Atrapy demokracji czyli jak zostałam piratem

Od dawna z przykrością obserwuję pracowników zarządu oczyszczania miasta którzy gołymi rękami wygrzebują śmiecie z betonowych koszy przy skwerku na rogu Poznańskiej i Wspólnej w Warszawie. Ktoś nie pomyślał żeby te kosze miały metalową wkładkę umożliwiającą wyjęcie i przesypanie śmieci bez fizycznego kontaktu z nimi. Jeżeli pracownicy używają nawet gumowych rękawiczek nie chronią one przed skaleczeniem rozbitym szkłem, które przecież wrzuca się do kosza ( no bo gdzie?). Takie skaleczenie grozi gangreną . Próbowałam uczulić na tę sprawę urzędniczkę gminy Śródmieście ale odpowiedziała że nie będzie ze mną o tym rozmawiać bo nie mam w tej sprawie interesu prawnego. Nie zrozumiałam więc objaśniła, że gdybym była sprzątaczką (a czemu nie?), skaleczyła rękę szkłem, dostała gangreny i obcięto mi tą rękę to miałabym wówczas interes prawny. Gdybym natomiast wiedziona troską o anonimowych dla mnie pracowników zakładu oczyszczania miasta na własny koszt zainstalowała w betonowych koszach metalowe wkłady zostałyby one tego samego dnia wywiezione na śmietnik.

Tak jak regularnie wywozi  się na śmietnik poidła dla ptaków, które dobre dusze umieszczają na rzeczonym skwerku. Nikogo nie obchodzą cierpienia ptaków w upalne dni. Troska o braci mniejszych realizowana jest w Polsce przez posłanką Jachirę wygłaszającą  brednie na temat gwałconych krów. Ta sama gmina kazała wywieźć karmnik dla ptaków, który umieściliśmy na trawniku naszego wewnętrznego podwórka wielkomiejskiej kamienicy, a gdy posadziłam koło śmietnika drzewko, to gdy podrosło zostało wycięte. Otrzymałam z gminy pismo, że są zobowiązani likwidować pirackie (sic!) nasadzenia. W ten oto sposób zostałam piratem. Nie powinnam się temu dziwić. Gdy w liceum, w którym pracowałam zorganizowaliśmy z kolegami (bezpłatne oczywiście) kursy przygotowawcze do egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie, jedyną troską dyrektora było jak tę inicjatywę utrącić. Odmówiono nam udostępnienia klas na zajęcia więc przenieśliśmy spotkania do prywatnych domów. Ja na przykład prowadziłam lekcje na tarasie domu, w którym mieszkałam a dzieciaki dostawały kanapki i herbatę. Dyrektor szalał. „ Co panią obchodzą ich egzaminy i studia, niech idą na płatne korepetycje czy jakieś kursy” – wrzeszczał.

Ta sama gmina Śródmieście zawraca głowę ludziom tak zwanym funduszem partycypacyjnym. Przeznacza się niewielką sumę żeby pozwolić obywatelom decydować w niezwykle istotnej dla nich sprawie na co wydać te pieniądze. Na przykład czy obywatele chcą na klombie posadzić bratki czy stokrotki. Albo czy chcą wydać pieniądze na ścieżki rowerowe czy na sadzenie drzew. W sprawie bratków miałabym być może interes prawny gdybym w tym głosowaniu uczestniczyła. Nigdy jednak nie uczestniczę w żadnych fikcjach bo tak jak nie lubię piwa bezalkoholowego i wyrobów czekoladopodobnych tak nie interesują mnie atrapy i namiastki demokracji.

Jest wiele podobnych sytuacji. Na przykład zwracałam się kiedyś do prokuratury w sprawie chorej starszej bezradnej osoby bezczelnie okradzionej przez sprytnego hodowcę koni. Pomimo ewidentnych dowodów przestępstwa prokuratura przysłała mi zupełnie bezsensowne pismo umarzające postepowanie. W piśmie tym stwierdzono, że to ja rzekomo niekorzystnie rozporządziłam swoim mieniem pod wpływem porad oszusta. Widać było, że wpisano mechanicznie moje nazwisko do szablonu umorzenia dochodzenia nawet nie zapoznając się z moim pismem oraz dowodami.

