Orwell! Martyce zakazano leczyć, za to Pyrć oziębi klimat

Dr Martyka. Krytykował panikę kowidową, wskazywał na nieskuteczność maseczek i lockdownów. Zakazano mu przez rok leczenia pacjentów.
Wyrokiem Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie z dn. 19.12.2022 r odebrano dr. n. med. Zbigniewowi Martyce Prawo wykonywania zawodu za 1 rok. - to informacja podana przez dr Pawła Basiukiewicza. Martyka, według zarzutów sformułowanych na podstawie złożonych na niego donosów, miał „pomijać realne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów związane z zagrożeniem COVID-19, kwestionować zasadność stosowania środków ochrony indywidualnej i podejmowanych działań prewencyjnych". Wyrok zapadł na niejawnej rozprawie. Przeczytać można na ten temat w Dorzeczy.pl. – Jawność została wyłączona, możemy tylko powiedzieć, że zapadł wyrok negatywny dla pana doktora Zbigniewa Martyki. Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać – przekazała prawnik lekarza.
Interesujący jest fakt powołania w tej sprawie w charakterze biegłego dra Pawła Grzesiowskiego. Ów wybitny specjalista znany jest m.in. z chwalenia się chodzeniem po własnym domu w maseczce, a także - w związku z niedawną "aferą rtęciową" - z nawoływania do zamknięcia terenów nad Odrą i zakazu zbliżania się do rzeki.

Prof. Pyrć. Szczuł przeciw "antyszczepionkowcom", teraz zajmie się przeciwdziałaniem ociepleniu klimatu.
Z kolei niejaki prof. Pyrć (znany, podobnie jak wspomniany Grzesiowski, z kompletnie nietrafionych prognoz na temat rozwoju pandemii koronawirusa, szczucia przeciw krytykom głównego nurtu pandemicznego i tropienia "antyszczepionkowców") znalazł się parę tygodni temu w Zespole Doradczym ds. Kryzysu Klimatycznego przy prezesie PAN.
A zatem zasłużony dla walki ze śmiercionośną pandemią prof. Pyrć teraz skutecznie oziębi nam klimat (w co zapewne nie wierzą "płaskoziemcy").

Prof. Pinkas. Rekomendował teleporady i inne rewelacje jako szef Sanepidu, teraz zasiada w radzie nadzorczej Wytwórni Papierów Wartościowych.
Wszechstronnym człowiekiem renesansu jest nie tylko prof. Pyrć, który z kowidowego eksperta stał się oziębiaczem klimatu. W ubiegłym miesiącu kolejny geniusz, Jarosław Pinkas, jako szef Sanepidu współodpowiedzialny za "zarządzanie pandemią" (z wiadomymi następstwami, choćby dla 200 tys. osób), znalazł się w radzie nadzorczej Wytwórni Papierów Wartościowych. Więcej na te temat przeczytamy w "Dzienniku Zarazy" Jerzego Karwelisa.

Niedzielski. Marzy o mandacie posła.
Znany i lubiany minister, którego przedstawiać nie trzeba, będący kolejnym geniuszem, docenianym i obdarowywanym różnymi stanowiskami i za czasów SLD, i za czasów Platformy i za czasów PiS, rozmarzył się z kolei w wywiadzie dla RMF na temat swojej dalszej kariery:
"Są pewne rozmyślania, analizy. Puenta jest taka, że rzeczywiście jak się wejdzie w pewien świat polityki i zaczyna się w nim dobrze funkcjonować, to, żeby być w nim dobrze osadzonym, to mandat posła jest konieczny. Mam takie ambicje."

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [16:42] - u2 | Link:

200 tys. osób

Podobnie bezczelne kłamstwo jak w przypadku tezy o rzekomym zabiciu 200 tys. żydów przez Polaków. :-)

Obrazek użytkownika Pers

19-12-2022 [16:44] - Pers | Link:

@u-bucik
//Podobne bezczelne kłamstwo //
Też tak myślę.
Było dużo więcej.

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [18:19] - u2 | Link:

#fekaliusz

Też tak myślę.

Nie ściemniaj, ty fekaliusz nie masz mózgu :-)

Obrazek użytkownika Jabe

19-12-2022 [16:46] - Jabe | Link:

Ta hucpa jest jedną z tych spraw, które łączą oba zwaśnione obozy. Panuje zasada, że jeśli jedni są za, drudzy muszą być przeciw. Warto zwracać uwagę na wyjątki, bo one świadczą o woli suwerena.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [18:23] - Chatar Leon | Link:

Zastanawiałem się, co będzie następnym zajobem. Wygląda na to według wszelkich znaków, że ocipienie klimatu.

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2022 [20:59] - Jabe | Link:

To jest temat dyżurny. Jak nie ma czym straszyć, jest klimat. Nasi „kon­serwatyści” bardzo się weń wczuli.

