Czyste fakty wbrew Hitlerkingom

To Polacy są autorami pierwszych raportów o dokonywanej przez Niemców zagładzie Żydów. To Polacy zaalarmowali wówczas świat. To polski rząd na uchodźstwie wydał pierwsze oficjalne dokumenty rządowe apelujące do zachodnich mocarstw o pomoc dla eksterminowanych Żydów oraz skuteczną reakcję, która powstrzymałaby Holokaust. Fakty to oczywiste.

9 grudnia 1939
Powstaje Rada Narodowa Rzeczypospolitej Polskiej. Do Rady, będącej organem konsultacyjnym prezydenta i rządu RP na uchodźstwie, 21 grudnia powołanych zostaje 20 osób, wśród nich Ignacy Izaak Schwarzbart jako przedstawiciel ludności żydowskiej. W późniejszym czasie w Radzie zasiądzie dwóch przedstawicieli Żydów.

Koniec grudnia 1939
Z polecenia Polskiego Państwa Podziemnego Jan Karski opracowuje swój pierwszy raport zatytułowany „Zagadnienie żydowskie w Polsce pod okupacjami”.

Wrzesień 1940
Witold Pilecki w wyniku świadomej decyzji, pozwalając się aresztować Niemcom, trafia jako więzień do obozu Auschwitz, gdzie organizuje konspirację oraz przekazuje na zewnątrz meldunki na temat sytuacji w obozie.

Lato - jesień 1942
Jan Karski, zbierając informacje do kolejnego raportu, z narażeniem życia wchodzi dwukrotnie na teren getta w Warszawie oraz (w przebraniu ukraińskiego strażnika) na teren obozu tranzytowego w Izbicy, miejsca wywózki Żydów do obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Raporty Karskiego staną się podstawą działań dyplomatycznych rządu RP, apelujących o pomoc dla eksterminowanych Żydów.

Listopad 1942
Gen. Stefan Rowecki „Grot”, komendant główny Armii Krajowej wydaje rozkaz nawiązania kontaktu z żydowskimi formacjami w getcie w celu zorganizowania przerzutu broni i amunicji (których magazyn stworzony zostanie w pobliżu murów getta) oraz przygotowanie planów działania zbrojnego w wypadku niemieckich zamiarów całkowitej likwidacji getta. Powstaje plan akcji "Getto", przewidujący skoordynowaną akcję AK z bojownikami żydowskimi oraz ewakuację więźniów.

10 grudnia 1942
Wydana zostaje oficjalna nota dyplomatyczna Rządu RP na uchodźstwie zwana Notą Raczyńskiego, od nazwiska ministra spraw zagranicznych rządu RP. Jest ona pierwszym oficjalnym raportem na temat niemieckiej polityki eksterminacyjnej i pierwszym sygnowanym przez jakiekolwiek z państw oficjalnym wystąpieniem w obronie Żydów. Jest to także pierwszy oficjalny dokument informujący zachodnią opinię publiczną o Holokauście oraz apelujący o skuteczną reakcję, która powstrzymałaby Niemcy od kontynuacji zagłady. Dokument, wydrukowany w broszurze pod tytułem "The Mass Extermination of Jews in German Occupied Poland (Masowa eksterminacja Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce)", skierowany zostaje do 26 rządów sygnatariuszy Deklaracji ONZ.

Styczeń 1943
Po skutecznej akcji Żydowskiej Organizacji Bojowej przeciw Niemcom na terenie getta zaktywizowana zostaje pomoc polskiego podziemia w zakresie przerzutu broni i amunicji dla formacji żydowskich.

19 kwietnia 1943
Wraz z wybuchem powstania żydowskiego w getcie Armia Krajowa podejmuje nieudaną (na skutek przeważających sił niemieckich) próbę dokonania wyłomu w murze getta.
Niepowodzeniem kończą się w kolejnych dniach kolejne ataki a nawet próby podejścia pod mur.

27 kwietnia 1943
Oddział Korpusu Bezpieczeństwa, autonomicznej organizacji związanej z AK, przedostaje się na teren getta, gdzie walczy w bitwie na Placu Muranowskim.
Jürgen Stropp, odpowiedzialny zagładę getta warszawskiego w swoim raporcie potwierdza fakt utrudniania likwidacji getta przez "polskich bandytów" oraz chwali się likwidowaniem współdziałających z Żydami "polskich terrorystów".