Zauważmy że w telewizji umieszcza się płatne reklamy nawołujące do interweniowania w sprawach pokrzywdzonych dzieci czy osób starszych i bezradnych. To tylko gra pozorów. W praktyce prawie każda interwencja kończy się tak jak w opisanym wyżej przypadku. Swego czasu propagowano hasło: „myśl globalnie- działaj lokalnie”. Hasło to miało moim zdaniem znaczyć: „ myśl sobie co chcesz bo i tak, choć teoretycznie jesteś suwerenem, praktycznie nie masz wpływu na politykę i bieg wydarzeń, a zajmij się dokarmianiem kotków na podwórku”. Okazuje się, że dokarmianie kotków też jest poza naszym zasięgiem. Pewnego dnia na podwórku pojawił się sprowadzony przez administrację łowca z pętlą polujący na koty. Wprawdzie łowca został przez nas przepędzony lecz obrażone koty wyniosły się na inne podwórka. Teraz po naszym podwórku paradują szczury.

Powiedzmy, że ktoś z dobrego serca dokarmia zaniedbane dzieci sąsiadów. Może narazić się na poważne przykrości. Nie ma na to zgody Sanepidu, nie ma badań, a każda taka bezinteresowna  inicjatywa jest właściwie bardzo podejrzana. Przecież  gdyby dobroczyńca miał rozum i odpowiednie koneksje założyłby fundację, wyciągał dotacje z budżetu, zatrudniał w fundacji znajomych i rodzinę i brylował w telewizjach. Natomiast gdyby ktoś z dobrego serca douczał matematyki czy angielskiego te same zaniedbane dzieci sąsiadów mógłby narazić się na podobne perypetie jakie miał masztalerz z pewnej stadniny, który kupował kolegom z pracy bułki na śniadanie. Okazało się, że choć koledzy nie płacili za tę usługę powinni odprowadzać podatek od „nienależnej” korzyści, którą uzyskali.

Powiedzmy, że ktoś ma pomysł jak usprawnić działanie jakiejś instytucji i chciałby tym pomysłem się bezinteresownie podzielić. Nikt nie zechce go nawet wysłuchać. Pewien znajomy profesor uniwersytecki antyszambrował w różnych instytucjach w sprawie reformy programu matematyki. Delegowano do rozmów z nim jakieś urzędniczki, które co chwila patrzyły na zegarek. Zniechęcił się trwale do działania pro bono. Ja też mam swoją maleńką idée fixe. Jestem przekonana, że powinno się w Polsce prowadzić hodowlę i tresurę psów rasy bloodhound dla poszukiwań osób zaginionych. Psy tej rasy mają wielokrotnie lepszy węch od owczarków niemieckich czy labradorów, poza tym potrafią odróżnić zwłoki od osób żyjących i to zasygnalizować. Sprowadza się je w razie potrzeby z Niemiec płacąc za to ogromne sumy. Naprawdę znam się na psach ale co z tego. Nikt nie będzie słuchał pirata, czyli osoby nieuprawnionej instytucjonalnie do przekazywania wiedzy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [09:49] - Czesław2 | Link:

Napisał Pan marynarz z Gdyni, że my, jako naród jesteśmy za naiwni, aby radzić sobie z unią. Nie, nie zgadzam się, a ten wpis to potwierdza. W Polsce ilość squr...nów przekracza wszelkie normy światowe i to jest przyczyną upadku kraju. Do tego na przeciwnym biegunie porażająca głupota.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [10:20] - sake3 | Link:

