Cieszy, że idioci są idiotami. I oby nimi pozostali!

Czy Jan Pietrzak, w swojej wypowiedzi dotyczącej niemieckiego projektu przymusowych przemieszczeń migrantów, nawiązując do motywu niemieckich obozów, popełnił nadużycie, nietakt, dokonał rzeczy niesmacznej?
Zapewne tak, zresztą wszelkie porównania, metafory, analogie zawierające motywy niemieckie siłą rzeczy mogą wywoływać w Polsce odruch taki, a nie inny.
Czy wypowiedź Pietrzaka może być uznana za złamanie prawa, polegające np. na nawoływaniu do nienawiści? Oczywiste, że nie.
Tymczasem idioci postanowili pochwalić się, że są idiotami.
Najpierw do boju ruszyła jaczejka mniemanych "antyrasistów", którzy dopatrzyli się w wypowiedzi satyryka, uwaga...  nawoływania do ludobójstwa (!!!). Idioci zapowiedzieli więc wniosek do prokuratury, przy czym, zgodnie z logiką mniemanych "antyrasistów", ludobójcza miałaby być również telewizja Republika, w której wypowiedź Pietrzaka padła.
Nie próżnować postanowił także ober-idiota (ten od pisania wyroków sędziom oraz poszukiwania uzasadnienia prawnego dla gangsterki pułkownika Rympałka) i sam postanowił nakazać prokuratorowi wszczęcie śledztwa. Skoro człowiek jest, to przecież paragraf się znajdzie. Być może idiota pomyślał, że w kolejnym kroku zlikwiduje telewizję Republika ukazem albo uchwałą.
Idioci okazali się tak zidiociali, że nawet medium gazeta.pl załapało, z jakim kretyństwem w wydaniu powyższych idiotów ma do czynienia i zamiast powtarzać brednie o Pietrzaku ludobójcy, wykazało się wyjątkowym obiektywizmem i postanowiło z satyrykiem porozmawiać, czego efektem jest wywiad o jednoznacznej wymowie: skąd i po co ta gównoburza?
Pozostaje cieszyć się, że idioci są idiotami. Należy im chyba życzyć, aby nimi pozostali.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-01-2024 [00:35] - Siberian Husky Dog | Link:

Próba generalna ma to do siebie, że po niej następuje już tylko premiera zaplanowanego przedstawienia. Jakie to przedstawienie wszyscy wiedzą, bo przecież było zapowiadane, odgrażane z towarzyszącym dźwiękiem zaciskanych niemieckich pięści, a mimo to z naiwnością się łudzą.

Obrazek użytkownika marsie

02-01-2024 [01:17] - marsie | Link:

Napisałeś to bardzo dyplomatycznie, ale bez jaj:
https://biuletynnowy.blogspot.com
To jawne "tuskowe kurestwo"!
 

Obrazek użytkownika juur

02-01-2024 [13:44] - juur | Link:

Na NB już widać, że opozycja TAK o ile zgadza się z linia partii i rządu.

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

02-01-2024 [01:19] - Eugeniusz Kościesza | Link:

Przeciw słowom P. Pietrzaka zawył także Mastalerek
 
Ze Szczecina ten kancelista  Jażyna Mastalerek -taki dudowy stacjonarny rowerek. Ciągle dudą pedałuje. a w przestrzeni spraw Polski wobec agresji szwabskich ment -nic nie postępuje! ,  Co to niby z polska gada , ale usta jakby ciągle w rytm fur dojczland- się mu składa. Słowa polskie , język obcy niczym Bodnarenki- kabla niemieckiego – jak tych z tuscowego  funklubu berlińskiego.
 
ps. Dobry onegdaj i nie tylko w Rzeczypospolitej obyczaj stosowano , iż służących agresorom sprzedawczyków Kraju  -w warunkach wszczętej wojny -bez cackania się w sądy ,ich wzrost o długość głowy skracano !         

Obrazek użytkownika r102

02-01-2024 [05:32] - r102 | Link:

A tak w ogóle to p. Pietrzak tego nie wymyślił tylko zerżnął z p. Michalkiewicza - który tą koncepcję podaje od dobrych kilku lat...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-01-2024 [07:09] - NASZ_HENRY | Link:

Ciemność widzę

Cieszy, że idioci są idiotami. I oby nimi pozostali!
Jeżeli to wezwanie skierowane jest również  do @admina to czarno widzę przyszłość Naszych Blogów😉

Obrazek użytkownika juur

02-01-2024 [10:45] - juur | Link:

Trafne spostrzeżenie.
Niemcy tak robią fizycznie a dla @admina czarny żart to już świętokradztwo.
Czy chodzi o to by Polacy przepraszali za Niemieckie obozy.
 

Obrazek użytkownika Swisspola

02-01-2024 [08:34] - Swisspola | Link:

 
Ja bardzo przepraszam, ale próbowaliśmy zapomnieć przez 78 lat tego co było. Wyciągaliśmy rękę (list Episkopatu Polski) i już nam się wydawało, że możemy siebie tolerować, pomimo braku zadośćuczynienia i ograniczonego zaufania. Wypowiedzi polityków niemieckich, że za garść srebrników osiągną cele Hitlera, czyli "Deutsche Lebens Raum" oraz obecną, bardzo agresywną i wyraźnie wrogą nam postawą niweczą to, o co się przez prawie 80 lat staraliśmy. Szanowni państwo to naprawdę nie jest Polaków wina, że obecna, agresywna i wroga Polakom postawa Niemiec kojarzy nam się albo z SS-mannem z Auschwitz, albo ze zwyrodniałym katem z Pawiaka. A np. postępowanie byłego kanclerza Schrödera jako żywo przypomina nam pakt Ribbentrop - Mołotow, a jego wypowiedzi przywołują na myśl najczarniejsze wypowiedzi dygnitarzy III Rzeszy. Oni nie użyją siły, dopóki pieniądz będzie w stanie ją zastąpić i będzie ich na to stać. Czy naprawdę jesteśmy tak durnym narodem, że jesteśmy gotowi zlinczować polskiego patriotę, srogo pokrzywdzonego przez naszych „PRZYJACIOL” w czasie II WS, za jego jak najbardziej słuszne skojarzenia?  Czy naprawdę poprawność polityczna powoduje amnezje i zaćmę na agresywne i imperialistyczne poczynania Niemieckie! Niedługo Ci idioci poprawności politycznej będą twierdzić, że to my, Polacy zbudowaliśmy Auschwitz, spędziliśmy tam i wymordowaliśmy Żydów. I wy nazywacie się patriotami, a jesteście zdrajcami i volksdeutschami! Można się sprzeczać, mieć różne poglądy, nawet używać siły wobec siebie, ale występując na zewnątrz najważniejsza musi Polska, jej dobre imię i jej żywotny interes! Kto tego nie rozumie jest zdrajcą a nie patriotą. W naszej trudnej historii było dużo bohaterskiej krwi, ale i nie mniej zdrajców. Jak widać nic się przez te kilkaset lat nie zmienilo.

