Chichot historii. Granic UE przed migrantami pilnuje Ukraina

    Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu dni nielegalni migranci Syrii, Iraku, Pakistanu, Afganistanu, Jordanii, Somalii zatrzymywani byli przez ukraińską straż graniczną podczas prób przekraczania granicy ukraińsko-rumuńskiej, ukraińsko-węgierskiej, czy ukraińsko-słowackiej.

    Ośmiu nielegalnych migrantów pogranicznicy zatrzymali poza przejściami granicznymi. – podaje portal ukraińskich służb granicznych pod datą 13 września 2015.

    Pogranicznicy na granicy ukraińskiej zaczęli zatrzymywać nielegalnych migrantów z Syrii, Jordanii i Somalii. We wszystkich wypadkach nielegalnych migrantów odstawiono do placówek granicznych dla złożenia zeznań. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. – to z kolei informacja z 19 września z portalu Presa Ukrainy.

    Kilkudziesięciu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki zatrzymała w kilku miejscach ukraińska straż graniczna na Zakarpaciu. – podał wczoraj portal kresy24.pl.

    Jak widać, ukraińska straż graniczna po prostu wypełnia swoje obowiązki. W przeciwieństwie do instytucji Unii Europejskiej.


Pogranicze Ukrainy i UE (źr. Wikipedia)

I ilustracja z bloga kolegi alchymisty.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-09-2015 [20:04] - Marek1taki | Link:

@autor
Co do treści słuszna obserwacja. Nie widzę jednak powodu by posługiwać się nowomową i używać terminu migranci, imigranci, azylanci na określenie najeźdźców.
Najazdowi przeciwstawia się siłą. Wprowadzanie pojęć, które zmieniają odbiór faktu o bezprawnym wtargnięciu agresywnych tłumów, służy propagandzie. Ta propaganda ma czynić nas biernymi.

Obrazek użytkownika Dorota M

22-09-2015 [22:52] - Dorota M | Link:

Niestety przez Granicę z Białorusią w Terespolu, tysiące nielegalnych emigrantów już dostało się do Polski, otrzymując u nas azyl i nadal to się dzieje. Tę granicę wizytowała minister kopaczki i uznała, że wszystko jest pod kontrolą, tylko czyją? O tym sie nie mówi Polakom.