Wiosna 1943
Witold Pilecki, po ucieczce z Auschwitz (26/27 kwietnia) przedstawia dowództwu Armii Krajowej plan ataku i wyzwolenia obozu Auschwitz. Plan ten po zbadaniu terenu wokół obozu okazuje się niemożliwy do wykonania samymi siłami polskiego podziemia. Niedługo później powstaje Raport Pileckiego.

28 lipca 1943
Jan Karski przyjęty przez prezydenta USA, Franklina Delano Roosevelta, apeluje o pomoc dla Żydów. Proponuje m.in. bombardowanie linii kolejowych prowadzących do obozów zagłady a także wystosowanie ultimatum wobec Niemiec, zawierającego groźbę zbombardowania niemieckich miast.
Karski stara się dotrzeć do jak największej ilości wpływowych osób. Często jednak jego świadectwo o zagładzie Żydów uznawane jest za "polską propagandę".

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

20-04-2023 [23:21] - u2 | Link:

Fakty to oczywiste.

Nie takie oczywiste ilu Żydów uratowali Polacy. Liczba waha się od 40 tysiecy do 120 tysięcy. Każdy uratowany Żyd to mniej więcej 10 Polaków zaangażowanych w jego ukrywanie. Czyli liczba drzewek Jad Waszem poświęcona Polakom jest mocno zaniżona. Ale historycy żydowscy celowo zaniżają liczbę Żydów ocalonych przez Polaków, jak i samych Polaków zaangażowanych w ratowanie Żydów.

Za to bez krępacji żydowscy profesorowie typu prof. Grabowski czy prof. Gross, głoszą tezy o rzekomym zabiciu 200 tysięcy Żydów przez Polaków. Pani prof. Engelking nie głosi nic innego. Dziwne, że na głoszenie takich pozbawionych podstaw tez, ma kasę z PAN, bo tam jest zatrudniona.

PS. Przypomina mi to twoje tezy chazarku o rzekomym zabiciu 200 tysięcy Polaków przez rząd Dobrej Zmiany. :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2023 [00:03] - sake3 | Link:

Szkoda że o tym wszystkim mówimy dopiero wtedy jak wywiąże się obrzydliwa sytuacja z atakowaniem nas przez Żydów udających pisarzy czy profesorów jak Engelking,Grabowski czy Gross. Ta paniusia atakująca Polaków w programie Olejnikowej wcześniej zasłynęła wypowiedzią-,,śmierć Polaka to rzecz zwyczajna,bez znaczenia ,śmierć Żyda to tragedia to metafizyka''.Czy osobę z tak niesłychaną pogardą traktującą Polaków zaprasza się do programów?I co ta osoba jeszcze robi w Polsce i je polski chleb?Co roku podczas obchodów rocznicy powstania w Getcie Polacy są obrażani.Co roku przyznawane są dotacje na badanie polskiego antysemityzmu.Za rządów PO-PSL pani Engelking przyznano aż 522miliony złotych na tropienie i ujawnianie zbrodni Polaków na Żydach.Teraz po awanturze którą wywołała pewno znowu coś wycisnie,bo już wiadomo ,że rozpoczną się międzyuczelniane badania i debaty.Dlaczego dotąd nie ma opracowań o szmalcownikach żydowskich,dlaczego nie ma opracowań o Żydach w UB i SB?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-04-2023 [00:23] - Alina@Warszawa | Link:

Grossom, Engelkingom i innym Żydom trzeba zadać pytanie ilu Polaków uratowali Żydzi z bezpieki po 1945 roku? A ilu skatowali i zamordowali?

Wszystkim proponuję małe ćwiczenie - wyobrażenie sobie ilu Polaków byłoby uratowanych przez Żydów, gdyby Niemcy zaczęli masową eksterminację od Polaków, stosując takie same kary za jakąkolwiek pomoc, a więc karę śmierci.
Otóż odpowiedź jest dość oczywista: nie byłoby żadnego Polaka! Wszyscy zostaliby zamordowani zgodnie z niemieckim "prawem", a gdyby jeszcze Niemcy płacili Żydom za każdego ukrywającego się Polaka, to bylibyśmy wymordowani 2x szybciej.
Dlaczego?
To wynika żydowskiego systemu wartości, religii, nakazów rabinackich, wielowiekowej "kultury". To dlatego Żydzi witali Sowietów kwiatami i cieszyli się kiedy Niemcy zaczęli tworzyć im getta, w których poczuli autonomię niezależną od Polaków. O polskiej fladze przypomnieli sobie, kiedy Niemcy wymordowali ich w tych gettach.
Jeśli tego nie rozumieją żydowscy profesorowie, to znaczy, że są niespełna rozumu, bo niczego nie zrozumieli z historii Polski i własnej historii.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