Obrazek użytkownika juur

19-12-2022 [17:16] - juur | Link:

"Jawność została wyłączona" bardzo dobra zmiana wprowadza sądy kapturowe do codziennego życia.
Co dalej?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [18:14] - Chatar Leon | Link:

To jest patologia tzw. Sądów Lekarskich i Izb Lekarskich. Jutro może się okazać, że lekarz, który będzie przepisywał "zwykły magnez" zamiast "magnezu innego niż wszystkie", też stanie przed tym "sądem" z powodu negowania "aktualnej wiedzy medycznej".

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-12-2022 [17:51] - Kaczysta | Link:

I super
Bo ten felczer Martyka to szur

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [18:02] - Chatar Leon | Link:

W Wyborczej faktycznie piszo, że szur. No i piszo też, że ci, co go popierajo to antyszczepionkowcy...

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-12-2022 [18:12] - AŁTORYDET | Link:

Dobra wiadomość. Teraz kolej na Basiukiewicza i Bodnara. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [18:15] - Chatar Leon | Link:

Jadąc klasykiem, wypad, pajacu!

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-12-2022 [09:34] - AŁTORYDET | Link:

Pajacu, Goły Leonie, Ty Wacusiu i " posłanka" Siarkowska, jesteście kompetentni? W jakiej dziedzinie? Bo na pewno nie, w naukach medycznych. Stefan Martyka wam się ze Zbigniewem pobujał... 

Obrazek użytkownika Es

19-12-2022 [18:23] - Es | Link:

To już nie dżuma versus cholera. To ebola albo Marburg. Taki mamy wybór. Jeśli ludzie nie wyjdą na ulice, to nic suk.synów nie powstrzyma, bo niczego się nie boją.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [18:51] - Chatar Leon | Link:

Tego zidiocenia już nic nie powstrzyma. Czas teraz na wałkowanie ocipienia klimatu. Przecież po to w dużym stopniu staramy się o "fundusze odbudowy" z "pieniędzy unijnych", żeby oziębiać klimat. Beneficjenci funduszy już zacierają ręce.
"W najbliższej przyszłości sporo kryzysów przed nami. Zmiana klimatu, geopolityka, zanieczyszczenie środowiska, choroby zakaźne i wiele innych."
https://twitter.com/k_pyrc/status/1566101618252304387
 

Obrazek użytkownika Jan1797

19-12-2022 [21:29] - Jan1797 | Link:

Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać – przekazała prawnik lekarza.

Jak zaufać grupie protestującej w tym posłom skoro w trakcie posiedzenia OIL próbują siłą wtargnąć do budynku? Czy usiłowali wpłynąć na zamierzenia sądu swoim zachowaniem? Czy znali (protestujący) wyrok, czy była to jedynie kampania przed wyborami obnażająca kto zacz skoro prym w drzwiach wiódł poseł Braun? 
Zdecydowanie źle odbieram słowa o doborze izby czy naukowców. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [21:59] - Chatar Leon | Link:

@Jan z końca XVIII w.
Poseł Braun nie ma tu nic do rzeczy.
Sprawą kuriozalną jest sądzenie lekarza i naukowca za samo zabieranie głosu w dyskusji dotyczącej ważnych a wcale nierozstrzygniętych kwestii, jak skuteczność danego medykamentu albo skuteczność testów na wirusa.
Strona przeciwna też nie miała tutaj jednoznacznego stanowiska i poglądy np. Simona czy Niedzielskiego w kwestii choćby maseczek się zmieniały. 

Obrazek użytkownika u2

19-12-2022 [22:08] - u2 | Link:

Braun nie ma tu nic do rzeczy.

To dlaczego cytujesz linki z dorzeczy ?

Cosik śmierdzi w tym waszym królestwie kacapskim :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2022 [18:38] - Jan1797 | Link:

Poseł Braun nie ma tu nic do rzeczy.
@Chatar Leon
Naprawdę uważasz, że zachowanie Brauna jest bez znaczenia? Czy usiłowali wpłynąć na zamierzenia sądu swoim zachowaniem? Czy była to jedynie kampania przed wyborami niechcący obnażająca? Zdecydowanie uważam, że pamiętasz skutek zachowania gładkich móżdżków w końcu XVIII w. Nadal źle odbieram słowa autora o doborze izby czy naukowców. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

20-12-2022 [18:59] - Chatar Leon | Link:

Co istotnego temat Brauna ma wnosić do tej sprawy? To, że pojawił się na proteście przeciw hucpie?

Latem piję piwo i chodzę w krótkich gaciach. Zwolennicy Hitlera w Bawarii też pili piwo i chodzili w krótkich gaciach. Czy cokolwiek z tego wynika?

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2022 [19:33] - Jan1797 | Link:

@Chatar Leon 
Trudno mnie przekonać, ale ciągle wierzę, że głaskanie zagubionych owieczek nie przynosi skutku odwrotnego?

