@Smieciu to nie PiS-owski mity upadają, to upada Polska

Wiesz @smieciu, dlaczego jeszcze nasz świat istnieje. Bo mamy doktrynę MAD. Żadne państwo nie odważy się nacisnąć guzika, bo mamy równowagę i byłoby to równoznaczne z likwidacją również własnego kraju. ROWNOWAGA! Czy uważasz, że równowagą była zmiana ustawy i wybranie na miejsce sędziów TK w czerwcu 2015 roku 5 nowych sędziów, których kadencje kończyły się już po wyborach? A czy wiesz, że wtedy równowaga w TK sędziów z nadania PO była 14:1. Równowaga jak rudy volksdeutsch to rozumie a jakis idiota, prof. prawa mówi o sędziach dublerach! Podobnie jest z TVP. Nie wiem może jesteś za młody, ale pamiętam, kiedy jeszcze nie było TV Republika, za poprzednich rządow rudego volksdeutscha, jedynym medium broniącym, choć w niewielkim stopniu PiS, była TV Trwam. Pamiętasz, że ich nie wpuszczano na konferencje prasowe? Jakie były protesty, bo nie chcieli jej dać miejsca na multipleksie. Czy to była równowaga? Identycznie było z sędziami. Nie wiem, czy pamiętasz ten słynny filmik jak "KWIAT POLSKIEJ PALESTRY" wniebowzięty wracał z narady z PO? NIEZALEZNOSC aż biła od panów profesorów, od bezprawia!!! Oczywiście, że w sądownictwie najlepsza jest niezależność i odpowiedzialność a nie żadna równowaga, ale niestety politycy obesrali na życie na każdym kroku. Janda miała rację, że srają jej na łeb myliła się co do jednego, że nie tylko PiS, ale cala klasa polityczna, a najbardziej rudy volsdeutsch!

Dlatego dzisiaj mamy anarchie i państwo bezprawia, bo nie zadbano o równowagę. Ja od 15 lat nie włączam TVN-u. Dlaczego zabrali mi TVP? Przecież nikt nikogo nie zmuszał do oglądania TVP INFO. Ale mnie zabrali tę możliwość. Co bali się, że wyjdą na jaw ich machlojki i zdrada. Ale ten rudy volksdeutsch jest głupi. Dzisiaj w dobie informacji nie jest w stania zablokować żadnej informacji. Lepsza od blokady jest dezinformacja, która jak widać po pelikanach jest niezwykle skuteczna! Sam uważałem, że tak nachalna krytyka stała się promowaniem Tuska i odbierała absolutnie wiarygodność TVP Info, bo podobnie było z Lepperem. Jednak potrafiłem z tych informacji wyciągnąć sobie fakty pomijając resztę propagandy. Wiem, że było i jest wielu którzy łykali wszystko jak pelikany (ja się boję, że należysz do tej grupy ze strony TVN). Ale tutaj znowuż chodzi o brak równowagi w naszym „niezależnym” wymiarze sprawiedliwości. Jeśli pomówisz jakiegoś posła niesłusznie, to wtedy i tylko wtedy podaje Cię natychmiast w obronie dobrego imienia do sądu. Tusk czy Grodzki podali TVP INFO do sądu? Gdzie jest ich dobre imie? A z drugiej strony PiS i TVP Info biło piane, ale jeżeli choć połowa tego co podali w filmie RESET była prawdą, to w państwie prawa Tusk powinien stanąć bądź przed sądem bądź przed Trybunałem Stanu. Powtarzam w państwie prawa! Wiesz, że trudno nazwać mnie zwolennikiem rudego volksdeutscha, ale Kamiński i Wąsik siedzą przez Kaczyńskiego, który powinien w takim razie siedzieć z nimi. Jak uważasz czy prowokacja, której się dopuścili na koalicjantach PiS-u, a się jej dopuścili, była bez wiedzy ówczesnego premiera i jego akceptacji? I wszyscy w PiS boja się o tym głośno mówić.

Przyjmując do siebie jakieś fakty należy myśleć a nie emocjonalnie łykać każdą propagandę. Jednocześnie ostrzegam TV Republika. Uważajcie i nie stańcie się tubą PiS-u. Bądźcie rzetelną TV dla prawdziwych patriotów, którzy również widzą wiele błędów Kaczyńskiego i współwinne PiS-u w zaistniałej sytuacji. TVP Info poprzez swoja nachalna propagandę miało też wielu przeciwników wśród PiS-u a niezdecydowanych wepchnęło w łapy rotacyjnego błazna!  TV Republika musi pamiętać, że wraz z odejściem Kaczyńskiego PiS się rozleci, a wtedy możecie i wy upaść. Wiem, że teraz trudno mówić o czymś innym niż o łamaniu prawa przez rudego volksdeutscha, ale PiS a przede wszystkim Kaczyński z Morawieckim mają też swoje za uszami!
 