Może nie tyle porażająca głupota co porażająca podatnosć na prymitywną propagandę.Przykładowo elektorat z Turowa czy Jagodna.. 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [10:47] - Czesław2 | Link:

Sake, to tylko gra słów, faktycznie to samo. Natomiast walka urzędników wszelkiego szczebla z inicjatywą ludzi będzie przez squr... prowadzona do ostatniego trupa. Z tego żyją jako pasożyty.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [10:52] - Czesław2 | Link:

Niedawno nasza światła minister klimatu w wywiadzie stwierdziła, że zagrożenia brakiem energii w Polsce nie ma, gdyż będzie robiona z prądu. To jest stan totalnej głupoty zdecydowanej większości urzędników. Dlatego są przez globalistów wystawiani do rządzenia.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [11:18] - sake3 | Link:

@Czesław2.......W każdej pracy tak jest i to nie od dziś,że miernoty zawsze pokonają tych co wykazują inicjatywę.Proszę wskazać kto w obecnym rządzie wykazuje choć minimum wiedzy i kompetencji.Ale z jaką determinacją walczą z tymi co skład swojej pracy do Polski wnieśli.Co obecny rząd ma dla takich jak Obajtek,Glapiński i innych oprócz Trybunałów Stanu i więzienia? Jak niszczy się wartościowych ludzi? Kto ich ma zastąpić albo zastępuje? Może paniusia Henning-Kloska której ustawę musiał pisać lobbysta i jeszcze siedzieć z nią na sali,żeby się nie zbłaźniła? Może paniusia Zielińska którą w Brukseli rozpierała radość bo wdroży Fit for90 ekspresowo? Zlbo Lask co o niczym nie ma pojęcia w roli eksperta? Teraz Polska stała się rajem dla pasożytów i idiotów którym basuje i których popiera zmanipulowanych ,,obiecankami'' elektorat.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [11:37] - Czesław2 | Link:

Henning-Koska jest po prostu cyniczną idiotką, natomiast MM podpisując Zielony Ład  , zgadzając się na uwspólnotowienie podatków, na likwidację węgla i gazu, samochodów spalinowych ( podobno bez poinformowania rządu,  ale nie wierzę ) jest po prostu zdrajcą. I proszę nie pisać, że tego nie zrobił  bo wielokrotnie tutaj podawano nawet daty. On  jako bankowiec nie jest idiotą.
Kaczyński stwierdził, że Pis przerżnął wybory przez ustawę o aborcji. Więc albo jest głupi  albo cynicznie chroni Tuskowego doradcę MM.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [11:48] - sake3 | Link:

@Czesław2......Czy widzi pan w moim komentarzu choć wzmiankę w której piszę nie ,,tego nie zrobił''? Nie ja podałam tylko,że teraz z szumem przyjmiemy,przyjęliśmy? Fit for90 forsowany przez Polskę w Brukseli. Dlaczego pan się nie odniósł do tej pionierskiej  inicjatywy wychodzącej z Polski i pewno już obowiązującej? Nie będziemy dyskutowac jak sobie z tym fantem poradzimy?

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [11:58] - Czesław2 | Link:

@sake3 W tym konkretnym wpisie nie negowała Pani pasoźytniczych działań MM, ale poprzednio nagminnie,  stąd moja uwaga. Ale mówiąc, że Tusk to zdrajca, naleźy oddać też cześć MM. Krótko mowiąc, nie ma na kogo głosować, przynajmniej w moim okręgu,  i to jest motto moich wpisów.
Działanie Morawieckiego po fakcie jest cyniczne, gdyż przecieź nie miał większości. Ale mógł postawić kilka wet. Nie zrobił tego  jak wszystkie zdradzieckie globalistyczne rządy Europy.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [12:33] - sake3 | Link:

@Czesław2......I znowu muszę zaprzeczyć.W poprzednich wpisach istotnie często poruszałam temat MM,ale nie w kontekście jaki mi pan przypisuje.Ja długo i,wytrwale ale niestety bezowocnie starałam się przekazać że na takie działanie MM złożyło się wiele czynników. Zbyt wiele było ataków ze wszystkich stron na PiS i Morawieckiego którego nawet żeście tu na NB chcieli powiesić. Ataki na rząd ze strony UE były aż nadto widoczne,wsparte przez polskich europarlamentarzystów donosami ,żebraniną o sankcje i kary. Czy w kraju było lepiej? Co mógł zrobić rząd atakowany ze wszystkich stron? Przecież gdyby MM tego nie podpisał to i tak by na nim psy wieszano,że nie podpisał.Tu chodziło tylko o jedno,by rząd obalić na życzenie paniusi Leyen i to się udało.Czy ktoś raczył zapoznać się z głosowaniami Polaków w Europarlamencie? Kto był ,,za'' tym zielonym Ładem.Ano ,wszyscy z EPL.Jak wychwalono taką kreature jak Timmrmansa rzekomego ,,przyjaciela Polski? I czy obecnie ktoś śmie nawet skrzywić się na Fit for 90?To dopiero będzie jazda,którą idiotka Zielińska cała w skowronkach zapowiada Nikogo ta paniusia co chce zwieszać kabel z drugiego piętra do naładowania samochodu nie denerwuje,nikt jej nie krytykuje,tylko nadal atakuje zbrodniarza wszechczasów Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [12:54] - Czesław2 | Link:

To po cholerę Morawiecki rządził? Mógł od razu przekazać władzę żydom. Nie przyjmuję Pani narracji. Polemika bez sensu.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [13:07] - sake3 | Link:

I to własnie jest gwóźdź każdej dyskusji.Jeżeli ktoś nie podporządkuje się waszej i tylko waszej narracji to znaczy że polemika jest bez sensu..Pozostaje monolog i pokorne zgadzanie się z narzuconą przez was teorią.Czy doczekam się zdanka ,,to po co jeszcze Tusk rządzi a nie przekazał rżądów Brukseli? A może już przekazał tylko nie chcemy w to uwierzyć.Istotnie polemika bez sensu zwłaszcza w uśmiechnietej Polsce..

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [13:09] - Czesław2 | Link:

Sama Pani działa według tego schematu.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [13:21] - sake3 | Link:

Ani nie działam,ani wg schematu.Obserwuję ,czytam komentarze i wyciagam z nich wnioski,przekazuję własne przemyslenia.Nie twierdzę,że to ja mam zawsze rację jeśli komentuję.Demokracja jak na razie pozwala mi na taką samodzielność..

Obrazek użytkownika Darek65

25-03-2024 [08:54] - Darek65 | Link:

Czesław
Tusk i Morawiecki, jak się teraz okazuje, to dwie strony tego samego medalu. Różnica polega tylko na tym, że Tusk się nie kryje z tym, kim jest i dla kogo działa. Morawiecki, to był wybór PIS-u, partii, która dostała ogromne poparcie na podstawie obietnic. Ludzie myśleli, że będzie ich broniła, będzie uczciwie pilnowała interesów Polski.

Obrazek użytkownika juur

23-03-2024 [18:15] - juur | Link:

Grzegorz Braun zwrócił moją uwagę na coś z czego nie zdawałem sobie sprawy i nie przywiązywałem do tego wagi. Zrozumiałem dzięki niemu, że 'układ okrągłostołowy"  to robocza nazwa dla "koalicji chanukowej", która jest nadrzędna. Spojrzenie z tej perspektywy wyjaśnia prawie wszystko co się działo, dzieje i jaki jest cel. Rozpatrywanie z tej perspektywy kto jest większym zdrajcą Morawiecki czy Tusk nie ma sensu bo to monolit, "koalicja chanukowa".
O ile cały ten układ nie dostanie od nas kopa w d..... to nie ma nadziei  na to, że przetrwamy jako państwo narodowe.

