"Dobra zmiano", liczysz na mój głos? Posprzątaj swój gnój!

Media pisowskie jojczą, że Unia wprowadza nam klimatyczny zamordyzm poprzez planowane za lat kilkanaście restrykcje dotyczące samochodów spalinowych.
Tymczasem rząd "dobrej zmiany", poprzez swoją kilkuletnią legislacyjną radosną twórczość (czy może raczej legislacyjną sraczkę), umożliwił jeszcze bardziej drakońskie eksperymenty, i to w ciągu najbliższych lat na sporej powierzchni naszego kraju.

Rządzący Krakowem (post)komuniści pod wodzą niejakiego towarzysza Majchrowskiego wraz z grupą indywiduów z partii niejakiego Donka "Króla Europy" i okolicami przegłosowali 23 listopada ubiegłego oku uchwałę "w sprawie ustanowienia Strefy Czystego Transportu". Uchwała ta w ciągu najbliższych trzech lat pozbawi ok. 25-30% mieszkańców miasta prawa do poruszania się posiadanymi obecnie samochodami. Tak zwana "Strefa Czystego Transportu" nie oznacza bynajmniej jakiegoś wydzielonego obszaru śródmiejskiej zabudowy, ale pokrywa się z granicami administracyjnymi miasta, co oznacza, że restrykcje dotyczyć mają obszaru 327 kilometrów kwadratowych.

Ktoś mógłby spytać: Na jakiej podstawie (post)komuniści wcielają w życie swoje chore pomysły w czasach "dobrej zmiany"?
Otóż, podstawą prawną dla powyższej hucpy jest przepchnięte przez Sejm dzieło "rządu dobrej zmiany": ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych z późniejszymi zmianami (t.j. Dz. U. z 2022 poz. 1083,1260). /Aktualny tekst tutaj/
Najbardziej zaś kuriozalną "późniejszą zmianą", która umożliwiła objęcie drakońskimi restrykcjami całego obszaru w granicach administracyjnych miasta, jest nowelizacja z 2 grudnia 2021. Również autorstwa "rządu dobrej zmiany".

 
O komunistach od Majchrowskiego w ogóle nie zamierzam się wypowiadać (mój stosunek do nich jest taki, jak do ruskiego korablia i do partii Donka Kondonka).
Natomiast co do "dobrej zmiany", na którą głosowałem przez lata, mogę powiedzieć jedynie:
Chcecie ponownie mojego głosu w wyborach? Posprzątajcie ten legislacyjny gnój, którego narobiliście w sejmie! To jest wasz gnój!
Wtedy możemy pomyśleć...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-03-2023 [00:20] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Chcecie ponownie mojego głosu w wyborach? Posprzątajcie ten legislacyjny gnój, którego narobiliście w sejmie! To jest wasz gnój!
Wtedy możemy pomyśleć...
======
Stawia Pan rząd pod ścianą. Na takie dictum, jakbym był rządem, od razu dałbym Panu albo stołek, albo stołek i jeszcze dołożył do niego np. zagraniczne wczasy.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [00:29] - Chatar Leon | Link:

@Roz
Aaa, Szanowny Pan to z tych, którzy nie będą jeść robali po klimatycznemu i po gejowsku, tylko będą je wcinać "po bożemu" i  z patriotycznymi hasłami na ustach.

Obrazek użytkownika Darek65

29-03-2023 [08:15] - Darek65 | Link:

Proszę tego nie pisać, bo a nóż przeczytają i skorzystają z rady:) Rozdawanie stołków nad wyraz sprawnie im idzie. Ktoś tego Majchrowskiego wybiera. W mojej mieścinie, przez 20 lat, ludzie wybierali SLD. To były przede wszystkim głosy ludzi starszych, emerytów. 20 lat marazmu, który spowodował, że duża populacja młodych z miasta uciekła. Teraz lament, bo miasto się starzeje. Nie ma porządnych inwestycji, bo markety, to żadna inwestycja. I tu nie ma nic do rzeczy, kto rządzi na górze, bo przecież można robić swoje dla dobra regionu.
https://twitter.com/Szafarowic...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [13:30] - Chatar Leon | Link:

Jeśli PiS zacząłby komisje ds. przekrętów reprywatyzacyjnych od Krakowa, pewnie możnaby było dziada pogonić.
Ale PiS wolał pogonić precz kilkanaście organizacji społecznych zajmujących się mieszkalnictwem, które prosiły PiS o pomoc w pogonieniu Majchrowskiego.

Obrazek użytkownika weber

31-03-2023 [07:27] - weber | Link:

Autorze pozamykaj wszystkie lufciki bo strasznie cuchnie z tej strony.

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2023 [00:25] - Jabe | Link:

Oto ma Pan słowa na przeciw czy­nom. Co jest isto­tniej­sze, fakty czy nar­racja?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [00:32] - Chatar Leon | Link:

Jakie konkluzje ma pan Dżaba zatem?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [00:40] - Chatar Leon | Link:

Czy są w ogóle jacyś niezależni dziennikarze? Czy jeszcze taki zawód istnieje?
Nie da się prześwietlić kulisów kolejnych nowelizacji powstających w ramach sraczki legislacyjnej tego rodzaju? Kto to podrzucił i w którym ministerstwie się to wykluło? Tak retorycznie pytam... Tego jest więcej.
A 90% posłów nawet się nie zastanawia i nie wie za czym głosuje, bo głosuje po prostu na wytyczne wg esemesa z centrali.