Pamiętajcie każdy polityk który swoje postępowanie będzie tłumaczył postępowaniem i łamaniem prawa przez przeciwników, to nie jest patriota tylko zdrajca, chcący dla partykularnych interesów swoich lub swojej partii demontować naszą Ojczyznę!!! W cywilizowanym świecie naszej cywilizacji mamy podobno trójpodział władzy. No to spójrzmy. Nasi politycy, którzy stanowią władzę ustawodawczą zawładnęli tez władzę wykonawczą, czyli rząd. Jakby tego było im mało to zagarniają też władze sadowniczą ze skorumpowanymi profesorami i doktorami bezprawia. No i najważniejszą w dobie informacji zawłaszczają czwartą władzę czyli media. Mamy więc wszystkie 4 władze w jednych rudych łapskach!!! Czy to jest demokracja czy dyktatura? Tym bardziej, że zawłaszczanie odbywa się z łamaniem elementarych podstaw prawa, przy głośnej aprobacie profesorów od bezprawia! Ostrzegam jako patriota wszystkich polityków:
 
kto przejmuje władzę absolutną, ten przejmuje także absolutna odpowiedzialność!

W końcu należy tę zasadę egzekwować!!!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [10:39] - Czesław2 | Link:

Wszystkie sondaże pokazują, że "polacy"  za uwięzienie posłów obwiniają rząd Pis. Czyli ludzie walczący z korupcją na szczytach władzy mają siedzieć. Moja ocena "polaków" od dawna jest jednoznaczna. Chcą kraść , niszczyć drugiego Polaka , niszczyć Polskę, korumpować dla własnego zysku.. I ja mam robić krok wstecz? No jaja.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-01-2024 [10:48] - Tomaszek | Link:

Czy jesteś pewny Czesławie że ta sondaże to nie są "sondaże" albo "sądaże "? A może po prostu "dorabianie mordy " ddziała jak zwykle . Tu jest problem ?

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [10:52] - Czesław2 | Link:

Nikt niczego nie jest pewny, zwłaszcza sojuszy.  . To nie pierwszy taki sondaż  no i znamy przecież wynik wyborów. Poza tym, obserwuję ludzi z otoczenia. Rozpacz.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [10:53] - Czesław2 | Link:

To nie niemcy niszczą Polskę. To polacy za kasę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-01-2024 [14:15] - Tomaszek | Link:

A tych niszczących to ktoś wybiera . Sekta wierzących w wuja ch...ja .

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2024 [10:57] - Jabe | Link:

Czy komuś walczącemu z korupcją na szczytach przy­sługuje bez­karność za nad­użycie? A zwłaszcza komuś robią­cemu to w partyjnym interesie?

Obrazek użytkownika mjk1

14-01-2024 [12:48] - mjk1 | Link:

I to jest bardzo ważne pytanie Jabe. Obrońcy uwięzionych twierdzą, że na prowokację mieli zgodę sądu. Przeciwnicy twierdzą, zaś że nie. Tak trudno dotrzeć jakiemukolwiek dziennikarzowi TV Republika do decyzji sądu i sędziego który tę decyzję wydał? Zamiast tego mamy wzajemne bicie piany.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [12:57] - u2 | Link:

Przyskrzynienie Leppera na przyjmowaniu łapówki nie było w partyjnym interesie PiS, bo wiązało się to z oczywistym rozwiązaniem rządu i rozpisaniem nowych wyborów. Leppera ostrzegł pośrednio minister Kaczmarek, który udał się na 40-te piętro Mariotta w Warszawie. Ale w oczywisty sposób było to korzystne dla Polski, aby otworzyć ludziom oczy na korupcję na najwyższych szczeblach władzy. Dlatego obecnie szajka Tuska chce przede wszystkim zlikwidować CBA i niezależną prokuraturę.

PS. Wgląd do akt przysługuje stronom postępowania, a TV Republika nie jest stroną. Pośrednio jednak można wywnioskować czy metody CBA były legalne, czy nie.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-01-2024 [13:32] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli potwierdzi się pogłoska o próbie zastosowania przez reżim podsłuchów i Pegasusów w czasie napadu na Pałac Prezydencki i wobec uczestników ostatnich wydarzeń z opozycyjnej strony, to wywlekanie sprawy Leppera sprzed lat i rozkminianie co kto mógł lub nie mógł zrobić stanie się zwyczajnie bezprzedmiotowe. Nie można bowiem własnych nielegalnych czynów tłumaczyć nielegalnymi czynami kogoś innego i to w prawie związanej z obecną tak jak są związane troki od kaleson z mocowaniem silnika.

Obrazek użytkownika Swisspola

14-01-2024 [13:54] - Swisspola | Link:

"Nie można bowiem własnych nielegalnych czynów tłumaczyć nielegalnymi czynami kogoś innego..."
Naprawdę nie można? Ależ przecież to jest standardem w polskiej polityce!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

15-01-2024 [19:24] - Imć Waszeć | Link:

To, że coś jest normą w polskiej polityce, to nie znaczy wcale, że jest normą w ogóle. po prostu polska polityka jak i prowadząca ją polska klasa polityczna jest klinicznym przykładem nienormalności. Ale nie tylko u nas tak się dzieje. Niedawno Wyrwał przytoczył artykuł z czołowej prasy ukraińskiej, w którym Ukraińcy oskarżają Polskę o współprace z Putinem w formie osłabiania Unii Europejskiej. Przypadek? Nie sądzę. Dla mnie to jest też przykład schizofrenii politycznej rozsiewanej przez ośrodki na Zachodzie jako "wartości", bowiem dla Ukrainy najpewniej to się skończy jak żądanie karpia przybliżenia Wigilii. Oczywiście żartuję z tą sugerowaną jednością "Ukraińców", bowiem to jest polityka jedynie poruskiej oligarchii głównie wyznania handlowego, polegająca na zblatowaniu swoich własnych interesów (a nie żadnego narodu) z niemieckim (też warto uściślić - niemieckich przemysłowców i finansjery) żłobem korupcyjnym w Brukseli. Dlatego mądrze byłoby poinformować niezależnymi kanałami o skutkach z tego wynikających tych wszystkich gnijących w okopach na wschodzie. Trzeba do ku... nędzy zacząć prowadzić jakąś własną politykę zagraniczną, a nie tylko liczyć, że wiecznie nadstawiając komuś du... kupimy sobie uznanie lub choćby spokój. Te czasy się definitywnie skończyły.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [13:00] - Czesław2 | Link:

@mjk1 Był wielokrotnie w mediach pokazany screen uniewinniającego  wyroku sądu którejś instancji, z uzasadnieniem, że pozwolenie było.
 Nie mogę tego znaleźć. A może już się nie da znaleźć przez googla
Wg mediów  skazano ich za nie wpisanie w jakieś rejestry fałszywych dokumentów. Można , po zdradzie oficerów SOP, domyślać się, dlaczego.
Tu jest precyzyjniej, ale tego nie wiedziałem, jeśli tak było , tzn jak zwykle mamy sprzeczne informacje
https://www.dakowski.pl/niemcy...

Obrazek użytkownika mjk1

14-01-2024 [13:42] - mjk1 | Link:

@Czesław.
Jeżeli prawdą jest to co napisał Michalkiewicz: "Nie wolno im natomiast fałszować tytułów własności, czy decyzji administracyjnych – a to właśnie zrobili", to niestety cały ten raban w mediach, jest tylko biciem piany i starannie wyreżyserowanym przedstawieniem.  

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [14:05] - u2 | Link:

Michalkiewicz: "Nie wolno im natomiast fałszować tytułów własności, czy decyzji administracyjnych – a to właśnie zrobili"

Ale, ale. Bez żadnych skutków prawnych. Nikt nie przejął żadnej własności. Piotr R. i Andrzej K. powoływali sie na znajomości w MR u wicepremiera Leppera i chełpili się, że mogą załatwić każdą sprawę. Więc prowokacja, która jest zabroniona w polskim prawie art 24 KK (tzw. podżeganie) została zastosowana za zgodą sądu. Uprawnienia do takiej prowokacji mają służby typu policja, ABW, CBA i SG. Każdorazowo za zgodą sądu.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [14:13] - Czesław2 | Link:

@mjk Korupcja została udowodniona    winni skazani  , jeden zabity. Mafia nie składa się tylko z dwóch  czy trzech ludzi. Lepper zginął  aby nie sypał.  Problem z ministrami  to klasyczny przyklad konieczności uzyskania zgody bandytów którzy doniesli na podsłuch bandytów. Dlatego zostali uniewinnieni.

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-01-2024 [14:38] - Tomaszek | Link:

To może tak prościej maczetą albo bejsbolem ? Sądy podobno takie niezależne '

Obrazek użytkownika mjk1

14-01-2024 [12:55] - mjk1 | Link:

@Czesław.
I to jest niestety najgorsza nasza cecha. Kiedyś chcieli mnie tu zlinczować, jak napisałem, że nie jesteśmy żadnym narodem. Jesteśmy zbieraniną drobnych cwaniaczków, gdzie każdemu w zupełności wystarczy, że jest sprytniejszy od drugiego. Życie niestety cały czas to potwierdza.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [13:04] - Czesław2 | Link:

Powtarzam to wielokrotnie. Pierwszy na to zwrócił uwagę bloger Trottelreiner dawno temu  mówiac, że nie ma takiego pojecia, jak Polskie społeczeństwo. Jest wykładowcà  socjologiem. Po utopieniu się w morzu pomyj, nie ma go tu.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-01-2024 [13:36] - Siberian Husky Dog | Link:

Przypominam, że Kamiński i Wąsik nie ganiali za ludźmi po ulicy z nożem, a siedzą. Natomiast syn Bodnara ganiał i nie siedzi. Tak wygląda sprawiedliwość.

Obrazek użytkownika Pers

14-01-2024 [10:41] - Pers | Link:

TVP i TVN mają jednak jedną, wspólną cechę - w sprawie pandemii i Ukrainy kłamali wg. jednego scenariusza.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-01-2024 [10:56] - NASZ_HENRY | Link:


Tylko na Naszych Blogach można liczyć na codzienną porcję śmieci z pudełka, tfu z pudelka. 😎 
 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-01-2024 [11:01] - Czesław2 | Link:

Nie, to nie śmieci. To wierzchołek góry lodowej. To tylko to, co widać. Tego  co się dzieje pod stołem, można się domyślać po niewyjaśnionych morderstwach. I   zapewne  są to morderstwa, że tak powiem  systemowe. Morderstwa Brzeskiej, Papały  prezesów NIK, atak na prokuraturę to wszystko jedno i to samo. Polski ma nie być,  ostatecznie cała w łapach źydokomuny.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [11:19] - u2 | Link:

nachalna krytyka stała się promowaniem Tuska i odbierała absolutnie wiarygodność TVP Info, bo podobnie było z Lepperem

Dokładnie, strach było otworzyć lodówkę, bo by wyskoczył Tusk. Co do Leppera, to walili w niego z lewa na prawo. Wcale TVP nie przodowało w tym waleniu. To samo było z Adamowiczem, prezydentem Gdańska, wcale nie TVP przodowało w waleniu w Adamowicza.

