A jakież to polskie katolickie święto obchodzą w Knesecie?

Coś mi się o uszy obiło, że w parlamencie wyjątkowo nam przyjaznego kraju, Izraela (słynącego z tolerancji dla wspólnot chrześcijańskich oraz wspierania Polski na arenie międzynarodowej a także wzorowej współpracy w ściganiu totalitarnych zbrodniarzy typu Salomon Morel), komuś nie spodobały się obchody jakiegoś polskiego katolickiego święta. Ponoć chodziło o sposób gaszenia świeczek na choince niezgodny ze staropolską tradycją, czy coś takiego...
Nie wiem dokładnie o co chodzi, więc może ktoś coś....
Przede wszystkim chciałbym zapytać, jakie to dokładnie polskie, katolickie święto obchodzą w Knesecie?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

12-12-2023 [18:25] - tricolour | Link:

Nie obchodzą. W knesecie nie ma Polaków, a w sejmie jest mnóstwo Żydów.

Obrazek użytkownika Kaczysta

12-12-2023 [18:28] - Kaczysta | Link:

a w rzadzie Tuska jest mnóstwo Żydów.a nawet wiecej

Obrazek użytkownika tricolour

12-12-2023 [18:32] - tricolour | Link:

A to źle, czy dobrze?

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2023 [18:42] - sake3 | Link:

@kaczysta ....W Sejmie jest też Hindus ,poseł PiS czy dowściąga się postawienia swoich symboli narodowych? Jakoś nie słyszałam.Ale wiadomo,że w tym roku nie będzie dzielenia się opłatkiem,a posłowie KO i Lewicy wysmiewali chamsko posłów za formułkę przy zaprzysiężeniu ,,tak mi dopomóż Bóg'' Więc tylko symbole żydowskie mają być obecne w Sejmie.? To już jesteśmy Knesetem?

Obrazek użytkownika angela

12-12-2023 [18:44] - angela | Link:

Przynajmniej posel Braun przerwał sejmową farsę Tuska.
Nic dziwnego ze gaśnica się zagotowała od klamstw  I fałszywego wazeliniarstwa koalicjantów. 
Przecież nikt o zdrowych zmysłach tego cyrku nie wytrzyma. 
Uzurpatorzy wladzy, którą zdobyli przez gigantyczny przekręt wyborczy, tam nikt nie ma zdolności do konstruktywnego rządzenia, plotą bzdury, bo jedyne ich zadanie zniszczyć i obłowić się ile wlezie.
 

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2023 [19:18] - sake3 | Link:

@angela....Szkoda,że nie przerwał wystąpienia swego partyjnego kolegi Bosaka.,który dziś oświadczył,że jego formacja w Sejmie jest zainteresowana jedynie zwalczaniem ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego w celu odebrania mu glosów konserwatywnego elektoratu.Pan Bosak przedstawił KOnfederację jako spokojną.merytoryczną,narodową formację w przeciwko agresywnemu ,nie mającemu nic do powiedzenia społeczeństwu ugrupowaniu Kaczyńskiego.Trochę to dziwne. i wybrzmiało że KOnfederacja będzie wspierać Tuska we wszystkim.

Obrazek użytkownika Ryan

12-12-2023 [19:26] - Ryan | Link:

Braun mi ani brat ani swat ale rzygam już ta hipokryzją tych szmaciarzy w Sejmie milczących gdy atakowano katolików, gdy z każdego księdza robiono zboczeńca, gdy menele tacy jak Wielgusowa zakłócali Msze Święte. Teraz osrani po pachy bo ich ambasador z Izraela przeczołga.
Won.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-12-2023 [20:02] - Pani Anna | Link:

A ostatni zgasi świeczki w tym cyrku. I będzie to poseł Braun.