Obrazek użytkownika Czesław2

24-03-2024 [07:15] - Czesław2 | Link:

@juur Czasem niepotrzebnie można się zapętlić. Ja od kilku lat zwracam tu uwagę  że ten rympał w mediach to teatr dla ubogich umysłowo. Czasem, ale rzadko, ktoś popełni niedyskrecję i drugie dno tego  kto nami rządzi wychodzi na wierzch.
Sądzę, że niedlugo  wzorem Rosji i Chin  system globalny zostanie domknięty, obojętnie jak, albo wojna, albo internet bez mowy nienawiści. Ci  którzy uzbroili Hitlera i Stalina wiedzą, jak to zrobić.
Media pomału zamykają się na jakiekolwiej komentarze. Po Niezależnej w Polityce. Za kilka lat nie będzie innych mediów  tylko globalne i ich podwykonawcy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-03-2024 [07:49] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Żadko"
Cóż takiego to słowo określa?

Obrazek użytkownika Darek65

25-03-2024 [08:58] - Darek65 | Link:

Juur
Pierwsze, co robi "okupant", to w bardziej lub mniej jawny sposób, wprowadza swoje symbole. Takim symbolem okupacji jest pałac Stalina w Warszawie. On nie został postawiony przypadkowo, on miał być widoczny z daleka i pokazywać, kto jest najważniejszy. Zapalone świece chanukowe w Sejmie maja taka samą symbolikę.

Obrazek użytkownika juur

25-03-2024 [12:38] - juur | Link:

Od jakiegoś czasu w nachalny sposób legenduje się tezę, że rządzą nami idioci i  gdyby nie to, to byłoby ok. I to nie ma najmniejszego znaczenia czy są to "naturalne talenty", czy po specjalnych kursach czy też kreacje na idiotę.  Chyba nie znajdzie się osoba, która uwierzy, że np. Paulina Hennig-Kloska, Urszula Zielińska, Barbara Nowacka czy Dariusz Joński  o czymkolwiek decydują. Ba nawet najtwardszy elektorat PIS-u wpisuje się w tą narrację głosząc, że Morawiecki to idiota i dał się oszukać.
Mówiąc inaczej, teza, że rządzą nami idioci ma przykryć, to że zarządza się na dużą skalę emocjami idiotów i naiwniaków, którymi można dowolnie manipulować.
Trzeba przyznać, że "chnukowa koalicja" robi to niezwykle sprawnie i konsekwentnie osiąga zakładane cele.

Obrazek użytkownika juur

23-03-2024 [17:59] - juur | Link:

W moim mieście największym pracodawcą jest Urząd Miejski. Jeżeli uzupełnię informację, że jest to Gdańsk to każdy już wie jacy to Polacy i  widać to, nie tylko przy okazji wyborów ale zwłaszcza na co dzień.

Obrazek użytkownika tricolour

23-03-2024 [11:35] - tricolour | Link:

@sake

A co sądzisz o bezczelnych wypierdkach o twarzy eurognidy?

Jeżeli to nie jest podatność, to znaczy, że jest wrodzone. A jeśli wrodzone, to czym był przodek? Albo tyłek.

Obrazek użytkownika izabela

24-03-2024 [06:16] - izabela | Link:

@ sake3 (10.20) 
Podcinają gałąź na której siedzą. Przypominam dowcip. Baca siedzi na gałęzi i odpiłowuje ją od strony drzewa. Baco spadniecie - mówi przechodzący turysta. Baca nadal piłuje i oczywiście spada wraz z gałęzią. Siedzi na ziemi i się dziwuje: " Prorok jakiś- ki diabeł" mówi. 

