Mógł nas pozabijać a nie zabił! Gieroj! Pogrzeb z honorami!

                    SZCZYTY INTELEKTU NA PRAWDZIWIE CZERSKIM POZIOMIE
                                            
             albo
                          dwa argumenty z d… wzięte (lub z GW-na ulepione)
                                                          czyli
mądrości Żakowskiego mające uzasadniać, jak to Kiszczakowi należy się  pogrzeb z honorami.
.
.
ŻAKOWSKIEGO ARGUMENT Z D... PIERWSZY
    „Przecież to był właśnie ten człowiek, który trzymał broń i mógł kopnąć w stolik demokratyzacji i ten proces albo zatrzymać, cofnąć albo skąpać w krwi. I to, ze tego nie zrobił, to jest moim zdaniem jego historyczna zasługa.”

    Piękne! Szczyty czerskiego intelektu! Mógł nas wszystkich pozabijać, a nie pozabijał. Toć to najwyższej miary heroizm! Kiszczak gieroj!
    (Swoją drogą cała ta frazeologia i metaforyka kopania w stolik demokratyzacji - zapewne niezamierzona - przywołująca na myśl obraz ni mniej nie więcej tylko burdy przy karcianych szwindlach szulerów, jak najbardziej tutaj pasuje. Godne odnotowania: już nawet Żakowski podświadomie wyraża czym był cały ten tzw. Okrągły Stół...)

ŻAKOWSKIEGO ARGUMENT Z D... DRUGI
    „Nawet gdyby Kiszczak spędził rok czy dwa w więzieniu, to przecież nie przywróciłoby to życia górnikom z Wujka ani wolności milionom Polaków, którzy żyli w PRL-u.”

    Jeszcze lepsze! W ogóle nie wsadzajmy żadnych przestępców do więzień, a przede wszystkim nie wsadzajmy zabójców, bo przecież ich ofiarom życia to nie przywróci.
.
.

                                                         * * *
Na deser z youtube... jak najbardziej na temat i na czasie... czyli Jacek Kaczmarski: Pieriestrojka w KGB

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Patrykp

07-11-2015 [17:42] - Patrykp | Link:

a dlaczego Pan nie doda, że w tej samej audycji Lis - chwilę po słowach Żakowskiego o tym, że mógł kopnąć a nie kopnął, powiedział: ,,a jednak kopnął w 81 roku''. (a może to Władyka powiedział; już nie pamiętam - w każdym bądź razie audycja nie była pełna peanów na cześć Kiszczaka)