21-04-2023 [00:47] - Chatar Leon | Link:

To nie jest proste i jednoznaczne.
 Uprzedzenia są bez sensu, zresztą być może tym wszystkim hitlerkingom czy profesorowi pierdzionce właśnie o ich wywołanie chodzi.
Słyszałem o Żydach, którzy podczas okupacji sowieckiej na Nowogródczyźnie ostrzegli Polaków o planowanych działaniach NKWD.
Poza tym fakt istnienia jakichś Żydów kolaborantów i jakichś Polaków kolaborantów wynika po prostu że statystyki.

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [00:37] - spike | Link:

"Daremne żale, próżny trud, na pochyłe drzewo byle jako koza wskoczy, masz miękkie serce, musisz mieć twardą duupę" itd.

Nie bez powodu Prezydent Mościcki zdelegalizował żydowską wilczą jamę, właśnie za antypolskość i szkodzenie Polsce, żal że Prezydent Kaczyński dał się omamić żmijowej diasporze, pozwalając na jej odbudowę, teraz mamy tego skutki.

Kim trzeba być, by organizować "marsze żywych" i jednocześnie urządzać holokaust narodowi palestyńskiemu, grabiąc przy tym ich ziemie.
Oni uratowali choć jednego żyda, o Polaka nawet nie zapytam, a mają czelność twierdzić, że za mało się Polacy poświęcili, aż coś się w kieszeni dzieje.
Szacuje się, że w Niemieckim wojsku różnych formacji służyło koło 250 tys. żydów!
w zbrodniczej formacji UB, mordującej nie tylko Polaków, ale także żydów, pracowali żydzi i bolszewicy, dlaczego o tym się nie mówi ??
Nie pomijając Jedwabne czy Pogrom kielecki, który był żydowską prowokacją.

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [07:55] - u2 | Link:

holokaust narodowi palestyńskiemu

Propaganda. Na terenach zdobytych przez Żydów podczas wojny arabskiej przeciwko Izraelowi jest połowa Żydów i połowa Arabów zwanych Palestyńczykami. Żaden holokaust tych Arabów nie ma miejsca. Jest osadnictwo na tamtych terenach zdobytych przez Żydów, ale to normalka. Ten antyżydowski kociokwik trwa od wojny arabskiej ponad 70 lat.

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [12:32] - spike | Link:

@u2
propaganda, żydzi nazywający siebie Izraelem nie miał prawa do ziem Palestyny, stąd ta wojna, to tak jakbyś komuś ukradł 100, ktoś by ją odebrał, a ty z ni zaczynasz wojnę, by ją odzyskać. O zajmowaniu kolejnych terenów palestyńskich słyszałeś? Izrael jest tam agresorem, nawet USA tego nie popiera, są różne noty dyplomatyczne na ich bestialstwo, więc nie kadź. Oni uważają cały świat za swój, reszta nic nie znaczy, słychać to podczas rocznic holokaustu, nawet obozy zagłady do nich należą, nie można tam wnieść polskiej flagi.

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [12:40] - u2 | Link:

żydzi nazywający siebie Izraelem nie miał prawa do ziem Palestyny

Ależ mają prawo od 1948 roku. Wygrali wojnę o niepodległość z Anglikami, którzy jak to kolonizatorzy, chcieli wsadzić kij w mrowisko i podzielić Palestynę na dwa wrogie państewka.

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [16:30] - spike | Link:

@u2 "Wygrali wojnę o niepodległość z Anglikami, ...." :)))))))))))))))))))))))
co to za bajki, jakby nie Angole, to Izraela by nie było,  żydzi z nimi nie walczyli, a z Arabami, w tym z Palestyńczykami, który ograbiono z ziemi, bo jakiś przekupiony przez żydów kacyk tak zdecydował, powodem było pozbycie się z wielu państw tej kłopotliwej diaspory, która gdzie była, tam judziła :))))))

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [16:34] - u2 | Link:

żydzi z nimi nie walczyli, a z Arabami, w tym z Palestyńczykami

Ano, wygrali również z Arabami, nie tylko z Anglikami, i mają państwo od 1948 roku. O ile pamiętam to sąsiedzi parę razy najeżdżali Izrael i zawsze dostawali kopa. W PRL-u zawsze darzyłem sympatią Żydów, nie wiedziałem co oni gadają o Polakach w Izraelu i w USA :-)

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [23:39] - spike | Link:

Jeżeli twierdzisz, że coś pamiętasz, to pamięć masz do remontu, żydzi nie walczyli z Angolami, to oni chcieli pomóc żydom w założeniu państwa, ale Arabom się to nie podobało i słusznie, a jakby żydki chcieli w Polsce zbudować sobie własne państewko, mieliby prawo czy nie, tyle lat tu przebywali, a już podjęli taką próbę, tylko się przeliczyli.

