Polski kanał przez mierzeję wiślaną otwarty jest!

Ten kanał, dzieło rządu Zjednoczonej Prawicy pod przywództwem PiS to żywy pomnik pamięci ofiar 17 września 1939 – napaści Stalina na Polskę i sowieckiego mordu na Polsce i Polakach!
17 września 2022 r. - 83 lata po wbiciu noża w plecy przez sowietów tym kanałem pomnikiem z Zalewu Wiślanego wpłynęły na Bałtyk pierwsze jednostki pływające.
Na pierwszy krok przepłynęły nim jednostki pod banderą Najjaśniejszej RP.
Od 18 września 2022 nowym polskim kanałem zaczyna się regularny międzynarodowy ruch jednostek pływających, tych o najcięższym kalibrze transportowym do jednostek „wagi piórkowej”, pod różnymi banderami i w obu kierunkach!
Rząd RP Zjednoczonej Prawicy po raz kolejny dotrzymał swojej kolejnej obietnicy!
Kreml swe władanie Cieśniną Pilawską niech wsadzi sobie w....! Jak również priwisljańskaja opozycja, plująca na inwestycję kanału od chwili wbicia pierwszej łopaty pod jego budowę!
Zalew Wiślany znów jest dostępny dla świata bez łaski cara Putina, terrorysty, szantażysty i mordercy!
Polski Kanał przez Mierzeję Wiślaną otwarty jest!
...Elbląg znów może stać się portem bałtyckim ale tu już niestety różnie może być bo po śp.Jerzym Wilku z PiS – często i z szacunkiem wspominanym podczas uroczystości otwarcia kanału - w Elblągu rządzi PSL, były koalicjant 2 rządów premiera RP Donalda Tuska, a dziś liżący fȕhrerowi PO lakierki i inne przyległości by w wyborach parlamentarnych 2023 złapać choć krawędź koryta, o które walczy dla Niemiec berliński najemnik Tusk.
...Aura plan uroczystości otwarcia kanału trochę pokrzyżowała ale nie ochłodziła emocji. Przemówienie Prezydenta RP A.Dudy było mocne ale bardzo stonowane. Jak na Głowę Państwa przystało. Podobnie było z przemówieniem Premiera Jarosława Kaczyńskiego ale potem dyplomatyczne pieszczoty się skończyły bo po bandzie i szczerze pojechał Premier RP Mateusz Morawiecki, nazwając sprawy i ludzi po imieniu. Powiedział głośno to co myślą miliony Polaków i byłemu premierowi RP, „królowi Europy”, pupilowi kanzlery Merkel wygarnął bezpośrednio i prosto z mostu:
„Spotykamy się dziś, we wrześniu 2022 r. Ale był inny wrzesień, 13 lat temu, kiedy w Sopocie ówczesny premier podpisał umowę samoograniczającą prawa Rzeczypospolitej Polskiej do Zalewu Wiślanego, do tych ziem de facto. Podpisał ją z Władimirem Putinem (...)
O tym trzeba szczególnie pamiętać w tych dniach, bo jesteśmy świadkami specjalnej operacji. Operacji przefarbowania tego człowieka i tej grupy politycznej, zwłaszcza tego człowieka, który był wielkim sojusznikiem i przyjacielem Angeli Merkel, i sojusznikiem Putina, przefarbowania tego człowieka na patriotę
Tego, który mówił o tym kanale żeglugowym, że to polityczny trick PiS, a jego główny doradca - że to największy nonsens gospodarczy. Nie, nie pozwolimy na tę operację przefarbowania (...)”

Jednak prawdziwą bombę odpalił sędziwy kpt.ż.w.Zbigniew Sulatycki (1933) z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, przewodniczący Konwentu Morskiego, którego fragmenty wystąpienia o dziwo opublikowały cyngle z Czerskiej. Oczywiście po czerskiej korekcie i cenzurze, ale jednak...
- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - zaczął swe wystąpienie kpt.ż.w. Zbigniew Sulatycki powitaniem i podziękowaniem za obecność tym wszystkim „dla których Rzeczypospolita coś znaczy”. Bo rzeczywiście - na uroczystość otwarcia kanału „tradycyjnie” nie raczyli przybyć zaproszeni opozycyjni wicemarszałkowie Sejmu RP, Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, liderzy partii opozycyjnych.