Obrazek użytkownika Adam66

29-03-2023 [04:15] - Adam66 | Link:

@Chatar Leon
Zawód dziennikarza zdecydowanie zszedł na psy (nie ubliżając psom).  Chyba najbliżej tej niezależności to jest Gadowski, może Sumliński.  Pospieszalski próbował ale natychmiast go wywalili i tak się tym przejął, że nawet 6 milionów eskimosów zabitych w czasie II wojny się doliczył...Cała reszta dla kogoś pracuje więc musi się liczyć z obowiązującą narracją właścicieli mediów dla których pracują.  Znowu porównanie do psów, wolność psa mierzy się długością łańcucha...

Obrazek użytkownika admin

29-03-2023 [18:49] - admin | Link:

Przecież to wymóg unijny to raz. Dwa, WSZYSTKO zależy od samorządów. W ustawie jest tylko możliwość dana samorządom a nie nakaz. 
Dodam, że ja od przyszłego roku nie wjadę już swoim autem do centrum Warszawy. Bynajmniej nie winię za to PiS. Ani nawet Trzaskowskiego, który to zapowiedział. Takie czasy (samochodów jak psów), że może lepiej żeby te, które najbardziej trują jak mój pełnoletni diesel nie wjeżdzały do centrów miast. Jakoś się z tym muszę pogodzić bo przecież jest alternatywa komunikacji zbiorowej

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

29-03-2023 [19:02] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Takie czasy (samochodów jak psów), że może lepiej żeby te, które najbardziej trują jak mój pełnoletni diesel nie wjeżdzały do centrów miast. "
Abstrahując od trucia. Aby zapewnić sprawny dojazd do miejsca pracy i wyjazd z niego trzeba by powyburzać całe kwartały. Miasta są zakorkowane. Poznań jest miastem wyludniającym się, ale nadal mającym miejsca pracy. Pracownik mieszkający 15 km od miasta koniecznie chce dostać się do miejsca pracy w centrum i nie istotne czy wjedzie starym Passatem czy nówka Teslą. Trzeba zacząć uprawiać politykę ograniczająca ruch samochodów w mieście, bo miasto się udusi od ilości samochodów. To nie ma nic wspólnego z lewactwem.

Obrazek użytkownika Francik

30-03-2023 [15:03] - Francik | Link:

No tak, skoro to "wymóg unijny" to w porządku: ETS, Fit for 55, likwidacja kopalń, zgoda na samowolę kasty sędziowskiej itp. to też "wymogi unijne", no więc "najlepszy rząd na trudne czasy" nic nie może zrobić. Pozostaje tylko dyrektywy, rozporządzenia unijne i "kamienie milowe" przetłumaczyć na polski i wciskać tubylcom, że tego wymaga patriotyzm, bo nie dostaniemy wyimaginowanych eurasów. Naprawdę słaba ta propaganda. Jak tak ma wyglądać "patriotyczna" polityka tzw. dobrej zmiany to taniej wynająć grupę tłumaczy niż utrzymywać ten cały parlamentarny i rządowy cyrk, którego jedynym realnym efektem jest przekładanie na polski "unijnych wymogów i wytycznych".

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [23:39] - Chatar Leon | Link:

Mości Adminie,
Zmiana w Ustawie pojęcia "obszaru zabudowy śródmiejskiej" na zapis pozwalający na objęcie zakazem całego terytorium o powierzchni kilkuset km kw. to wymóg unijny?!
Ja nie mam zamiaru wjeżdżać do żadnego centrum!
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

29-03-2023 [07:51] - AŁTORYDET | Link:

Ciekawy wątek. Ale warto przypomnieć, że "Dobra zmiana", to koalicja. Była i jest. Coś mi się zdaje, że pomysły z 2018 roku i późniejsze, to skutek "działalności" gowinowców, którzy przez lata, rządzili resortem od środowiska i klimatu. Z pieczeniarzem Kurtyką na czele. Gowin pozostawił sterty gnoju, z "konstytucją dla nauki" włącznie. Oczywiście, ktoś pozwolił Gowinowi urosnąć, ale było inne wyjście? Podobny efekt, może przynieść forsowana przez Kukiza i Prezydenta, ustawa o sędziach pokoju. Dołoży jedną instancję (od werdyktów będzie można odwoływać się do Sądu Rejonowego), będzie słono kosztować (20 mld) i g....o pomoże. Koalicja z wątłą przewagą, to przyczyna badziewia w legislacji. Gowin miał 16 posłów i machał rządem jak pies ogonem. Teraz robi to Kukiz z Ziobrą. I co Pan im zrobi?