PS. Lepper był otoczony dziwnym towarzychem, np. Piotr R. i Andrzej K. skazani w aferze gruntowej, Łyżwa skazany za gwałt na prostytutce. Potem jak przestał się liczyć na scenie politycznej, to na asystenta wkręcił się Zbigniew S. Wtedy pojawił się seryjny samobójca.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-01-2024 [11:37] - AŁTORYDET | Link:

@Swisspola:

Obawiam się, że teraz jest za mało i za późno. Konstytucja Geremkowsko-Kwaśniewska miała za zadnie petryfikować układ sił i to się powiodło. Trybunał Konstytucyjny jest tu najlepszym przykładem. Jak Pan zauważył, po wyborze sędziów "na zapas", beneficjenci prl-u, obsadzali czternaście z piętnastu miejsc w TK. Byli trzecią izbą, o nadzwyczajnych kompetencjach: mogli w. wybranym przez siebie czasie, uwalić każdą ustawę, w sposób nieodwołalny. Nawet taką, którą uchwalono by większością konstytucyjną! I mogli to zrobić sędziowie (?), wybrani zwykłą większością. Z punktu widzenia interesów Państwa Polskiego, to była anarchia. Jeśli dodać do tego system wyłaniania sędziów sądów powszechnych, na zasadzie kooptacji, to droga do nieszczęścia była otwarta. Problem PiS-u, było forsowanie rozwiązań paliatywnych, brak woli podjęcia walki i tradycyjnie olewający stosunek Polaków do własnego Państwa. U nas, łatwiej, o niebo łatwiej, osiągnąć sukces polityczny, grając na negatywnych emocjach, niż na racjonalnym programie. Spotkałem faceta, który wprost wyznał: "że ch...j z tą Polską, byleby Tusk wygrał." Myślę, że przygnębienie, które dotknęło obóz patriotyczny po wyborach, ma tu swoje źródło. Problemem jest suweren, który nie chce nim być. Stąd zwątpienie przeradzające się w rozpacz. 

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2024 [12:10] - Jabe | Link:

Proszę nie zwalać winy na Polaków.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [12:32] - u2 | Link:

"że ch...j z tą Polską, byleby Tusk wygrał."

Ano, jak by oglądać tylko TVNazi i nie weryfikować co tam wygadują, to był prosty logiczny wniosek :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

14-01-2024 [13:49] - Swisspola | Link:

Dawno temu ułożyłem taką fraszkę:

Polacy do kupy,
jak strach u dupy!

Niedawno widziałem w TV pewnego pana profesora, który powiedział przerażającą rzecz. "Sytuacja w Polsce do złudzenia przypomina sytuacje z końca XVIII wieku, kiedy to Fryderyk II opłacał zrywanie sejmów i śmiał się, kiedy Polacy się kłócili i bili." Jak to się skończyło to wiemy wszyscy. Obawiam się, że w tym kraju jest więcej zdrajców niż bohaterów i dlatego historia wystawia nam ciągle tak krwawe rachunki! A podobno mądry Polak po szkodzie!
 

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [14:20] - u2 | Link:

Fryderyk II opłacał zrywanie sejmów i śmiał się, kiedy Polacy się kłócili i bili

Ale, ale. Frydek drugi był niziutki (156 cm, co prawda wtedy wszyscy byli dużo niżsi niż obecnie) i mówił na dworze wyłącznie po francusku. Niemiecki uważał za język chłopski, nie arystokratyczny. No i mścił się za swoją niespełnioną młodzieńczą miłość, którą jego bezwzględny ojciec skrócił o głowę. Kto wie co tam by się urodziło z tego związku Frydka :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-01-2024 [14:47] - Alina@Warszawa | Link:

Nieprawda, że wszyscy byli niziutcy - Królowa Jadwiga miała prawie 1,80 m wzrostu ... Jagiełło też mały nie był. 

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [16:04] - u2 | Link:

wszyscy byli niziutcy

Królowa Jadwiga to parę wieków wcześniej. Widziałem autentyczne umundurowanie polskich legionistów z wojen napoleońskich. Tak jak sam Napoleon za wysocy to nie byli.

PS. To wszystko zależy od genetyki. Jak ktoś się wychowuje w ciężkich warunkach to ma ciało mniejsze, które łatwiej się przystosowuje do trudnych warunków.

Obrazek użytkownika Art

14-01-2024 [11:38] - Art | Link:

Że też wam się chce ze śmieciami dyskusję prowadzić.Wyganiali go zewsząd,gdzie uporczywie właził,aż o tu przytulono.Dziwne.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [12:51] - u2 | Link:

Wyganiali go zewsząd,gdzie uporczywie właził,aż o tu przytulono

Admin ostatnio nawet się zbulwersował i napisał coś o braku moralności szmacia. Ale oczywiście go nie ograniczył jak Ruszkiewicza. Widać te antypolskie androny, które szmaciu plecie na NB @admin uważa za nieszkodliwe :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-01-2024 [13:38] - Siberian Husky Dog | Link:

Podczas wczorajszej czarnej mszy w Bazylice Gdańskiej została poświęcona unikalna relikwia. Walizka, w której dziadek prezydenta Gdańska przywiózł pieniądze zarobione na robotach w Niemczech.

https://pbs.twimg.com/media/GDzKoBzWYAA4prF?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika smieciu

14-01-2024 [14:01] - smieciu | Link:

@Swisspola
Piszesz o równowadze. Pięknie! Tylko że o ile może na niej zależeć panu (wątpię czytając przymiotniki określające Tuska) to z pewnością nie zależy na niej władzy. Przecież PiS starał się jak tylko mógł by nie było równowagi. By przejąć kontrolę - czyli czymś zawładnąć.