PS: Swoja drogą, nie wiem czy się doczekam, żeby polscy idioci polityczni stanęli, tak jak tych czterech Niemców, sprawozdawców zmian traktatowych, i jednym głosem, choć każdy z innej partii i nie rzadko ostro ze sobą konkurujących, wystąpią jednym głosem dla dobra ojczyzny. Do tego wzięli sobie Belga, żeby ukryć się za jego plecami. Wypisz wymaluj nasz rudy premier, schowany za plecami, Sienkiewicza, Bodnara, Hołowni czy Kosiniaka-Kamysza, który już nie pierwszy raz daje z siebie zrobić parawan!  Taka jedność Polaków chyba nigdy nie nastąpi. Właśnie dlatego będziemy wiecznie ich wasalami i podludźmi! Jak długo będą Niemcy niszczyć polskich patriotów, polskimi rękoma?
 

Obrazek użytkownika Zofia

02-01-2024 [08:54] - Zofia | Link:

@swisspola - Pytanie otwarte i tymczasowo bez odpowiedzi.. JAK DŁUGO BĘDĄ NIEMCY NISZCZYĆ POLSKICH PATRIOTÓW  POLSKIMI RĘKAMI?? Mnie zasmuca fakt, że znajome Polki, które wyjechały zmieniać pampersy  starym Niemcom piszą słowa - " u nas w Niemczech"...

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [14:24] - Czesław2 | Link:

@ Zofia I to jest podsumowanie polactwa.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [09:32] - Chatar Leon | Link:

Mnie cieszy, że przydupasami Niemców są właśnie takie miernoty, jak ober-idiota były niedorzecznik, co to szuka prawnego uzasadnienia dla łamania prawa.
Podobnie jak cieszy to, że najwybitniejszym ocieplaczem wizerunku Putina był tutaj jeszcze parę lat temu nie kto inny, tylko pseudointelektualna miernota Szechter (nie ten Szechter morderca który nawiał do Szwecji, tylko ten drugi Szechter manipulator).

Obrazek użytkownika spike

02-01-2024 [10:51] - spike | Link:

"Pozostaje cieszyć się, że idioci są idiotami. Należy im chyba życzyć, aby nimi pozostali."

zgubne te życzenia, skutek może być taki, jakby małpie dać brzytwę.
Niepojęte jest, że idioci mają prawo decydowania o narodzie, a jak do tego połączy się z patologiczną nienawiścią, to nieszczęście gotowe, nadzieja tylko w narodzie, który może ich pogonić, kwestią do rozstrzygnięcia jest, ile jest tego zidiocenia w narodzie.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [11:00] - Chatar Leon | Link:

Znacznie gorzej byłoby, gdyby byli ludźmi inteligentnymi. Skoro wszystko musi im tłumaczyć pierwszy lepszy niemiecki dziennikarz albo niedouczony pederasta z ambasady Bidena, to nasze szanse na przetrwanie a nawet odzyskanie niepodległości przez Polskę wzrastają.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

02-01-2024 [10:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

pan Pietrzak jest inteligentnym performerem ktory wie jak mozna dotrzec do wyobrazni otumanionego ludu. co wiecej, wie, ze oponenci nie beda miec najmniejszych skrupolow zeby tumanic publike wszelkimi dostepnymi srodkami, a jezeli te okaze sie niewystarczajace to uzyja przemoca fizycznej przy udziale urzedujacych naginaczy prawa. 
pietrzak, braun, pospieszalski, i szereg innych niepokornych, to sa zolnierze niezlomni naszych czasow. czesc i chwala bohaterom ! 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-01-2024 [11:04] - Siberian Husky Dog | Link:

Mam głęboką nadzieję, że pałkownik S. w przewidywalnej przyszłości, będzie oglądał świat z perspektywy krat. To co robi, na zlecenie rudej WRONy, to zwykły, prostacki bandytyzm.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [13:22] - Imć Waszeć | Link:

Otóż to. Jeden dosadny mem wart jest tysięcy słów w traktatach. Zresztą widać, że to różowych boli najbardziej. Trzeba brać tu poprawkę na to, że mówi się dziś do "elektoratu" posługującego się pismem obrazkowym, rykiem i pokrzykiwaniami.
PS: To miało być pod postem Pana Kazimierza, ale z powodu jakiegoś sprytnego skryptu z :before i :after znalazło się przypadkowo tutaj.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [12:32] - Imć Waszeć | Link:

Już wypowiadałem się na ten temat ale powtórzę. NGO-sy działające w ten sposób powinny zostać (o ile państwo polskie w ogólne jeszcze działa) z palca uznane za organizacje dywersyjne na garnuszku obcych służb i interesów. To widać nawet bez okularów, choć ludzie z wygżdąłdzeniem europejskim w szkołach "wyższych", mogą tego nie widzieć z powodu wdrukowanych im w mózgi halucynacji. Orban tak właśnie zrobił, a ponieważ w środowiskach polskich euroidiotów obowiązuje dowód przez poklepywanie po plecach, to nadmienić należy, że został za to poklepany co najmniej przez Scholza i Macrona w wymianie za milczącą zgodę na integracje Ukrainy. Takie organizacje nie różnią się bowiem niczym od grup dywersyjnych planujących wysadzanie pociągów na polskiej kolei. To są grupy dywersyjne zgniłego zachodka na obraz i podobieństwo komunistycznych funków do rozbijania różnych inicjatyw oraz grup od środka. Dlatego wyroki z górnej półki za działalność dywersyjną gównoburzamni (marksistowskimi fałszerstwami pojęć) należą się tu jak psu zupa.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [12:47] - Chatar Leon | Link:

Tylko kto ma to zrobić?
Ostatni żyjący  żołnierze Armii Krajowej mieliby te wyroki wykonać?

