Zadam pytanie raz jeszcze

Zadałem wczoraj pytanie:
Jakież to katolickie, polskie święto obchodzi się w Knesecie?
Admin raczył moją notkę wywalić. Nie wiem dlaczego.
Zdaję więc to samo pytanie raz jeszcze:
Jakież to katolickie, polskie święto obchodzi się w Knesecie?

Pytam, bo jakieś pogłoski krążą, że ktoś chyba z grona ortodoksów tamtejszych podobno wysikał się pod choinką i podobno afera jest z tego międzynarodowa i wszystkie odłamy judaizmu z całego świata przepraszają naród polski.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

13-12-2023 [22:17] - Czesław2 | Link:

Na Niezaleźnej juź komentować nie moźna, sądzę, że tu ostatnie podrygi. Skuteczniejsze jest informowanie znajomych o tym, co w kraju się dzieje. Nie wiem tylko  kto uruchomi nową wolną europę ( Polskę).

Obrazek użytkownika angela

13-12-2023 [22:58] - angela | Link:

No przecież caly czas pytam.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

13-12-2023 [22:27] - Kazimierz Kozio... | Link:

takie czasy nastaly ze zaraz zniknie ten wpis. admin tez czlowiem i musi z czegos zyc

Obrazek użytkownika spike

13-12-2023 [22:34] - spike | Link:

Nie ma takiego święta katolickiego, które byłoby obchodzone w jakimkolwiek żydowskim przybytku.
Ja bym chciał wiedzieć, w jakim nieżydowskim parlamencie obchodzi się którekolwiek żydowskie święto, czy np. w Białym Domu świętuje się Chanukę?
a może w Parlamencie Europejskim, a może niemieckim ?
Ktoś wie?

W naszym przypadku to coś innego, skoro pozwolono żydom świętować Chanukę już wiele lat temu, a już kilka lat posłował Braun, dlaczego dopiero teraz zrobił to, co zrobił, a zrobił źle, nic nie zyskał, a wywołał skandal, który w Polskę uderza, mógł zaprotestować "parlamentarnie", wyrazić sprzeciw, a nawet zdmuchnąć świece, ale gaśnicą wyraził pogardę święta żydów, to nie powinno się tak stać.

Obrazek użytkownika Adam66

14-12-2023 [03:33] - Adam66 | Link:

@spike
No to jesteś do tyłu z informacjami, otóż chanukah, czyli święto obcięcia głowy przez eskimoską kurtyzanę greckiemu namiestnikowi obchodzi się teraz w "laickim" eurokołchozie!
www.youtube.com/watch?v=ZkdzH1...
A tu wyjaśnienie skąd się wziął świeczkowy zwyczaj:
youtube.com/watch?v=BUdG4wu0cS0
A Braun zrobił to co zrobił bo Braun od lat mówi chyba najlepiej po polsku i pro-polsko niż większość tzw. “polskich posłów”. Czy robi to świadomie i samodzielnie to już inna sprawa. Proszę zwrócić uwagę, że już dawno Braunowi przypięto łatkę oszołoma, więc jego wypowiedzi są traktowane jako niepoważne ale bardzo często używane przez media zagraniczne jako przykład polskiego “faszyzmu”. I tu właśnie może być sedno sprawy, żeby Braun nagłaśniał wszystkie problemy, nawet te najprawdziwsze a i tak się go nazwie “wariatem”, a przecież nikt “wariata” nie bierze poważnie. Proszę zwrócić uwagę na komentarze pod wideo z gaśnicowym wyczynem Brauna, większość komentarzy jest pozytywna i zgadza się, że za dużo eskimosów jest w rządzie tzw. “polskim”. No ale nagłośnił to “wariat” więc to trzeba olać. Co więcej, wazeliniarze zarówno z lewa i prawa, już mają pełne portki z obawy przed wezwaniem na dywanik do jarmułkowego ambasadora, więc teraz będą się prześcigać w podlizywaniu eskimosom. A w świat poszła kolejna hucpa z komentarzem jacy to prawicowi Polacy są anyeskimoscy, nikt i nigdzie nie wspomniał, że Braun to też eskimos, bo to by mogło zaburzyć narrację o “wrednych” Polakach.