Obrazek użytkownika Jan1797

23-03-2024 [11:55] - Jan1797 | Link:

@Czesław2 -23-03-2024 [09:49] -,
!00/100, to jest właśnie scenariusz po ostatnie zdanie. Jeżeli na przestrzeni wieków zabierało się na pokład każdego do nas uciekiniera, bez kosztowo i bez obowiązkowo dla niego to zasada kropli przelewającej wiadro, jak ta szelmy Szeli, musiała nastąpić.
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-03-2024 [10:10] - NASZ_HENRY | Link:

 

Wybory  ( w Rosji, Polsce itd) to atrapa demokracji😉  
 
 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

23-03-2024 [11:05] - Marek Michalski | Link:

Tylko w Rosji i Polsce? Władza mediów zniekształcających rzeczywistość oraz systemy wyborcze z progiem, listami partyjnymi i liczeniem wg d'Hondta to nie tylko Polska specyfika. Nie wspominając np.o nocnym liczeniu głosów korespondencyjnych w ostatnich wyborach, w dojrzałej amerykańskiej demokracji.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [11:28] - Czesław2 | Link:

Dojrzała, dojrzała. Już wyborów nie trzeba pomału.

Obrazek użytkownika izabela

24-03-2024 [06:23] - izabela | Link:

@ NASZ_HENRY (10.10) 
Ordynacja sprzyja fikcyjności wyborów. W systemie JOW liczenie głosów odbywa się publicznie, pod jupiterami, pod czujnym okiem dziennikarzy i zainteresowanych. Nie ma możliwości oszustwa na poziomie komisji, ani przy przeliczaniu wyników w centrali. To bliższe demokracji bezpośredniej. Demokracja bezpośrednia też ma swoje wady, jak wszystko na tym świecie. Ale nie jest atrapą.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

23-03-2024 [10:40] - RinoCeronte | Link:

Jeszcze nie czas na przyrównanie Polski i Rosji! Może jednak do tego nie dojdzie...

Obrazek użytkownika izabela

24-03-2024 [06:30] - izabela | Link:

@ RinoCeronte ( 10.40)
Rosja od wieków jest nieporównywalna do niczego. Tym bardziej należy podkreślać nieliczne cechy wspólne z tym krajem. Tak jak należy przypominać kto wprowadzał aborcję na żądanie dla ludności ( Hitler) albo palenie czy aresztowanie niewygodnych  książek ( też Hitler). Taki argumentum ad hitlerum, choć podobno jest nieelegancki czasami działa otrzeźwiająco 

Obrazek użytkownika Marek Michalski

23-03-2024 [10:58] - Marek Michalski | Link:

Pierdzistołki są gorliwymi przydupasami systemu. Raz, że mają poczucie awansu społecznego, gdyż posiadły wiedzę wyłożoną z pozycji marksizmu rzekomo kulturowego, dwa: dzięki władzy nad Polakiem szarakiem, trzy: z powodu przywileju etatu państwowego.
„Nie będzie ze mną o tym rozmawiać bo nie mam w tej sprawie interesu prawnego” to popularna formułka. Od „Nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobisz?” różni to, że urzędnicy nierzadko nie mają poczucia rzeczywistości. Spotkałem się z tym w urzędzie, gdy w sprawie drogi gminnej gmina rzekomo nie była stroną i była to interpretacja w całym urzędzie, podobno oparta na wyroku NSA (wskazania źródła tej wykładni nie dostałem). Spotkałem się z tym i w prywatnych rozmowach z absolwentami „kursów darcia łacha dla gojów”.
Wejście do UE jest często postrzegane jako podniesienie standardów. Prawda jest inna. Przyjęto równie fałszywą doktrynę państwa za dobra monetę. Mamy nowy totalitaryzm marksistowski, który od starego różni się większą szczelnością.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-03-2024 [11:27] - Czesław2 | Link:

Żeby było dowcipniej, oni potem wybory organizują. I liczą głosy. Na siebie.

Obrazek użytkownika izabela

24-03-2024 [06:40] - izabela | Link:

@ Marek Michalski (10.58)
Bardzo groźny jest zielony totalitaryzm. Prowadzi wprost do Wielkiego Głodu ( Holodomor ) jaki był na Ukrainie w wyniku działań Stalina. Również być może do Wielkiego Zimna. Jedyna nadzieja w rolnikach Europy. 