Obrazek użytkownika Es

20-12-2022 [11:21] - Es | Link:

Siłowe rozwiązania niestety stają się koniecznością. Jeśli władza oficjalnie otwiera erę sądów kapturowych, to nie ma wyjścia. 
A swoją drogą. Jaka jest różnica między opozycyjnymi-kastowymi- a rządowymi rozgrzanymi sądami i sędziami? 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2022 [18:40] - Jan1797 | Link:

@Es,
OIL to nie MS

Obrazek użytkownika Es

20-12-2022 [23:43] - Es | Link:

@Jan
Chciałbyś się znaleźć w sytuacji Dr Martyki, aby to potwierdzić ?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2022 [19:14] - Chatar Leon | Link:

I dobre spostrzeżenie Matki Kurki na PATRZYMY.PL
Okazuje się, że wśród "ekspertów" skazujących specjalistę od chorób zakaźnych nie było specjalistów od chorób zakaźnych.

"Na ordynatora oddziału zakaźnego Zbigniewa Martykę doniósł Biedziak, skazywali geriatrzy i anestezjolodzy, a opinię napisał pediatra Grzesiowski
(...) członkowie Komisji Etyki Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i na podstawie donosu Michała Biedziuka, postaci kompletnie anonimowej w świecie medycyny oraz opinii pediatry Grzesiowskiego, wydali wyrok skazujący. (...) Nie wiadomo też, kto zasiadał w składzie orzekającym, natomiast lista członków Komisji Etycznej OIL w Krakowie tajna nie jest. Przewodniczący Krzysztof Wróblewski, członkowie: Stefan Bednarz, Tymoteusz Derebas, Wiesław Gucwa, Ewa Kołodziejczyk, Robert Snoch, Cezary Szadek, Teresa Weber-Lipiec. W składzie komisji znajdziemy geriatrów i pediatrów, ale ani jednego specjalisty od chorób zakaźnych."

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-12-2022 [19:23] - Ijontichy | Link:

Niedzielski wystartuje do knesetu...ma juz kilku goryli z MOSADU,to mu bliżej nad Morze Martwe.

Obrazek użytkownika angela

19-12-2022 [20:19] - angela | Link:

Ruski znów pcha kij w mrowisko.
Mieszajcie, mieszajcie, wróci tfusk, to wszystkim dogodzi. 
Wyjdą na ulice....,  to wyjdz, tylko gacie spuść, zeby było wiadomo o co ci chodzi.
 

Obrazek użytkownika Es

20-12-2022 [11:29] - Es | Link:

Jeśli z wychodzeniem na ulicę takie jest twoje pierwsze skojarzenie to musisz mieć w tym jakiś bagaż doświadczeń.
A dla mnie obojętne jest czy ten kto Polskę sprzedaje nazywa się Tusk czy Morawiecki. 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-12-2022 [12:10] - Kazimierz Kozio... | Link:

wyrok w pojedynku z mafią jest oczywisty. w końcu bandyta nie może się inaczej bronić. jeżeli jeszcze politycy wraz ze swoimi tubami  medialnymi są w zbrodnię umoczeni tak że usiłują ustanowić prawo o bezkarności to osamotniony dr Judym może tylko obronić swoją przwoitość a mafia ma nadzieję że upokorzy go odcinając od możliwości zarabiania na życie. podczas gdy działanie mafi w wykreowanej pandemi było oczywistym gwałtem etycznym nie mającym nic wspólnego z praktyką medyczną primum non nocere dr Martyka, dr Basiukiewicz i tylko paręnaście innych medyków okazało się w istocie godnymi nazywania się lekarzem w tych czasach powszechnej pogardy dla rzeczywistej edukacji i zdrowego rozsądku. to oni nie bali się mówić o ryzyku eksperymentalnch preparatów, ryzyku maskownia, wymuszanych poronionych procedurach w warunkach jakich ani Orwellowi ani płn koreanskiemu Kimowi nie przyszły przez wyobraźnię. Dr Martyka i jemu podobni to żołnierze niezłomni w tych podlych czasach. Jeżeli ich nie obronimy to mafia rychło zgotuje nam kolejne etapy zbrodniczego planu

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

20-12-2022 [16:45] - AŁTORYDET | Link:

Oto przykład dowodzący fachowość lek. Zbigniewa Martyki, pochodzący z wywiady dla "Frondy":

"F: Niektóre badania podają, że wirusy są nawet 7-8 tys. razy mniejsze niż przestrzenie w maseczkach.
Z.M.: Obrazując to nieco humorystycznie, można powiedzieć, że ktoś zakłada nową siatkę na ogrodzenie, żeby komary nie wlatywały do jego ogródka."

Zainteresowani, niech sami odkryją hucpę w odpowiedzi Martyki. Nie jest to trudne. Powtarzam: gratulacje, dla Krakowskiej Izby Lekarskiej. Wariatów i ignorantów trzymać jak najdalej od leczenia.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

20-12-2022 [17:29] - Chatar Leon | Link:

W ten sam sposób wyszydzano obrazowe porównania, którymi swoje badania ilustrowali członkowie komisji smoleńskiej.
Jak rozumiem, uważasz, że porównanie oczek w maseczce do oczek siatki ogrodzeniowej ma powodować, że kogoś pozbawia się zawodu?
Za obrazowe porównanie ruchu samochodów do strumienia pewnie wsadzałbyś do więzienia na pięć lat?
A za porównanie wizualnego efektu wybuchu atomowego do kształtu grzyba pewnie dawałbyś dożywocie?