https://youtu.be/CGUH3w9fr40 

Przemówienie Pana Kapitana Sulatyckiego skończyło się aplauzem na stojąco!
A potem, w uroczystej gali, przy salucie załóg i przy akompaniamencie pokładowych syren statki wypłynęły ze śluzy kanału ku Bałtykowi!...
18.09.2022? Rośnie kolejka chętnych w obie strony czyli... inwestycja zaczyna na siebie pracować.
Niedługo otwarcie Baltic Pipe, wiosną 2023 ma być oddany do użytku podwodny tunel komunikacyjny, łączący wyspy Wolin i Uznam. Prace przy powstaniu Centralnego Portu Lotniczego trwają. Polacy wierzą w rząd RP i w Prezydenta RP. Opozycja staje na głowie, wzywa na pomoc „ulicę i zagranicę” by uwalić ważne dla Polski inwestycje, wypchać Polskę i Polaków spowrotem tam gdzie byli w latach 1945-2015 i skompromitować Polskę w oczach świata! Bruksela i Berlin aż przebierają nogami ale... postawili na Tuska, a to zła, błędna i skazana na katastrofę inwestycja.
contessa, 17.09.2022
 
https://wpolityce.pl/polityka/......(link is external)
https://wpolityce.pl/polityka/......

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika r102

19-09-2022 [05:42] - r102 | Link:

"Tych o najcięższym kalibrze transportowym"...

No jakieś tu widzę dziwne zauroczenie "kalibrem" :-)  - raz, dwa przypominam że "kaliber" choćby i  Baltimax to 15 metrów zanurzenia tak że trochę brakuje, ale nic to - co niby oprócz sportowych niewielkich yachtów i malutkich  wycieczkowców z wczasowiczami z Elbląga  ma niby po tym pływać i po co  ???

Sytuacja jak z  towarową żeglugą śródlądową - dawno to w Polsce umarło śmiercią naturalną i nie ożyje...

Obrazek użytkownika contessa

20-09-2022 [20:01] - contessa | Link:

Szanowna/y @r102! 
Po co te wygłupy i sarkazm o "kalibrze"? Przecież nawet średnio inteligentny człowiek wie, że przez dany kanał zezwolenie na przepływ dostaną tylko jednostki parametrami odpowiadające jego parametrom! A spytam - kto udupiał regulację Wisły za PRL-u i za rządów PO-PSL? Kto udupiał regulację polskich odcinków wód terytorialnych na Odrze do celów transportowych po 2015 r., wprzęgając w to Berlin, "ekologów", "ekspertów" Brukseli i i.pożytecznych idiotów??  Kto zdewastował i uśmiercił istniejący między Odrą i Wisłą towarowy transport wodny??? Kto nie przeszkodził Niemcom i Rosji, budującym NordStream 1&2 by ich rury przebiegały głębiej i nie były barierą dla zawijających do gazoporu Swinoujcie jednostkom o większym zanurzeniu???? Dziś, po "zakwicie złotych alg" w Odrze kto drze szaty, że Polska chce zamordować niemiecki transport wodny na Odrze?????... Otwarcie kanału przez mierzęję 17.09.2022 to tylko etap nr 1 tej inwestycjii. Całe szczęście, że ogólnie oPOzycji podczas etapu nr 1 pozostawało tylko kłapanie dziobem i tanie żarciki platfonsów Niestety etap  nr 2  to m.in.pogłębienie toru wodnego do portu Elbląg,  śluza, port zewnętrzny, stanowiska postojowe, most obrotowy itd., wszystko po to by do portu Elbląg w 2023 r.  przez kanał na Mierzeji Wiślanej mogły zawijać statki transportowe o dł. 100 m, szer. do 20 m, zanurzeniu 4.5 m  co sumiennie będzie udupiać rządzące tam PSL. Co już ma miejsce i wpływa na etap nr 3.
Podejrzewam, że @r102 nie odpowie na moje pytania.
Z Panem Bogiem!
 
 

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [07:23] - u2 | Link:

nie raczyli przybyć zaproszeni opozycyjni wicemarszałkowie Sejmu RP, Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, liderzy partii opozycyjnych

No to nie mogą się chwalić, że to także ich sukces. Dla nich to sromotna porażka :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [07:59] - tricolour | Link:

Spokojnie. Przekop jest, dalej nie ma. Więc na razie jak tak, z polskim samochodem elektrycznym - las jest, łąka jest, pierwszej łopaty nie ma.