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [13:33] - Czesław2 | Link:

@IW mój wpis z poniższym komentarzem właściwie tu bardziej pasuje.
https://tvrepublika.pl/Zygfryd...
Lista sił likwidujących Polskę jest w nim kompletniejsza.
Proszę zauważyć, który portal ten komentarz zmieścił.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [13:44] - Chatar Leon | Link:

Dlatego całe szczęście, że likwidatorzy mają w roli wykonawców takich idiotów. W przeciwnym razie byliby znacznie groźniejsi.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [14:26] - Czesław2 | Link:

@Chattar Leon To tylko siepacze. Prawnicy działają w Brukseli.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [13:50] - Czesław2 | Link:

@IW Na pocieszenie,szkoły artystyczne w UK nadal działają na niezłym, głębokim poziomie
https://www.youtube.com/watch?...
Na gitarze Knopflera czy Agnusa jakoś łatwiej się skupić:)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [14:39] - Imć Waszeć | Link:

Tak jest. Gdybym był bardzo złośliwy, to jeszcze uzupełniłbym ten artykuł o jeden akapit. Mianowicie o wskazanie, że w przypadku pierwszego poważnego kwiknięcia USA oddających władzę nad Polską Niemcom, Polska powinna być gotowa natychmiast podjąć rozmowy bilateralne z Chinami jako nowym i bardziej przewidywalnym gwarantem naszego bezpieczeństwa (niż nota bene żydzi), a nie jakiegoś enigmatycznego bezpieczeństwa w regionie.
PS: Ten cover AC/DC to po prostu zwykła zmiana skali muzycznej (gamy). Polecam samouczek:
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Próbka: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [15:05] - Czesław2 | Link:

@IW Widzę z Chinami tylko jeden problem. tak jak USA swoje interesy może realizować poprzez niemców czy żydów, tak Chiny poprzez ruskich.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [15:18] - Imć Waszeć | Link:

Tu nie chodzi o nazwę gwaranta ani o jego związki, tylko o danie mocnego sygnału, że pewne polityczne duperszwance nie przejdą i niech sobie lepiej poszukają innego przymuła do rżnięcia.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [15:24] - Czesław2 | Link:

@IW To, co ,dajemy mocny sygnał? Większego wzmacniacza trzeba niż NB.
PS Polacy lubią być rżnięci, taka płeć.

Obrazek użytkownika Adam66

02-01-2024 [16:53] - Adam66 | Link:

@Imć Waszeć
Żeby Polska mogła podjąć jakieś kroki dla własnej korzyści to musi mieć najpierw zgodę usraela, kontrakty z Koreańczykami są krokiem we właściwą stronę bo trochę postraszyło to usraelczyków ale obawiam się, że ryży folksdojcz to szybko "naprawi" i te kontrakty pozrywa bo przeciaż Polacy mają ratować upadajace firmy usraelskie i kupować ich złom, grubo przy tym przepłacając.  Rozmowy z Chinami mogłyby być dobrym ruchem ale szwaby znowu są górą bo są największym eksporterem do Chin a Chińczycy inwestują w Niemczech na potęgę. 
https://ec.europa.eu/eurostat/....
Nowy Jedwabny Szlak, który miał przynieść inwestycje do Polski, też się nie zrealizuje, bo usraelczycy się nie zgodzili oraz ze względu na przejęcie chińskich inwestycji, które miały mieć miejsce w Polsce, właśnie przez szwabów...  Oj, będzie ciężko Polsce przetrwać kilka najbliższych lat, miejmy nadzieję, że eurokołchoz się jakimś cudem szybko rozpadnie...
 

Obrazek użytkownika Darek65

02-01-2024 [20:58] - Darek65 | Link:

"a Chińczycy inwestują w Niemczech na potęgę." - patrz w domyśle, po cichu przejmują niemiecką gospodarkę. Głośno było jakiś czas temu o przejęciu niemieckiej fabryki robotów przemysłowych. Niedawno "zainwestowali" w porcie w Hamburgu. 

Obrazek użytkownika mada

02-01-2024 [12:56] - mada | Link:

Idiota, który nie wie, że jest idiotą jest niebezpieczny.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [13:33] - Chatar Leon | Link:

Niebezpieczny może być raczej ktoś wyrafinowany, kalkulujący, działający w sposób zaplanowany i racjonalny.
Natomiast krętacz KonDonek, podpułkownik Rympałek z przepitym ryjem oraz niedouczony były niedorzecznik szukający podstawy prawnej dla uzasadnienia przestępstw KonDonka i Rympałka powyższych cech nie posiadają.
Przez dwa tygodnie osiągnęli tyle, że nawet ich polityczne zaplecze z różnych der.onetów i czerskich czeredek zaczęło z niedowierzaniem pukać się po głowie.
Podobnie nie jest niebezpieczne indywiduum występujące na tle migającego niebieskiego ekranu od kilku dni regularnie o 19.30 stanowiące formę pośrednią między Breżniewem a Kaszpirowskim, będące swoistym fenomenem psychiatrycznym nowej władzy.