PiS przykładowo chciał wykopać TVN. Co w połączeniu ze sprzyjającym Solorzem dałoby mu dominację w TV. PiS chciał kupić WP. Jeśliby się udało jedynym dużym portalem antyrządowym wówczas zostałby Onet. PiS za pomocą Orlenu wziął się za kupno różnych mniejszych mediów i portali. PiSowski rząd za pomocą dotacji (reklamy czy inne dotacje bezpośrednie) uzależnił od siebie inne media. Np. defence24.pl i wiele innych. PiS nawet (nowum w Polsce) wziął się za zamykanie portali internetowych. Np. nczas.pl.
No i właśnie. W samej TVP mieliśmy prawdziwy pokaz równowagi :) Codzienne Tusk niemieckim agentem! Natomiast PiS (zgodnie ze słowami Sikorskiego) łaski Amerykanom nie robił... Bo tylko Polskę reprezentował.

To ma być równowaga?
Równowaga to ja panie Swisspola. Ktoś kto tutaj pisze inaczej niż każe propaganda.
Ktoś kto pokazuje metody PiS. Wykazuje że nie różnią się od metod polityki na świecie. Przeciwnie. Mogą być nawet bardziej brutalne, chamskie i kłamliwe.
To ostanie zwłaszcza mnie najbardziej nakręca. Kłamstwa. Nieustanny zalew kłamstwa. Ciągłych oskarżeń innych o to co sami realizują. Nic mnie bardziej nie odrzuca jak ta fałszywa świętoszkowatość.

Mamy więc wszystkie 4 władze w jednych rudych łapskach!!! Czy to jest demokracja czy dyktatura?
Proszę się nie obawiać. PiS nie jest tym czym się tutaj ludziom wydaje. Jest coś więcej. Poradzą sobie. W takiej czy innej formie.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [14:09] - u2 | Link:

PiS przykładowo chciał wykopać TVN.

Nie wykopać, ale żeby miał kapitał w Polsce, a nie na lotnisku w Amsterdamie pod fikcyjnym adresem, pod którym nikt nie urzęduje. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

14-01-2024 [15:56] - Swisspola | Link:

Szanowny panie Tusk dopiero teraz zasłużył u mnie na epitety jakimi go obdarzam. I żeby była jasność, nie dla PiS-u, ale dla Polski. Już zniósł nasze weto na relokacje choć i za PiS-u ono nie było zbyt ostre. Wprowadzi EURO no i zgodzi się na zmianę traktatów. A te projekty dla Polski oznaczają katastrofę. Nie mowię już o ekonomicznej stronie jak torpedowanie CPK, portu kontenerowego w Świnoujściu, elektrowni jądrowej. Już widzimy jego redukcje zakupów wojskowych co oznacza, że powróci koncepcja obrony na linii Wisły. Tamtych PiS-owców na wschód od Wisły niech szlag trafi. Nie szanowny panie, Tusk to jest zdrajca i łobuz polityczny którego trudno inaczej nazwać jak rudy volksdeutsch. Natomiast pańska wypowiedz odnośnie mediów jest skandaliczna, bo sam to przeżyłem w latach 2008-2015 i bardzo dobrze sie orientuje o rozłozeniu sił medialnych, dlatego uwazam, że szkoda dyskutował. Można manipulował podając połprawdy ale pan je zakłamuje co jest przestępstwem, obojętnie czy pan sobie je sam uroil czy powtarza za propagandą! Szanowny panie ja zwalczam zidiociałych, bezkrytycznych wyznawców, jakim jest również pański przeciwnik U2. Uważam, że politycy na tyle się odważają, bo czują się bezkarni mając za sobą armie bezkrytycznych zidiociałych wyznawców. Należy pisać co dobre a co złe bez rozdziału na partie. W innym przypadku są to manipulacje!
O której propagandzie pan piszesz, bo w TV-Info się skończyła, pozostała w ramach waszej „równowagi” TVN-owska i rozpoczyna się ta oficjalna na TVP. O rozgłośniach radiowych nie wspominam! Pisze pan jak rudzielec. Równowaga jest, jeśli ktoś krytykuje tylko PiS jak pan. Panie to jest pańska równowaga, jak pan to rozumie! Zawsze mówiłem, że głupota jest zaraźliwa jak Covid

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [21:17] - u2 | Link:

uwazam, że szkoda dyskutował. Można manipulował podając połprawdy ale pan je zakłamuje co jest przestępstwem

Szwajcar, słownik do ręki, albo włącz autokorektę.

PS. Kłamstwo nie jest karalne. Prawda jest ścigana i karana z całą bezwzględnością.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

14-01-2024 [20:42] - Teresa Bochwic | Link:

Nie PiS, tylko KRRiT, bez przesady, i nie TVN, tylko jeden z jego 15 kanałów, pełnych nieścisłości i przeinaczeń najłagodniej mówiąc. Nadawany na 3 innych kanałach, więc akt byłby głownie symboliczny. Kapitał jest określony w ustawie: ma być max 49 proc. obcego (spoza Unii). A mają 100 proc. kapitału z USA, które o ile wiem, w Unii nie są.