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [23:57] - u2 | Link:

żydzi nie walczyli z Angolami

Baju, baju, Anglicy zabili m.in. Abrahama Sterna, ur. w Suwałkach, słynnego poetę żydowskiego, który walczył o niepodległość Izraela.

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2023 [08:23] - sake3 | Link:

Aż 6 komentarzy.To wskazuje jak bardzo Polaków nie interesuje plucie na nich,oskarżanie.Gross,Grabowski,Engelking nie muszą się nawet specjalnie wysilać by głosić na cały świat,że jesteśmy mordercami Żydów.Z pokorą i obojętnością Polacy to przyjmą jeszcze przeproszą.Pani Engelking będzie się rozkręcać a liczba jej rodaków zamordowanych przez Polaków z każdym rokiem będzie rosła.  

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [08:36] - u2 | Link:

Pani Engelking będzie się rozkręcać a liczba jej rodaków zamordowanych przez Polaków z każdym rokiem będzie rosła.  

Zaraz, zaraz, ci zamordowani Żydzi byli Polakami, to tak jak Ślązacy, mówią troche inaczej, ale idzie zrozumieć, Kaszubów już nie da się rady zrozumieć, ale są bardzo propolscy, z tego prosty wniosek że Tusk to nie Kaszub :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2023 [08:49] - sake3 | Link:

@u2....To proszę wytłumaczyć dlaczego Żydzi skoro są jednocześnie Polakami umierają ,,metafizycznie'' a Polacy nieżydowskiego pochodzenia zwyczajnie i bez znaczenia? 

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [12:48] - u2 | Link:

Żydzi skoro są jednocześnie Polakami umierają ,,metafizycznie'' a Polacy nieżydowskiego pochodzenia zwyczajnie i bez znaczenia? 

Ale, ale tak twierdzi prof. Engelking, proszę się jej pytać co rozumie przez swoją metafizykę. A jak pamiętam to żyje się tylko raz, raz kozie śmierć, a man can die but once itd itp.

Polecam film "Mistrz" w reżyserii Macieja Barczewskiego. Historia prawdziwa pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, która rozegrała się w KL Auschwitz. Świetny film o śmierci, ale i o życiu :-)

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2023 [13:15] - sake3 | Link:

Pani Engelking jest ,,podobno''profesorem więc i wyrażać powinna się jasno,a z całą pewnością wie co to metafizyka.Jej wypowiedź więc nie można traktować inazej jak wyraz pogardy do Polaka.Nie mnie pytać dlaczego ja umieram prosto i zwyczajnie jak zwierzak a wstretna paniuśka Engelking metafizycznie.Czy MInsterstwo Kultury też jestpod wrażeniem metafizyki i swojej małości,że przydziela na badanie bzdetów olbrzymie środki,które powinny dostawać uczelnie techniczne na badania i nowatorstwo.

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [13:32] - u2 | Link:

wyraz pogardy do Polaka

To już problem prof. Engelking, że gardzi nami Polakami nieżydowskiego pochodzenia. Ja nią nie gardzę, nawet bawi mnie ten jej wściekły atak na Polskę z pozycji jednych żydów typu prof. Grabowski i prof. Gross, kiedy inni polscy żydzi współrządzą Polską i są polskimi patriotami :-)

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [16:35] - spike | Link:

@u2
"gardzi nami Polakami nieżydowskiego pochodzenia..."
nie było, nie ma i nie będzie żydowskiego pochodzenia, bycie żydem jest tożsame jak bycie katolikiem czy muzułmaninem, dopiero po urodzeniu poprzez obrzęd religijny, przyjęta jest dana wiara, obrzezanie, czy chrzest. Każdy człowiek niezależnie od narodowości i koloru skóry, może zostać żydem, muzułmaninem czy katolikiem.
Wystarczy zajrzeć do Starego Testamentu.

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [16:38] - spike | Link:

"prof.szlomo-sand-kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski"

http://www.klubinteligencjipol...

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [16:44] - u2 | Link:

nie było, nie ma i nie będzie żydowskiego pochodzenia

Jest jednak religia żydowska. Nawet azjaci, czy murzyni moga być żydami.