 

Obrazek użytkownika Darek65

14-12-2023 [18:47] - Darek65 | Link:

Przypominacie sobie Janowskiego, ministra rolnictwa, który bronił polskich cukrowni. Też zrobiono z niego wariata. Teraz prawda wyszła na jaw, że go czymś naszprycowali.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-12-2023 [22:36] - Chatar Leon | Link:

Ażeby była jasność:
- ani jakiekolwiek akcje antyżydowskie nie są z mojej bajki,
- ani też kibicowanie Izraelowi w bombardowaniu cywilów w Strefie Gazy z mojej bajki nie jest.

Po prostu, z tego co widzę, popularne zapalanie światełek chanukowych w 90% nie jest żadną świętością religijną, ale jest zeświecczonym zwyczajem kultywowanym w kompletnie niereligijnych społecznościach żydowskich, takim samym jak wieszanie baniek na choince w zeświecczonych społecznościach postchrześcijańskich.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2023 [22:55] - Pani Anna | Link:

Przy czym to zapalanie świeczek jak się okazuje ni z gruchy ni z pietruchy, jako upamietnienie wojny religijnej z II w. p.n.e trwało sobie przez 16 lat. W polskim Sejmie, a ostatnie 8 lat nawet w PISowskim Sejmie. 
Przerobiliśmy już ukraińskie flagi na gmachach wszystkich polskich instytucji państwowych, to może teraz czas na flagę Dżihad,  tak "ponad podziałami ", zgodnie jak za pandemii. Gdzie my do cholery żyjemy.?
Chwała posłowi Braunowi, bo do wczoraj do głowy by mi nie przyszło,  że w naszym polskim Sejmie czci się ortodoksyjne wojny religijne. 

Obrazek użytkownika Ryan

13-12-2023 [23:00] - Ryan | Link:

Czy Krzysio Bosak pójdzie jutro palić chanukę by nie stracić stołka?

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2023 [23:03] - Pani Anna | Link:

Ty się lepiej zapytaj tych, co przez ostatnie 16 lat palili chanuke. Albo chociaż tych, co przez ostatnie 8 lat.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-12-2023 [23:16] - Chatar Leon | Link:

No, nie.
Akurat z tymi wojnami religijnymi to sobie Matka Kurka jaja robi. Tak samo, jak jeden z tutejszych blogerów, który pomylił Księgi Machabejskie z Księgą Judyty.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2023 [23:23] - Pani Anna | Link:

No to Wikipedia też sobie jaja robi i to niemiecka :"Was ist Chanukka? Die Rabbinen lehrten: Am 25. (des Monats) Kislew (beginnen) die acht Tage von Chanukka. An ihnen darf weder getrauert, noch gefastet werden. Als die Griechen in den Tempel eindrangen, verunreinigten sie alle Öle, die sich im Tempel befanden. Nachdem das Königtum des Hauses der Hasmonäer erstarkt war und sie [= die Griechen] besiegte, prüften sie [= die Hasmonäer] nach und fanden nichts, außer einem Gefäß mit Öl, welches (noch) mit dem Siegel des Hohepriesters verschlossen war. In ihm war Öl für nicht mehr als um für einen Tag (den Leuchter) zu entzünden. Es geschah ein Wunder und es wurde mit ihm acht Tage (lang der Leuchter) entzündet. Im folgenden Jahr legten sie diese (Tage) fest und machten sie zu Festtagen des Lobes und Dankes.“
– Babylonischer Talmud, Traktat Schabbat, Kapitel 2, Seite 21b[1]"
"Co to jest Chanuka? Rabini nauczali: 25 (tego miesiąca) Kislew (rozpoczyna się) osiem dni Chanuki. Nie wolno ich opłakiwać ani pościć. Kiedy Grecy wtargnęli do świątyni, skazili cały olej znajdujący się w świątyni. Gdy królestwo domu Hasmoneuszy wzmocniło się i pokonało ich [= Greków], oni [= Hasmoneusze] zbadali i nie znaleźli nic poza naczyniem z oliwą, które (jeszcze) było zapieczętowane pieczęcią arcykapłana. Była w nim oliwa tylko na jeden dzień, aby zapalić (świecznik). Stał się cud i świecznik płonął przy Nim przez osiem dni. W następnym roku ustanowili te (dni) i uczynili je dniami chwały i dziękczynienia”.