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2024 [14:05] - tricolour | Link:

@swiss

Jeżeli upada polska obłudy i nienawiści, to bardzo dobrze, że upada - to jest naturalna kolej rzeczy ponieważ na tym polega upadek.

Jednocześnie nie widzę materii, z której można by zbudować inną Polskę.

Obrazek użytkownika spike

14-01-2024 [16:16] - spike | Link:

@tri
ty nie jesteś materią, na bazie której można cokolwiek zbudować, jedyną jaką będziesz, to karma.
Taki ciebie czeka marny los, jedyny pożytek to użyźnienie gleby. :))))))))))))

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-01-2024 [16:55] - Siberian Husky Dog | Link:

Ta władza zachowuje się jak Nikodem Dyzma, który dziwnym zrządzeniem losu znalazł się na ekskluzywnym raucie i szybko musi się nażreć jak świnia, zanim ktoś się zorientuje i go towarzystwo wypierdoli na zbity pysk.

Obrazek użytkownika tricolour

14-01-2024 [22:31] - tricolour | Link:

@spike

Od czasu waszego wygrania przegranych wyborów, bardzo mi się podoba, że każdy mój wpis wyzwala w tobie fałszywy uśmiech.

Jesteś prawdziwym polakiem i takimż katolikiem. 

Jak ja lubię zdzierać maski...

Obrazek użytkownika Hornblower

14-01-2024 [14:26] - Hornblower | Link:

I tak oto trwa kolejny etap wojny polsko - polskiej.
Szlachetni Tutsi, dzień i noc rozmyślający jakby tu nieba obywatelom przychylić, pracujący dzień i noc pro publico bono, obsadzający stanowiska tylko i wyłącznie kierując się kwalifikacjami i przydatnością w dziele budowania potęgi Ojczyzny. Nieugięcie sprzeciwiający się najmniejszej nawet próbie uszczknięcia choćby okruszka niezależności i niepodległości Polski. Niestrudzenie naprawiający prawodawstwo, służbę zdrowia i tzw. wymiar sprawiedliwości. Budujący przyszłą potęgę Ojczyzny poprzez stworzenie praktycznie idealnego systemu oświaty. Działający zawsze zgodnie z prawem - dura lex, sed lex - i zawsze mówiący tylko prawdę, zwłaszcza w mediach publicznych. Na arenie międzynarodowej realizujący plan budowy imperium, dzięki czemu jesteśmy (no, właściwie byliśmy) potęgą, z którą liczą się najwięksi gracze. Twórcy niezwyciężonej, uzbrojonej po zęby i kierowanej przez najlepszych synów Ojczyzny armii, przed którą drżą już mocarstwa. I tak można by wyliczać w nieskończoność, bo zasługi ich nie do opisania.
Z drugiej strony Hutu, banda oszustów, nieudaczników i obcych agentów, gotowa sprzedać Ojczyznę każdemu za miskę soczewicy. Dyszący żądzą zemsty na Tutsi, za ich prawość i szlachetność, gotowi najlepszych synów (i córki rzecz jasna też) Ojczyzny wtrącić w czeluście lochów, za ich trudy i znoje, co to dla Polski czynili. Nie cofną się przed żadnym świństwem, byle szlachetnych, prawych i kompetentnych Tutsi powypieprzać z wszystkich dobrze płatnych państwowych synekur i zastąpić ich swoimi dyletantami mianowanymi z klucza partyjnego i rodzinnego. W podskokach spełniający instrukcje jak nie z Berlina, to z Moskwy, a w zasadzie to nie wiadomo skąd jeszcze. Zamierzający obrócić w proch i pył wielkie dzieło wizjonera ministra Błaszczaka, w imię swoich podłych mocodawców. Zamierzający przekształcić najbardziej obiektywne media publiczne na świecie w swoją tubę propagandową. I tak można by wyliczać w nieskończoność, bo niegodziwości ich nie do opisania.
Naprawdę tak to wygląda?
Bo jak dla mnie, to zwykła walka politycznych gangów, namaszczonych jeszcze w Magdalence, walka o władzę i pieniądze. Wielkie pieniądze. Publiczne, czyli nasze wspólne. Reszta nie ma najmniejszego znaczenia.

Obrazek użytkownika smieciu

14-01-2024 [14:28] - smieciu | Link:

Wojna polsko-polska w której nie jesteśmy stroną.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [14:36] - u2 | Link:

I tak można by wyliczać w nieskończoność, bo zasługi ich nie do opisania.

Nieskończoność nie istnieje. Spróbuj policzyć na głos do miliona. Podaj wyniki kiedy skończysz :-)

A zasługi są do opisania, np. obrona polskiej granicy ze ZBiR-em przed zielonymi ludzikami na zielonej granicy, którą tak artystycznie opisała w swoim epokowym dziele Aga Holland, nagrodzonym na słynnym Festiwalu w Wenecji specjalną nagrodą jury (czyt. żiri). Ponadto polski sprzęt pomógł Ukrom odeprzeć Kacapów w Specjalnej Operacji Wojskowej. Teraz Ukry pokazali nam środkowy palec, ale przyjdzie jeszcze koza do woza :-)

Obrazek użytkownika Swisspola

14-01-2024 [16:08] - Swisspola | Link:

Masz absolutna racje. Wpadliśmy w łapy politycznych pomagdalenkowych rodzin mafijnych, tylko co można zrobić dla Ojczyzny. Chociaż jak mamy takich Tutsi jak @u2 czy takich Hutu jak @smieciu to chyba nie ma już dla Polski ratunku.
 