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [16:36] - smieciu | Link:

PiSowskie postrzeganie świata jest naprawdę szczególne patrząc na komentarze.
Ktoś gdzieś w sieci puszcza plotkę: USA postawiły na Niemcy. Nic to że nie ma na to kompletnie nic. Żadnego faktu, uzasadnienia. Po prostu w jednej chwili Biden i jego ekipa zmienili swoje sympatie i antypatie. Tak więc jest. Jakie to proste!
Teraz można zrozumieć dlaczego Niemcy są źli. Jest to tak samo proste. Logiki, faktów i uzasadnienia nie trzeba :)
W takim układzie równie łatwo zawrzeć sojusz ze sponsorującymi Rosję Chinami. A co tam. Przecież będzie fałszywy, nikt się nie kapnie :)
Można się na koniec więc zapytać: czemu nie z Teheranem? Który wypuściłby w ramach układu parę rakiet do francuskich statków zmierzających na Morze Czerwone.
Polityka pełną gębą!
O niebo lepsza niż obecnego rządu. Powód jest prosty. Tam robi ją przecież KonDonek wraz podpułkownikiem Rympałkiem!
Tak, ostatni dopełniający pełnię wiedzy kawałek został dołożony.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [16:41] - u2 | Link:

USA postawiły na Niemcy. Nic to że nie ma na to kompletnie nic. Żadnego faktu, uzasadnienia.

A kto odblokował budowę NS2 ? Aniołki Czarliego? To był Biden, prezydent z USA, nie Aniołki Czarliego. A że wybuchła wojna na Ukrainie to USA czasowo postawiły na Bolanda. Teraz im już się na szczęście odwidziało i znowu pompują w Niemcy. Tam jest kasa do zdobycia, nie w Bolanda :-)

PS. szmaciowe postrzeganie świata jest niezwykle zabawne, ciagle atakuje polski Peace, bo sam woli niemiecki Krieg :-)

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [16:54] - smieciu | Link:

Dzięki u2, twojej wykładni jak to naprawdę było, mi brakowało. Najpierw Biden postawił na Niemcy. Ale potem na Polandię. A potem mu się znowu przestawiło i znów na Niemcy. Jeszcze gdybyś tylko wytłumaczył dlaczego akurat tak. Bo jak się domyślam ludzie, tutaj nie mają o tym zielonego pojęcia. Choć są pewni że właśnie tak było.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [17:21] - u2 | Link:

ludzie, tutaj nie mają o tym zielonego pojęcia

Bo uważasz ludzi za durni, a siebie za wielkiego mędrca. A ludzie nie są głupi. Wybory się zbliżają. Biden nie ma szans uchwalić tych 61 mld USD dla ukrów bez zgody Kongresu, który jest opanowany przez trzeźwo myślących Republikanów. Dlatego postawił znowu na Niemcy. To są proste sprawy.

PS. Oczywiście szybciej świnia zobaczy gwiazdy, niż ukry te 50 mld ojro obiecane przez Szolca, ale to inna sprawa. Wszyscy wycofują się na z góry upatrzone pozycje. Normalne w polityce.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [16:54] - Imć Waszeć | Link:

@smieciu, proszę mniej zachwycać się swoją "niezależnością myślenia" na podstawie wyobrażeń o rzeczywistości, za to więcej uwagi poświęcić faktom i samej rzeczywistości:
https://tvn24.pl/polska/mark-b...
"Dopytywany, jakie w jego ocenie te relacje są teraz, stwierdził, że "nie są silne, są słabe. Nie są normalne". - Powołanie Donalda Tuska na premiera daje strategiczną możliwość znormalizowania i wzmocnienia stosunków z Brukselą (...) Stosunki Polski z Brukselą znormalizują się od razu, stosunki Polski z Berlinem poprawią się od razu. To jest bardzo ważne dla stosunków Polski z Ukrainą - ocenił ambasador."

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [17:02] - smieciu | Link:

Przecież to ogólnikowa dyplomatyczna mowa trawa. W powyższym cytacie Brzeziński wygłasza oczywistości. Przecież nikt na świecie nie oczekiwał nic innego od Tuska. Co miał Brzeziński powiedzieć? Że nie podoba mu się że Tusk będzie dogadywać się z UE? Dlaczego?
Jak przełożyć tą dość poboczną gadkę w związku z powołaniem rządu Tuska na domniemaną zmianę polityki USA?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [17:16] - Imć Waszeć | Link:

No jak na analityka polityki, to mierzy Pan strasznie nisko. Kogo obchodzi jakiś Tusk? Przecież tam jest konkretnie powiedziane, że Polska musi "dogadać się" z Niemcami, bo od tego zależy los regionu. Tak to widzi USA. "Dogadanie się" zaś oznacza ni mniej ni więcej, tylko porzucenie wszelkich aspiracji, własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości na rzecz Niemiec. Tak trudno jest przeczytać ze zrozumieniem trzy akapity na krzyż? Przecież jakby tam stało "Kwaśniewski" w miejsce "Tusk", to sens wypowiedzi nie uległby żadnej zmianie. Więc czemu ma w istocie służyć to nachalne fokusowanie wszystkiego na Tuska, a w przeciwnym kierunku na Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [18:27] - smieciu | Link:

"Dogadanie się" zaś oznacza ni mniej ni więcej, tylko porzucenie wszelkich aspiracji, własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości na rzecz Niemiec.
Tak? Ale dlaczego skoro Dogadanie oznacza że wreszcie Polska będzie prowadzić jakąś politykę zamiast nie prowadzić żadnej?

Do tej pory za PiS, zacytuję za @tricolour
Siedem na dziesięć importowanych samochodów używanych to auta niemieckie. Właściciel Lidla stał się najbogatszym Niemcem po ekspansji sieci w Polsce. Sklepiki osiedlowe zaopatrują się w Selgrosach i makrach. Hurtowy handel spożywczy trzyma Schwarzwaldgruppe. Forumowi polscy patrioci kupują w Kauflandach i otwarcie o tym piszą. Obi, Castoramy, Aldi, netto i inne po co powstały? W jakim celu Opel ma fabrykę w Gleiwitz? Proste - by odprawy górnicze z likwidowanych kopalń trafiły do Niemca. I trafiają. Rolnik po unijnych dotacjach, gdy się dorobi, to co kupuje? Mercedesa? A może Izere?

Czy brak zmian w tej kwestii, czyli podtrzymywanie polityki PiS będzie oznaczać porzucenie własnych aspiracji?

Cały problem leży w tym że stronnictwo PiS lubi wygłaszać różne hasełka tylko nigdy nie podaje najważniejszego: definicji.
Co oznacza w praktyce porzucenie wszelkich aspiracji, własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości?
Czym miałoby się objawić? Na czym miałaby polegać różnica w tym co będzie robić Koalicja, w stosunku do tego co robił PiS?