– Talmud Babiloński, Traktat Szabat, rozdział 2, s. 21b[1]

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-12-2023 [23:39] - Chatar Leon | Link:

No nie, Szanowna Wspólniczko w Foliarstwie,
Tak się bawić nie będziemy.
Kiedyś, jeszcze za czasów śp Jerzego Targalskiego, popełniłem wpis pt.    חנוכה(tutaj)
Właściwie to my powinniśmy raczej obchodzić święto Chanuki, aniżeli nibyżydzi.
Ale cóż poradzę na to, że chrześcijanie generalnie, a Polacy w szczególności, nie czytają Biblii.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-12-2023 [23:57] - Pani Anna | Link:

Nie jestem specjalistką od chanuki, ale z tego co przeczytałam, to nie jest żadne "żydowskie Boże Narodzenie " i nie ma nic wspólnego z żadnym pojednaniem,  dlatego jestem tak wkurzona. W internecie wrze i to zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Ci bardziej przytomni widzą,  w co jesteśmy wciągani, a ci drudzy szykują się do obchodzenia tygodnic, a potem zapewne miesiecznic tej zbrodni. Może ufundują jakąś tablicę pamiątkową. "Niepokorni" chyba jeszcze nie uzgodnili stanowiska.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-12-2023 [00:14] - Chatar Leon | Link:

A ja po prostu zadałbym podstawowe pytanie ludziom uważającym się za polskich patriotów, a właściwie dwa pytania:
- Czy znaleźliście poważnych sojuszników Polski wśród społeczności żydowskiej?
- (i pytanie z drugiej beczki) Czy znaleźliście poważnych sojuszników Polski na Ukrainie?
Być może warto od tego zacząć.
Być może sprawa nie jest kompletnie przegrana, a z pozoru egzotyczne sojusze mogą wypalić.
Ze dwa lata temu dowiedziałem się na przykład o świetnej współpracy tradycjonalistów katolickich z ortodoksyjnymi żydami w Nowym Jorku. Poszli razem zgodnie do sądu i wywalczyli prawo do swobody kultu religijnego wbrew pandemicznym zamordystom.
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-12-2023 [23:11] - Alina@Warszawa | Link:

A mnie nurtuje zupełnie inne pytanie w związku z jutrzejszymi planami ponownego zapalania świec chanukowych w sejmie. Pytanie które rozwiązać mogą jedynie mężczyźni. KTO JUTRO UGASI CHANUKOWE ŚWIECE W SEJMIE?

Chanukija ma ok. 1,5 m wysokości, płomienie świec są na wys. 160-170. Załóżmy, że faktycznie wszystkie gaśnice w sejmie zostały pochowane, albo są pod ścisłą ochroną. Nikt nie  może wnieść np. gaśnicy samochodowej, żeby jak G. Braun zgasić je gaśnicą, tylko nieco mniejszą. Górnicy z kilofami nie przyjadą w tak błahej sprawie. 
Pozostaje jedynie metoda naturalna za pomocą odważnych bezpruderyjnych panów z pełnymi pęcherzami.  Tylko czy jest to techniczne możliwe, żeby płyn doleciał na wysokość płomienia? Albo jakiego wzrostu powinni być ochotnicy i w jakiej odległości się ustawić, żeby ugasić świeczki? 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-12-2023 [23:19] - Chatar Leon | Link:

Każdy ma takich cyrkowców na jakich zasłużył.

(Szczerze mówiąc, na miejscu poważnych Żydów, zabroniłbym jakimkolwiek idiotom organizowania imprez chanukowych w hołownianym cyrku, zwanym sejmem.)
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-12-2023 [00:14] - Alina@Warszawa | Link:

Nie wiem, czy występuje w polskiej  przyrodzie zjawisko "poważnych Żydów" w naszym polskim znaczeniu słowa  "poważny".