Obrazek użytkownika Czesław2

24-03-2024 [07:30] - Czesław2 | Link:

Zgadza się. Dlatego Morawiecki przede wszystkim parasol ochronny założył na blokersów. Tym spodobem ludzie w miastach nie wiedzą, lub nie chcą wiedzieć co się dzieje z powodu Zielonego Ładu. Cały gniew poszedł na przedsiębiorców za podwyžki cen. Ci nie byli chronieni.. Rolnicy i mieszkańcy wsi nie mając kasy na opał pierwsi dostrzegli działania globalistów.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

24-03-2024 [10:43] - Marek Michalski | Link:

@Izabela @Czesław2 Skłonili mnie Państwo do przypomnienia chronologii. Gotowanie żaby trwa już chwilę...
https://naszeblogi.pl/69687-go...

Obrazek użytkownika Zofia

23-03-2024 [12:55] - Zofia | Link:

Te przykłady przytoczone przez Panią Izę tyczą  nie tylko lokalnych urzędników ale "ogólnopolskich ". Podam trywialny przykład - urzędnik, który codziennie potyka się o wystającą płytę chodnikową nie przywiązuje wagi do tego, bo to nie jego działka a kolegi czy w urzędzie czy w spółdzielni. W mojej miejscowości na cokole reklamy, chuliganeria namalowała swastykę (widać ją i z ulicy i z chodnika). Jakie było moje zdziwienie, kiedy na górze tej reklamy powieszono dużych rozmiarów plakaty z obliczem kandydatów na Prezydenta miasta i na Radnego. Nikomu to NIE PRZESZKADZA! Nawet nie oburza! To tak jak z tymi ( mam na myśli wierzących katolików) co w jeden dzień są za aborcją i pigułką "dzień po" a wczoraj kroczyli w zadumie na Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Nie mogę zrozumieć sumień tych ludzi. Dałam autentyczny przykład, 

Obrazek użytkownika paparazzi

23-03-2024 [17:11] - paparazzi | Link:

To co pani opisuje to jakaś aberracja humanizmu. Brak empatii, logicznego rozumowania dla wspólnego dobra.
Łatwo popaść w mizantropie. Prawdopodobnie wraz nadchodzącą wojną te problemy znikną.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika sake3

23-03-2024 [18:03] - sake3 | Link:

Niewygodne kosze na śmieci,dziura w chodniku,niewłaściwie umieszczone zdjęcia i reklamy.To oburza lokalne społeczności,mówi się o braku humanizmu.Nikt jednak nie oburzył się na tragiczny fakt-w Łodzi podpalono siedzącego na przystanku drzemiącego  mężczyznę.Sprawca patrzył z ciekawością i spokojem jak mężczyzna płonie i umiera,po czym nie spiesząc się odjechał.Nie sposób zidentyfikować zmarłego mężczyznę.i ustalić jego tożsamości.

Obrazek użytkownika Hornblower

26-03-2024 [11:38] - Hornblower | Link:

Całe to unijne i krajowe bajdurzenie o społeczeństwie obywatelskim, o inicjatywach lokalnych, deinstytucjonalizacji i innych pięknych ideach to jedynie bajdurzenie. Urzędnikom to nie jest do niczego potrzebne, wręcz przeciwnie, jest to dla nich realne zagrożenie. Żeby ludzie sami o czymś decydowali? No, nie. Urzędnicy przecież wiedzą lepiej. I tak to idzie z góry w dół. Od Brukseli do gminy. Każdy szczebel dodaje swoją cegiełkę. I z tych cegiełek powstał solidny mur, nie do przebicia dla obywatela. Mur jest solidny, ale na  wszelki wypadek wszyscy nadal tępią jak mogą, wszelkie tzw. inicjatywy obywatelskie. 

 i co tam