Konkrety. To się liczy. Czyli co takiego zrobił PiS w kwestii własnego rozwoju, własnej suwerenności, własnej niepodległości a co zmieni Tusk. Bez operowania konkretami pozostanie jedynie karmienie się pustymi mitami.

Przecież tam jest konkretnie powiedziane, że Polska musi "dogadać się" z Niemcami, bo od tego zależy los regionu.
Nie. Gdyż oczywiste było że Tusk się będzie dogadywać z Niemcami więc Brzeziński nie musi Tuska do tego zmuszać. Brzeziński robi co innego. Sugeruje że owo dogadywanie musi uwzględniać interesy USA. Od tego zależy bowiem los regionu (czyli amerykańskich interesów na miejscu i poparcia).

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [18:38] - u2 | Link:

Na czym miałaby polegać różnica w tym co będzie robić Koalicja, w stosunku do tego co robił PiS?

Już widać, a nie minął jeszcze miesiąc miodowy jak to określił p. Adam Bodnar.

Przede wszystkim sprawy gospodarcze. Czyli powiększenie dziury budżetowej o 20 mld, co oznacza, że sytuacja gospodarcza nie jest taka zła jak ją pelomafia malowała gdy szła po władzę - patrz dziura Morawieckiego.

Obecnie widać zamach na demokrację, czyli rządy prawa w postaci zamachu na polskie media, warte wiele miliardów. Pozbawia się Polaków prawa do rzetelnej informacji, do pluralizmu medialnego, przy okazji niszcząc dorobek wielu pokoleń Polaków.

PDT przyjął po cichcu, bo udało mu się wyłączyć sygnał TVP, pakt migracyjny. Z całym negatywnym bagażem nie tylko dla Polski, ale i całej unii. Polityka migracyjna to porażka unii. Nie uszczelnia się granic, nie pomaga się krajom z których bierze się ta fala nielegalnych migrantów. Niemcy finansują nielegalny przerzut migrantów do Włoch grożąc Włochom sankcjami w przypadku uszczelnienia granicy morskiej. To jest celowe rozwalanie Unii.

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [18:45] - smieciu | Link:

pakt migracyjny. Z całym negatywnym bagażem nie tylko dla Polski, ale i całej unii. Polityka migracyjna to porażka unii. Nie uszczelnia się granic, nie pomaga się krajom z których bierze się ta fala nielegalnych migrantów.

Nieprawda. Liczba możliwych do przyjęcia przez UE nielegalnych imigrantów jest tak mała (30 tys.) że niezbędne będzie wypracowanie środków blokujących imigrację. By tylko tyle mogło się nielegalnie przedostać. Ten pakt jest ciosem w politykę radosnego otwierania granic. Jeśli jakieś państwo - dajmy na to Włochy zechce ich mimo to przyjmować to będzie musieć radzić sobie samo. Gdyż w praktyce nie będzie w stanie wysłać więcej niż kilka tysięcy. Gdyż inne kraje - między innymi Polska, także może mieć imigrantów - z Białorusi czy skądkolwiek i chcieć ich wysłać. Ten limit w praktyce zmusza kraje frontowe do wprowadzenia maksymalnej szczelności granic. No chyba że jakiś kraj chce pozostać z tymi imigrantami u siebie.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [19:23] - u2 | Link:

Ten limit w praktyce zmusza kraje frontowe do wprowadzenia maksymalnej szczelności granic.

Baju, baju. Nie podajesz żadnych źródeł na poparcie swoich tez.

Zapodam ze źródła łonetowego cytującego PAP, jak wygląda sytuacja:

https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/9065074,o-ile-wzrosla-nielegalna-migracja-do-ue-w-pierwszej-polowie-2023-roku.html

O ile wzrosła nielegalna migracja do UE w pierwszej połowie 2023 roku?
oprac. Artur Patrzylas
31 lipca 2023, 15:17
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę

Liczba nielegalnych migrantów, którzy dostali się do Unii Europejskiej w pierwszej połowie 2023 roku, wzrosła o jedną dziesiątą w porównaniu z rokiem poprzednim - poinformowała w poniedziałek unijna agencja ds. granic Frontex.

"W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku liczba wykrytych przypadków nielegalnego przekroczenia granicy na zewnętrznych granicach UE wyniosła 132 370, co jest najwyższą liczbą w pierwszej połowie roku od 2016 r. i o 10 proc. większą niż rok temu" - podał Frontex.

Połowa tej liczby przypada na środkową część Morza Śródziemnego, szczególnie na trasę z Tunezji do Włoch. Ruch na wszystkich pozostałych trasach, które migranci wykorzystują, by nielegalnie dostać się do UE, spadł od pierwszej połowy 2022 r.

Porozumienie UE z Tunezją

Na początku tego miesiąca UE podpisała porozumienie z Tunezją w celu powstrzymania nielegalnej migracji. Jak wskazuje agencja Reutera, UE od dawna naciskała na ograniczenie nielegalnej imigracji z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, pomimo krytyki ze strony organizacji praw człowieka, że wspiera w tym celu władców o niskich kwalifikacjach demokratycznych.
W zamian za wsparcie finansowe tunezyjski rząd podejmie działania mające na celu powstrzymanie nielegalnego przekraczania granicy przez Morze Śródziemne.

Tunezja od lat jest ważnym punktem wyjścia dla nielegalnych migrantów do krajów Unii Europejskiej. W ostatnich miesiącach przemytnicy ludzi masowo wykorzystują tzw. trasę tunezyjską, co jest szczególnie bolesne dla Włoch, ponieważ wyspy tego kraju znajdują się zaledwie 70 km od tunezyjskiego wybrzeża.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [19:25] - smieciu | Link:

@u2 Wszystko się zgadza. Będzie można rozlokować tylko 30tys. Nadwyżki zostaną u tych, którzy ich przyjmą.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [19:27] - u2 | Link:

Nadal nie podajesz źródła z którego korzystasz. Sorry, zbyt wiele razy ściemniałeś, aby tobie można było uwierzyć :-)

PS. Nawet te niewielkie, maciupieńkie 30 tysięcy (8 lat temu wasz niedorzecznik Tomczyk mówił że 7 tysięcy, a nawet każdą inną ilość pełomafia przyjmie)  szybko może urosnąć do setek tysięcy w ramach łączenia rodzin. Nikt nad tym nie zapanuje.

