Program PO? 365 Dni Wroga

Polacy od lat są zdania, że Platforma Obywatelska się zwija zamiast rozwijać i że dla niej dzień bez kłamstwa jest dniem straconym. Platforma O. rygorystycznie i sumiennie to zdanie w nich utwierdza. Zatem...? Rozwija się. No, bo wytrzymać lat 5 bez programu na rządzenie Polską, bazując jedynie na formule „dzień bez kłamstwa jest dniem straconym”  i tak utrzymać pozycję lidera opozycji to przyznają Państwo, że jest to zaiste majstersztyk majstersztyku. I swego rodzaju duży krok do przodu.
Również twierdzenie polityków, mediów i opinii publicznej spod znaku „PiS”, że Platforma O. nie ma pomysłów na przyszłość też jest mocno chybione bo w kalendarzu i w programie Platformy O. obok wspomnianego wyżej „Dnia Prawdy PO” pojawił się „Dzień Wroga Nr 1 PO”.
Wreszcie oficjalnie!
A ma dość długą historię...
Przed 2015 rokiem Wrogami Nr 1 PO byli Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Można było nawet zaobserwować pewną cykliczność w ich ściganiu przez partię-karmicielkę i jej koalicjantów – jak nie wniosek o pozbawienie immunitetu poselskiego A.Macierewicza, to Trybunał Stanu dla J.Kaczyńskiego.
Pisałam o tym na swym blogu już w 2012 r.:
 
https://niepoprawni.pl/blog/18... 
 
Później też o tym pisałam bo wkrótce "repertuar" rządzącej koalicji rozszerzył się był na Zbigniewa Ziobrę i Mariusza Kamińskiego.
Tak ta karuzela PO się kręciła.
...Gdy przyszedł rok 2015 listę Wrogów Nr 1 koalicji PO-PSL - już w opozycji – otworzył Prezydent RP A.Duda, po nim Premier Beata Szydło i jej gabinet, no, a potem to już POoooszły konie po betonie – premier M.Morawiecki z ministrami, posłowie i senatorzy Zjednoczonej Prawicy, szef Narodowego Banku Polskiego A.Glapiński, Jacek Kurski  i TVP, IPN, Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia  Przyłębska i i., tzn. cały aparat państwowy już nie tuskowej i nie komorowskiej „tenkrajowej” Rzeczpospolitej.
Lista rosła z dnia na dzień bo Wrogiem nr 1 Platformy O. okazał się powstający Centralny Port Komunikacyjny i kanał przez Mierzeję Wiślaną.
Wrogiem będzie każda nowa inicjatywa i inwestycja rządu RP, spółek SP.
Największe kuriozum w tym całym cyrku PO - na liście jej Wrogów Nr 1 znaleźli się nawet wspaniali polscy sportowcy nr 1 na MŚ, ME i innych prestiżowych sportowych imprezach, od „A” jak Anita po „Ż” jak Żyła. Gdy sportowe trybuny tonęły w morzu biało-czerwonych flag prominenci PO dostawali skrętu kiszek i białej gorączki gdy brzmiał Hymn Rzeczpospolitej, a miliony Polaków szalały z radości przed telewizorami. Teraz COVID-19 trochę ulżył ich cierpieniom wymiatając publiczność z trybun ale karuzela Platformy O. kręci się dalej i lista jej Wrogów Nr 1 wciąż rośnie.
Jest straszno ale i śmieszno patrzeć na konwulsje i miotanie się Platformy Obywatelskiej, jej koalicyjnych "larów” i ulicznych „penatów" z tęczową flagą w łapie, białą różą w zębach i czarną parasolką w pupie. 
 
...Dziś Wrogiem Nr 1 PO jest prezes Orlenu Obajtek bo...  za ostatnie 5 lat rządów Zjednoczonej Prawicy zysk Orlenu urósł do ponad 26 mld zł czyli prawie 10-krotnie w
w porównaniu z mizernymi 2.9 mld w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Platforma O. ma powód być wściekła bo Orlen obrazowo pokazuje społeczeństwu jak bardzo nieudolne i żałosne były te rządy.
Dziś Wrogiem Nr 1 PO jest również tunel pod Świną, łączący wyspy Uznam i Wolin, którego budowa właśnie się zaczęla. Platforma O. ma prawo być wściekła bo dziś Polacy się dowiadują, że choć pieniądze na budowę tunelu były (200 mln zł zgromadzone na ten cel przez rząd Jarosława Kaczyńskiego) Donald Tusk w 2010 r. ogłosił, że jest kryzys i potrzebne są oszczędności dlatego jego rząd w ciągu najbliższych dwóch lat nie da rady rozpocząć inwestycji w Świnoujściu. Po czym... wydał je lekką rączką na tunel pod Motławą w Gdańsku!
 
...Jutro gdy obajtkoszajba platfonsom minie, przedstawią nowego Wroga Nr 1. A może nawet dwóch. Znajdzie się i kolejny wrogi obiekt choć chyba nawet już jest – Lasy Polskie...
 
PS. Tunel w Świnoujściu ma być oddany do użytku w 2023 r. Ciekawe co powstanie szybciej – on, czy tunel Rafała Trzaskowskiego pod Wisłą, którym ma przebiegać kolektor do Czajki...?
Uuupppssss - ależ głupie pytanie zadaję!

PS. Przy okazji jeszcze kilka memów:


Zapraszam do nowej galerii - https://www.facebook.com/media... 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

07-03-2021 [15:51] - Trotelreiner | Link:

Witaj o Pani!
Waszej wysokości komunikuję,że to takie cuchnące...nazwane opozycją,przyjęło sobie do nazwy przymiotnik TOTALNA!
Jako totalna opozycja,jest zmuszona na*****ć na wszystko...na prezydenta,premiera,rząd,na to co robią,czego nie robią etc.
Każdy krok,ruch,każde słowo daję asumpt do nawalanki...toteż nawalają.
Ichnie media podbijają pileczkę,a tzw.nasze media...oczywiście CYTUJĄ każde słowo...bo muszą zarobić na wierszówkę i chlebek z masełkiem.

Nasz lud ukuł już dawno hasło: "Choćbyś był świętą Adelajdą i tak coś ci znajdą"...ot, mądrość ludowa.

Dobrej niedzieli--P

Obrazek użytkownika Pers

07-03-2021 [16:14] - Pers | Link:

A o czym jest właściwie ten wpis?
Przecież można było napisać w jednym zdaniu - "PO to dno a PiS super!"
Szkoda miejsca na serwerze portalu.

Obrazek użytkownika sake3

07-03-2021 [19:38] - sake3 | Link:

@Pers....Ale gdyby wpisu nie było gdzie by Pan umieszczał swoje cenne komentarze?

Obrazek użytkownika Pers

08-03-2021 [07:08] - Pers | Link:

Spoko, pod twoimi komentarzami zawsze.
Lubię takie perełki intelektu i głębokiej wiedzy ekonomicznej :)

Obrazek użytkownika Jabe

07-03-2021 [20:01] - Jabe | Link:

Obydwa końce popisowskiego kija mają wrogów nr 1 po drugiej stronie. Taki system polityczny mamy, że główne partie, za pośrednictwem zaprzyjaźnionych mediów, nie bez racji wymyślają sobie nawzajem od najgorszych, a ich wyborcom to wystarcza.

Gdzie różnica?

Obrazek użytkownika Pers

08-03-2021 [07:14] - Pers | Link:

"Program PO? 365 Dni Wroga"

Program PiS w dobie picdemii - Rok świra. I zanosi się na więcej.