Świetna odpowiedź biskupa Meringa na groteskę GW

    GW od jakiegoś czasu usiłuje zdyskredytować osobę biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Swoją drogą cała histeria, rozpaczliwość i nieporadność czerskich ataków mówi bardzo wiele na temat obecnej kondycji tego towarzystwa. Oni po prostu się kończą. Im większa furia, tym bardziej groteskowe i rozbawiające efekty. Kto lubi takie osobliwości folklorystyczne jak GW (rzecz zależy oczywiście od rodzaju poczucia humoru), niech sobie poszuka w sieci i poczyta.

    Niedawno hierarcha zdecydował się odpowiedzieć na tego rodzaju produkcje.
    Poniżej list biskupa włocławskiego do GW, który niedawno przedrukowany został przez kilka portali (wklejam za Fronda.pl).

                                                                               *  *  *
    I jeszcze link do listu biskupa Meringa do Martina Schulza. To właśnie ta wypowiedź hierarchy jest przyczyną szczególnej histerii na Czerskiej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

08-02-2016 [10:38] - xena2012 | Link:

wreszce oczekiwana riposta ze strony Koscioła.Nie pompatyczne kazanie,nie nadstawianie drugiego policzka,nie krucjaty różańcowe tylko właśnie dowcipnie napisany choć zbyt krótko zwięzły list.Myślę o obu listach biskupa na które obecnie sypią się gromy na onecie i onetopodobnych mediach.

Obrazek użytkownika z-k

08-02-2016 [12:25] - z-k | Link:

Piękny list. Brawo Ksiądz Biskup. Warto też posłać na Czerską egzorcystę......może dla pewności kilku

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-02-2016 [13:11] - NASZ_HENRY | Link:

Wiśniewska agent Michnika na froncie kościelnym ;-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-02-2016 [15:07] - Chatar Leon | Link:

Oooo. I nawet niezależna.pl odkryła list b-pa Meringa i zrobiła ńjusa. :)