PiS powinien gorąco podziękować geniuszom z Gazety Wyborczej

(tekst opublikowany w Krakowskiej Gazecie Internetowej)

    Wielokroć obiecywałem sobie, że nie będę rewelacji mędrców i mędrczyń z Czerskiej w Warszawie czytał, ale naprawdę nie mogę sobie odmówić… Zabawa gwarantowana!
    „Zwycięstwo PiS nie jest wcale oszałamiające. Diabeł tkwi w metodzie liczenia głosów.” – tak pisze na łamach GW pani Dominika Wielowieyska (wydanie internetowe, 28.10.2015). I ubolewa: „Głosy na lewicę poszły na PiS”.
    Wygląda na to, że w GW odkryli wreszcie (najwyższy czas!), że o obsadzie miejsc w sejmie decyduje kwestia progu wyborczego oraz metoda D’Hondta, promująca ugrupowania z najwyższym wynikiem a bezlitośnie zaniżająca ilość mandatów partiom i komitetom z wynikiem niższym, choćby próg przekroczyły.
    Cóż za geniusze!
    Jeżeli mędrcy i mędrczynie z GW nieco więcej pogłówkują, to pewnie odkryją, że do samodzielnych rządów PiS nie wystarczyła bynajmniej sama metoda liczenia głosów i próg wyborczy. A jeśli będą główkować jeszcze dłużej, to odkryją nawet, że konieczna była do tego wytrwała polityka całego układu z Gazetą Wyborczą włącznie, polegająca na tworzeniu i promowaniu różnych partii Petru i lansowaniu jakichś nieznanych wcześniej, z księżyca wziętych, młodych neomarksistów. Tylko tak można było odebrać głosy Platformie i pogrzebać balansującą na granicy progu Zjednoczoną Lewicę, a tym samym zapewnić PiS-owi zwycięstwo.
    W sumie to PiS powinien chyba naprawdę gorąco podziękować całemu temu układowi. A geniuszom z Gazety Wyborczej w szczególności.

                                                                                      *  *  *
P.S. A o tym, na jaki poziom spadło już GW, niech świadczy poniższy screen z ich dzisiejszego wydania internetowego.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-10-2015 [10:39] - NASZ_HENRY | Link:

PO straciła od 2007 roku ponad 3 miliony wyborców ale PiS zyskał niewiele ponad pół miliona.
Lemingi zmądrzały, Wielowiejska nie nadąża ;-)