Pogadamy za pięć lat.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [08:16] - u2 | Link:

Pogadamy za pięć lat.

A nawet za 10 lub 20 lat :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [13:31] - tricolour | Link:

@u2

Masz rację. W mojej miejscowości granica gmin leży w osi jezdni (polski wynalazek). To jedyna gruntowa droga, bo gdy jedna gmina chce utwardzić, to druga nie - tak jest od czasu gdy pamiętam. Kilkadziesiąt lat.

Więc teraz będą pogłębiać tor do Elbląga... powodzenia. Wrócimy do tematu po 2050.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [14:35] - u2 | Link:

Więc teraz będą pogłębiać tor do Elbląga.

Przecież do tej pory pływały tam barki i nie było problemu. Więc teraz tym bardziej nie powinno być problemu dla barek :-)

PS. A że "Polska Partia Protestujaca" prostestuje zawsze do końca to wiadomo od lat :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [16:13] - tricolour | Link:

@u2

To jest przekop dla barek? A, to wiadomo teraz gdzie się podziała łopata, która miała być użyta do wbicia pod fabrykę samochodów elektrycznych. Może masz większe chody, to podpowiedź partii, że można użyć dwóch łopat jednocześnie, może nagrodzą cię za pomysł racjonalizatorski.

Dla barek. A śmialiście się z tawerny, ktorej nie ma, a jest barek. Dla wszystkich ten barek, czy tylko dla swoich?

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [16:23] - u2 | Link:

Może masz większe chody, to podpowiedź partii

Ile razy mam tobie powtarzać, że nie jestem z partii tak jak ty :-)

PS. Zrozumiałe, że jak twoja partia rządzi to nic się nie opłaca, wszystko byście zlikwidowali, a Polacken wysłali znowu nach szparagen fiur Dojczland. Na przykład samorząd w podlaskiem opanowany jest przez PO-PSL i oni zarządzają PKS Nova, co oznacza likwidację połączeń, taboru, przystanków, czyli cięcia, cięcia i cięcia. To są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [16:49] - tricolour | Link:

@u2

Widzisz, to proste sprawy są: gdy moja partia rządzi, to nic nie można, gdy twoja, to wszytko można obiecać.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [16:54] - u2 | Link:

gdy moja partia rządzi, to nic nie można, gdy twoja, to wszytko można obiecać

Nie mam żadnej partii, tak jak ty.

A jak twoja "partia", czyli pełomafia udaje że rządzi, to wszystko rozkrada, przy okazji zabija tych którzy wiedzą za dużo. A jak Peace rządzi to na wszystko jest kaska pomimo plag egipskich szalejących na świecie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [17:42] - tricolour | Link:

@u2

I, jak na prawdziwego pisowca przystało, przypadkiem powiedziałeś prawdę o mnie: nie mam żadnej partii, tak jak ty.

Gdybyśmy rozkradali, to byśmy siedzieli. Skoro nie siedzimy, to znaczy, że nie rozkradamy. A jeśli rozkradamy i nie siedzimy, to znaczy, że jesteście wspólnikami, bo nie sadzacie złodziei. A ponoć wszystko możecie...

Kaski żadnej nie macie, tylko drukujecie pieniądze bez pokrycia. Ale spoko, nie martwcie się tym - zaraz zima i błoto udające wegiel (za trzy tysie / tona) ogrzeje wasze patriotyczne serca. Będzie dobrze 😁 szczególnie w blokach.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2022 [17:54] - u2 | Link:

nie mam żadnej partii

No to super, jesteś bezpartyjnym zwolennikiem Tuska  i jego ferajny :-)

Skoro nie siedzimy, to znaczy, że nie rozkradamy.

Siedzi pewien biznesmen suwalski, który wyprał ponad miliard PLN na VAT, jego wspólnik z Łotwy żyje sobie jak szejk w Dubaju. Pomnożyć przez 300 powiatów da 300 mld, a powiat suwalski wcale nie największy :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2022 [20:37] - Jan1797 | Link:

 Wybacz contessa
"Przekop jest, dalej nie ma." 
Pocieszę Cię tricolour; za tydzień wybudujecie lepszy przekop, za dwa zasypiecie, za trzy ten wczoraj otwarty to przez was będzie wybudowany, na narodowym po wyborach lodowisko od nowa, ścieżki rowerowe w polach a termy choćby zimne jak u Protasa. I tak wasi zapomną -tradycję macie.:))) A propos płytkich barek, mówisz i masz; z dedykacją ode mnie i pana szypra; https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2022 [21:11] - tricolour | Link:

@Jan

No i widzisz. Już dawno temu tu, na NB, pisałem, że gdy przekop ma dopiec ruskim, to jest warty każdych pieniędzy. 

Ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że gdy się robi fetę większą niż ranga sprawy, to jest to śmieszne. Bo ranga przekopu jest lokalna, gminna. No bądźmy realistami - suez to nie jest. Jaka metropolia (Elbląg) taka ranga. Na miarę klatki schodowej.

Więc ja się cieszę (serio) z przekopu, drobnoustrojem swym przepłynę, niech barki zapylają jak po Renie i będzie git.

Chodzi o umiar. Umiar jest potrzebny do tego, by po imprezie otwarcia przekopu nie spocząć na pierwszej łopacie, bo do sukcesu droga daleka. I wyboista...

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2022 [21:49] - Jan1797 | Link:

Chodzi o umiar. Umiar jest potrzebny 
Nie zaprzeczę, dlatego sama uroczystość taka skromna.

Obrazek użytkownika sake3

19-09-2022 [10:01] - sake3 | Link:

//////Nie stawili się z wrodzonej skromności,przecież nie chcieli sie chwalić jak to przygotowywali projekty i realizowali przedsięwzięcie. Musimy uwierzyć na słowo senatorowi Wcisła,że widział na własne oczy projekt w przepastnej szufladzie premiera Tuska a później Kopaczowej. A pewnie w tej szufladzie było już tyle projektów PO,że ten się w stosie papierzysków zapodział.Co skrzętnie i zdradziecko wykorzystał PiS.

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2022 [07:50] - Jabe | Link:

Od dawna twierdzę, że cel jest polityczno-propagandowy. Pożytku z tego innego być nie musi (bo przecież jest to kanał donikąd), prócz za­smucania Wło­dzimierza Putina i głoszenia chwały prze­wodniej siły narodu.

Obrazek użytkownika spike

19-09-2022 [11:56] - spike | Link:

a jaki pożytek ma z ciebie Polska, też brniesz donikąd, a jestem pewien, że za parę lat, jak ruszą inwestycje, nie odszczekasz ani jednego słowa, pewnie schowasz się w jakiejś dziurze, podobnie było z peronem we Włoszczowie, podobni do ciebie szczekali, o mało się nie z....li, a się okazało, że peron rozkręcił zawodowo mieszkańców, nachwalić się nie mogą. Wam to kury szczać wyprowadzać.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-09-2022 [13:17] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, rozwijasz się! Dwa zdania! Nic to, że bez sensu, ale dwa! Serdeczności!

Obrazek użytkownika spike

19-09-2022 [11:50] - spike | Link:

Przekop jeszcze nie otwarty, bo nie przepłynął nim, mimo usilnych starań i złorzeczeń nasz Grzesiu Świrderski, prezes Kaczyński skutecznie go zablokował, a bez jego żaglówki zdalnie sterowanej otwarcie nie jest ważne, a do tego klęska protestu. Od soboty Grzesiu gdzieś przepadł, czy jeszcze siedzi w toalecie i opłakuje swoją klęskę, wstyd i poniżenie, jak tu się ludziom pokazać, no jak. :))))))))))))

Obrazek użytkownika sake3

19-09-2022 [17:18] - sake3 | Link:

Może się obraził na przekop?

Obrazek użytkownika spike

19-09-2022 [12:01] - spike | Link:

Jak zwykle to samo, wszędzie widać wyjącą watahę.
Parafrazując Marszałka:
"Polacy to wielki naród, tylko opozycja to kurwy",
"a jaki program Marszałku? - "lać te kurwy i złodziei, mości Hrabio"

Obrazek użytkownika Live free or Die

19-09-2022 [18:59] - Live free or Die | Link:

A tego świra GPS ni ma.

Obrazek użytkownika JanAndJan

20-09-2022 [11:15] - JanAndJan | Link:

Świra?
Czapajewa, po lifcie, z ego jak doopa pawiana. Tego drugiego - wioskowego głupka, przebranego za kontestatora, z miotłą na bani i odzianego w tyrolskie, krótkie spodenki - też nie ma.
Cyt. Kwiczoła: musi coś knują, dworskie ścierwa..