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [16:12] - u2 | Link:

nie ma już dla Polski ratunku

Ano nie ma. Po prostu wy Niemcy jesteście dla nas Polacken dużo za silni. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2024 [17:52] - sake3 | Link:

@Swisspola....A oprócz Hutu i Tutsi sa jeszcze inne plemiona biorące udział w likwidacji Polski? Ja ich widzę a pan? Może trzeba bardziej wnikliwie a mniej stronniczo spojrzeć i cofnąć się do czasu budowania partii Tuska za niemieckie pieniądze.Po drodze były pojednanie polsko-niemieckie i prośby wybaczania sobie win przez polski Episkopat,oraz w Krzyżowej.Były niemieckie medale hojnie wieszane na piersiach Tuska,Schetyny,Bodnara w niemieckich ambasadach.za dobrą antypolską robotę.Nikt nie zareagował na słowa Schrodera na temat umiejętnego obgłaskania Polaków.Trudno mówić o ratunku dla Polski jeśli w Polsce rzadzi Tuskiem pan Bachmann,paniusia Leyen i pan Weber oraz niemeickie media.Ale jest i usmiech przez łzy.Niemcy nas doceniają,oferują nam ambitne prace na swoich polach uprawnych i w domach opieki.To nic że zdarzy się,że jakis szemrany niemiecki biznesmen.nazywajacy się hitlerowcem naubliża Polakom .Polski sąd wyrokiem i tak obdarzy skarżaća go Polkę.To kto ma Polskę ratować? Przecież nie ci opluwający PiS i polskich patriotów.A widzimy ich wszędie. 

Obrazek użytkownika Swisspola

14-01-2024 [19:30] - Swisspola | Link:

Ależ oczywiście tylko, że Niemcy zawsze starali się nad nami panować. Zawsze byliśmy dla nich pośmiewiskiem i zawsze znaleźli zdrajców wśród nas, którzy im w tym pomagali. Proszę się zastanowić jak można szanować naród, który siebie nawzajem sam tak nie szanuje. Przecież Hutu i Tusijak, jeśli nie bezpośrednio to pośrednio od wieków pomagają Niemcom w zniewoleniu Polski. Zawsze mieli jakieś kierownictwo. Jedni w Moskwie inni w Brukseli i Berlinie. Jeszcze inni w Washingtonie a jeszcze inni w Tel Awiwie. Przecież pisałem o tym, że mamy więcej zdrajców jak bohaterów. Pan by chciał abym krytykował tylko jedna stronę a ja się sprzeciwiam takiemu stawianiu sprawy, bo obie te bandy bardzo szkodzą Polsce. Dzisiaj PiS zwołuje protesty patriotów w imię obrony ojczyzny a gdzie byli żeby przez 8 lat zmienić ustawę o referendum i dać Polaka narzędzie wpływania bezpośrednio na losy Polski. Ale tutaj było dla nich niebezpieczeństwo, że taki zapis mógłby naruszyć i ich pozycje. Niestety takie są zasady demokracji. Teraz niech się bronią sami. Ja chcę bronić Polski a nie przywilejów jakiejkolwiek bandy politycznej! Dla dobra Polski najważniejsze jest teraz wygonić rudego volksdeutscha. Jeśli PiS chce wygrać następną batalie to schowajcie tych starych pryków z prezesem na czele, bo te karty są zgrane aż przezroczyste i budzą tyle negatywnych emocji, że aż strach. Przecież już w 2015 roku PiS wygrało tylko dlatego, że schowali Kaczyńskiego i Macierewicza! Oj chyba panu potrzebny jest obiektywizm!
 
PS: Proszę sobie posłuchać Sośnierza z wystąpień w sejmie poprzedniej kadencji. Dla ułatwienia dodam, że pan Sośnierz zwraca się do rządu pana Mazowieckiego a nie do rządu Tuska.
 
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [19:39] - u2 | Link:

w 2015 roku PiS wygrało tylko dlatego, że schowali Kaczyńskiego i Macierewicza!

E nie. Wygrali tylko dlatego że wasz człowiek w Warszawie ewakuował się do Brukseli. Po 8 latach ludzie zapomnieli kim on jest naprawdę i co oznacza Kaszub rządzący się w Polsce.

PS. Co prawda wygrali w 2019 wybory do Sejmu, ale już do Senaciku przegrali i to był sygnał ostrzegawczy że wasza niemiecka agentura rośnie w siłę. Może po prostu jesteście za silni na nas Polacken tak jak w 1939 roku.

Obrazek użytkownika sake3

14-01-2024 [19:51] - sake3 | Link:

Obiektywizmu mi nie brakuje,opieram się na faktach.Co w moim komentarzu jest nieprawdziwe albo wskazujące na złą ocenę faktów?