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2023 [08:29] - Jabe | Link:

Zawsze coś prze­szkadza, zawsze jakiś wykręt.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [13:40] - Chatar Leon | Link:

To nie jest kwestia frakcji w koalicji, tylko kwestia sterowania państwem przez grupy nacisku, które dyktują brzmienie ustaw.
Druga sprawa to obsada ministerstw, gdzie przez 8 lat PiS nie dokonał żadnego przewietrzenia kadr. Wprost przeciwnie. 
Wymieniono zasłużonych ludzi, takich jak Waszczykowski czy Macierewicz na jakieś przypadkowe indywidua.
Ile platformiarzy załapalo się do władzy metodą na Gowina? I nie tylko platformiarzy.
Jeżeli karierowicz i nieudacznik Niedzielski będący spadem jeszcze z czasów Cimoszewicza ma startować z listy PiS do sejmu, to ja nie mam zamiaru takiej hucpy wspierać.

Obrazek użytkownika Ijontichy

29-03-2023 [08:00] - Ijontichy | Link:

Kraków to dziwne miasto,a właściwie jego mieszkańcy i co najdziwniejsze,to ci "starzy" krakusy.
Najpierw szli za Unią Demokratyczną,potem za Wolności...a właściwie to za komuchami i żydostwem z obu organizacji.
Tu karierę robili Michnik,Geremek i nawet Hausner,który nominalnie był I Sekretarzem PZPR.
Majchrowski...to emanacja PZPR i Michnikowców...a ciemny elektorat dalej jest kiwany...od 20 lat.

Obrazek użytkownika Czesław2

29-03-2023 [09:15] - Czesław2 | Link:

Każde duże miasto to ostoja komunizmu. UCZELNIE, olbrzymia ilość urzędów. ZAWSZE robi się zabetonowany układ.

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2023 [08:24] - sake3 | Link:

Jak widać autor uważa,że nie może swego cennego głosu oddać na Dobrą Zmianę.Nc w tym dziwnego ponieważ cały czas będąc aktywnie na NB Dobrą Zmianę nieodmiennie atakował.Zrozumiałe więc,że podzieli się z nami dobrymi radami na kogo głosować.Jakie to padające w kampanii wyborczej na wiecach zapowiedzi i wypowiedzi z innych partii są dla Polski pozytywne i korzystne? Ja jak na razie widzę tylko kampanię AntyPiS w którą autor się cały czas wpisuje. To są te pozytywy?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-03-2023 [13:32] - Chatar Leon | Link:

Nieodmiennie pozdrawiamy panią Sake.

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2023 [13:43] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.......Pozdrawiamy?To jeszcze ktoś oprócz Pana? Ja raczej chciałam się dowiedzieć na kogo Pan zagłosuje,a ja jak za panią matką też tak samo zrobię.

Obrazek użytkownika Swisspola

30-03-2023 [18:15] - Swisspola | Link:

Właśnie się dowiedziałem, że przed trzema laty zniesiono wszelkie uwarunkowania ogłaszania upadłości konsumenckiej. Innymi słowy, jest to uśmiech w stronę aferzystów, złodziei i cwaniaków, którzy już nie tylko sprawy roszczeniowe i egzekucyjne mogą przedłużać w nieskończoność jednocześnie nadal prowadząc swoje czarne i złodziejskie interesy, ale teraz również bez warunków wstępnych ogłosić upadłość konsumencką i pozbyć się długów puszczając wierzycieli w trąbę i to zgodnie z prawem!!! Tak działa PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC w imieniu złodziei i aferzystów, mam nadzieje, że nie we własnym. Jednak mam poważne wątpliwości czy to nie politycy nie będą głównymi beneficjentami tych zmian prawnych! Is fecit cui prodest. BARDZO DOBRA ZMIANA MINUS!!!

Obrazek użytkownika Jan1797

30-03-2023 [19:32] - Jan1797 | Link:

W pismach z V p.n.e., są jasne odniesienia „o plemionach, ale o ziemi, którą zamieszkuje ludność autochtoniczna”. Oni są właścicielami ziem nad Odrą, Wisłą i Bugiem. 
Wielokrotnie wspominałem o wysokiej kulturze wodnej Wiślan.
To po pierwsze.
https://www.ujd.edu.pl/uploads... 
Jan Długosz w „Kronikach, czyli Rocznikach sławnego Królestwa Polskiego” odnotował: Dwie osobliwości są w krainie polskiej cudowne, zadziwiające […]. Jedna, że na polach wsi Nochowa w pobliżu miasta Śremu w diecezji poznańskiej, a także we wsi Kozielsko w pobliżu miasteczka Łękna w powiecie pałuckim rodzą się w łonie ziemi garnki, same z siebie, wyłącznie sztuką przyrody, bez jakiegokolwiek dopomagania ludzkiego, wszelkiego rodzaju i różnych kształtów, do tych podobne, których używają ludzie, delikatne wprawdzie i miękkie, gdy tkwią jeszcze w rodzinnym swym gruncie w ziemi, przecie gdy się je wyjmuje [stają się] szczelne i stwardniałe na słońcu i wietrze.
To po drugie.