Coś nie widać zbawiennych efektów cudownych szczepionek...

     Niedługo miną dwa lata, odkąd obwieszczono dostarczenie do Polski skutecznych w niemal stu procentach (jak twierdzono), dwudawkowych (bądź w jednym przypadku jednodawkowej) szczepionek przeciwko COVID-19. Szczepionki, według tego co eksperci rządowi podawali pod koniec 2020 r., chronić miały przed zakażeniem koronawirusem samego zaszczepionego oraz zakażaniem przez niego innych (źródło). W dość niedługim czasie, gdy okazało się to mocno dyskusyjne, zaczęto lansować tezę o "pełnej ochronie przed hospitalizacją z powodu koronawirusa" (rządowy profil "Szczepimy się") czy też "pełnej ochronie przed zgonem".

     Tymczasem z bardzo interesującymi danymi można zapoznać się, gdy spojrzymy na statystyki, które bez problemu można znaleźć w Bazie Analiz Systemowych i Wdrożeniowych na stronach Ministerstwa Zdrowia. Jeśli otworzymy podstronę Zakażenia i zgony w kontekście szczepień, bardzo prosto możemy wygenerować dane np. z ostatnich trzech miesięcy (a więc z okresu opisywanego przez kowidowych ekspertów jako kolejna n-ta fala pandemii).
     Otóż, jeżeli uwzględnimy okres od 3 czerwca do 2 września br. (ostatnie dostępne dane opublikowane zostały za dzień 2 września), okaże się, że w Polsce w przeciągu owych trzech miesięcy:
liczba zakażeń z powodu COVID-19 wyniosła
- 305285 wśród osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19,
- 148610 wśród niezaszczepionych,
natomiast
z powodu COVID-19 zmarło
- 437 osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19,
- 378 osób niezaszczepionych (wliczając w to nawet zaszczepionych pierwszą dawką).

Warto zauważyć, że stosunek liczby zgonów z powodu COVID-19 wśród zaszczepionych i niezaszczepionych jest właściwie taki sam jak stosunek liczby zaszczepionych i niezaszczepionych w społeczeństwie.
Poza tym.. bez komentarza...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [17:44] - u2 | Link:

- 305285 wśród zaszczepionych przeciw COVID-19,

Bujda na resorach.

https://koronawirusunas.pl/

 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-09-2022 [18:01] - Chatar Leon | Link:

A Ubocik umie czytać ze zrozumieniem?
305285 to liczba zakażeń wśród zaszczepionych z trzech miesięcy.
A tymczaem mi tu Ubocik daje linka do wykresu z łączną liczbą wszystkich zakażeń z dwóch i pół roku,

Obrazek użytkownika Pers

30-09-2022 [12:37] - Pers | Link:

//A Ubocik umie czytać ze zrozumieniem?//
Nie posiadł i już nie ma na to szans.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

29-09-2022 [18:20] - AŁTORYDET | Link:

Daj Pan spokój ze swoimi zmazami. Nie podaje Pan liczby zaszczepionych. Zakłada Pan, że ogólny stan zdrowia zaszczepionych i niezaszczepionych jest taki identyczny. Po kiego grzyba pisać te elukubracje? Rozumiem Brauna, on z tego żyje, ale Pan?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-09-2022 [18:32] - Chatar Leon | Link:

Dane ze stron Ministerstwa Zdrowia się nie podobają? Jest faktem, że akcja ze "szczepionkami" okazała się przekrętem. I to wychodzi coraz bardziej na jaw w statystykach.
Zaszczepionych jest pięćdziesiąt parę procent. I tak samo, pięćdziesiąt parę procent stanowią zaszczepieni wśród zgonów z powodu kowida.

Co ma do tego Braun?
Bo akurat ględzenie, że każdy krytycznie nastawiony do polityki pandemicznej państwa jest ruskim agentem ma tyle wspólnego z prawdą, co opowiadanie że każdy zwolennik cudownych eliksirów Pfizera przerzucił się na rtęć w Odrze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-09-2022 [18:50] - Tezeusz | Link:

Po co się szczepić nie lepiej od razu prosektorium i nie będzie problemu

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-09-2022 [00:31] - Chatar Leon | Link:

Niestety, muszę zmartwić.
Nie da się zwalczyć koronawirusów przy pomocy szczepionki (cholernie szybko mutują, są zresztą znane od dziesięcioleci).
Tak samo nie da się wygrać z ruskimi poprzez odmianę czasownika "osrać".

