Nie ma co czytać na S24...

*********
Tekst dotyczy portalu salon24.pl
Niektóre uwagi i refleksje mogą mieć szersze odniesienia
*********

Niby sprawy nie idą źle, wręcz przeciwnie, bo liczba odsłon salon24.pl jest powyżej 2 mln miesięcznie, a za pani minister Bogny Janke to było chyba ok 1,5 mln.


Statystyki salon24.pl https://www.similarweb.com/website/salon24.pl/#traffic

Mimo to jednak coraz intensywniej daje się odczuć, że… nie ma co czytać. Znaczy jak dla kogo. Dla mnie. Nie ma bo mimo wielu osób dodanych do Obserwowane coraz mniej osób pisze. Jakby jakiś taki prąd wystąpił, jakieś zjawisko, odstręczające, ni stąd ni z owąd ludzi od pisania. Ten spadek ma dramatyczny charakter i w mojej ocenie – wg. mojego filtru „blogerów”, wynosi on ponad 70%, a może bym się pokusił o liczbę nawet 90%. To znaczy, że pokazuje się jeden tekst z tego zbioru, w porównaniu do 10 dawniej.

Pani minister Janke wprowadziła do salonu strumień wiadomości. Tekstów pisanych „profesjonalnie”, sygnalizujących zdarzenia, wyrażających opinie itd. Oczywiście, że były wpadki, jak teksty nt. żywienia, były ewidentne serie tekstów PR-owych, jak te lobbujące opinię publiczną na rzecz sfinansowania przez rząd wymiany śmierdzących piecyków węglowych w miastach itd. Jednak teraz salon poszedł krok dalej.

Ten krok dalej jest zarówno w sferze ilości jak i formy tekstów „redakcyjnych”. Całkowicie zdominowały one portal, to zresztą nic niewłaściwego, bo właściciel ma prawo publikować to, co chce na portalu mieć. Z drugiej strony jednak, forma publikowanych materiałów uległa daleko idącej przemianie. Są to obecnie tytuły, z przekazem graficznym (zdjęciem), z niewielkim dodatkiem jakiegoś tekstu,  który znów zwykle bywa powtórzeniem, czasem byle jak, jakichś innych wiadomości.

Weźmy dzisiejsze przykłady:

No sorry. Co zostaje we wnętrzu człowieka trafionego tymi zdjęciami i tytułami. Wykrzywione w grymasach, nabrzmiałe twarze, krzyczące słowami: zakaże, wojna, totalna, wyrok, skazany, więzienie. Taki łomot po głowie potencjalnego odbiorcy. I… co najciekawsze i czasem niezauważalne, mierna liczba komentarzy, do dwóch najwyżej umieszczonych tekstów.

Dawniej salon24.pl był przestrzenią wymiany myśli. Jednak, jakby przestawał nią być. Ludzie nie dość, że z jakichś powodów przestają pisać teksty, to jeszcze nie za bardzo komentują. Prosty przykład poniżej. Mamy tu 15 najnowszych tekstów s24, które mają w sumie 53 komentarze. Po 3 komentarze na tekst. No comment, zwłaszcza, że dwa teksty najwyżej na stronie głównej mają 10 i 23 komentarze.

A co jest? Generalnie jest ogień. Rzesze ludzi, którzy noszą w sobie zasób negatywizmu natury kloacznej, wreszcie zyskały szansę na „zaistnienie”. Nie pójdzie taki człowiek do biedronki i nie powie do kogoś obok, „Ale się zesrałeś”. Ale tu… już może! Do tego hufce osób opłacanych, które „kształtują atmosferę”, poprzez akty emocjonalnego terroryzmu wobec osób, zachowań i treści niepożądanych. Druga z kolei kampania, której kanwą jest jest wojna ze śmiertelnym zagrożeniem, a więc pobudzająca do odrzucenia hamulców, bo każdy „kto nie z Mieciem” zagraża naszemu istnieniu. Stąd społeczeństwo internetowe cofa się do ciemnych wieków i każdy przebiera nogami, by wziąć udział w paleniu czarownic, by osobiście, wbić gwóźdź w nogę heretyka, by stanąć w tłumie z innym i wołać, w poddanym rytmie, „Na stos”, „Na stos”.

Być może atmosfera robi się duszna od hołoty, wyzbytej z kultury, szacunku do ludzi, hamulców i zasad. Tsunami tępej agresji, której ulegają nawet osoby zdawałoby się na poziomie, traktowania polityki jako religii, prowadzenia osobistych wojen emocjonalnych polegającego na wypróżnianiu się na oczach i na oczy innych, z brudu, który ktoś z siebie wydobywa, to wszystko wcale nie tamowane przez sterników przestrzeni, wręcz przeciwnie, tamowane bywają wypowiedzi merytoryczne, gdy „nie po drodze” z oficjalnym wyjaśnieniem rzeczywistości.

Najlepszy na stronie tekst profesjonalisty red. Łukasza Warzechy jest gdzieś tam w piątym rzędzie dopiero, zamiast świecić przykładem na samej czołówce. To chyba jedyna z postaci, która była związana z salonem tym pierwszym, tym właśnie SALONEM, który stawiając na czele najlepsze pióra, holował niejako całą resztę w górę. Teraz… wydaje się, że ten mechanizm holuje wszystkich w dół, tak że ręce i pióra przestają dopisywać.