 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [18:48] - Imć Waszeć | Link:

Nie kupuję w niemieckich sklepach, nie posiadam niemieckiego samochodu, nie interesuje mnie niemiecka racja stanu, ani ich wygoda.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-01-2024 [20:27] - Czesław2 | Link:

@IW Proszę wybaczyć  ale jak na Polaka jest Pan nienormalny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-01-2024 [21:31] - Imć Waszeć | Link:

Jasne, że tak. Dodam jeszcze, że często kupuję na targu od rolników i czasami daję się im "wydupić na parę dych", czy jak to oni tam sobie to werbalnie i liberalnie relatywizują.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [15:38] - Czesław2 | Link:

Czasami można na targu spotkać rolnika,  nie handlarza. Ja mam taką Panią z okolicy mającą jeszcze gospodarstwo i co tydzień w sobotę rano od 2 lat kupuję 3 , 4 litry mleka  nie pełnotłuste  ale w porównaniu ze sklepowym płynem wapiennym, to mozna powiedzieć " sam tłuszcz". Do tego pół kilo białego sera i jaja. Ceny plus minus sklepowe, tyle, że towar prosto z krzaka.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-01-2024 [15:42] - Czesław2 | Link:

Mleko KWASI się, więc nie ma tam konserwantów. Po latach kupowania płynu wapiennego mogliśmy z Żoną zrobić sobie odwieczne zsiadłe mleko, jajo sadzone i ziemniaki odsmażane.

Obrazek użytkownika Es

02-01-2024 [18:37] - Es | Link:

Gdzieś tam w innym miejscu @Admin, ktoremu jak widzę wszyscy za to złorzeczą napisał parę krytycznych słów o tej wypowiedzi. Nie wiem , co prawda z jakiego założenia wychodząc, bo nie wyjaśnił, ale ja tym razem podzielam jego opinię. To szkodliwe dla polskiej racji stanu slowa. Nie mówię, że Pietrzak Nie ma racji. Bo ma. Ale tyle samo, a nawet wiele więcej można było powiedzieć krytykując decyzję rządu Bawarii , która w polskich warunkach jest skrajnie niezrozumiała i bulwersujaca.( Ciekawe jest, że nikt do tej pory chyba nie zadał Tuskowi tego sakramentalnego pytania: gdzie tych relokowanych chce umieścić .?)
Dlaczego taka manifestacja emocji jak to co powiedział Pietrzak, albo to co zrobił Braun ,na przyklad z ostatnich wydarzeń, jest szkodliwe dla Polski? Ponieważ bez wsparcia mocnym głosem najwyższych swoich przedstawicieli na arenie międzynarodowej , swiadczą, że Polaków stać jedynie na szczekanie zza węgła . I takie ciagle bezproduktywne ujadanie jest nie tylko przez adresatów ale całą opinie międzynarodową odbierane jako zwykłe awanturnictwo.  Ot Polaczki lubią sobie powrzeszczeć bez sensu. Działa to jak znieczulenie, po którym jak najbardziej sluszny głos w tej, czy na przykład sprawie reparacji  jest i bedzie ignorowany. I to jest strata nie do powetowania bo w tak zasadniczych sprawach musimy liczyć na wsparcie międzynarodowe, którego w kluczowym momencie nam zabraknie.  
Rozumiem rację i emocje. Ale to nie jest dobra metoda sprzyjająca osiągnięciu korzystnego celu. 
No...chyba ze zamiast budować poważne państwo, zadowolimy sie okazjonalnym szczekaniem. 

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [19:03] - smieciu | Link:

@Es Dlaczego taka manifestacja emocji jak to co powiedział Pietrzak, albo to co zrobił Braun ,na przyklad z ostatnich wydarzeń, jest szkodliwe dla Polski?

Mam inną teorię. Te działania przede wszystkim nie bardzo szkodzą Polsce gdyż autorami są boczne kolorowe gwiazdy lokalnego życia. Na świecie to raczej tylko ciekawostka. Typu „neonaziści w Niemczech zorganizowali obchody urodzin Hitlera”. To się dzieje wszędzie. Wszędzie są tacy ludzie. Nie jest to ważne dopóki nie zostanie wsparte oficjalnymi wypowiedziami. Z kręgów rządowych lub liczącej się opozycji.
Dlatego według mnie zarówno Braun jak i Pietrzak działają na użytek wewnętrzny. Gdyż tutaj faktycznie mają widownię. Rzeczywisty rozgłos. Mam wrażenie że obaj nie zachowali się przypadkowo. Chociaż to tylko dwa wyskoki więc trudno o regułę. Mimo wszystko można zaryzykować tezę istnienia jakiego planu. Te działania mogą odnieść istotny skutek. Tylko że teraz tego nie widać.
Myślę że rozwinę temat w osobnym wpisie jeśli pojawi się coś jeszcze popierającego moją teorię. Teraz trochę za wcześnie ale warto pójść tym tropem jak sądzę: I Braun i Pietrzak działali z premedytacją chcąc by ich przekaz był powielany i eksponowany w ramach polskiej dyskusji politycznej.

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2024 [19:08] - Jabe | Link:

Pan Pietrzak został posłany, by pokazać, że pisowcy też potrafią ostro? E, nie.

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [19:19] - smieciu | Link:

Dlaczego nie? Nie całkiem chodzi o to że „też pisowcy” ale że nie potrafi tego Koalicja. Czyli uderzanie w Koalicję. Która będzie malowana jako mięczaki, sługusy itp. Teraz może to wydawać się mało przekonujące. Ale za parę miesięcy sytuacja Polski i w Polsce może być inna. Może powstać elektorat dający więcej ucha takim hasłom.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2024 [20:11] - sake3 | Link:

@smieciu....Ależ intryga.Braun i Pietrzak zostali posłani przez wrogie pisowskie bojówki i działali z premedytacją przeciw państwu..Szpiedzy a nawet terroryści.Zlikwidować.Jestem niepocieszona panie śmieciu,pan ma fantazję większą od mojej.No ale skoro tę teorię chce pan rozwinąć w kolejnym wpisie czekam z niecierpliwością..