Kiedyś TVP wyemitowała nabożeństwo "Purim" z synagogi gdańskiej, z udziałem prezydenta Adamowicza, niedługo przed jego śmiercią w czasie WOŚP.
Wszyscy uczestnicy tego "nabożeństwa" zachowywali się dokładnie tak jak uczestnicy marszów LGBT! Wrzaski, krzyki, walenie w puste gary i durszlaki, stroje jak jakichś wariatów w psychuszce, wieszanie Hamana na szubienicy (nabożeństwo!), gwizdy, trąbienie. To są zachowania i obrzędy zupełnie obce naszej kulturze, 

Niestety Polacy są utrzymywani w naiwności i nieświadomości na pewno celowo, bo gdyby znali szczegóły owej żydowskiej mentalności wynikającej z ich zwyczajów, to jedynym uczuciem jakie mieliby do Żydów byłaby pogarda, niechęć i postawa zachowania jak największego dystansu od tych ludzi.
Oni są jakby zaczarowani, jakby ktoś ich zaprogramował wadliwym systemem operacyjnym niekompatybilnym z żadną inną cywilizacją na świecie, systemem dającym objawy choroby psychicznej, jakby mieli jakiś wspólny gen zbrodni. Kiedy widzę telewizyjne wypowiedzi po akcji gaszenia świec, mam wrażenie, że oni wszyscy zwariowali! Komentarze w sieci pod filmami z Braunem w akcji są zupełnie inne, każdy gratuluje Braunowi odwagi. 
Świat podzielił się na Żydów w telewizjach i wszystkich innych normalnych ludzi w sieci internetowej i realu.  Braun został wybrany do Sejmu przez tych drugich, bo do telewizji nie został wpuszczony.
Jak w "Seksmisji" - Liga i dekadencja :)

Obrazek użytkownika Adam66

14-12-2023 [03:49] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa 
Przepraszam jeśli się powtarzam ale ze względu na opóźnienie w publikacji komentarzy to się może zdarzyć.
Tu jest wyjaśnienie skąd się wziął świeczkowy zwyczaj, wprawdzie przedstawiony przez "wariata" Brauna, niemniej jednak merytorycznie zgodny z prawdą historyczną.  Jest też tam wyjaśnienie "święta" purim.
https://www.youtube.com/watch?...
Bez względu na źródło tych "świąt", zadowolona mina maliniaka kiedy rabin mówi mu, że jest tylko zwykłą szmatą, gojem na usługach "ludu wybranego" jest bezcenna, ciekawi mnie tylko czy maliniak rozumie mowę rabina, czy tylko cieszy się jak głupi do sera, mając nadzieję, że go chwalą...
 

Obrazek użytkownika Adam66

14-12-2023 [03:38] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa 
A może pomoc "braci ukraińskich", Żełenski już kiedyś się popisywał "zasięgiem", może teraz pomoże...?
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [07:30] - Czesław2 | Link:

Generalnie, akcja Brauna przykryła podpisanie przez Bodnara akceptacji europejskiej prokuratury. Teraz niemcy mogą prowadzić śledztwa nawet wobec polskich władz.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-12-2023 [07:47] - AŁTORYDET | Link:

Panie Leonie:
Naprawdę Pan nie rozumie problemu? Jest oczywistą i niekwestionowaną  prawdą, że żadne z katolickich świąt nie jest celebrowane w Knesecie. I naszym niezbywalnym prawem, jest pytanie, czy powinniśmy świętować chanukę w Sejmie. Pytać, czy to aby nie przesada.  Ale forma "dyskusji" zaproponowana i zrealizowana przez Brauna-Barana, jest skandaliczna, niczego nie rozwiązująca i przyniesie same straty, sprawie i Polsce. Była prymitywną i czytelną prowokacją, z pełną ochroną interesów Brauna (patrz zbiórka Pani Anny Kubali). Smutne jest to, że Braun politycznie się wzmocnił, ale osiągnął to, kosztem interesów Polski i realnie wykluczył współpracę Konfy z ZP. Tylko on na tym dobrze wyszedł.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [08:00] - Czesław2 | Link:

Jest też niekwestionowaną prawdą, że dopiero teraz, po akcji Brauna rządy żydów w Polsce przebiły się do świadomości niektórych. teraz też dopiero wyszło na jaw, czyje są praktycznie wszystkie media na świecie i pracujący tam funkcjonariusze. Przecież temat przejęcia przez żydów świata zachodniego, a teraz nas dopiero wyłazi nieśmiało na wierzch.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

14-12-2023 [08:42] - AŁTORYDET | Link:

Niestety, ale jedyne co się przebije, to przekaz o polskim chamstwie, prostactwie, antysemityzmie i konieczności "rozwiązania problemu polskiego". No i głębokie współczucie, dla cywilizującego polską chołotę, Tuska. 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [08:56] - Czesław2 | Link:

Mnie chodzi o świadomość Polaków w Polsce. na świecie od dawna Polski nie ma.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-12-2023 [09:19] - Pani Anna | Link:

Żal mi was ludzie. Ten wieczny polski kompleks "bo co o nas za granicą powiedzą ". Zapytaj przeciętnego Niemca, Francuza, Anglika, czy jest zainteresowany tym, co mówią o nich "za granicą ". Oraz czy zgadza się na to, aby w budynkach ICH zgromadzenia narodowego były odprawiane żydowskie gusła. Właśnie że względu na taką uniżoną postawę tak nas "szanują " za tą osławiona granicą. 

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [10:20] - Czesław2 | Link:

Skoro praca u niemca lub żyda jest szczytem intelektualnych potrzeb polaka? Tresowanego od szkoły przez żyda i niemca.

Obrazek użytkownika sake3

14-12-2023 [10:37] - sake3 | Link:

@Czesław......Warto przypomnie sprawę pani Nitek-Płażyńskiej ukaranej przsz nasz ,,niezawisły'' sąd za oskarżenie Niemca Hansa G.o mowę nienawiści wobec Polaków pracujących w jego firmie.Pani Płażyńska nagrała jego wypowiedzi odnośnie Polaków,ublizanie Polsce a nawet chwalenie się że jest hitlerowcem i z chęcią by do Polaków strzelał.Polski niezawisły podobno sąd nakazał jej przeproszenie Niemca i zapłatę na jego rzecz 20000zł za naruszenie dóbr osobistych.To jak pan ocenia szczyty intelektu polskich sądów?.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [10:54] - Czesław2 | Link:

Czy ja kiedykolwiek podważałem powszechną opinię o polskich sądach? Czy Pani nie pamięta słów Ziobry            
( wyeliminowanego z przestrzeni publicznej) , że jego reformy zablokowali Duda i Morawiecki? Na prawdę, nie pamięta Pani?

Obrazek użytkownika sake3

14-12-2023 [11:01] - sake3 | Link:

@Czesła2.....Przecież ja nic panu nie zarzucam.Przypomniałam tylko ogólnie tę sprawę.którą uznałam jako bulwersującą. Źle że to zrobiłam? 

Obrazek użytkownika Darek65

14-12-2023 [19:01] - Darek65 | Link:

@Czesław
Już to wiele razy mówiłem, że stary PIS skończył się w 2017 roku, w wewnętrznym zamachu stanu, kiedy pogoniono Szydło.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-12-2023 [11:20] - Pani Anna | Link:

@sake3
Normalnie rece i cycki opadają.  Temat wyroku jaki zapadł w I instancji w sprawie pani Nitek Płażyńskiej był walkowany chyba z 1000 razy, również na tym forum, co stanowi jeszcze jeden dowód na to, że do ciebie nic nie dociera i niczego nie czytasz ze zrozumieniem.  Jeszcze raz, w tym przypadku zawiniła PROKURATURA, wnosząc akt oskarżenia  z art.191 k.k., gdy ewidentnie został naruszony art. 256 k.k.:
"Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Wypowiedź Hansa G. w całości wypełnia przesłanki z art. 256 k.k. i co więcej ten artykuł dotyczy całego narodu, nie jednej, czy pięciu pokrzywdzonych. Brutalnie mówiąc prokuratura popełniła w tej sprawie błąd, jakiego nie popełniłby amator z niewielką wiedzą prawną.
Sprawa była do wygrania już w pierwszej instancji, ale po co ja to piszę. I tak nic nie dotrze. Zwłaszcza to, że zawaliła pisowska prokuratura.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-12-2023 [11:01] - Pani Anna | Link:

Ludzie są różni, tak samo różne są ich potrzeby intelektualne, a raczej możliwości. W samej pracy nie ma nic złego,  choć żal,  że tyle młodych i mądrych ludzi z różnych powodów służy swoją pracą i intelektem obcym, bo ojczysty kraj ich najwyraźniej nie potrzebuje. Chodzi o poczucie własnej wartości,  które u Polaków jest szczątkowe i przejawia się właśnie tym " bo co sobie o nas inni pomyślą ".