Ale może nie mam racji. Może dawniej było gorzej. Każdy ma swoją perspektywę. Tylko, że… nie ma co czytać, no bo co – jak patrzę teraz, to:


Serio…???

-----------------------------------------------------------------------
ps. Komentarze do tego tekstu czytam na blogu osobistym {TUTAJ}

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

01-04-2022 [08:50] - Tezeusz | Link:

Pytanie do autora ?
Jesteśmy na portalu Nasze Blogi.pl i to jest najważniejsze co nam po S24.pl. ?

Obrazek użytkownika u2

01-04-2022 [10:39] - u2 | Link:

Rzesze ludzi, którzy noszą w sobie zasób negatywizmu natury kloacznej,

Z całym szacunkiem, ale wiadomo że słowo "szajs" pochodzi z języka niemieckiego. Więc niech tam autor kieruje swoje oskarżenia :-)

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2022 [15:58] - sake3 | Link:

Zależy kto i co chce tam szukać czy czytać.S24 nie jest wyłacznie przystanią dla blogerów ale i źródłem różnych informacji,gospodarczych ,politycznych,sportowych.Te informacje też są warte analizowania,dyskusji,róznego spojrzanie na fakty.Właściwie nie bardzo wiadomo czego Pan tak naprawdę oczekuje oraz jak widzi działalność blogerską.Co Pan chce poruszać jako bloger? Jak na każdym portalu na S24 są lepsze i słabsze pozycje,lepsi i gorsi blogerzy strojący się w piórka niezależnych i nie mających nic do powiedzenia i banujących każdego ,,nieprawomyślnego'',ale wybór jest.

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-04-2022 [16:12] - Ijontichy | Link:

Salon 24 zasługiwał na tę nazwę tylko przez pierwsze kilka miesięcy...była kolejka do pełnego uczestnictwa na tym portalu---blog---marzenie.
Byli tam "wszyscy"....od Łysiaka,poprzez Ziemkiwicza...etc. do czasu!
Igorowi [lewak] brakło forsy,więc do spółki wziął Krawczyka,wice dyrektora Onetu,który wziął ze sobą "ludzi" do moderacji,adminów,cenzury...i wtedy był Pierwszy Exodus.
Drugi Exodus,kiedy się trzeba bylo logować przez fejsa...to był koniec S24...zostali tylko lewacy i trolle.
Potem przejęła masę spadkowa Bogna Janke...kumpela Pani prezydentowej Dudowej....po pochodzeniu i germanistyce...sprzedała tę furmankę gnoju...Jastrzembowskiemu.
Trzeba ci tłumaczyć kim on jest?

 

Obrazek użytkownika sake3

01-04-2022 [17:07] - sake3 | Link:

@Ijontichy.......Skoro na S24 zostali się tylko lewacy i trolle to czemu nie dać temu towarzystwu odporu? W końcu po to jest dykusja i możliwość komentowania by braki wskazywać,błędy punktować,lewackie gierki piętnować.Odymanie się nie ma sensu i wygląda na wycofywanie się, brak umiejętności przekazywania swoich poglądów własnie wbrew lewactwu i  bojaźń. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-04-2022 [18:50] - Ijontichy | Link:

Ja pisałem "podania" do Igora Janke...chyba 5 razy,w koncu "dostąpiłem" tego zaszczytu...do wejścia Krawczyka.
Musiałem uważac na każde słowo,bo cenzura była onetowska :-))
W końcu mnie wściekło: JAK SIĘ COS KOMUŚ NIE PODOBA,TO WON!
To zdanie padło na blogu Krawczyka...i spowodowało masowe odejścia...niektórzy do dziś nie zaglądają do tego S...zamba.

Ale tam piszą "nasi" blogerzy,,,krzysztofjaw,jazgdyni...bezmetki,...niech piszą...ja nikomu nie bronię.

Obrazek użytkownika Ijontichy

02-04-2022 [08:48] - Ijontichy | Link:

A teraz hicior!!! Na s24 powrócił Łukasz Warzecha...będzie sie dzialo :-)))

Obrazek użytkownika sake3

02-04-2022 [10:22] - sake3 | Link:

@Ijontichy......A co się ma dziać? Warzecha chyba zbytnio uwierzył we własną charyzmę.Jego powrót nie polepszy kondycji S24.Mimo wszystko ja na ten portal aż tak nie narzekam.Jako czytelniczka czy komentatorka mam swoje wybrane pozycje zgodne z moimi zainteresowaniami dotyczącymi nowych technologii,nauki i związanych z nimi informacji.Duży wybór tekstów na NB jest raczej plusem portalu Wcale nie musimy oglądać zdjęcia skrzywionego Wałęsy mając inne teksty.A że są tam słabe blogi? No cóż ja nie zniżam sie do czytania wypocin pana Echo24,ale to nie znaczy ,że nie mam po co na ten portal zaglądać.