Obrazek użytkownika Es

02-01-2024 [21:34] - Es | Link:

@smieciu
Szkodzą. I to bardzo . Rezonują w środowiskach decyzyjnych, często towarzystwach bardzo związanych wspólnymi interesami.
Oczywiste, ze zarówno Pietrzak jak i Braun kreowali swój przekaz na użytek polskiego odbiorcy. Pełna, nie zmanipulowana wersja jego wypowiedzi na arenie międzynarodowej miałaby szansę zaistnieć i stanowić powazny głos w dyskusji, gdyby te same noo.. byc może inaczej sformułowane  zdania padały na forum parlamentu europejskiego z ust premiera poprzedniego i  obecnego- na to szans nie ma- gdyby tym samym głosem mówił prezydent. Podsumowując: gdyby kwestia stanęła na forum międzynarodowym jako bezdyskusyjny interes Polski.  Ale tak się nie stalo i nie stanie. Dlatego ja traktuję takie: chciałabym ale się boję jako zwyczajowe polskie dziamgotanie, z którego nigdy nic nie wyniknie. No chyba, że Polacy wyślą wpizdu zarówno  Pis jak i rządzących w tej chwili a do rządzenia nauczą się wybierać sprawdzonych i odpowiedzialnych ludzi. Tak .wiem, że to potrwa kilka lat. 
Ps Teza o wyskokach Brauna i Pietrzaka   " na zamówienie" zbyt naciągana. 

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [22:14] - smieciu | Link:

@Es Zapoznawszy się z pełną wersją widzę że Pietrzak faktycznie co innego miał na myśli. Ta wypowiedź wygląda raczej na typowy antyniemiecki wtręt. Niż chęć wywołania zadymy.
Tak swoją drogą Pietrzak mówi:
Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają. Czyli nielegalne są Niemcy,
mijając się mocno z prawdą. Cała jego wypowiedź jest zbudowana na fałszywych przesłankach.
Niemcy nie mają nielegalnych imigrantów. A jeśli już to w bardzo niedużej ilości. Po prostu jeśli ktoś zaprasza imigrantów to stają się automatycznie legalni. Takich Niemcy nie będą więc móc nam wypchnąć. Nielegalny imigrant to taki, który nie ma dokumentów, przekroczył nielegalnie granicę. Niemcy nie mogą mieć takich ludzi, gdyż przykładowo taki imigrant musiałby trafić wcześniej do Polski (np.z Białorusi). W Polsce jest nielegalny. Ale dostaje dokumenty (jakieś) i nie może przekroczyć granicy do Niemiec legalnie. Chyba że ci go przyjmą a więc automatycznie zalegalizują. Taki nielegalny imigrant musiałby się przemycić przez granicę drugi raz by trafić do Niemiec nielegalnie - czyli pozostać nielegalnym i tam.
Prawda jest więc taka że Polska nie ma co się bać wpychania imigrantów nam z Niemiec gdyż najpierw tacy imigranci musieliby przekroczyć kilka granic nielegalnie, by tam się znaleźć. Nielegalnie.
Sytuacja jest odwrotna więc. To inne kraje. Takie jak Polska, mogą korzystać z Paktu gdyż będą mogły wysyłać legalnie innym swoich nielegalnych imigrantów.
Tak jak już wiele razy pisałem. Ten Pakt jest drobną ulgą dla krajów frontowych, takich jak Polska ale przede wszystkim obecnie Włochy. Drobna ulga ale za to duży nacisk na nich by uszczelnić własne zewnętrzne granice UE. Bo tych nielegalsów, ze względu na nieduże kwoty, nie będzie łatwo innym odsyłać.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

02-01-2024 [22:33] - Chatar Leon | Link:

@kinderpunk, pitolisz!
Krótko i zwięźle:
Milion wniosków o azyl w Europie, z czego 244 tys. w Niemczech – relokacja wyjaśniona!
"4 lipca 2023 roku, Agencja Unii Europejskiej ds. Azylu (AUEA) podała najnowsze dane dotycząc wniosków o azyl. W 2022 roku, w 27 krajach członkowskich Unii Europejskiej złożono prawie milion wniosków, a dokładnie 996 tys. (...) zdecydowanym liderem są Niemcy, które musiały rozpatrzyć aż 244 tysięcy wniosków, czyli jedną czwartą ze wszystkich ujętych w statystykach (...) istotną informacją zawartą w raporcie jest 40 procent pozytywnie rozpatrzonych wniosków i to największy wskaźnik akceptacji od 2017 roku. Oznacza to, że około 400 tysięcy uchodźców lub imigrantów zostanie w krajach Europejskich na stałe. (...) Raport AUEA doskonale pokazuje dlaczego w UE przeforsowano tak zwaną relokację uchodźców, Polityka Niemiec i Francji, dwóch największych państw, mających decydujące zdanie w ramach unijnych struktur, doprowadziła do wywołania kryzysu. (...) Angela Merkel mówiła nawet, że do Niemiec przyjedzie wielu inżynierów i lekarzy. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała fantazje polityków i teraz kraje, które wywołały europejski kryzys próbują się swoimi błędami i kosztami podzielić z innymi."