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-09-2022 [18:56] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Tra ta ta ta, niech Pan się raczej pochwali czym Was szprycowali przed desantem na Ziemię. Chyba nie witaminami.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-09-2022 [19:05] - Chatar Leon | Link:

Tak, tak. Według was z kompartii Chin marsjaninem jest każdy, kto zgadza się z poważną medycyną, według której nie da się opracować szczepionki na szybko mutujące rodzaje wirusów. Jak tam, druga dawka po wieczornej misce ryżu wzięta? Bo pierwsza to chyba jutro rano.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-09-2022 [23:52] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Tak, tak. Według was z kompartii Chin marsjaninem jest każdy, kto zgadza się z poważną medycyną...
=========
Czy ja napisałem, że jesteście z Marsa? Nie pochlebiajcie sobie; do Marsjan macie ładnych parę lat świetlnych. Sądzę, że jesteście z Księżyca i to z nie najjaśniejszej strony.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-09-2022 [00:28] - Chatar Leon | Link:

Objawy głodu przed kolejną dawką? Bosz.....

Obrazek użytkownika juur

29-09-2022 [20:29] - juur | Link:

Jak widać nie wszyscy radzą sobie z świadomością, że zostali zrobieni "bez mydła". Nie potrafią się przyznać sami przed sobą. Ale upokorzenie. Tak inteligentnych nie można oszukać. Odszczepić już się nie da. Głównie dotyczy to tych co uważają się, bez mała, za Einstein`a i da Vinci w jednym. Jak zawsze im większe ego i mniemanie o sobie tym większy matoł np. Radek. Co trzeba mieć w głowie by ignorować dane i to nie tylko z MZ ale ze świata i to publicznie. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-09-2022 [23:39] - Chatar Leon | Link:

Bądź co bądź półtora roku temu ludzie mieli prawo uwierzyć w pewne rzeczy. 
No ale teraz jeśli ktoś czeka na czwartą czy piątą dawkę dwudawkowej szczepionki (ja już tych dawek nie liczę, zresztą z żadnej nie skorzystałem) to faktycznie jest problem. Bo jutro tacy ludzie uwierzą już we wszystko.

Obrazek użytkownika Darek65

30-09-2022 [08:18] - Darek65 | Link:

@Chatar Leon
To syndrom wyparcia. Precyzyjnie opisują to podręczniki psychologii. Szacuje się, że przez dwa lata Mateuszek zadłużył Polskę na 100 miliardów dolarów. W oficjalnych danych tego nie ma, bo skorzystał z narzędzi, które stosowała PO. Fundusze celowe, BGK, itp. narzędzia. Lekarstwo okazało się gorsze od choroby. Teraz Wąsik przygotowuje ustawę, która nie tylko pozwoli dalej Polskę zadłużać w ten sam sposób, ale idzie dalej. Nowa ustawa przewiduje min.możliwość konfiskaty własności prywatnej. Od 01/07 obowiązuje ustawa, według której, naczelnik US może zajrzeć na konto każdego Polaka bez powodu. I bank musi mu udostępnić dane. Do tej pory było to możliwe tylko wtedy, kiedy przeciw komuś toczyło się postępowanie. Jak to nazwać? Wracając do pseudo pandemii. W tym tygodniu byłem u lekarza specjalisty. Na moje pytanie o maseczkę, czy muszę ją założyć, lekarz powiedział, abym nie zakładał, bo to nic nie daje, poza tym nie ma takiej potrzeby. W dalszej części powiedział, że pandemia, to wielka ściema. Podał mi na przykładzie swojego oddziału "efekty" walki z nią. Na jego oddziale jest 20 łóżek i tylko dwóch lekarzy specjalistów z jego dziedziny. W czasie pseudo pandemii, w sąsiednim szpitalu, oddział o jego profilu zmieniono w covidowy. Wszyscy chorzy byli kierowani na jego oddział. W pewnym momencie mieli nawet około 50 pacjentów. Dwóch lekarzy i kilka pielęgniarek. To oddział, na który trafiają chorzy, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy, bo jej brak to śmierć lub nieodwracalne zmiany. Dług medyczny jest ogromny, tylko kto o tym mówi? No i na koniec jeszcze jedna sprawa. Do Polski przyjechało kilka milionów Ukraińców, w większości niezaszczepionych. I nagle pandemii nie ma :)                                https://twitter.com/Alarm_szko...