Więc potomkowie wyznawców religii żydowskiej są z pochodzenia żydami.

PS. Na przykład słynny Bruce Lee był z pochodzenia żydem :-)

Obrazek użytkownika spike

21-04-2023 [23:30] - spike | Link:

O mamo jedyna !!!
od kiedy to wiarę się dziedziczy (biologicznie), ty się kolego zastanawiasz co piszesz?, a może jesteś AI :)))))))
ty wiesz, że więcej żydów zmienia wiarę (wg ciebie pochodzenie) na katolicyzm, niż inne wiary przechodzą na judaizm ??
Jaką wiarę trzeb mieć, by zostać Niemcem, bo Polakiem to wiemy, tylko katolik.

Bądźmy poważni, nie czytaj Grossa, bo z paki nie wyjdziesz :)))))

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [23:56] - u2 | Link:

więcej żydów zmienia wiarę (wg ciebie pochodzenie) na katolicyzm, niż inne wiary przechodzą na judaizm

Podaj jakieś dane dotyczące konwertytów, bo inaczej to pustosłowie. Oczywiście znam paru katolików żydowskiego pochodzenia. Nie wiem ilu przekonwertował rabin Schudrich, ale podejrzewam, że więcej sprowadził, aby zakosić bezspadkowe mienie pożydowskie :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

21-04-2023 [13:22] - Chatar Leon | Link:

Szczerze mówiąc, to nawet takie gretynki jak hitlkerking czy inny pajac grap-koSSki, diariusz pierdzionka czy giebbels-broSS pełnią o tyle pożyteczną funkcję, że być może po stronie ludzi uczciwych powstanie wreszcie jakaś sensowna reakcja na kłamstwo.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

21-04-2023 [15:21] - Alina@Warszawa | Link:

Jedno mnie wciąż zastanawia. Jakim prawem Żydówka Engelking ma jakieś pretensje do Polaków, jakobyśmy za słabo chronili Żydów. Czyżby uważała że Polacy to goje, które mają poświęcać swoje życie i majątki, żeby Żydom żyło się lepiej?
Czyżby uważała że jak znikła Polska i polskie prawa, to gojowskim obowiązkiem każdego Polaka było stawienie się przed hitlerowcami i oddanie życia za złapanego Żyda?
Na to wygląda - a to już kwalifikuje ją do badań psychiatrycznych i dłuższego pobytu w psychiatryku - koniecznie z polską obsadą, bo żydowska jej nie pomoże.

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [16:01] - u2 | Link:

Jakim prawem Żydówka Engelking ma jakieś pretensje do Polaków

Ależ to doskonale, że prof. Engelking ma takie dzikie i nieuzasadnione pretensje wobec Polaków. Im więcej Polaków ją zobaczy, tym więcej zrozumie o co chodzi :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

21-04-2023 [17:18] - NASZ_HENRY | Link:

Żydowscy rasiści  Engelking i Hartman mają nadzieję, że ich wywalą z etatów finansowanych przez polskiego podatnika i wtedy uda im się zorganizować globalną hucpę i ją zmonetyzować. Taki globalny geszefcik 447 ;-) 

Obrazek użytkownika sake3

21-04-2023 [19:55] - sake3 | Link:

Trzy stare odrażające nawet z wyglądu wiedźmy urządziły sobie sabat w TVN.Przypuszczam,że ten sąd nad Polakami ma bardzo sprytny cel.Kreatury sądzą ,że przerażony Gliński czym prędzej przeznaczy milionowe fundusze-tej udającej profesora na dalsze tropienie antysemityzmu ,,Hollandowej na film o zakopywaniu ciał imigrantów a Olejnikowej za całokształt .

Obrazek użytkownika u2

21-04-2023 [20:10] - u2 | Link:

Trzy stare odrażające nawet z wyglądu wiedźmy urządziły sobie sabat

Pamiętam, że w czasach PRL-u puszczano w kinach niezłe amerykańskie filmy. Obejrzałem wtedy Czarownice z Eastwick. Też trzy, ale bardzo ładne i ponętne :-)

Obrazek użytkownika Ryan

22-04-2023 [07:46] - Ryan | Link:

Żydowska ściera Engelking i polskojęzyczną szmata Olejnik w trakcie swojego srania na Polskę i Polaków zapomniały tylko dodać, że w Generalnej Guberni za podanie Żydowi szklanki wody lub kromki chleba była kara śmierci.
Nigdzie w okupowanej przez Niemców Europie tak nie było