Obrazek użytkownika spike

14-01-2024 [16:11] - spike | Link:

"Kamiński i Wąsik siedzą przez Kaczyńskiego, który powinien w takim razie siedzieć z nimi. Jak uważasz czy prowokacja, której się dopuścili na koalicjantach PiS-u, a się jej dopuścili, była bez wiedzy ówczesnego premiera i jego akceptacji? I wszyscy w PiS boja się o tym głośno mówić."

No właśnie, "rudy jest zły, ale Kaczyński także".
To może sięgnijmy głębiej, Kaczyński to formalista, niczego by nie pozwolił zrobić, jakby nie było legalne, Kamiński i Wąsik musieli mieć zgody prokuratora i sądu, jakby działali nielegalnie, to dwóch oskarżonych, by nie stanęło przed sądem, z racji bezprawnych dowodów!
a jednak zostali skazani, do przestępstwa się przyznali.
Dopiero wygibasy prawnicze zamąciły całą praworządnością, prawniczo - sędziowska.

Konstytucja mówi, że żaden sąd nie ma prawa kwestionować prezydenckiego prawa łaski, interpretacje prawnicze nie mają prawa mieć miejsca, a szczególnie podważanie Konstytucji, od tego jest tylko i wyłącznie TK, sądy nie mają prawa.

Obrazek użytkownika u2

14-01-2024 [16:16] - u2 | Link:

zostali skazani, do przestępstwa się przyznali

Skazany Piotr R. jednak wniósł akt oskarżenia, który poparł prokurator, bodajże z Rzeszowa, który był onegdaj TW SB, czyli tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. A skazał Kamyka i Wąsika były już sędzia Ł., który już nie jest sędzią. Dwa razy inni sędziowie odrzucali ten akt oskarżenia jako nie mający podstaw, ale do trzech razy sztuka :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-01-2024 [17:00] - Siberian Husky Dog | Link:

I tak trzymac Panie Prezydencie

https://twitter.com/i/status/1746544673827512747

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-01-2024 [17:06] - Siberian Husky Dog | Link:

Oświadczenie Prokuratorów Regionalnych oraz Naczelników Wydziałów Zamiejscowych Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej

https://www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/oswiadczenie-prokuratorow-regionalnych-oraz-naczelnikow-wydzialow-zamiejscowych-departamentu-ds-przestepczosci-zorganizowanej-i-korupcji-prokuratury-krajowej

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-01-2024 [04:02] - Kazimierz Kozio... | Link:

mozna sobie ulzyc oskarzajac, w zaleznosci od etapu, niemcow, ruskich, zydow, anglikow i marsjan o wszystko, ale to co sie dzieje w RP od parudziesieciu lat wykonywane jest rekami polskich obywateli, czego to pomstujacy nie chca akcentowac. niewatpliwe wplywy zagranicznych macherow tez sa wprowadzane rekami obywateli RP. innego autoramentu zbieraniny polskojezycznej nie ma i w dajacej sie przewidziec przyszlosci nie bedzie. trzeba sie pogodzic z rzeczywistoscia co nie znaczy ze beznnadzieja moze byc jedynym scenariuszem dla mieszkancow obszaru pomiedzy rosja a niemcami.

Obrazek użytkownika spike

15-01-2024 [09:30] - spike | Link:

@smieciu, @tri, @jabe, @anna
to zadaniowi idioci, podcinają gałąź na której sami siedzą.
Śpiewak protestował w obronie komuszych sędziów, a ci go skazali w ustawionym procesie, ułaskawił go Prezydent Duda, Śpiewak już za tych sędziów nie odda ani jednego guzika.

Sprawiedliwość i praworządność sądów, prokuratorów adwokatów, to fundament państwa, jak zostanie zburzony, to ucierpią wszyscy, łącznie z tymi co ten fundament zburzyli, bo przyjdzie ktoś inny i zastosuję tą samą metodę względem nich.

 

Obrazek użytkownika tricolour

15-01-2024 [09:43] - tricolour | Link:

@spike

I co przez osiem lat zrobiliście z tym fundamentem, z tymi sądami? Z katastrofy smoleńskiej zrobiliście puszki i parówki, z Amber Gold - nic. Trzysta miliardów niby ukradzionych i co?

Patałach, patałacha, patałachem poganiał, by się podlizywać prezesowi. No to teraz do pierdla.

Obrazek użytkownika u2

15-01-2024 [10:42] - u2 | Link:

Trzysta miliardów niby ukradzionych i co?

Baju, baju. Wpływy do budżetu wzrosły przez 8 lat właśnie ponad 300 mld. Pisał o tym na NB m.in. europoseł Kuźmiuk. A że nie poszły do waszej gangsterskiej kieszeni to uważacie, że Peace je wam ukradł i teraz musicie je sobie przywłaszczyć :-)

Obrazek użytkownika mada

15-01-2024 [15:10] - mada | Link:

Czy jest sens dyskutować ze sztuczną inteligencją nazywaną śmieciu?
Ktoś tam na zapleczu się porządnie śmieje.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

15-01-2024 [18:59] - Alina@Warszawa | Link:

To nie jest sztuczna inteligencja. To ruski troll, który nadaje z fabryki trolli. Dlatego nie ma pojęcia co się w Polsce dzieje na bieżąco, bo oni są tam odcięci od polskich mediów. Więc masz @mado 100% racji - dyskutowanie z takim trollem nie ma żadnego sensu, tak jak i jego tu pobyt.