Obrazek użytkownika Jabe

30-09-2022 [08:38] - Jabe | Link:

Proszę nie zapominać o tych, którzy zmarli, bo ich tak wystraszono przed skorzystaniem z pomocy. Poniekąd była to próba uszczuplenia sobie elektoratu, nie­wystarczająca.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-09-2022 [08:57] - Chatar Leon | Link:

Kretyni są przekonani, że skoro w czasie wielomiesięcznej blokady służby zdrowia wykryto dwa razy mniej nowotworów, to te nowotwory zapewne gdzieś znikły a społeczeństwo zdrowieje dzięki genialności różnych piździelskich.

Obrazek użytkownika Darek65

30-09-2022 [09:14] - Darek65 | Link:

Niestety, mój dobry kolega też tak miał. Jak w końcu "dotarł" do lekarza, to już było pozamiatane. Ja się zastanawiam, co się z nami, Polakami stało ?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

30-09-2022 [11:13] - Roz Sądek | Link:

@Darek65
W dalszej części powiedział, że pandemia, to wielka ściema. Podał mi na przykładzie swojego oddziału "efekty" walki z nią. Na jego oddziale jest ...
========
Poszedł Pan nie do tego lekarza co trzeba. Po narracji rozpoznaję, że jesteście modelami testowanymi w desancie z okolic dyszla Małego Wozu z końca lat 70 (podzespoły oparte na lampie AZ1). Tu potrzebny jest nie wyimaginowany klechda lekarz, a elektryk.

 

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-09-2022 [11:32] - Pani Anna | Link:

Mnie to wygląda (oprócz głodu szczepionkowego naturalnie, po trzeciej dawce organizm już się dopomina) na nieutulony żal za sanitaryzmem... Ach, te komentarze, jak to do kin mieliby prawo wchodzić tylko wyszczepieni... Tudzież do wszelkich innych przybytków uciech.

Obrazek użytkownika Darek65

30-09-2022 [12:07] - Darek65 | Link:

Komu nie ma rady, temu nie ma pomocy. To stare porzekadło idealnie pasuje do tych, co to wypierają rzeczywistość. Brak argumentów, to zostają epitety i wyśmiewanie. Idealnie pasują tu słowa Gogola - „Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie”

Obrazek użytkownika Maverick

29-09-2022 [22:26] - Maverick | Link:

Przeciez to była ściema dla tych z niskim IQ, a teraz zaszczepieni będą odchodzić w tempie przyśpieszonym bo zniszczono im system imunologiczny.  Niech zaszczepieni się ujawnią i jaki jest ich stan zdrowia i jak łatwo terz dają się kabalarzom programować??????

Obrazek użytkownika Roz Sądek

30-09-2022 [11:18] - Roz Sądek | Link:

@Autor
A tak poza dyskusją, co Pan przykrywa (a koledzy rezonują) tym tematem?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

30-09-2022 [12:09] - Chatar Leon | Link:

Ależ oczywiście, takie mądrości jak mierzenie przez niejakiego @Roz Sądka odległości do Marsa w "paru ładnych" latach świetlnych, my spiskowcy z dyszla Wielkiego Wozu postanowiliśmy przykryć takimi tam bzdetami typu nadmiarowe zgony, nieleczone nowotwory, upadłe na skutek lockdownów firmy, inflacja, czy zalegające w magazynach dziesiątki milionów dawek nieskutecznej (czy wręcz przeciwskutecznej) szczepionki zakupione za miliardy od firmy farmaceutycznej znanej z wyroków za korupcję.
I pewnie nowe dawki tego badziewia nadal będą przybywać, bo kontrakty były tak genialnie wynegocjowane.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-09-2022 [15:51] - Kazimierz Kozio... | Link:

Re: "Coś nie widać zbawiennych efektów cudownych szczepionek..." czyżby? paru prominentnych celebrytów z awangardy robienia masom dobrze poddało się temu procesowi rozszerzonej eutanazji. takie niespodziewane zejścia przyniosły skołowanym masom efekt iż zaczęły kumać że coś z tym wszytkim nie halo. 
poza tym, efektem ubocznym krachu finansowego spowodowanego zafundowaniem masom darmowego wyszczepiania bedzie teraz okazja do żywota ascetycznego, jeżeli już zastanawiamy się nad efektami zbawiennymi