Terroryści coraz zuchwalsi. Wczoraj wieczorem 25 ataków

    Tylko wczoraj wieczorem terroryści atakowali aż 25 razy, także cele cywilne. Około godz. 20-21 ostrzeliwali z wyrzutni "Grad" miejscowości Krasnohoriwka i Hirnyk, odpalając 12 pocisków. Wczoraj podano również, że poprzedniej doby w wyniku działań wspieranych przez Rosję ugrupowań terrorystycznych na wschodzie Ukrainy śmierć poniosły trzy osoby.
    (źródła: Centrum prasowe Sztabu Operacji Antyterrorystycznej - strona na Facebooku, Ostannipodii.com, Espresso.tv)

                                                                                     *  *  *

     Przy okazji warto przypomnieć wypowiedź Andrieja Iłłarionowa sprzed roku:
    "Kraje i narody europejskie nie powinny być zaskoczone, jeśli wiosną w przyszłym roku pojawi się rodzaj masowego ruchu islamistycznego, islamska wiosna w Europie destabilizująca państwa Europy. Skonsumuje ona energię i uwagę liderów europejskich w czasie, kiedy Władimir Putin będzie próbował dokończyć swoje neoimperialne projekty."
     (czytaj więcej na: Jeremyf.salon24)


(wiki i psc)

     I fragmenty analizy Czesława Kosiora na stronie Ośrodka Analiz Strategicznych:
  
"Władimir Putin od początku swoich rządów czerpie polityczne zyski z zamachów terrorystycznych. Poczynając od serii ataków na bloki mieszkalne w 1999 r. i rajdu Szamila Basajewa na Dagestan (pretekst do inwazji na Czeczenię) po zamachy w Paryżu w styczniu br. (odwróciły uwagę od serii ataków w Donbasie, które spowodowały bardzo dużą liczbę ofiar wśród cywilów). Jak słusznie zauważył w czerwcu tego roku rosyjski niezależny komentator Andriej Piontkowski, „akty terrorystyczne zawsze działają na korzyść Kremla”. Nic tak bardzo nie potwierdza tej tezy, jak ostatnie wydarzenia w Syrii. (...) Uderza asymetryczność w terrorze szerzonym przez IS. Dżihadyści atakują niemal na całym Bliskim Wschodzie i w zachodniej Europie, na Kaukazie Północnym zaś tego nie robią – choć teoretycznie tutaj właśnie byłoby to łatwiejsze. IS w ogóle nie prowadzi wrogiej zbrojnej działalności przeciwko Rosji, choć wydaje się logiczne, że Moskwa powinna być jednym z głównych celów z powodu dużej roli, jaką w Państwie Islamskim odgrywają islamiści z Kaukazu Północnego – przedstawiani przecież nawet przez rosyjską propagandę jako zaprzysięgli wrogowie i ogromne zagrożenie. Polityka IS na terytorium byłego ZSRS jest więc dla Kremla bardzo wygodna."
   
(fragmenty na cytowanym wyżej blogu; cały tekst: Ośrodek Analiz Strategicznych)
                                                                                      *  *  *
    Poniżej z youtube.com:
    1. Pełny zapis rozmowy z Andriejem Iłłarionowem w TV Republika
  2. Ostatnie informacje Centrum prasowego Sztabu Operacji Antyterrorystycznej (po ukraińsku)

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JAMS

17-11-2015 [10:58] - JAMS | Link:

Jakieś linki, bo mędia nic nie mówią i nie piszą.
Pozdrawiam JAMS.

Sorki gdy pisałem komentarz na moim komputerze wyświetlało się tylko
pierwsze zdanie.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-11-2015 [11:06] - Chatar Leon | Link:

W porządku, dodałem linki i nieco treści.