Czy my dziś wszyscy jesteśmy Ryśkami Peru i 6-garbnymi wielb

Czy my dziś wszyscy jesteśmy Ryśkami Peru i 6-garbnymi wielbłądami?

...Wczoraj obchodziliśmy wielkie ważne i drogie katolikom Święto Trzech Króli  czyli Dzień Objawienia Pańskiego. Choć w całej Polsce orszaki Kacpra, Melchiora i Baltazara - mędrców, magów, monarchów? - tradycyjnie przeszły ulicami naszych miast i miasteczek, to święto jakby utonęło w bieżączce egzystencjalnych problemów Polaków, „wzbogacanych” co chwila przez co raz to nowe mutacje COVID-19, z którymi  konkurować mogą jedynie eskalujące mutacje antypolskich ekscesów totalnej oPOzycji w obszarze lokalnym i zagranicznym.
Tak na marginesie - POdobno ta sytuacja ma się juś już radykalnie zmienić gdyż sam Fȕhrer Donald Tusk osobiście w końcu grudnia 2021 zapowiedział totalną zmianę kursu i ścieżki totalnej oPOzycji na „normalną” ogłaszając, że oPOzycja program miała mieć ale niestety jeszcze nie ma ale!? Dzięki Fȕhrerowi w 2022 r. „lada chwila” ma go mieć i Fȕhrer nawet go ogłosi!  Kiedy ten historyczny moment ma nastąpić, tego Fȕhrer Donald już niestety nie zdradził, w każdym razie ktoś tu kłamie bo Fȕhrer twierdzi, że program dopiero „ma być”, natomiast najbliźsi gwardziści z jego obstawy od miesięcy publicznie twierdzą, że PO program ma ale go nie upublicznia bo „PiS go ukradnie.
Ale wróćmy do wczorajszego Święta Trzech Króli.
Z różnych stron świata przybyli do Betlejem królowie by pokłonić się Panu. Szli z daleka, a prowadziła ich Gwiazda Betlejemska. Czy wszyscy trzej pochodzili ze Wschodu jak głosi wielowiekowy przekaz, czy byli królami, magami? Tu zdania różnych znawców i badaczy od wieków są bardzo podzielone i teorie podważane.  
Pozostaje jakby nieruszana kwestia darów, złożonych przez Kacpra, Melchiora i Baltazara nowonarodzonemu Panu. Kadzidło, mirra i złoto.
W obojętnie jakiej kolejności te trzy dary trzech króli dla Syna Bożego mnie natarczywie kojarzą się ze świętą polską dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna”.
Nie ma przypadków, są tylko znaki... Pozostaje prosić Najwyższego by dał ludziom mądrość do prawidłowego ich czytania.
 
PS. Bardzo boleję, że nie zdążyłam tego tekstu napisać wczoraj, ale dziś nadrabiam zaniedbanie.
Niech Gwiazda Betlejemska przez ten cały Nowy Rok 2022 prowadzi wszystkich szczęśliwie do betlejemskiego żłobka, w którym wszystko się zaczęło!...
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

07-01-2022 [23:34] - marsie | Link:

U nas (w Poznaniu!), niestety "oficjalnych orszaków nie było" – ale czego można oczekiwać przez miasto rządzone przez PO?
Tak trochę na temat:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-01-2022 [23:48] - wielkopolskizdzichu | Link:

Co to jest oficjalny orszak?

Obrazek użytkownika Jan1797

08-01-2022 [08:05] - Jan1797 | Link:

W obojętnie jakiej kolejności te trzy dary trzech króli dla Syna Bożego mnie natarczywie
kojarzą się ze świętą polską dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Nie ma przypadków, są tylko
znaki... https://www.youtube.com/watch?...

Pani Contesso,
Kadzidło wypaliło się w całości, zadymiło -oczyszczacz przy szalał- wskazał 90 jednostek.
Święta polska dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna” w święto Radości Objawienia- zakończyła
się prośbą dezertera o wypłatę zaległego żołdu. to nie tupet to problem rozwojowy. Jan
Chętnie opiszę jak orszak wygląda u nas.

Obrazek użytkownika sake3

08-01-2022 [08:33] - sake3 | Link:

Mnie raczej to święto kojarzy się z rodziną,wszak to do Dzieciątka z darami wędrowali mędrcy.W tym roku jednak obchodzono go nie Tak licznie,w niewielu miastach i miasteczkach(u nas wcale) i tak jakby wstydliwie,pospiesznie a nawet ze strachem że zaraz zza węgła wyskoczy Wielgusowa albo Lempart rycząc i bluzgając na uczestników orszaków.Nie ma co zwalać na pandemię,katolicy się boją,że ich ktoś opluje,uderzy,wyśmieje.Czyż nie jest już tak na codzień?