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [23:09] - smieciu | Link:

Tak demoniczne Niemcy mają na głowie 244 tysięcy wniosków a do Polski będą mogły wysłać 2 tys ofiar rocznie. No chcą nas zalać imigrantami. Piszę ale nie dociera. Nie dziwi mnie to jednak. Ludzie po prostu karmią się propagandą...
Pakt wprowadza nowe procedury. Imigrantom nie będzie łatwo hasać po UE.
Po pierwsze skrócone będą procedury, w tym na granicach. Po drugie potencjalnym azylantom pobierane będą obrazy twarzy i odciski palców. Wszyscy będą musieli też przejść kontrole bezpieczeństwa oraz stanu zdrowia. Kraje pierwszego kontaktu otrzymają znacznie większe uprawnienia do odsyłania migrantów do krajów pochodzenia.
Imigranci będą skanowani. Jeśli ktoś ich przyjmie i zalegalizuje to jego sprawa. A jeśli nie, wtedy będzie wkraczać pakt.
Trzeba być naprawdę osłem żeby nie widzieć jak mała jest kwota 30tys ludzi do rozlokowania na całą UE wobec setek tysięcy wniosków. Przy czym PiSowiec widzi oczywiście tylko Niemcy choć w tekście mowa o prawie milionie wniosków. Nawet biorąc za punkt wyjścia ten stan, 1/4 jest z Niemiec. Ile więc mogą wysłać z tych 30 tys? Niecałe 8 tys. Zaleją Europę. A 236tys, które zostanie w Niemczech potopu im nie sprawi.
Żałosne.

Obrazek użytkownika u2

02-01-2024 [23:17] - u2 | Link:

No chcą nas zalać imigrantami.

Tutaj chodzi o skok na kasę, a nie o rozwiązanie problemu. Jeśli Polacy nie upilnują swoich nielegalnych migrantów to KE bedzie dowolnie ustalać kary. Widać KL Auschwitz i inne tego typu miejsca będą nadawały się idealnie do tego chorego pomysłu Szwedów. Odbiera to podstawowe prawa człowieka do wolności i bezpieczeństwa. Kartę Podstawowych Praw Człowieka Szwedzi już dawno podpisali, ale najwyraźniej nie zamierzają jej przestrzegać.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-01-2024 [23:40] - Siberian Husky Dog | Link:

wez sobie debilu jednego do domu i spierdalaj od Polski folksdojczu

Obrazek użytkownika Chatar Leon

03-01-2024 [09:05] - Chatar Leon | Link:

@kinderpunk
ty dalej pitolisz

Obrazek użytkownika Jan1797

02-01-2024 [23:25] - Jan1797 | Link:

Chatar Leon,
Nie będę krytykował urody; https://www.youtube.com/watch?..." Dzisiaj jest naprawdę historyczny dzień, ponieważ dostarczyliśmy pakt w sprawie migracji i azylu, prawdopodobnie najważniejszy pakiet legislacyjny w tej kadencji” – skomentowała przewodnicząca PE Roberta Metsola.
Porozumienie zakłada, że kraje członkowskie będą miały wybór między zgodą na relokację i przyjęciem uchodźców a wpłatą do budżetu UE składki solidarnościowej

Obrazek użytkownika Es

02-01-2024 [22:54] - Es | Link:

@smieciu
Nieważne jaki otrzymają status.Legalizm prawny w unii i dla Niemiec nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy, że tam okażą się zbędni

Obrazek użytkownika smieciu

02-01-2024 [23:13] - smieciu | Link:

@Es ten cały demonizm paktu to przykład eskalacji przerostu formy nad treścią. Niemcy mają wykonywać cały szereg ściem po czym przytłaczająca masa imigrantów zostanie u nich a odesławszy nikły procencik do Polski ma oznaczać atak Niemców na nas.
Naprawdę, w tym wypadku mamy do czynienia jedynie z wypaczonym procesem myślowym a nie poleganiem na faktach, liczbach, zdrowym rozsądku.

Tak naprawdę wyjdzie w praktyce. Polska może i ma prawo zasłaniać się Ukraińcami. Sama może udawać przepełnioną. Chcącą odsyłać. Pakt jest dobry gdyż daje konkretną podstawę prawną. Do tej pory panowała wolna amerykanka. Nie było nad imigrantami centralnej kontroli. Zbieranie odcisków palców, tworzenie bazy, procedury w pierwszym kraju pojawienia się imigranta, bardzo ułatwi zarządzanie tą masą.
W takim układzie zostanie już tylko poznanie woli uczestników tego procesu. Czyli państw UE. Jak naprawdę będą chcieć do tego podejść. Naprawdę trudno będzie oszukiwać. Kawa na ławę. Jasne będzie kto czego chce, z jakim przekazem stanie przed swoimi wyborcami.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2024 [19:33] - sake3 | Link:

@Es......,,Polaczki lubią sobie powrzeszczeć bez sensu....No tak przecież od Polaków (nie od Polaczków-wymaga się i oczekuje jedynie pokory ,przytakiwania każdej bzdurze i każdemu oskarżeniu Odezwanie się to szczekanie zza węgła.Gdzie Pietrzak miał okazję powiedzieć prawdę? NIby gdzie i jak?Braun przynajmniej miał tę możliwość w Sejmie.Jak ma być budowane poważne państwo,w którym Polaków traktuje się jak podludzi?Jak pan sobie wyobraża nawet poważne państwo w którym przeprowadza się zamach i łamie Kostytucję,siłowo przejmuje się instytucje? Wprowadzanie byczych karków do szarpania ,ubliżania ,bicia i wypychania pracowników pan uznaje za powagę ,a niezgodę uważa za szczekanie?Stoi  pan po stronie bezprawia obraża Polaków którym doradza zamknięcie ust..Obrzydzenie bierze.

Obrazek użytkownika Es

02-01-2024 [20:14] - Es | Link:

@sake
Dokonałas wzorcowej ekstrapolacji własnych wyobrażeń i kompleksów. Mógłbym zadac bardzo konkretne o ironio pytanie: jaki rower jaką pompka?
Mniej więcej sens będzie adekwatny do twojego komentarza.

Obrazek użytkownika sake3

02-01-2024 [20:41] - sake3 | Link:

@Es........Ekstrapolacja jest mi nieobca z racji zawodu.W wypadku pana komentarza to jednak tylko ocena i to nie moich kompleksów i i wyobrażeń tylko treści.pańskiej wypowiedzi. Jej sensu nie zasłoni pan pompką i rowerem..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

02-01-2024 [19:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Córka red. Marka Czyża, Zuzanna pracowała od kilku lat w pisowskiej TVP, ale....... się nie cieszyła. Ale  jak tata przyszedł, to dostała awans.
Mocne na kilku płaszczyznach.