.Sądzi pan,że ta walka się uda? Nie warto więc pastwić się nad ,,tłukami z Nowogrodzkiej'',bo oni właśnie są w Europie tymi którzy o taką Europę będą zabiegać 

Obrazek użytkownika Kaczysta

10-06-2024 [15:59] - Kaczysta | Link:

PiS w USA 51% w Kanadzie 46% Na Białorusi i w Rosji ogromna przewaga PO. Największą gwiazdą w Moskwie - Kierwiński

Obrazek użytkownika Zofia

10-06-2024 [16:44] - Zofia | Link:

Proszę mnie nie rugać za to pytanie, bo nie mam nic przeciwko Konfederacji -"Dlaczego oni nie chcą wejść do rządów (zarówno PiS-u jak i obecnie rządzących?" Osobiście źle oceniam tą zbieraninę rządową i sejm. Konfederaci weszli nawet z rotacyjnym marszałkiem. Ale do rządu już nie. Czyżby budowali nową partię z nowym programem ? I są po prostu cierpliwi do zbudowania nowego państwa polskiego?

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2024 [17:22] - sake3 | Link:

@Zofia.....Nie są cierpliwi uważają się za lepszy sort.Jasno wyłożył to na NB ich propagandysta GPS podając ich przyszłościowy program.Po zwycięstwie Koalicji po exposee premiera pan Bosak w swojej wypowiedzi wyraźnie i jasno dal do zrozumienia, że Konfderacji będzie dążyła do delegalizacji PiS-u w celu przejęcia jego konserwatywnego elektoratu podkreślił to pan Braun atakując bezpardonowo w nienawistnym przemówieniu pania Witek Posłowie Konfederacji zapraszani do debat w TVRepublika zawsze pokazywali niechęć i pogardę w stosunku do PiS a Korwin wręcz chwalił się nienawiścią do Kaczyńskiego.Wcale nie wiadomo do jakiej frakcji w PE zapisze się KOnfederacja.Dopiero wtedy będzie wiadomo czy jest obrotowa..

Obrazek użytkownika Pers

10-06-2024 [22:08] - Pers | Link:

@sake
//Posłowie Konfederacji zapraszani do debat w TVRepublika zawsze pokazywali niechęć i pogardę w stosunku do PiS//

No widzisz... Jednak nie nadaję się do Konfederacji bo ja żywię "niechęć i pogardę" do PO- PiSu
Czyli jestem w 50% Konfederatą :)))

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-06-2024 [23:00] - Chatar Leon | Link:

Bardzo dobre pytanie!
Ze swej strony mogę odpowiedzieć jedynie, że problem polega na .... przedszkolu.
Przedszkole pisowskie woła: ruskie onuce!
A przedszkole "Konfederacja" krzyczy: Nigdy nie zawrzemy koalicji z PiSem!
Aczkolwiek w swym wykształceniu elementy pedagogiczne posiadam, specem od pedagogiki przedszkolnej (typu PiS lub Konfederacja) nie jestem.