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [11:12] - Czesław2 | Link:

Dla nich nie ma pojęcia "ojczysty kraj".

Obrazek użytkownika Darek65

14-12-2023 [18:58] - Darek65 | Link:

Dokładnie tak. To grupa sprzedajnych mediów, "autorytetów" i polityków wmawia nam, że mamy się tym przejmować. Ktoś to kiedyś nazwał i słusznie, pedagogiką wstydu.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

14-12-2023 [11:18] - Chatar Leon | Link:

@AŁTORYDET
"I naszym niezbywalnym prawem, jest pytanie, czy powinniśmy świętować chanukę w Sejmie. Pytać, czy to aby nie przesada."
Ciesze się, że zrozumiał Pan sens mojej notki.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-12-2023 [09:10] - Czesław2 | Link:

Blaszczak: Braun powinien zostać wykluczony z Konfy. Przeczytany komentarz: I tak PIS popłynął z głównym ściekiem. 100/100.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-12-2023 [17:03] - Alina@Warszawa | Link:

Prawda jest taka, że WSZYSCY OPRÓCZ BRAUNA powinni być wyeliminowani z polskiego Sejmu 
Wszyscy ci, oczywiście, którzy są oburzeni "wybrykiem" Brauna. 

Obrazek użytkownika sake3

14-12-2023 [10:22] - sake3 | Link:

W powodzi ocen incydentu w Sejmie umknęło na NB coś bardzo istotnego..Nie doszło do głosowania i przyjęcia w Sejmie uchwały potępiającej atak Brauna z poprawką PiS o potępieniu wszystkich przejawów nienawiści na tle religijnym w tym ataków na chrześcijaństwo.Poprawka głosami koalicji została odrzucona  i jest to zielone światło do ataków na kościoły,duchowieństwo i katolików.Tylko czekać jak Wielgusowa razem z minister d/s Równości będą podpalać kościoły realizując swoje hasło ,,dym w kościołach''. Będą dumnie palić się świece chanukowe ale nie będzie wolno mieć krzyżyka na szyi.Minister Wieczorek już zdążył się wypowiedzieć w sprawie krzyża w wiszącego w Sejmie .Minister jest temu przeciwny ale skoro na razie nie ma na to zgody to on nie zdejmie.Jednak zdecydowanie popiera żydowskie uroczystości w Sejmie. 

Obrazek użytkownika juur

14-12-2023 [11:49] - juur | Link:

Szanowna Sake. To, że PIS nie potrafił zająć stanowiska w gdy lewacka dzicz atakowała kościoły chyba wszyscy pamiętają. Kłopoty mieli i mają spontaniczni obrońcy kościołów za co cała odpowiedzialność spada na PIS. Brak najmniejszej reakcji na żydowskie symbole w polskim sejmie to też świadczy o tym czym jest PIS. PIS prześcigający się z potępianiem posła Brauna to już kuriozum. Co mnie nie dziwi.

Obrazek użytkownika spike

14-12-2023 [11:41] - spike | Link:

"Jak świat światem, żyd nie będzie chrześcijanom bratem".

Judaizm jest chyba jedyną religią (znaczącą), która nie uznaje chrześcijaństwa, katolicyzmu, walczy z nim od samego początku.
Chrześcijaństwo jest uznawane przez inne światowe religie, symbolizują to Trzej Mędrcy (Królowie), z tą tylko różnicą, że Jezusa nie traktują jako Boga, a Proroka.
Dam jeden przykład, jak pojawił się film "Kod da Vinci", Kościół przeciw niemu protestował, a w Indiach był zakaz jego emisji, bo obrażał Proroka Jezusa.

Żydzi robią wszystko, od fałszowania prawdy historycznej, że istniał Jezus, została na tą okoliczność wydana książka, jak też niszczą dowody ukrzyżowania Jezusa, usunięto z sarkofagu Kajfasza gwóźdź z Krzyża, którym była przybita ręka Jezusa, decyzja o tej profanacji przyszła z "góry" władz Izraela. Był emitowany dokument pokazujący ten fakt.